Czwartek 25.04.2024

Witamy na stronie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice

na tej stronie będziecie mogli zapoznać się z bieżącymi informacjami dotyczącymi pracy Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy oraz Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Wiadomości

• Nowa galeria LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KWIECIEŃ 2024 została dodana do albumu fotograficznego.

Lekcje techniki w klasach szóstych

W kwietniu uczniowie klas szóstych poszerzali wiadomości o prądzie elektrycznym i w jaki sposób bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej.

Lekcje przebiegały bardzo ciekawie i atrakcyjnie dzięki nowoczesnym pomocom dydaktycznym zakupionym w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI’.

Były to zestawy "Kompletów do montowania obwodów elektrycznych z silniczkiem".

• Nowa galeria DZIEŃ ZIEMI została dodana do albumu fotograficznego.

• Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy

Dnia 19 kwietnia w PSP w Winnicy przeprowadzono egzamin na kartę rowerową. O pierwsze prawo jazdy ubiegali się uczniowie klasy IVA i IVB. Wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne niezbędne do uzyskania karty rowerowej uczniowie zdobywali na lekcjach techniki w ramach wychowania komunikacyjnego. Kształtowali oni właściwą postawę w zakresie kulturalnego, bezkonfliktowego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera, a także kierującego pojazdem.

• 25 kwietnia w szkole podstawowej będzie obchodzony Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 10. rocznica posadzenia Dębu Pamięci Stefana Zawadzkiego - podczas akademii uczniów obowiązuje strój galowy zgodny ze Statutem szkoły.

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych to: 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja. W te dni nie ma dowożenia, ale w świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia opiekuńcze. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny do piątku (26.04.) godz. 12:00.

9 maja odbędzie się akademia dla uczczenia rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - uczniów obowiązuje strój galowy zgodny ze Statutem szkoły.

• WYCIECZKA DO SALI ZABAW ,,BĄBELKOWO''

W piątek grupa Jeżyki wybrała się do sali zabaw ,,Bąbelkowo''. Od samego rana dzieci z oczekiwaniały na wyjazd.

Wszyscy doskonale się bawili, co widać na zdjęciach.

Zadowoleni, natychmiast wydany, ale pełni funkcje i reakcje, które wróciliśmy do przedszkola, wspominając o tym w tym super miejscu!

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia w naszym Bajkowym Przedszkolu przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące promowania działań ekologicznych oraz uświadomienia dzieciom, że ziemia to nasz dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem.

• Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wraz z wychowawcami serdecznie zaprasza na zebrania z rodzicami w klasach 1-8, które odbędą się w dniu 23 kwietnia 2024 r. (tj. wtorek). O godzinie 14:30 rozpoczną się zebrania w klasach 1-3, natomiast o godzinie 15:00 w klasach 4-8. Dyżur nauczycieli 15:00-16:00.

• 19 kwietnia nasza szkoła brała udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" upamiętniającej Powstanie w Getcie Warszawskim. Organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Aktorka Agnieszka Grochowska, jedna z ambasadorek akcji, tak wypowiadała się o działaniach podjętych w szkołach i ośrodkach kultury: "Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i Wasz udział w akcji Żonkile. W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pokażmy, że łączy nas pamięć".

• Klasa 3b z wizytą u Wójta Gminy Winnica

Pana Roberta Wróblewskiego

W dniu 18.04.2024 r. uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy udali się na wywiad z Panem Robertem Wróblewskim Wójtem Gminy Winnica. Uczniowie przygotowali pytania, na które z chęcią i zaangażowaniem odpowiadał Pan Wójt. Dzieci dowiedziały się na czym polega oraz jak wygląda dzień pracy wójta. Na wszystkie pytania uczniowie otrzymali wyczerpujące i rzeczowe odpowiedzi.

Spotkanie skończyło się podziękowaniem za poświęcony czas oraz wspólnym zdjęciem. Uczniowie dostali słodką niespodziankę od Pana Wójta, natomiast Pan Wójt otrzymał od klasy 3b swoją karykaturę wykonaną przez Julię Tkaczyk.