Erasmus + "Digital Tourist Guide via ICT"

O projekcie.

Nasza szkoła otrzymała grant z Unii Europejskiej w ramach Erasmus+ Akcja 2 -  Partnerstwo Strategiczne na projekt o tematyce turystycznej pt. "Digital Tourist Guide- Cyfrowy Przewodnik Turystyczny". Projekt rozpocznie się we wrześniu 2018r. i będzie realizowany przez dwa lata wspólnie z partnerami z Litwy, Niemiec, Portugalii, Włoch i Turcji. Projekt zawiera 5 mobilności uczniów.

Celem projektu jest promocja turystyki, nauka tworzenia cyfrowych produktów i wdrażanie darmowych narzędzi Web 2.0. Uczniowie wzbogacą Internet poprzez stworzone przez siebie treści internetowe i dodanie ich m.in. na mapie Google. W ten sposób przyczynią się do skutecznej promocji swojego kraju i krajów partnerskich. Udział w projekcie umożliwi poznanie wielu narzędzi internetowych za pośrednictwem platformy, nawiązanie międzynarodowych znajomości poprzez wizyty w krajach partnerskich, doskonalenie języka angielskiego, poznanie krajów i ich kultury, a przez to poszerzenie horyzontów i postaw tolerancji i akceptacji inności.

Nasza szkoła będzie prowadzić warsztaty w czerwcu 2019 r. dla krajów partnerskich na temat tworzenia cyfrowych muzeów. Pozostałe warsztaty będą organizowane w krajach partnerskich.

Zakończenie projektu przypada na 31.08.2020 r.

Realizacja Projektu KA2  Erasmus+ DTGviaICT, jest efektem kontynuacji Projektu KA1.