Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

  • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KWIECIEŃ 2024

    Nowa galeria LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KWIECIEŃ 2024 została dodana do albumu fotograficznego.

    Lekcje techniki w klasach szóstych

    W kwietniu uczniowie klas szóstych poszerzali wiadomości o prądzie elektrycznym i  w jaki sposób bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej.

    Lekcje przebiegały bardzo ciekawie i atrakcyjnie dzięki nowoczesnym pomocom dydaktycznym zakupionym w ramach projektu LABORATORIA  PRZYSZŁOŚCI’.

    Były to  zestawy  "Kompletów do montowania  obwodów elektrycznych z silniczkiem".

    Każdy zestaw składał się z:

    - podstawki pod baterię,

    - oprawki żarówki na podstawce,

    - klucza do prądu (wyłącznika),

    - silniczka elektrycznego na podstawce,

    - opornicy suwakowej,

    - kompletu przewodów.

    Uczniowie po dokładnym zapoznaniu się i omówieniu funkcji i roli poszczególnych elementów zestawu montażowego  dokonywali łączenia odpowiednich gniazd przewodami.

     Następnie w grupach montowali:

    - obwody szeregowe i równoległe,

    - obwody elektryczne z żarówką,

    - obwody elektryczne z silniczkiem.

    Dokonywali również regulacji intensywności świecenia żarówki i szybkości obrotów silniczka elektrycznego. Łącząc silniczek ze źródłem prądu sami odgadywali od czego zależy kierunek jego obrotów.

    Po zmontowaniu obwodów  i zaobserwowaniu  działania wybranych elementów elektrycznych  uczniowie wyciągali i formułowali samodzielnie odpowiednie wnioski.

     Dzięki  pomocom dydaktycznym pozyskanym z projektu LABORATORIA  PRZYSZŁOŚCI zajęcia były bardzo interesujące. Zaś zdobyta przez uczniów  w ten sposób wiedza  (doświadczenie, eksperyment, działanie praktyczne) zostanie  utrwalona na dłużej.

    Marzena Melnicka

  • DZIEŃ ZIEMI

    Nowa galeria DZIEŃ ZIEMI została dodana do albumu fotograficznego.

  • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

    Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy

    Dnia 19  kwietnia  w PSP w Winnicy  przeprowadzono  egzamin na kartę rowerową. O pierwsze prawo jazdy  ubiegali się uczniowie klasy IVA i IVB. Wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne niezbędne do uzyskania karty rowerowej uczniowie zdobywali na lekcjach techniki  w ramach wychowania komunikacyjnego. Kształtowali oni właściwą postawę w zakresie kulturalnego, bezkonfliktowego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera, a także kierującego pojazdem. 

    W przebiegu egzaminu uczestniczył Dyrektor ZPO w Winnicy  pan Andrzej Zaręba, panie Policjantki z  Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pułtusku oraz nauczyciel techniki pani Marzena Melnicka. 

    W czasie egzaminu uczniowie wykazywali się właściwymi umiejętnościami jazdy na rowerze. Sprawnie kierowali rowerem z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Bezbłędnie wykonywali zadania praktyczne z techniki jazdy rowerem w kasku ochronnym i kamizelce odblaskowej. Musieli w poprawny sposób wykonać  pewne manewry po uliczkach utworzonych na hali sportowej. Właściwie stosować się do znajdujących się tam znaków drogowych. Poprawnie zbliżali się do przejścia dla pieszych, zatrzymywali się i przepuszczali osoby przechodzące na drugą stronę ulicy. Następnie w prawidłowy sposób rozpoczynali dalszą testową jazdę.

    Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu cały czas czuwali funkcjonariusze policji. Wcześniej najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego  przypomnieli w co powinien być wyposażony rower i w jaki sposób należy się nim poruszać, aby  czuć się bezpiecznie na drodze jak również nie zagrażać innym.

    Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali swój pierwszy egzamin i stali się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.  Uzyskali  w 100% uprawnienia  do jazdy jednośladem z kartą rowerową, którą niedługo otrzymają.

    Gratulujemy naszym uczniom i życzymy  szerokiej drogi!

    Marzena  Melnicka

  • OGŁOSZENIA - SZKOŁA PODSTAWOWA

    25 kwietnia w szkole podstawowej będzie obchodzony Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 10. rocznica posadzenia Dębu Pamięci Stefana Zawadzkiego - podczas akademii uczniów obowiązuje strój galowy zgodny ze Statutem szkoły.

    Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych to: 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja. W te dni nie ma dowożenia, ale w świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia opiekuńcze. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny do piątku (26.04.) godz. 12:00.

    9 maja odbędzie się akademia dla uczczenia rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - uczniów obowiązuje strój galowy zgodny ze Statutem szkoły.

  • JEŻYKI W BĄBELKOWIE

    WYCIECZKA DO SALI ZABAW ,,BĄBELKOWO''

    W piątek grupa Jeżyki wybrała się do sali zabaw ,,Bąbelkowo''. Od samego rana dzieci z oczekiwaniały na wyjazd.

    Wszyscy doskonale się bawili, co widać na zdjęciach.

    Zadowoleni, natychmiast wydany, ale pełni funkcje i reakcje, które wróciliśmy do przedszkola, wspominając o tym w tym super miejscu!

  • 22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia w naszym Bajkowym Przedszkolu przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące  promowania działań ekologicznych oraz uświadomienia dzieciom, że ziemia to  nasz dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem.

  • OGŁOSZENIE - DZIEŃ PSZCZOŁY

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wraz z wychowawcami serdecznie zaprasza na zebrania z rodzicami w klasach 1-8, które odbędą się w dniu 23 kwietnia 2024 r. (tj. wtorek). O godzinie 14:30 rozpoczną się zebrania w klasach 1-3, natomiast o godzinie 15:00 w klasach 4-8. Dyżur nauczycieli 15:00-16:00.

  • ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ - AKCJA ŻONKILE 2024

    19 kwietnia nasza szkoła brała udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" upamiętniającej Powstanie w Getcie Warszawskim. Organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

    Aktorka Agnieszka Grochowska, jedna z ambasadorek akcji, tak wypowiadała się o działaniach podjętych w szkołach i ośrodkach kultury: "Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i Wasz udział w akcji Żonkile. W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pokażmy, że łączy nas pamięć".

    Uczniowie młodszych klas obejrzeli film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest", który opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Natomiast uczniowie klas starszych zapoznali się z tematyką pracując z filmem "Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall. Tematykę omawiano także podczas zajęć świetlicowych dostosowując zagadnienia do wieku uczniów.

    Honorowy patronat nad wydarzeniami objęli Minister Edukacji i Prezydent miasta stołecznego Warszawy. Nasza szkoła jest zaangażowana w działania od kilku lat korzystając z materiałów Muzeum POLIN.

    Anna Jacek-Walesiak

    Monika Gnatowska

    Katarzyna Mossakowska-Kopeć

  • UCZNIOWIE KLASY IIIB NA SPOTKANIU Z PANEM WÓJTEM

    Klasa 3b z wizytą u Wójta Gminy Winnica

    Pana Roberta Wróblewskiego

    W dniu 18.04.2024 r. uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy udali się na wywiad z Panem Robertem Wróblewskim Wójtem Gminy Winnica. Uczniowie przygotowali pytania, na które z chęcią i zaangażowaniem odpowiadał Pan Wójt. Dzieci dowiedziały się na czym polega oraz jak wygląda dzień pracy wójta. Na wszystkie pytania uczniowie otrzymali wyczerpujące i rzeczowe odpowiedzi.

    Spotkanie skończyło się podziękowaniem za poświęcony czas oraz wspólnym zdjęciem. Uczniowie dostali słodką niespodziankę od Pana Wójta, natomiast Pan Wójt otrzymał od klasy 3b swoją karykaturę wykonaną przez Julię Tkaczyk.

