Bezpieczna szkoła

Bezpieczna droga do szkoły

,,Bezpieczna droga do szkoły ’’

Dnia 20XI 2014r. tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył  się szkolny turniej ruchu drogowego pod hasłem  ,,Bezpieczna droga do szkoły ’’. Celem tego turnieju było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze i poruszania  się po niej zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Wśród zaproszonych gości byli funkcjonariusze  policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Do turnieju przygotowywali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Drużyny klas pierwszych wyjaśniały znaczenie  poszczególnych  świateł w sygnalizacji świetlne. Drużyny klas drugich rozwiązywały  zagadki  o ruchu drogowym. Drużyny klas trzecich przedstawiały właściwy sposobu przechodzenia przez przejście  dla  pieszych i wyjaśniały jak należy poruszania się  poprawnie po drodze. Uczniowie klas I-III wykonywali rysunki na temat ,, Bezpiecznej drogi do szkoły’’.  Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na turnieju.

Uczniowie  klas  czwartych  wyjaśniali znaczenie poszczególnych  znaków drogowych, które samodzielnie  zaprojektowali i wykonali. Wybrani uczniowie z klas piątych prezentowali swoje plakaty i odczytywali samodzielnie ułożone wierszy na temat  potrzeby używania pasów bezpieczeństwa, fotelików samochodowych i rowerowych. Wszystkie prace uczniów można będzie  oglądać na wystawie szklonej. Uczniowie klas szóstych wykonywali prezentacje na temat przepisów i zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera kierującego pojazdem. Najciekawsza prezentacja została  przedstawiona  na turnieju. Prezentowany program turnieju  przyczynił się do głębszego zrozumienia zagrożeń, na które wszyscy są narażeni w ruchu drogowym. Wzmocnił nawyki poprawnego , bezpiecznego i kulturalnego zachowania  się naszych uczniów na drodze - jako pieszych i rowerzystów.