WF z AWF | Z ekologią na Ty | EkoEksperymentatorium | Szkoła Myślenia Pozytywnego | Sprzątanie świata | e-Twinning | Gramy w Ręczną | Klub Szkół UNICEF | Przerwany Marsz | Narodowe Czytanie | BohaterON - włącz historię | Szkoła pamięta | Szkoła do hymnu | Razem na Święta | #CodeWeek2019 | Al Schols & Academy | Papierowe mosty | ERASMUS+ "Okno na Europę" | ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny" | #Czyste mazowieckie | Szkolny Klub Sportowy | Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu | 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości | Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem | Aktywni Obywatele Mazowsza | Misja programowanie | Szkoła Pozytywnego Myślenia | Wrota Historii Regionalnej | PAS | Śniadanie daje moc | Mały Mistrz | Jak nie czytam, jak czytam | Wybieram wodę | WF z Klasą | Popołudnia z Sienkiewiczem | Zdrowo jem, więcej wiem | SKO | "Musimy siać..."

Szkoła do hymnu

W dniu 8 listopada 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy odbędzie się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zgodnie ze Statutem szkoły tego dnia uczniów obowiązuje strój galowy.

Nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej SZKOŁA DO HYMNU. O godzinie 11:11 społeczność szkolna odśpiewa 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-do-hymnu

AKADEMIA Z OKAZJI 101. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada 2019 r. społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy uroczyście uczciła 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Było to wyjątkowe wydarzenie. Polska jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji obrony Ojczyzny. Sto lat temu  Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod jarzma zaborców: Rosji, Prus, Austrii.

W związku z obchodami 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i wzięciem udziału naszej szkoły w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej  ,,SZKOŁA DO  HYMNU’’  o  symbolicznej godzinie 11:11 hymn Polski dumnie odśpiewali uczniowie, nauczyciele, pracownicy ZPO i zaproszeni goście.

Następnie widzowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Marzeny Melnickiej, pani Marzeny Jaskulskiej, pani Katarzyny Mossakowskiej-Kopeć, pani Moniki Paszkowskiej, pani Sylwii Sieńkowskiej. Dekoracje przygotowała pani Agnieszka Warda. Obsługą techniczną kierowała pani Izabela Skrzecz.

Na scenie wspólnie wystąpili uczniowie klasy IIIA i IIIB  oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej. Wypowiedziane przez uczniów słowa polskich poetów wspólnie ze śpiewem patriotycznych pieśni z tamtych lat wykonanych przez chór szkolny wzruszyły wszystkich zebranych, którzy w ten sposób uczcili pamięć bohaterów walczących o niepodległą Ojczyznę. Wszyscy uczniowie ZPO w Winnicy tego dnia byli odświętnie ubrani. W ten szczególny sposób wyrazili swój szacunek dla tej podniosłej chwili.

Podczas uroczystości w murach naszej szkoły gościli: Wójt Gminy Winnica - pan Robert Wróblewski, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – pani  Wioletta  Zawadzka, Przewodniczący Rady Gminy Winnica - pan Antoni Pieńkos, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – pani Jadwiga Chorzele, Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Danuta Zaręba i przedstawiciele prasy lokalnej.

Na zakończenie 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę pan Dyrektor Andrzej Zaręba podziękował wszystkim zebranym, którzy w szczególny sposób uczcili obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

Zapraszamy do zakładki "Album fotograficzny”, w której znajdują się zdjęcia z uroczystości.

Katarzyna Mossakowska-Kopeć

Marzena Melnicka