    Marzena Drobot

    Edyta Zych

  • VII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

    III miejsce naszej uczennicy Emilii Pniewskiej

    17 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbył się Dzień Otwarty, w którym uczestniczyli uczniowie klas ósmych z powiatu pułtuskiego. Pani Dyrektor Anna Majewska wręczyła nagrody laureatom VII Powiatowego Konkursu Matematycznego.

    Nasza uczennica Emilia Pniewska zajęła III miejsce. Nauczycielką matematyki w klasie VIII jest pani Małgorzata Grzymkowska.

    GRATULUJEMY!

  • ZIELONY ZAKĄTEK

    17 kwietnia klasy 2b i 3a, wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego ZIELONY ZAKĄTEK W Lutobroku. Jak nazwa mówi, jest to urocze, zielone miejsce, ukryte w Puszczy Białej.

    Po przyjeździe, klasy zostały podzielone na dwie grupy warsztatowe. Pierwsza grupa udała się do kuchni, na warsztaty kulinarne. Młodzi kucharze zajęli się wypiekiem regionalych ciasteczek z pieprzem, zwanych fafernuchami.

    Grupa druga udała się na zajęcia z udziałem zwierząt. Uczniowie mieli możliwość karmienia takich zwierząt, jak: alpaki, kozy, kucyki, króliki. W stajni nauczyły się zabiegów pielęgnacyjnych na  przesympatycznych kucykach: Mai i Disneyu. Miłym zaskoczeniem były rasowe psy, które na widok dzieci, bardzo się ucieszyły i nie chciały wejść do swojej zagrody, tylo chciały się bawić.

    Kolejnym punktem programu były przejażdżki bryczką, ciągniętą przez dwa zimnokrwiste konie.

    Końcowym elementem wyjazdu było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, to i tak dzieci bardzo chętnie bawiły się na placu zabaw. Bardzo ciekawym pomysłem okazała się sztuczna, duża krowa, którą dzieci mogły doić, a w wiadrze pojawiało się prawdziwe mleko.

    Wyjazd był atrkcyjnym przerywnikiem w szkolnej codzienności, a zarazem był okazją do poszerzenia  zaineresowań dzieci.

    Opiekę nad uczniami sprawowały p.Agnieszka Warda, p. Katarzyna Jałmużna, p. Sylwia Sienkowska, a nad całością czuwała p. Bogumiła Podlaska.

    Uczniowie klas IIb i IIIa wraz z opiekunami

  • ŻYCIE WARTE JEST ROZMOWY

    Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie, w dniu 16 kwietnia 2024 r., zorganizowało konferencję na temat: ZATRZYMAJ ŻYCIE PRZY ŻYCIU - zdrowie psychiczne członków społeczności szkolnej i profilaktyka śmierci samobójczych. Honorowymi patronatami tego wydarzenia byli Rzecznik Praw Dziecka oraz Mazowiecka Kurator Oświaty.

    Konferencja była odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie działań w szkole i poza nią na kryzys suicydalny w obszarach działań interwencyjnych. Problematyka konferencji dotyka coraz częściej dzieci i modzieży. Prelegenci wskazali przyczyny takich zachowań u dzieci i młodzieży, jak również wyczulili uczestników na skalę problemu.

    Wśród uczestników konferencji, która odbyła się w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, były pani Bogumiła Podlaska i pani Anna Kaczmarczyk.

    Ważne jest, aby być czujnym, nie lekceważyć pewnych zachowań młodych ludzi, tak aby zdążyć z pomocą. Ważne, aby działać wieloaspektowo, przy zaangażowniu rodziny, szkoły, specjalistów i innych instytucji.

    Bezpłatny serwis internetowy  "Życie warte jest rozmowy" jest bardzo konkretną formą pomocy dla każdego (www.zwjr.pl).

    Bogumiła Podlaska

  • POKAZ GRUPY ZAELEKTRYZOWANI

    Nowa galeria POKAZ GRUPY ZAELEKTRYZOWANI została dodana do albumu fotograficznego.

    12 kwietnia w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy odbył się pokaz pt. "Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne?" Grupy Zaelektryzowani z Lublina. W spotkaniach uczestniczyli zainteresowani uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej oraz wychowankowie przedszkola z grup: "Krasnoludki", "Biedronki" i "Pszczółki".

    Widzowie brali udział w niecodziennych eksperymentach fizycznych i chemicznych oraz poszerzyli wiedzę z zakresu zagrożeń i ochrony środowiska. Ciekawa i bezpieczna forma doświadczeń pozwoliła na poznanie właściwości ciekłego azotu, helu i wodoru.

    Dziękujemy za ciekawą lekcję!

  • SŁOWO O WSI - KONKURS RECYTATORSKI W GOLĄDKOWIE

    9 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie odbył się Konkurs Recytatorski "Słowo o wsi". Naszą szkołę godnie reprezentowała Nikola Rakowska z klasy VIIa, którą do udziału w konkursie przygotowała nauczycielka języka polskiego pani Urszula Roze.

    Nikola recytowała utwór pt. „Wiersz mazowiecki” Jana Lechonia. Nasza uczennica odebrała dyplom i nagrodę z rąk Pani Dyrektor Ewy Leszczyńskiej.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

    źródło: https://www.zsgoladkowo.eu/post/s%C5%82owo-o-wsi-wybrzmia%C5%82o-w-gol%C4%85dkowie

  • DZIEŃ KRASNOLUDKÓW

    "Czy to bajka, czy nie bajka,

    Myślcie sobie, jak tam chcecie.

    A ja przecież wam powiadam:

    Krasnoludki są na świecie."…

    Święto grupowe to super okazja do utrwalenia tożsamości, zaciśnienia więzi społecznych i doskonalenia relacji. Każda z grup przedszkolnych oraz nasze Misie odwiedziły Krasnoludki i doceniły ich obecność w społeczności przedszkolnej. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie słodkiej niespodzianki dla dzieci.

  • SPOTKANIE Z AUTORKĄ

    21 maja 2024r. w naszej szkole będzie gościła p. Magdalena Zarębska, która spotka się z uczniami klas I – III. Istnieje też możliwość spotkania z uczniami klas IV – VIII. Zainteresowane osoby z klas IV – VIII poproszę o deklarację udziału w bibliotece szkolnej. Spotkanie jest płatne – 8 złotych od osoby. Podczas spotkania można będzie zakupić książki autorki z autografem.

    Pani Magdalena Zarębska jest autorką książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W 2008 roku opowiadaniem „Czterdzieści razy Wrocław” wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu. Książka „Kaktus na parapecie” w 2012 r. była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Książka „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował” została ogłoszona książką roku 2013. Książka „Projekt Breslau" zdobyła wyróżnienie w konkursie „Książka przyjazna dziecku" w 2017 roku.

    W naszej bibliotece dostępne są książki z cyklu „Ida, konie i reszta” (dla klas młodszych) oraz „Gloria, wakacje i ja” (dla uczniów starszych).

    Spotkania z panią M. Zarębską to energetyczne warsztaty, podczas których autorka prowadzi gry i zabawy ruchowe. Żeby urozmaicić przekaz p. Zarębska wykorzystuje prezentacje multimedialne oraz nagrania na płytach CD. Stara się, żeby uczestnicy spotkań nie tylko dobrze się bawili, ale również poprzez zabawę, pogłębili swoją wiedzę i umiejętności.

    Więcej informacji i zapisy na spotkanie w bibliotece szkolnej.

  • KONKURS MEMORY MASTER

    Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs "Memory Master" - sesja wiosenna. To już czwarty ogólnopolski konkurs z jezyka angielskiego w tym roku szkolnym, w którym uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział.

    Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie i chęci do pracy. Trzymam za Was kciuki!

    Monika Paszkowska

  • KLASA 3B Z WIZYTĄ NA POCZCIE

    Klasa 3b w ramach wymiany pocztówkowej ze szkołą w Rybniku wybrała się na pocztę wysłać listy. Uczniom towarzyszyły panie Marzena Drobot i Edyta Zych.

  • ŻABKI W ŚWIECIE KSIĄŻEK

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć