"Okno na Europę"

05.09.2018 r.

DALSZA NAUKA I ZWIEDZANIE

Londyn to stolica wielu kultur. Na ulicach można spotkać osoby z różnych zakądków świata. Różnorodność architektoniczna. Piękne budynki, budynki - reklamy. Bogactwo kulturowe można obejrzeć nie tylko na ulicy, ale przede wszystkim w różnych muzeach i galeriach. Będąc w Londynie nie można przejść obok nich obojętnie. Dzisiaj postanowiłyśmy zwiedzić British Muzeum. Bogactwo i różnorodność eksponatów zachwyca i doprowadza do zawrotu głowy. Niewielki element tego, co widziałyśmy przedstawiają zdjęcia. Przechodząc ulicami Londynu mijałyśmy: Royal Academy of Art, Burlington Arcady, wiele różnorodnych galerii zarówno mody, jak i nowoczesnych dzieł sztuki. Odwiedziłyśmy również najsłynniejszą ulicę handlową Oxford Street. Ogromna ilość sklepów zachęca ciekawymi wystawami. Znajdują się tu sklepy dla wymagających klientów, ale każdy może znaleść coś dla siebie. Kolejny dzień za nami.