Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

Pedagog

Aktualności z pracy pedagoga

800 800 605 - ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/800-800-605---ruszyla-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow-i-pedagogow-pomagamy 

 

PROJEKT EDUKACYJNY "ROZWIJAM SKRZYDŁA - PRZYMIARKA DO WYBORU ZAWODU"

W dniu 02.03.2020 r. odbyło się w bardzo ciekawe spotkanie z absolwentami naszej szkoły - Adrianem Robaczkowskim, Zuzanną Górską i Rafałem Dłutowskim. Adrian opowiadał uczniom klas ósmych o swoich pasjach i ich realizacji, ścieżce kształcenia, i ogromnych osiągnięciach w żołnierskich szeregach.

Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji projektu „Rozwijam skrzydła – przymiarka do wyboru zawodu”, którego celem jest wspieranie uczniów w procesie przygotowania ich do świadomego i samodzielnego wyboru kolejnego etapu kształcenia i zawodu, z uwzględnieniem ich zainteresowań, uzdolnień i predyspozycji zawodowych oraz informacji na temat systemu edukacji i rynku pracy.

W ramach działań projektowych uczniowie klas ósmych odwiedzili szkołę Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie, gdzie brali aktywny udział w praktycznych zajęciach, związanych z kierunkami kształcenia w tejże szkole.

Planowane są następujące przedsięwzięcia:

- spotkania ze studentami uczelni wyższych różnych kierunków,

- spotkania z osobami wykonywującymi różne zawody,

- wizyty w szkołach średnich,

- wizyty w zakładach usługowych i przemysłowych,

- warsztaty nt. predyspozycji zawodowych uczniów.

Adrian, Zuzia i Rafał zostali prekursorami spotkań z absolwentami Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy. Na jednym spotkaniu się nie kończy, Adrian będzie gościł u nas jeszcze w najbliższy poniedziałek i opowie o realizacji swoich pasji w życiu zawodowym.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w nasz projekt zarówno Adrianowi, jak i Damianowi Robaczkowskim. Zapraszamy chętnych absolwentów do odwiedzenia murów naszej szkoły i podzielenia się doświadczeniami ze swoich „dorosłych decyzji”.

Wychowawczynie klasy VIIIA i VIIIB

Iwona Michałowska, Irena Maciątek

Anna Strauch – doradca zawodowy

 

BEZPIECZNE FERIE

W czwartek 30 stycznia 2020 r. uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami brali udział w spotkaniu z aspirantem Radosławem Pomaskim - dzielnicowym gminy Winnica. Podczas prelekcji pan policjant opowiadał, jak najmłodsi uczniowie powinni zachowywać się w czasie ferii zimowych, i nie tylko, aby być bezpiecznym. W spotkaniu uczestniczyli pan dyrektor Andrzej Zaręba, pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak i pani pedagog Aldona Jasińska.

klasa IIA podczas spotkania z panem dzielnicowym Radosławem Pomaskim

 

SZUKAM SWOJEGO MIEJSCA W ŚWIECIE ZAWODÓW

Pod tym hasłem uczniowie klas VIII–ych w dniu 28.11.2019 r.  odwiedzili Zespól Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie.

Pierwszy elementem spotkania był test predyspozycji uczniów do danej grupy zawodów. Każdy z uczniów odnalazł coś dla siebie i ruszyliśmy na zajęcia praktyczne. „Golądkowo” otworzyło przed nami swoje pracownie. Ósmoklasistom bardzo podobał się ten praktyczny wymiar zawodów, w kierunkach których kształci „golądkowska” szkoła. Okazało się, że nasi absolwenci, mimo iż w nowej szkole uczą się niecałe 3 miesiące to już posiadają doskonałe umiejętności radzenia sobie z urządzeniami przypisanymi do danej pracowni. Uczniowie szkoły podstawowej przekonali się „na własnej skórze”, że szkołę tą warto wziąć pod uwagę w procesie podejmowania decyzji o dalszym kształceniu.

Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom ZSCKR w Golądkowie za profesjonalne zajęcia oraz miłe przyjęcie. Uczniom, a w szczególności naszym Absolwentom życzymy wytrwałości w zdobywaniu nowych umiejętności oraz spełnienia w życiu zawodowy.

Anna Strauch

Aldona Jasińska

Iwona Michałowska

PROFILAKTYKA HIV i AIDS

W dniu 28 listopada 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie filia w Pułtusku odbyły się zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez panią Barbarę Duszczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pułtusku. Tematem spotkania była profilaktyka HIV i AIDS w związku ze Światowym Dniem Walki z AIDS, który jest obchodzony 1 grudnia.

Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spotkaniu z inicjatywy pań pedagog oraz Samorządu Uczniowskiego w ramach realizacji Programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Anita Piechocka-Wenda i pani Sylwia Sieńkowska.

 

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Dzień 25 października był dla społeczności naszej szkoły bardzo ważny. W murach naszej placówki zawitała pani dietetyk – p. Małgorzata Ardecka z Centrum Dietetyki Natur House w Pułtusku. Odbyły się dwie prelekcje z uczniami poświęcone zasadom zdrowego odżywiania.

Spotkanie to odbyło się w ramach działań profilaktycznych szkoły. W dniu 24 października obchodzony był w Polsce Dzień Walki z Otyłością. Nasze społeczeństwo ma coraz większe problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Zachęcamy do aktywności, w miarę potrzeb do bezpłatnych konsultacji z dietetykiem – zdrowie mamy tylko jedno – warto o nie dbać!!!

Uczniowie byli zainteresowania także indywidualnymi konsultacjami z panią dietetyk. Z indywidualnego spotkania ze specjalistą zdrowego odżywiania skorzystało 10 uczniów oraz dwóch rodziców.

Anna Strauch

POZNAJEMY ZAWODY - SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKĄ BRANŻY KOSMETYCZNEJ

Uczennice klas siódmych i ósmych spotkały się ostatni piątek z przedstawicielką branży kosmetycznej – panią Dorotą Rzeczkowską. Dziewczęta uczestniczyły w warsztatach nt. pielęgnacji twarzy. Poznały ścieżkę kariery naszego gościa.

Dziękujemy p. Dorocie Rzeczkowskiej za praktyczna wiedzę przekazaną uczniom i za odwagę, gdyż niewielu dorosłych chce spotkać się z młodzieżą, aby opowiedzieć o podejmowanych wyzwaniach życiowych, odpowiedzieć na nurtujące ich pytania, podzielić się swoim doświadczeniem życiowym.

Przed nami spotkanie z przedstawicielami zawodu – fryzjer. Zachęcamy chętnych rodziców do współpracy. Dla uczniów kończących szkołę podstawową możliwość zetknięcia się z przedstawicielami różnych zawodów jest bardzo cenna.

Anna Strauch – doradca zawodowy

ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE

W dniu 5 kwietnia z „Rozważaniami przy Chrystusowym Krzyżu” 23 uczniów wraz z opiekunkami Anną Strauch i Martyną Prokop udali się do zaprzyjaźnionego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Gospodarze byli dla nas bardzo hojni. Nagrodzili nas nie tylko oklaskami, ale także słodkościami.

Już trzeci rok spotykamy się w Wielkim Poście. W dwóch poprzednich latach to uczniowie SOSW wraz z opiekunami przybywali do nas z wręcz spektakularnymi występami. Podjęliśmy wyzwanie rewizyty, chociaż zaczęliśmy tratować te coroczne spotkanie jako tradycję.

Uczniowie SOSW są zawsze u nas mile widziani, liczymy na kolejne spotkania. Serdecznie zapraszamy.

Anna Strauch

Bogumiła Podlaska

FESTIWAL ZAWODÓW

Projekt z zakresu doradztwa zawodowego „Kreator kariery” dobiega końca. Ale to wcale nie znaczy, że robi się mniej ciekawie. Festiwal Zawodów to wydarzenie, na które uczniowie czekali. Mieli sposobność spotkać się z ludźmi, dla których wykonywany zawód to jednocześnie ogromna pasja. Prezentowali się: psycholog, trener piłki nożnej, psycholog. Opowieści o ścieżce kariery i dokonaniach zawodowych były tak wyczerpujące, że nie budziło żadnych wątpliwości, iż ludzie ci odnoszą sukcesy w swojej pracy.

Ale na tym nie koniec atrakcji… Trzy uczennice, które wzięły udział w konkursie w ramach projektu otrzymały dyplomy i bardzo ciekawe nagrody.

Gratulujemy nagrodzonym uczennicom: Magdalenie Lisieckiej, Julii Wardzie i Emilii Zadrożnej!

Anna Strauch - doradca zawodowy

WYJAZDY NA DNI OTWARTE

Nasza Młodzież indywidualnie, a czasami grupowo poszukuje dobrego miejsca do dalszej nauki. Z wielką przyjemnością odwiedzamy szkoły, które zaprosiły nas  na dni otwarte.

21 marca byliśmy na warsztatach w ZSZ im. Bolesława Prusa. W ostatnim czasie zwiedziliśmy z ciekawością LO im. Jarosława Iwaszkiewicza, a także ZSZ im. Mikołaja Kopernika  w Nasielsku. Gościliśmy również w ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.

Według mądrego polskiego powiedzenia: „podróże kształcą”. Mamy nadzieję, że te wspólne wyjazdy stworzyły dobrą okazję do zapoznania się młodzieży z ofertami szkół i pomogły w podjęciu tego dorosłego wyboru.

21 marca - w „Dzień Wiosny”, a w języku młodych w „Dzień Wagarowicza” niektórzy nasi uczniowie postanowili spędzić poznając szkołę, do której będą mogli uczęszczać w przyszłość.

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku to placówka, która kształci w kilku bardzo popularnych kierunkach, takich jak: wizażysta, fryzjer, kucharz, barman. Zawody te poznaliśmy „od kuchni”. Upiekliśmy pizzę, zagościliśmy w warsztacie fryzjerskim, mogliśmy sprawdzić skład swojego ciała oraz sprzyjającą kolorystykę dla naszej karnacji.

Największym zainteresowaniem cieszyło się komponowanie kolorowych napojów. Pogoda była naprawdę wiosenna, aż szkoda było wracać.

Anna Strauch - doradca zawodowy

WARSZTATY W PRZEDSZKOLU

Dnia 22 lutego b.r. Pszczółki spotkały się z panią Anna Strauch - pedagogiem szkolnym ZPO w Winnicy i mamą Sabinki, by wysłuchać bardzo interesującej bajki o zawodach. ''Sezamowe bajki...'' okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, dzieci słuchały, układały puzzle i wybierały atrybuty różnych zawodów. Bez wahania uznały, że atrybutem nauczyciela w przedszkolu są dzieci. W pracach plastycznych pojawiło się wiele propozycji profesji. Monotonia na pewno nam nie grozi.

Dziękujemy pani Ani za spotkanie i poprowadzenie zajęć w ramach preorientacji zawodowej dla przedszkolaków. W albumie fotograficznym zamieszczamy zdjęcia ze spotkania.

Pani Ania Strauch - pedagog szkolny prowadzi ciekawe zajęcia w przedszkolu związane z kompetencjami zawodowo - społecznymi. Dzisiaj spotkała się z Biedronkami, które uważnie słuchały i sprawnie wykonywały zadania. Bardzo dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję na ciąg dalszy!

Przedszkolaki słuchały ciekawych bajek. Czytały uczennice - wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej w Winnicy. Bardzo dziękujemy za spotkanie Nikoli, Darii i Dominice. Chętnie spotkamy się z Wami ponownie! W albumie fotograficznym zamieściliśmy kilka fotografii z dzisiejszych zajęć.

Iwona Marcinkowska - wychowawczyni grupy "Pszczółki"

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Nowy Rok  rozpoczęliśmy zajęciami profilaktycznymi prowadzonymi przez terapeutę Centrum Cognitus p.Joannę Marjańską.

Zajęciami tymi zostali objęci uczniowie klasy VIIB. Jest to cykl składający się z 4 spotkań. Pierwsze spotkanie miało miejsce w środę 2 stycznia 2019 r. i poświęcone było komunikacji interpersonalnej.

Następne zaplanowane jest na 23 stycznia w godzinach 13.15 – 14.50 i będzie dotyczyło relacji w grupie. W ramach tej kompleksowej opieki profilaktycznej przewidziane jest również spotkanie z rodzicami uczniów klasy VIIB tuż po zakończeniu warsztatów z młodzieżą (23 stycznia 2019 r. godz. 15.00 – 16.00 sala 29).

Serdecznie zapraszamy.

Anna Strauch - pedagog szkolny

KREATOR KARIERY

W ramach projektu z zakresu doradztwa zawodowego „Kreator Kariery” grupa 20 gimnazjalistów uczestniczyła w spotkaniu z specjalistą p. Pauliną Tarką. Było to już 4 spotkanie z doradcą zawodowym, tym razem odbywało się ono  pod hasłem: „Przedsiębiorczość”. Gimnazjaliści wcielali się w pełnoprawnych obywateli naszego państwa, poznawali plusy i minusy danego zawodu, wnikliwie poznali  system podatkowy. Projekt „Kreator kariery” będzie trwał do końca roku szkolnego.

Anna Strauch - doradca zawodowy ZPO w Winnicy

ŚNIADANIE DAJE MOC

„Śniadanie daje moc” – to hasło zna każdy uczeń naszej szkoły. Akcja odbywa się co rok, na początku listopada. Uczniowie podczas godziny wychowawczej w gronie swoich rówieśników zjadają śniadanie. Nauczyciele starają się przekonywać uczniów, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dla młodszych uczniów ogromnym wsparciem są, jak zawsze, rodzice, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowują zdrowe i pożywne potrawy.

Niemal Ambasadorem  akcji „Śniadanie daje moc” jest Zakład Mleczarski PRESIDENT w Winnicy, który każdego roku przekazuje dla uczniów naszej szkoły produkty mleczne, które, jak wiadomo, są bardzo ważne w naszej diecie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za tą systematyczną pomoc!!!

Anna Strauch

PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE WE WSPÓŁPRACY Z FUNDACJĄ "GWIAZDKA"

Fundacja "Gwiazdka" realizuje długoterminowy program przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod nazwą „Wróżka Okruszka opowiada o przemocy”, współfinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. W ramach programu pedagodzy z naszej placówki, panie Aldona Jasińska i Anna Strauch, we wrześniu 2018 roku brały udział w cyklu szkoleń dotyczących zagrożeń przemocą, także przemocą domową.

W ramach realizacji programu w szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne oraz konkurs plastyczny, w ramach którego uczestnicy warsztatów wykonywali "antyprzemocowe serduszka".

Kolejnym etapem realizacji programu był udział uczniów klas 1-5 w przedstawieniu profilaktycznym, które odbyło się 1 października 2018 r. Przed młodymi widzami wystąpili aktorzy z krakowskiego Teatru Profilaktycznego MORALITET. Spektakl "Słodka Julka" dotyczył przemocy w rodzinie i w szkole między rówieśnikami. Uczniowie chętnie angażowali się i współpracowali z aktorami.

Podczas spektaklu wręczono upominki dla wszystkich uczniów oraz nagrody specjalne dla zwycięzców konkursu plastycznego. I miejsce zajęła Joanna Śmietańska, II miejsce - Patryk Łasiński, a III miejsce - Wiktoria Rzeczkowska. Nagrodzonym gratulowali prezes Fundacji "Gwiazdka" pani Ewa Jakóbczak-Walczak i dyrektor ZPO pan Andrzej Zaręba.

DEBATA SZKOLNA

"NARKOTYKI, DOPALACZE - NIE TĘDY DROGA"

 

W dniu 2 marca 2018 r. odbyła się w naszej szkole debata, która była kontynuacją projektu Powiatowej Komendy Policji w Pułtusku pod hasłem: ,,Narkotyki, dopalacze  - nie tędy droga”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pułtusku, Rady Rodziców.

Debata szkolna była poprzedzona debatami klasowymi, w których wyłoniono przedstawicieli klas do debaty szkolnej.

Debatowaliśmy - my nauczyciele, dyrektorzy oraz przedstawiciele klas naszej szkoły o tym, jakie problemy niesie ze sobą eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi, w tym papierosami, alkoholem; jak być asertywnym w sytuacjach presji grupy rówieśniczej. Uczniowie wskazali sytuacje, w których uważają, że młodzi ludzie są narażeni na zetknięcie się z substancjami uzależniającymi. Ważne dla nas wszystkich było wypracowanie sposobów oddziaływań profilaktycznych, aby były one skuteczne i trafiały do młodzieży.

Dla naszych uczniów była to pierwsza okazja, by w  szerszym gronie specjalistów wyrazić swoje zdanie na temat tego, z czym spotykają się w życiu szkolnym i pozaszkolnym.

Uważne słuchanie uczniów i wyciąganie pozytywnych wniosków na podstawie tego, co mają oni do powiedzenia -  to jedno z zadań współczesnego nauczyciela.

Organizatorki przedsięzwięcia: Aldona Jasińska, Anna Strauch i Weronika Barszcz-Karnabal.

 

SPOTKANIA Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

 

Podczas środowej godziny wychowawczej (21 lutego 2018 r.) w naszej szkole gościli fukcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku: pani Alicja Bobińska oraz pan Paweł Załęski. Policjanci spotkali się z uczniami i przeprowadzili pogadankę na temat odpowiedzialości karnej nieletnich. Uczniowie wysłuchali informacji, a następnie zadawali pytania.

Tego typu spotkania odbywają się w naszej szkole z inicjatywy pedagogów szkolnych. Uczniowie chętnie i aktywnie w nich uczestniczą.

 

WIZYTA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Dzień 11 stycznia 2018 r. był dniem wyjątkowym dla szkolnej społeczności. W murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka. Wizyta Rzecznika Praw Dziecka była uwieńczeniem VIII Tygodnia Profilaktyki,  zorganizowanego przez pedagogów szkolnych  – panią Aldonę Jasińska i panią Annę Strauch oraz psychologa szkolnego panią Weronikę Barszcz-Karnabal.

Czwartek został zaplanowany na uczczenie DNIA PRAW DZIECKA. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy IIIb gimnazjum Gabriela Podlaska i Karolina Gizińska. Apel z tej okazji rozpoczęła piosenka wykonana przez Julię Mościcką i grupę gimnazjalistek z klasy trzecich. Pan Dyrektor Andrzej Zaręba powitał Rzecznika Praw Dziecka, po czym została wyświetlona prezentacja przygotowana przez panią Jolantę Grabarek i uczniów klasy VIIb. Prezentacja miała być początkiem dyskusji na temat praw dziecka i praw ucznia. Pan Rzecznik przypomniał nam historię praw dziecka angażując uczniów do rozmowy.

Niezwykle otwarta postawa naszego gościa zachęciła uczniów do zadawania szczegółowych pytań dotyczących zarówno praw dziecka jak i samej specyfiki pracy Rzecznika Praw Dziecka. Na zakończenie uczniowie klasy Vb zaśpiewali piosenkę „Tolerancja”. Delegacja Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum (Marta Dzbańska i Klaudia Światkowska) w podziękowaniu przekazała Panu Rzecznikowi przepiękny bukiet kwiatów, po czym pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak wraz z Rzecznikiem Praw Ucznia Szkoły Podstawowej – panią Izabelą Skrzecz oraz Rzecznikiem Praw Ucznia Gimnazjum - panią Weroniką Barszcz-Karnabal przekazały na ręce Rzecznika tytuł HONOROWEGO PRZYJACIELA SZKOŁY.

Po oficjalnym zakończeniu obchodów Dnia Praw Dziecka w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy przyszła pora na część nieoficjalna – zdjęć z Panem Rzecznikiem Praw Dziecka oraz zbierania autografów od naszego Honorowego Gościa nie było końca. Ten dzień zapewne trwale zapisał się na kartach historii naszej szkoły.

Podczas wizyty Rzecznika Praw Dziecka towarzyszyli nam przedstawiciele samorządu terytorialnego: pani Jadwiga Pydynowska - Sekretarz Gminy Winnica oraz pani Wioletta Zawadzka - Kierownik GOPS, a także pani redaktor Monika Tołłoczko-Dąbrowska z Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Natomiast w piątek pan dyrektor Andrzej Zaręba i pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak wręczyli uczniom pamiątkowe prezenty od Rzecznika Praw Dziecka.

 

ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH

21 listopada 2017 roku społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy z uśmiechem i tańcem oraz w żółtych kolorach świętowała Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Spotkanie przygotowały pani Aldona Jasińska, pani Anna Strauch, pani Katarzyna Jałmużna oraz pani Weronika Barszcz-Karnabal, a dekoracje - pani Agnieszka Warda.

Przygotowania do tego święta trwały od wielu dni, obejmowały m.in. dekorowanie szkoły w hała i aforyzmy związane z życzliwością. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wybierali Najżyczliwszych uczniów w każdej klasie.

Zebrani w hali sportowej ZPO uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły usłyszeli kilka słów na temat życzliwości od uczniów klasy IV C. Następnie rozstrzygnięto konkursy na najładniejsze kartki życzliwości. Uczniowie odebrali dyplomy z rąk pana dyrektora Andrzeja Zaręby.

Punktem kulminacyjnym tego dnia było ogłoszenie laureatów Plebiscytu Fair Play. Najżyczliwszą z Najżyczliwszych w szkole podstawowej została Klaudia Światkowska z klasy 5B, a w gimnazjum Weronika Monińska z klasy 3B. Pan dyrektor przekazał uczennicom pamiątkowe statuetki Fair Play.

Na zakończenie zatańczono przy dźwiękach muzyki popularne "Kaczuszki". Tegoroczny Dzień Życzliwości i Pozdrowień na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć