Niedziela 25.06.2017

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

• UROCZYTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca 2017 roku społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy spotkała się w kościele parafialnym w Winnicy na uroczystym nabożeństwie.

Następnie uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice przemieścili się do budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy, gdzie w hali sportowej pan dyrektor Andrzej Zaręba podsumował pracę szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

• Z okazji zakończenia roku szkolnego

w imieniu Rady Rodziców składam serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi, Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom za całoroczną współpracę.

Wyrażam wdzięczność: Panu Dyrektorowi za wspieranie wszelkich inicjatyw Rady Rodziców a także Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy  „Przystanek Winnica”.

• BEZPIECZNE WAKACJE - STAROSTA PUŁTUSKI - WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Bezpieczeństwo dla każdego z nas jest najważniejsze, dlatego powinniśmy zadbać o nie sami. Czas wakacji zmienia nasz dotychczasowy porządek, czujemy się swobodni, rozluźnieni i beztroscy. Niestety podczas wakacji czyhają na nas różne zagrożenia, na które musimy być przygotowani.

• INTEGRACYJNE OGNISKO 5B

Dzień 22 czerwca uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią i p. Urszulą Roze spędzili na łonie natury w Górkach Dużych. Dzięki gościnności rodziców Zuzi dzieci miały możliwość bawić się wesoło przy ognisku, w letnim domku, piaskownicy, skakać na trampolinie, grać w piłkę, chowanego, berka, spacerować, biegać, opalać się i dużo, dużo rozmawiać. Był też posiłek przygotowany przez rodziców: pieczone kiełbaski, napoje, truskawki i słodycze.

• WYCIECZKA W NAGRODĘ

Od kilku lat pan Stefan Winnicki - właściciel sklepu Topaz Express, przyjaciel Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy, funduje wycieczkę dla uczniów z klasy o najwyższej średniej ocen (gimnazjum) oraz dla uczniów, którzy otrzymali najwięcej pochwał przy braku uwag (szkoła podstawowa).

W tym roku szkolnym (w środę 21 czerwca) na wycieczkę do Warszawy pojechali uczniowie klasy II A z gimnazjum oraz dziesięcioosobowa grupa uczniów szkoły podstawowej. Dzieciom towarzyszyli pani Anna Strauch, pani Jolanta Grabarek i pan Tomasz Szeliga.

• List do Uczennic i Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

• OGŁOSZENIE!!!

Biblioteka szkolna przypomina uczniom klas I - V o obowiązku zwrócenia do biblioteki szkolnej wypożyczonych podręczników. Podręczniki należy zwrócić najpóźniej do czwartku włącznie.

Podręcznik do języka angielskiego należy zwrócić z dołączono do niego płytą CD.

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca 2017, tj. piątek

7:45 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

8:35 - zbiórka na placu przed szkołą, przejście do kościoła parafialnego w Winnicy

• „MORZA SZUM, PTAKÓW ŚPIEW …”

6 czerwca 2017 r. uczniowie klas III – VI oraz I gim. pojechali na czterodniową wycieczkę do Trójmiasta. Już pierwszego dnia usłyszeli przepiękny koncert organowy w katedrze w Oliwie. Po czym udali się do Sopotu. Tam było ich spotkanie z morzem. Niektórzy pierwszy raz mogli podziwiać nasze Morze Bałtyckie. Na nocleg udali się do Jastrzębiej Góry.