WF z AWF | Z ekologią na Ty | EkoEksperymentatorium | Szkoła Myślenia Pozytywnego | Sprzątanie świata | e-Twinning | Gramy w Ręczną | Klub Szkół UNICEF | Przerwany Marsz | Narodowe Czytanie | BohaterON - włącz historię | Szkoła pamięta | Szkoła do hymnu | Razem na Święta | #CodeWeek2019 | Al Schols & Academy | Papierowe mosty | ERASMUS+ "Okno na Europę" | ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny" | #Czyste mazowieckie | Szkolny Klub Sportowy | Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu | 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości | Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem | Aktywni Obywatele Mazowsza | Misja programowanie | Szkoła Pozytywnego Myślenia | Wrota Historii Regionalnej | PAS | Śniadanie daje moc | Mały Mistrz | Jak nie czytam, jak czytam | Wybieram wodę | WF z Klasą | Popołudnia z Sienkiewiczem | Zdrowo jem, więcej wiem | SKO | "Musimy siać..."

Papierowe mosty

PROJEKT EDUKACYJNY "PAPIEROWE MOSTY"

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Papierowe mosty", którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie filia w Pułtusku. W czwartek, 30 stycznia 2020 r., uczniowie klas IV, Va i Vb wysłuchali noweli "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza w interpretacji pani Katarzyny Jałmużna.

Spotkanie w świetlicy szkolnej przygotowały panie Katarzyna Jałmużna, Ewa Zadrożna i Katarzyna Mossakowska-Kopeć. Uczniom towarzyszył dyrektor ZPO pan Andrzej Zaręba i pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak.

"Pierwsza strona książki przypomina drzwi. Za tymi drzwiami mieszka rodzina: babcia, mama, tata, Karol i Karolina, i psina - Balbina. Balbina też należy do rodziny. A teraz otwórz drzwi - do tego mieszkania można wejść bez pukania." Wanda Chotomska

26 listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie w ramach Edukacyjnego Projektu Czytelniczego "Papierowe mosty". Uczennice klasy VIIB Nikola, Klaudia, Nina, Daria, Marcelina i Dominika odczytały fragmenty książki "Pięciopsiaczki" Wandy Chotomskiej.

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły z zainteresowaniem wysłuchali starszych koleżanek, które przedstawiły im przygody pewnej rodziny oraz piątki szczeniaczków i ich mamy Balbiny. Prezentowana książka znajduje się w zbiorach biblioteki szkolnej i cieszy się dużym powodzeniem wśród czytelników.

W spotkaniu, które przygotowały panie Katarzyna Jałmużna, Ewa Zadrożna i Katarzyna Mossakowska-Kopeć uczestniczył pan dyrektor Andrzej Zaręba i pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak. Projekt, w którym uczestniczy nasza szkoła jest przygotowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie filia w Pułtusku.

W środę 30 października 2019 r. w świetlicy odbyło się spotkanie w ramach szkolnego projektu "Popołudnia z polskimi nowelami". Działania są kontynuacją ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Nowele wybrane przez Parę Prezydencką są w naszej szkole czytane przez osiem miesięcy.

Spotkanie przygotowały panie Ewa Zadrożna i Katarzyna Mossakowska-Kopeć. Gościem specjalnym była pani Jadwiga Chorzela - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy.

Nasza szkoła włączyła się realizację projektu edukacyjnego "Papierowe mosty", którego koordynatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie filia w Pułtusku. Środowe spotkanie było także rozpoczęciem tego projektu w Winnicy.

Przy dźwiękach pozytywki uczniowie klasy VB przeczytali nowelę "Katarynka" Bolesława Prusa. Młodsze koleżanki i młodsi koledzy z uwagą śledzili opowieść i choć na chwilę przenieśli się w świat końca XIX wieku. Lektura z pewnością na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.