Cenię bezpieczeństwo od przedszkola do seniora

W czwartek 27 września 2018 r. do Samorządowego Przedszkola w Winnicy przybyli: wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, strażacy z Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej z komendantem panem Dariuszem Jałmużna oraz ratownik pan Paweł Mieczkowski z Pułtuskiego Ochotniczego Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Wszystko za sprawą realizacji projektu '' Cenię bezpieczeństwo od przedszkola do seniora', którego autorkami są panie:Dorota Ciosek, Marzena Tkaczyk i Ewelina Kowalewska. Reprezentują Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy ''Przystanek Winnica".

Przedszkolaki poznały sprzęt niezbędny strażakom do ratowania zdrowia i życia poszkodowanym w różnych wypadkach, bacznie obserwowały ratownika podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem fantoma i wykorzystaniu środków opatrunkowych. Przygotowane i oswojone z sytuacjami zagrażającymi życiu, dzielnie przystąpiły do opatrywania, układania w pozycji bezpiecznej oraz prowadziły resuscytację. Na zakończenie warsztatów otrzymały elementy odblaskowe i ulotki zawierające zasady bezpiecznej pomocy. Wręczyli je wójt Mariusz Kowalewski i panie ze Stowarzyszenia ''Przystanek Winnica''.

SENIORZY W PRZEDSZKOLU

4 października 2018 r. w sali konferencyjnej budynku Samorządowego Przedszkola w Winnicy spotkali się dziadkowie, babcie i wnuczęta, by wziąć udział w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa. Nasi drodzy seniorzy dowiedzieli się o prawach konsumenta oraz o sprzedaży poza lokalem i na odległość dzięki obecności Powiatowego Rzecznika Konsumentów, ratownik medyczny przeprowadził szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego świetnie pracowali razem ze swoimi ukochanymi wnukami. Dzielnicowy Gminy Winnica przekazał ważne informacje, jak zapobiec, uchronić się przed oszustami, fałszywymi dokumentami. Natomiast strażacy wskazali, dlaczego utrzymanie w należytej kulturze wentylacji pomieszczeń jest bardzo ważne dla naszego życia i zdrowia.

Wszyscy uczestnicy poszczególnych zadań otrzymali ulotki o zasadach bezpieczeństwa oraz elementy poprawiające bezpieczeństwo.

Prezes Stowarzyszenia ''Przystanek Winnica'' pani Dorota Ciosek dziękuje Wszystkim bardzo serdecznie za okazaną pomoc, zaangażowanie przy realizacji projektu, który bez udziału służ mundurowych policji, straży, pana ratownika z WOPR-u, Wójta gminy Winnica, Dyrekcji ZPO w Winnicy, członków stowarzyszenia, a przede wszystkim przedszkolaków, dzieci i młodzieży, osób dorosłych i seniorów byłby nie możliwy! Sama nazwa projektu o tym mówi „CENIĘ BEZPIECZEŃSTWO OD PRZEDSZKOLA DO SENIORA” .