Poniedziałek 25.06.2018

Witamy na stronie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice

na tej stronie będziecie mogli zapoznać się z bieżącymi informacjami dotyczącymi pracy Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy oraz Samorządowego Przedszkola w Winnicy. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

• PODRĘCZNIKI  SZKOLNE!!!

Uczniowie klas III i V, VI,  którzy nie wypożyczyli podręczników w ostatnim tygodniu roku szkolnego będą mogli je wypożyczyć w sierpniu.

Uczniowie obecych klas I, IV i VII otrzymają  swoje podręczniki również w sierpniu.

Po odbiór podręczników szkolnych zapraszam również w sierpniu rodziców uczniów klas I, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

Dokładne terminy wypożyczenia dla poszczególnych klas podane będą w sierpnium (prawdopodobnie będzie to druga połowa sierpnia).

• KLASA III A W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM "STAJNIA DELICJA"

Dnia 19 czerwca klasa 3a z wychowawczynią panią Agnieszką Warda i rodzicami była w gospodarstwie agroturystycznym w Obrytem w "Stajni Delicja". Zwiedzaliśmy gospodarstwo i poznawaliśmy jego czworonożnych mieszkańców.

Poznaliśmy podstawowe wiadomości na temat jazdy konnej, żywienia, siodłania i hodowli koni. Potem każdy miał okazję dosiąść konia. Animatorzy malowali nam twarze, robili "tatuaże", wykonywali zwierzątka z balonów.

• MIŁE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO KLAS V

Dnia 19 czerwca klasy V a i V b pod opieką wychowawców i pani Katarzyny Mossakowskiej – Kopeć wyruszyły na ostatni wspólny wyjazd w tym roku szkolnym. W Prusinowicach na żywej lekcji historii uczniowie podzieleni w grupy doświadczali wrażeń edukacyjnych i sportowych.

Na początku uczestniczyli w musztrze, a następnie przeszli na tor przeszkód, na którym rywalizowali o najlepszy czas przejścia niezbyt łatwych zadań, sprawdzając swoją sprawność fizyczną. Przymierzali umundurowanie, hełmy i maski przeciwgazowe. Samodzielnie wykonywali nosze, na których transportowali rannego i zakładali opatrunki. Grali w paintballa.

• Erasmus +2018- Mobilność edukacyjna

Nasz sukces na miarę europejską!!!

Od 01 czerwca 2018 r. do 30 stycznia 2020r. Zespół Placówek Oświatowych, jako beneficjent, realizuje projekt „ Okno na Europę”. Projekt jest częścią programu Erasmus Plus dzięki, któremu m.in. kadra nauczycielska może podnosić kwalifikacje  w ramach działania mobilność KA1. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 22976 euro. Podczas tworzenia założeń projektu starano się aby beneficjentami byli nie tylko nauczyciele i uczniowie ale cała szkoła i środowisko szkolne gminy Winnica i powiatu Pułtuskiego. W projekcie jest osiem mobilności zagranicznych dla wybranych w procesie rekrutacyjnym nauczycieli o zróżnicowanych profilach. Mobilności przewidują udział 8 nauczycieli w dwutygodniowych szkoleniach metodyczno-językowych i językowych  w Irlandii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i na Malcie.

• REGULAMIN KONKURSU GRAFICZNEGO NA PROJEKT ULOTKI

Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy „Przystanek Winnica” zaprasza do udziału w konkursie graficznym na wykonanie projektu ulotki  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania.

Konkurs będzie realizowany w ramach projektu „Cenię bezpieczeństwo od przedszkola do seniora”.

Niniejszy Regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.

• HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca 2018 r., tj. piątek

7:45 - uroczystość zakończenia roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

8:20 - spotkanie z wychowawcami w klasach, wręczenie świadectw

8:40 - zbiórka przed szkołą podstawową

9:15 - Msza Święta w kościele parafialnym w Winnicy

Odjazd sprzed kościoła dla uczniów gimnazjum.

10:15 - uroczystość zakończenia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

• Konkursy z języka angielskiego!

30 maja 2018 r. odbył się konkurs dla uczniów klas V- VII dotyczący wiedzy o USA.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy 5

1. Jakub Jakubowski  40/40        ocena:  6
    2. Filip Piecychna   39/40   ocena:  6
    3. Nikola Strauch    10/40
    4. Dawid Mossakowski  9/40
    5. Daria Ołtarzewska     8/40
    6. Dominika Głodowska   4/40
    7. Nina Staniszewska   4/40

Klasy 6

1. Krystian Kłosiewicz   39/40         ocena:  6
    2. Julia Sękowska        20/40
    3. Kac
  • Wyróżnienia w KANGURZE MATEMATYCZNYM!

Dwie uczennice klasy 6b – Sylwia Kowalska i Ewelina Lisiecka uzyskały wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie  KANGUR MATEMATYCZNY.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Irena Maciątek

• MAZOWIECKIE DZIECI DBAJĄ O ŚRODOWISKO

14 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się podsumowanie czternastej edycji konkursu „Zbiórka surowców wtórnych”. Z naszej szkoły pojechała delegacja w składzie: Amelia Sobieraj, Klaudia Światkowska, Ela Mierzejewska, Jowita Brzozowska, Julia Komorowska oraz pani Iwona Michałowska. Podczas uroczystej gali dowiedzieliśmy się, że w konkursie brało udział prawie 15 tys. uczniów ze 112 szkół i przedszkoli. Wszyscy razem zebraliśmy 537 ton makulatury oraz 15 ton butelek PET.

• MAM TALENT 2018

W dniu 13 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala MAM TALENT 2018.

Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. W konkursie swoje talenty i pasje prezentowali następujący uczniowie:

• Zuzanna Mroziewicz  kl. 1a – gra na organach
    • Nadia Jasińska kl. 1a – recytacja wiersza