Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

Pedagog

Tydzień Szkolnej Profilaktyki

W roku szkolnym 2010/2011 w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy pani pedagog Aldona Jasińska zorganizowała akcję profilaktyczną pod hasłem "Stop uzależnieniom". Uczniowie i nauczyciele chętnie zaangażowali się w przedsięzwięcie. Zaprezentowano scenki na temat szkodliwości narkotyków, dopalaczy, alkoholu i papierosów. Z pantomimą "Droga" wystąpiła Grupa Teatralna WIKT pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej. 

Działania profilaktyczne przerodziły się w Tydzień Szkolnej Profilaktyki, który jest realizowany nie tylko w gimnazjum, ale również w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy, a niektóre jego elementy w Samorządowym Przedszkolu w Winnicy. Partnerem tych działań jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy.

 

Działania podejmowane w ramach Tygodnia Szkolnej Profilaktyki w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy

 

X TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI 25 - 29 V 2020

SZANUJ ŻYCIE
 
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
,,Szanuj życie"- pod tym hasłem odbywa się w tym roku szkolnym X TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI. Odbywa się w innej formie, bo w odmiennej formie przeprowadzane jest nauczanie, a komunikować również nie możemy się wprost, tylko wirtualnie.
 
Jak co roku towarzyszyć nam będzie piosenka. Tym razem będzie to utwór zespołu,,Łzy" pt. ,,Życie jest piękne", do wysłuchania którego zapraszamy Was: piosenka przewodnia
 
Słowa: ,,Szanuj życie" doskonale wpisują się w czas, który obecnie przeżywamy.
Możemy je interpretować w różnoraki sposób:
,,Szanuj życie ... ,bo życie jedno jest."
,,Szanuj życie ... , bo życie cudem jest".
,,Szanuj życie ... , nie dokuczaj".
,,Szanuj życie ... ,dbaj o zdrowie".
Zachęcamy do autorefleksji i własnej interpretacji tegorocznego hasła.
 
Z okazji X TYGODNIA SZKOLNEJ PROFILAKTYKI ogłosiliśmy konkursy dla uczniów, indywidualne i klasowe. Poniżej zamieszczamy prace plastyczne uczniów, za które serdecznie dziękujemy.
 
 
 
Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji multimedialnych
 
Tradycją naszej szkoły stał się konkurs na najżyczliwszą osobę w klasach IV-VIII i w szkole pt. FAIR PLAY. W tym roku szkolnym udało nam się jedynie przeprowadzić etap klasowy. NAJŻYCZLIWSZYMI zostali wybrani:
- klasa IV      Zuzanna Bieżońska,
- klasa Va     Adrian Witkowski,
- klasa Vb     Alicja Chojnacka,
- klasa VIa    Kinga Krawczyk,
- klasa VIb    Adrian Mielczarczyk,
- klasa VIc    Zofia Kulesza,
- klasa VIIa   Kacper Piechalski,
- klasa VIIb   Daria Ołtarzewska,
- klasa VIIIa  Sebastian Rzemek,
- klasa VIIIb  Filip Smoliński.
Gratulujemy wybranym, a pozostałych zachęcamy do bycia życzliwym, nie tylko w dobie koronawirusa.
Aldona Jasińska
Anna Strauch
Weronika Barszcz-Karnabal
Wychowawcy klas I-VIII

 

IX TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI 18 - 22 III 2019

STOP WYKLUCZENIOM

"STOP WYKLUCZENIOM" pod takim hasłem odbył się apel profilaktyczny w dniu 20.03.2019 r.

Uczniowie klas IV – VIII i gimnazjaliści przygotowywali gazetki klasowe na niżej zamieszczone tematy:

klasy 4: JĘZYK OJCZYSTY JEST NAM BARDZO BLISKI

klasy 5: NIE WYŚMIEWAM, NIE HEJTUJĘ, SWOICH SŁÓW W INTERNECIE PILNUJĘ

klasy 6: KAŻDY SENIOR BYŁ KIEDYŚ JUNIOREM. STOP WYKLUCZENIOM

klasy 7: NIEZAMOŻNY NIE ZNACZY GORSZY. STOP WYKLUCZENIOM

klasy 8: CHORY NIE ZNACZY GORSZY. STOP WYKLUCZENIOM

klasy 3 gimnazjum: NIEPEŁNOSPRAWNY NIE ZNACZY GORSZY. STOP WYKLUCZENIOM

Gazetki klasowe zostały zaprezentowane przez uczniów podczas apelu.

Prezentacje multimedialne na temat tolerancji w stosunku do osób chorych, niepełnoprawnych przygotowali: uczennica klasy VIIIA – Klaudia Bartczak, Mateusz i Bartek Musieńscy (kl. IVA i PG III) oraz Emilia Zadrożna i Aleksandra Dąbrowska – uczennice klasy III gimnazjum.

Wiemy, że zjawisko wykluczenia często przenosi się ze świata realnego do wirtualnego, dlatego uczennica Amelka Gostkiewicz przybliżyła nad  zasady bezpiecznego korzystania z Internetu (prezentacja multimedialna przygotowana przez Bartka Kobrzyńskiego – ucz. klasy VC).

Akcja „STOP WYKLUCZENIU” była zamierzonym działaniem profilaktycznym, które ma przypomnieć, że  w szkole wszyscy powinni czuć się bezpiecznie. Każdy z nas jest inny, ale dzięki temu świat jest ciekawy.

Nauczymy się szanować siebie i innych, to klucz do sukcesu.

Nie pozwólmy nikogo wykluczać, każdy człowiek zasługuje na szacunek…

Organizatorki: Anna Strauch i Bogumiła Podlaska

 

VIII TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI 8-12 I 2018

SZANUJ BLIŹNIEGO SWEGO, JAK SIEBIE SAMEGO. TOLERANCYJNY - NIE ZNACZY OBOJĘTNY.

Tydzień Profilaktyki w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy przebiegał pod hasłem TOLERANCJA. Działo się dużo.

Na początku wolontariuszki Publicznego Gimnazjum odwiedziły przedszkolaków, przeczytały im bajki o tolerancji, zachęciły maluszków do przemyśleń, aby nie być obojętnym, szanować innych.

Kolejnym działaniem były warsztaty prowadzone przez gimnazjalistów z klasy IIIA dla uczniów szkoły podstawowej z klasy IIIA. Wykonane zostały króliczki i kaczuszki z materiałów papierniczych. Starsi uczniowie dzielili się doświadczeniem, służyli pomocą, zabawiali młodszych kolegów. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze.

Kolejne trzy dni to apele dla klas I-III, IV-VI, VII-klasy gimnazjalne. Uczniowie prezentowali swoje wytwory, w tym prace literackie, plakaty, w ramach ogłoszonych konkurów z tej okazji. Odgrywali wspaniałe scenki z życia szkoły, pięknie śpiewali o tolerancji.

Podsumowaniem działań profilaktycznych była wizyta Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka. Było to zwieńczenie naszych działań. Tolerancja to ważny temat dla naszych uczniów, których uczymy akceptacji, szacunku.

Aldona Jasińska, Weronika Barszcz-Karnabal, Anna Strauch

 

VII TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI 20-24 III 2017

WOKÓŁ WARTOŚCI

Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy brała udział w Tygodniu Szkolnej profilaktyki. Nad przedsięwzięciem czuwały: pani pedagog Aldona Jasińska, pani pedagog Anna Strauch oraz pani psycholog Weronika Barszcz-Karnabal. Hasło tegorocznych działań "Wokół wartości" uzupełniały słowa utworu rapera Mezo "Ważne, że potrafisz widzieć dobro".

Wychodząc naprzeciw wytycznym Ministerstwa Edukacji, w tym roku Tydzień Profilaktyki Szkolnej poświęciliśmy wartościom, stąd hasło Tygodnia ,,Wokół wartości”.

Impreza poprzedzona została ankietą skierowaną do uczniów ,,Co dla ciebie jest najważniejsze?”, z wynikami której społeczność szkolna zapoznała się pierwszego dnia Tygodnia w formie prezentacji multimedialnej wykonanej przez uczennice klasy II A: Aleksandrę Zadrożną i Patrycję Zielską. Generalnie winnicy uczniowie opowiadają się za rodziną jako najważniejszą wartością w ich życiu. Ważne są dla nich: nauka i zdobywanie wiedzy, koledzy i koleżanki oraz rozwijanie zainteresowań. Wśród wymienionych przez gimnazjalistów odpowiedzi były również te zaskakujące, ale szczere, np. lekcje tylko do godz. 13.00 lub cytuję ,,Wszystko jest ważne, ale najważniejsza jest wiara”.

Organizatorzy zaproponowali uczniom udział w konkursach:

  • klasowym pt. ,, Moja klasa moją siłą” w formie inscenizacji teatralnej ,
  • literackim praca literacka nt.,,Co dla mnie w życiu jest najważniejsze i dlaczego?”,
  • plastycznym plastyczna mapa myśli na w/w temat.

Zwycięzcą konkursu zespołowego w gimnazjum okazała się klasa III C i jej wychowawca p. Monika Paszkowska. Drugie miejsce zajęła klasa I B, której wychowawcą jest p. Małgorzata Grzymkowska, trzecie - jednocześnie - klasy: I A (wychowawca p. Monika Gnatowska) i III B (wychowawca p. Robert Wróblewski). Gimnazjalna publiczność była  pozytywnie zaskoczona  głębią treści przekazanych w scenkach z życia szkoły.

Społeczności szkolnej dostarczyły wzruszeń autorki prac literackich: Zuzanna Górska z klasy III C i  Julia Osiecka z klasy II A, którym podczas prezentacji akompaniowała na gitarze Julita Smutkiewicz z klasy II A.

Karolina Przybyszewska – uczennica klasy I B - z powodzeniem zainteresowała widownię swoją plastyczną mapą myśli, na której znalazła się, m.in. rodzina, kościół, szkoła oraz marzenia - piękny dom i wymarzona praca.

O tym, że ,, Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” zapewnił nas zaproszony gość - p. Piotr Podlaski - absolwent  winnickich szkół, aktualnie doktorant Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie fizyki, laureat krajowych i międzynarodowych konkursów, którego nieprzeciętne zdolności matematyczno-fizyczne odkryła p. Daniela Rutkowska, wtedy, gdy Piotr był uczniem gimnazjum Jańskiego.

Wartością, o której nie zapomnieliśmy podczas Tygodnia Profilaktyki Szkolnej była ojczyzna- nasza Ojczyzna-Polska. Patriotycznej refleksji dostarczyła gimnazjalistom pieśń zespołu Horytnica pt. ,,Mój hymn”,który ,, (… ) traktuje o moim kraju, gdzie dane mi jest pracować. Uczyć się, żyć. Poznawać ludzi, co mnie mijają. Śnić o potędze(...)”.

Historycznym, bo pierwszym w tradycji szkoły okazał się wywiad z rodzicami uczennicy klasy II A - Marty Dzbańskiej. Tajemnica wychowania trzykrotnej zwyciężczyni szkolnego konkursu FAIR PLAY, zdaniem Państwa Dzbańskich, tkwi w konsekwentnym przestrzeganiu tradycyjnych wartości, w czasie spędzonym wspólnie z dziećmi i rodziną.

Całość uświetniały piosenki "z tekstem”: przewodnia ,,Ważne” z repertuaru Mezo oraz między innymi ,,Kolorowy wiatr”, ,,Świat to my”, ,,Życie cudem jest”, których wykonawcami byli: Dominik Chojnacki ,Oliwia Domała kl. II A, Zuzanna Górska kl. III C, Julia Mościcka kl. II B, Patrycja Przybysz-Rębała kl. III C, Julia Warda I A, Marcin Węgrocki, Agnieszka Wiśniewska kl. III C.

Mocną częścią imprezy byli prowadzący: Gabrysia Podlaska - uczennica klasy II B i Wojtek Markowski – uczeń klasy II A oraz zespół obsługi technicznej w osobach: Jacek Bandurski, Eliza Sobańska, Michał Tomczyk- wszyscy z klasy III C.

Fundatorem nagród , dobrym duchem przedsięwzięcia była po raz kolejny p. Wioletta Zawadzka- kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy.

VI TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI 23-27 XI 2015

ZAMIAST DOPALACZY WYBIERAM...

DOBRE SPOSOBY SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO

Pod takimi hasłami odbył się w dniach 23-27 listopada kolejny, bo już szósty w gimnazjum, Tydzień Profilaktyki w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy.

Celem Tygodnia było zachęcenie uczniów do dokonywania dobrych, odpowiedzialnych wyborów dotyczących sposobów spędzania czasu wolnego bez dopalaczy i innych środków psychoaktywnych.

Organizatorzy zaprosili dzieci i młodzież do udziału w różnorakich konkursach: na piosenkę, rymowankę i plakat profilaktyczny oraz konkurs fotograficzny. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz nagrodę – niespodziankę, tj. wycieczkę ufundowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy w ramach funduszu narkotykowego.

Urozmaiceniem konkursów były prezentacje multimedialne, które reprezentowały szkołę w programie profilaktycznym promującym zdrowie psychiczne u dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim "Musimy siać... .” na temat agresji, bezpieczeństwa i stresu. Przed gimnazjalistami wystąpił również w przedstawieniu profilaktycznym szkolny zespół teatralny "Wikt”. Był czas na śmiech, zabawę, zdrową rywalizację, ale także zadumę w rytmie piosenek  wykonanych przez uczennice gimnazjum.

W ramach Tygodnia został zorganizowany Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie młodsi i starsi chętnie wymieniali się pozdrowieniami na specjalnie przygotowanych kolorowych kartkach.

Rodzice klas szóstych szkoły podstawowej i rodzice gimnazjalistów zostali zaproszeni na profilaktyczne spotkanie z p. Anną Kuciak, prezesem Polskiego Towarzystwa Zwalczania Narkomanii.

Jeszcze raz udowodniliśmy, iż dzieci i młodzież wspierane przez swoich wychowawców i nauczycieli potrafią cieszyć się z dokonywania dobrych wyborów i zamiast dopalaczy decydują się na... śpiewanie, fotografowanie, twórczość plastyczną, zabawę w teatr, udział w konkursach.

Publiczna Szkoła Podstawowa w dniach 23-27 listopada 2015 r. uczestniczyła po raz pierwszy w Tygodniu Profilaktyki. Początek tygodnia rozpoczął się Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie mieli okazję pozdrowić wszystkich, których lubią, którzy są dla nich wyjątkowi.

Na tydzień profilaktyki każda klasa miała do przygotowania zadanie profilaktyczne. W klasach I – III uczniowie prezentowali na klasowych plakatach swoje sposoby na spędzanie czasu wolnego, sposoby na nudę. Plakaty prezentowały się bardzo okazale. Po za tym każda klasa uczestniczyła w konkursie na piosenkę profilaktyczną. I to dopiero był pokaz… Jedni śpiewali o witaminach, inni o sposobach na nudę, jeszcze inni zachęcali do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, oczywiście bardzo aktywnie i z daleka od wszelkich mediów. Wybór dla komisji, która miała wskazać zwycięzcę był ogromnie trudny. Po burzliwych obradach zostało przyznane pierwsze miejsce dla dwóch klas. Zwycięzcy to klas IIA i IIIB. Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy IIC, którzy w teatrzyku pt. „O czarownicy, która jeden ząb miała i o niego nie dbała” przekazali nam, że warto odwiedzać dentystę i dbać o zęby. Dla zwycięzców czekała obiecana wcześniej nagroda – wycieczka!!!

Uczniowie klas IV – VI byli niesamowicie innowacyjni. Na konkurs przygotowywali klasowy plakat o dobrych sposobach spędzania czasu wolnego, a indywidualnie tworzyli rymowanki profilaktyczne. Do komisji konkursowej najbardziej przemówiła „recepta” na zdrowe życie klasy IVB. W tej klasie powstało też najwięcej rymowanek profilaktycznych. Dlatego też klasa IVB wybrała się wraz z wychowawczynią na nagrodową wycieczkę.

Dziękujemy wychowawcom klas za ogromne zaangażowanie oraz uczniom za pomysłowość i twórczość.

Dziękujemy pani Wioletcie Zawadzkiej – kierownik GOPS za wsparcie w działaniach profilaktycznych.

Tydzień Profilaktyki w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego i Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy to czas mile i pożytecznie spędzony.

Organizatorzy: Anna Strauch - pedagog szkoły podstawowej, Aldona Jasińska - pedagog gimnazjum, Magda Prus-Zych - psycholog szkolny

 

 

Działania podejmowane w ramach Tygodnia Szkolnej Profilaktyki w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy (od 2010 do 2014 roku)

V TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI 1-5 XII 2014

Pod hasłem "Nie chcę być samotny, chcę mieć przyjaciela" odbył się już po raz piąty w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy Tydzień Szkolnej Profilaktyki. Gościem specjalnym była pani Wioletta Zawadzka (kierownik GOPS w Winnicy). Całość zorganizowały i przygotowały pani pedagog Aldona Jasińska i pani psycholog Magda Prus-Zych.

Piosenkę przewodnią codziennie wykonywały Zuzanna Górska z klasy IC i Roksana Mielczarczyk z klasy IIB. Spotkania prowadziły uczennice klasy IIIB: Natalia Fabisiewicz, Natalia Karpowicz i Natalia Żurawińska.

Wyniki konkursu na najlepszą prezentację teatralną:

I miejsce klasa III b

„Przyjaciele” Adama Mickiewicza – interpretacja wiersza

II miejsce klasa I b

„Przyjaciele” Ignacego Krasickiego – interpretacja wiersza

III miejsce klasa I a

„Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” Edmunda Niziurskiego

-interpretacja Patryka Warakomskiego

Konkursy indywidualne:

Konkurs literacki -„Historia pewnej przyjaźni” – opowiadanie z dialogiem

 Anna Ostaszewska ucz. klasy III a

Konkurs plastyczno-techniczny - „Prezent dla przyjaciela”

 Anna Ostaszewska ucz. klasy III a, Monika Orłowska  ucz. klasy  III c

Zwycięzcom zostały wręczone nagrody.

IV TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI 4-8 XI 2013

Pod hasłem "STOP CYBERPRZEMOCY" odbył się IV Tydzień Szkolnej Profilaktyki zorganizowany przez panią pedagog - Aldonę Jasińską oraz panią psycholog - Paulinę Ambroziak.

W codziennych spotkaniach uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy oraz kierownik GOPS w Winnicy pani Wioletta Zawadzka. Gościem specjalnym był pan Marek Prejzner - założyciel Instytutu Prewencji Przemocy, w którym prowadzi grupy korekcyjno-edukacyjne dla sprawców przemocy programy prewencyjne dla młodzieży.

Spotkania uświetniały piosenki przewodnie w wykonaniu Natalii Górskiej i Angeliki Olszewskiej oraz Ani Żurawińskiej. Widzowie mogli obejrzeć również przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez Grupę Teatralną WIKT pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej.

Uczniowie wszystkich klas przygotowali plakaty profilaktyczne oraz filmy, teledyski lub prezentacje multimedialne na temat "Żarty w sieci, zabijają w realu".

Po raz kolejny połączono wspólną pracę, bezpieczną zabawę oraz naukę o życiu we współczesnym świecie.

III TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI 11-13 XII 2012

Już po raz trzeci odbył się w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy Tydzień Szkolnej Profilaktyki, którego mottem były słowa zaczerpnięte z piosenki Sylwii Grzeszczak: ,,Cieszmy się z małych rzeczy...”.

Celem naszych spotkań było zapobieganie zachowaniom destrukcyjnym i kształtowanie prawidłowych postaw m .in. dotyczących postrzegania siebie.

W ramach Tygodnia zostały zorganizowane różnorodne konkursy i przedsięwzięcia : konkurs plastyczny i literacki pt. ,, Mój autoportret”.

Wiele emocji budził konkurs filmowy zatytułowany ,,Ruch to zdrowie i alternatywa zachowań destrukcyjnych”. Klasy trzecie wraz z wychowawcami przygotowały scenki profilaktyczne.

Po raz pierwszy w naszej szkole zajęcia profilaktyczne przygotowali i prowadzili uczniowie. Projekt nosił tytuł ,,Profilaktyka udziałem uczniów- warsztaty,,Wolni od uzależnień”. Ogłoszono również konkurs na najżyczliwszą osobę w szkole w roku szkolnym 2012/2013.

Spotkaniom towarzyszyły piosenki i dobry nastrój występujących oraz widowni.

Fundatorem nagród był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy, a organizatorkami – pedagog pani Aldona Jasińska i psycholog p. Magda Prus-Zych.

II TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI 22-25 XI 2011

22-25 listopada  2011 r. po raz drugi zorganizowano w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy Tydzień Walki z Nałogami. Każdego dnia wszyscy spotykano się przez godzinę, aby być świadkami kolejnych zdarzeń przygotowanych po to, żeby uświadomić sobie zło płynące z uzależnień. Wcześniej uczniowie brali udział w konkursach promujących zdrowy styl życia, takiego bez nałogów.  Był konkurs na plakat, na prezentację i na kartkę z pamiętnika o tematyce profilaktycznej. Wszystkie prace zostały zaprezentowane i  nagrodzone. Dodatkową atrakcją było odczytanie przez  nauczycieli  kartek z pamiętnika, które napisali uczniowie. W ostatnim dniu wystąpiła grupa teatralna WIKT przedstawiając wzruszającą scenę pod tytułem Musisz mi pomóc.

Kończący się Tydzień Profilaktyki podsumowała pani Anna Jacek-Walesiak życząc wszystkim aby potrafili dokonywać prawidłowych wyborów. Potem głos zabrała pani dyrektor Ewa Leszczyńska, która podziękowała za organizację całego przedsięwzięcia pani psycholog Magdzie Prus oraz  paniom: Annie Jacek-Walesiak, Annie Jałmużnej, Katarzynie Chojnackiej, Monice Paszkowskiej, wychowawcom.

I TYDZIEŃ PROFILAKTYKI SZKOLNEJ 29 XI - 10 XII 2010

Pani pedagog Aldona Jasińska zorganizowała Tydzień Walki z Uzależnieniami. Impreza rozpoczęła się 29 listopada, a zakończyła 10 grudnia 2010 R. Każdego dnia uczniowie i nauczyciele spotykali się przy słowach piosenki Eweliny Wróblewskiej „Niewiele mamy w sobie”. Ewelina razem z Karolem Ostaszewskim prowadziła wszystkie apele. Pierwszego dnia oglądaliśmy prezentację multimedialną na temat dopalaczy autorstwa Michała Koska z klasy IIb z komentarzem p. Aldony Jasińskiej. W następny dzień akcji zaprezentowano scenki w wykonaniu uczniów klas I. Dotyczyły one: dopalaczy (kl.Ia), alkoholu i papierosów (kl.Ib) i narkotyków (kl.Ic). 8 grudnia nasze gimnazjum odwiedził pan Artur Cyroński, który przekazał wzruszające świadectwo swojego życia. Następnego dnia z pantomimą „Droga” wystąpiła grupa WIKT. Ostatnim etapem tej akcji było spotkanie uczniów kl. III z p. Danielem Melnickim – przedstawicielem SANEPIDu.

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć