"Okno na Europę"

07.09.2018 r.

PIĄTY DZIEŃ PROJEKTU

Aby jak najwięcej sie nauczyć i zwiedzić Londyn, musimy dobrze zaplanować każdy dzień. Po dzisiejszych zajęciach i zaliczonym egzaminie, jedziemy zwiedzać kolejne muzeum - Victorii i Alberta. Jest to monumentalny budynek położony w centrum miasta.  Jest to największe muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego na świecie. Pod względem zakresu i róznorodności zbiorów nie ma sobie równych. Składają się na nie wytwory wielu najbogatszych kultur świata powstałe na przestrzeni ponad trzech tysięcy lat. Kolekcja obejmuje: ceramikę, meble, stroje, wyroby ze szkła, metalu, złota, srebra, biżuterię, fotografię, rzeźbę, tkaninę i malarstwo. Ilustruje czterystuletnie dzieje brytyjskiej sztuki i rękodzieła. Wieczór zakończyłyśmy relaksującym spacerem po Hyde Park.