Ćwiczyć każdy może - obszar 5

Nagłówek

WYJAZDY_NA_BASEN_(OBSZAR_5)(1).docx

Pozalekcyjne zajęcia sportowe  (obszar 5)

WYJAZDY NA BASEN

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że w życiu człowieka jest ruch jest bardzo ważny. Do harmonijnego rozwoju młodego organizmu potrzebny jest wysiłek fizyczny, w czasie, którego doskonali się układ ruchowy i nerwowy, układ krążenia, układ oddechowy. Dlatego dzieci od najmłodszych lat zachęcamy i uczymy różnych możliwości  czynnego uprawiania sportu. W naszej szkole są prowadzone dodatkowe zajęcia sportowe SKS. W zajęciach tych biorą udział chłopcy i dziewczęta. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów,  dzieci biorą chętnie w nich udział. Oprócz zajęć na szkolnej hali sportowej czy wielofunkcyjnych boiskach organizujemy też wyjazdy na zajęcia poza szkołą. Nasi uczniowie bardzo lubią wyjazdy na basen. Latem nasi uczniowie mogą pływać w szkolnym odkrytym basenie, który znajduje się tuż obok szkoły, a zimą staramy się jak najczęściej po lekcjach jeździć na basen kryty.

05.02.2014r. po południu pojechaliśmy na basen do Pułtuska. Dzieci miały możliwość pobytu na pływalni, gdzie mogły miło spędzić czas zażywając kąpieli, skacząc do wody i zjeżdżając ze zjeżdżalni. Były też w jacuzzi, gdzie mogły sobie odpocząć po wodnych zmaganiach. Uczestnicy wyjazdu mieli też możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pływackich na dużym basenie. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wrócili do domu, ciesząc się na kolejny wyjazd.

Następny wyjazd odbył się 12.02.2014r. Tak jak za pierwszym razem dzieci miały możliwość pobytu na basenie, gdzie mogły  do wyczerpania swoich sił pływać, zjeżdżać ze zjeżdżalni i zażywać kąpieli. Dużym powodzeniem cieszyły się zorganizowane wyścigi, kto szybciej pokona jedną długość basenu. Dzieci ćwiczyły też  skoki do wody. Na płytszym basenie uczniowie mogli korzystać  z dwóch biczy wodnych. Wyjazd był bardzo udany!

Trzeci wyjazd został zorganizowany 05.03.2014r., też na basen do Pułtuska. Tak jak podczas dwóch poprzednich wyjazdów, tak i teraz, dzieci mogły korzystać z uroków pływalni. Mogły doskonalić swoje umiejętności pływackie, skoki do wody, aktywnie odpoczywać w wodzie! Kolejny bardzo udany wyjazd! Następne też będziemy organizować, a latem ćwiczyć na basenie odkrytym przy szkole!

Izabela Skrzecz