Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Partnerzy
Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

Niedziela 18.03.2018

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Witamy na naszej stronie

                                     

Wiadomości

 • UWAGA RODZICE!

  W piątek – 16 marca 2018 r. – zostaną przywiezione jabłka dla uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy (zgodnie z zasadami ARR). Zainteresowanych rodziców zapraszamy na plac przy szkole (ul. Pułtuska 19). Na jedno dziecko przypada jedna skrzynka owoców.

  Odbiór będzie odbywał się w następujących godzinach:

  10:00 – przedszkole i gimnazjum

  11:00 – szkoła podstawowa

 • REGULAMIN KONKURS PLASTYCZNEGO „MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE”

  Nie trzeba być matematycznym geniuszem, aby stwierdzić, że matematyka jest wszędzie.

  Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy wraz z Publiczną Szkoła im. Ks. Kan. Jana Sieka w Błędostowie zaprasza uczniów do udziału w konkursie, aby spróbowali  dostrzec matematykę  wokół siebie i wyrazili  jej piękno w dowolnej formie plastycznej.

  1. Organizatorem konkursu jest Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy wraz z Publiczną Szkołą im. Ks. Ka
 • REGULAMIN KONKURSU NA PLANSZOWĄ GRĘ MATEMATYCZNĄ

  Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy wraz z Publiczną Szkoła im. Ks. Kan. Jana Sieka w Błędostowie zaprasza uczniów do udziału w konkursie na planszową grę matematyczną. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VII.

  Cele konkursu:
  - zainteresowanie uczniów matematyką,
  - wyzwalanie aktywności matematycznej,
  - zachęcenie „słabszych” uczniów do nauki matematyki,
  - kształcenie umiejętności rozwiązywania problemów organizacyjnych, naukowych,
  - inspirowanie do działań kreatywnych.

 • REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU WIEDZY MATEMATYCZNEJ „MATEMATYCZNE POTYCZKI”

  Organizatorami konkursu są Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy wraz z Publiczną Szkoła
  im. Ks. Kan. Jana Sieka w Błędostowie.  Konkurs jest kierowany do uczniów klas IV-VII.

  Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny. W etapie szkolnym konkursu mogą brać udział wszyscy uczniowie zainteresowani konkursem.

  CELE KONKURSU:
     1.  Popularyzacja matematyki wśród uczniów.
     2.  Rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych.
     3.  Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.
     4.  Budzenie nawyku współzawodnictwa. 

 • II WINNICKI MARSZ KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  1 marca jest w Polsce obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to polskie święto państwowe obchodzone ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych - żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego polskiego podziemia. Ten dzień jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa i wielkiej odwagi oraz niezwykłej postawy patriotycznej. W tym dniu możemy przynajmniej w jakimś małym stopniu pokazać, jak bardzo wdzięczni jesteśmy im za przelaną krew dla wolnej Ojczyzny.

 • „POZNAĆ PO SŁOWIE, CO KTO MA W GŁOWIE”

  DZIEŃ JĘZYKA  OJCZYSTEGO

   

  W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbyły się w naszej szkole dwa konkursy: konkurs poprawnej polszczyzny pt. „Co w mowie piszczy” i konkurs czytania poezji patriotycznej. Ich uczestnikami byli uczniowie klas V, VI i VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy.

   

  1 marca 2018 r. uczniowie pisali test językowy sprawdzający umiejętność posługiwania się poprawną, piękną polszczyzną. Zostali oni ocenieni przez komisję w składzie: p. Joannę Wrublewską i p. Urszulę Roze – nauczycielki języka polskiego – w dwóch kategoriach: klasy V, klasy VI – VII.

 • DEBATA SZKOLNA NT. "NARKOTYKI, DOPALACZE - NIE TĘDY DROGA"

  W dniu 2 marca odbyła się w naszej szkole debata, która była kontynuacją projektu Powiatowej Komendy Policji w Pułtusku pod hasłem: ,,Narkotyki, dopalacze  - nie tędy droga”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pułtusku, Rady Rodziców.

  Debata szkolna była poprzedzona debatami klasowymi, w których wyłoniono przedstawicieli klas do debaty szkolnej.

  Debatowaliśmy - my nauczyciele, dyrektorzy oraz przedstawiciele klas naszej szkoły o tym, jakie problemy niesie ze sobą eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi, w tym papierosami, alkoholem; jak być asertywnym w sytuacjach presji grupy rówieśniczej. Uczniowie wskazali sytuacje, w których uważają, że młodzi ludzie są narażeni na zetknięcie się z substancjami uzależniającymi. Ważne dla nas wszystkich było wypracowanie sposobów oddziaływań profilaktycznych, aby były one skuteczne i trafiały do młodzieży.

 •  

  Nasza szkoła bierze udział w akcji na rzecz schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim. W ramach akcji zbieramy plastikowe nakrętki, które można przynosić do świetlicy szkolnej oraz do gabinetu logopedy.

  Z góry dziękujemy za wsparcie.

   

     Wolontariusze z opiekunami

 • Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

  oraz

  członkowie Koła Historycznego

  zapraszają na

  Drugi Winnicki Marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 7 marca 2018 roku.

  Harmonogram uroczystości:

  14.00 - rozpoczęcie spotkania na terenie ZPO

  14.30 - Marsz ulicami Winnicy

  15.00 - Msza Polowa w hali sportowej ZPO

 • PROJEKT EDUKACYJNY "DROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI"

  1 marca 2018 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZPO oraz zaproszeni goście obejrzeli finał projektu edukacyjnego „Drogi Polaków do Niepodległości”. Tego dnia w murach naszej szkoły gościli: Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, Sekretarz Gminy pani Jadwiga Pydynowska, kierownik GOPS pani Wioletta Zawadzka oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy pani Jadwiga Chorzela.

  Spotkanie, które prowadzili Oliwia Domała i Wojciech Markowski (uczniowie klasy IIIA gimnazjum) rozpoczął dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy pan Andrzej Zaręba. Głos zabrał wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, który podkreślił znaczenie świętowania przez Polskę 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
  ul.Pułtuska 19
  06-120 Winnica
 • 023 691 40 78 (sekretariat PG)
  023 691 40 79 (sekretariat PSP)
  023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć