WF z AWF | Z ekologią na Ty | EkoEksperymentatorium | Szkoła Myślenia Pozytywnego | Sprzątanie świata | e-Twinning | Gramy w Ręczną | Klub Szkół UNICEF | Przerwany Marsz | Narodowe Czytanie | BohaterON - włącz historię | Szkoła pamięta | Szkoła do hymnu | Razem na Święta | #CodeWeek2019 | Al Schols & Academy | Papierowe mosty | ERASMUS+ "Okno na Europę" | ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny" | #Czyste mazowieckie | Szkolny Klub Sportowy | Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu | 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości | Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem | Aktywni Obywatele Mazowsza | Misja programowanie | Szkoła Pozytywnego Myślenia | Wrota Historii Regionalnej | PAS | Śniadanie daje moc | Mały Mistrz | Jak nie czytam, jak czytam | Wybieram wodę | WF z Klasą | Popołudnia z Sienkiewiczem | Zdrowo jem, więcej wiem | SKO | "Musimy siać..."

ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny"

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała grant z Unii Europejskiej w ramach Erasmus+ Akcja 2 -  Partnerstwo Strategiczne na projekt o tematyce turystycznej pt. "Digital Tourist Guide - Cyfrowy Przewodnik Turystyczny". Projekt rozpocznie się we wrześniu 2018 r. i będzie realizowany przez dwa lata wspólnie z partnerami z Litwy, Niemiec, Portugalii, Włoch i Turcji.

Celem projektu jest promocja turystyki, nauka tworzenia cyfrowych produktów i wdrażanie darmowych narzędzi Web 2.0. Uczniowie wzbogacą Internet poprzez stworzone przez siebie treści internetowe i dodanie ich m.in. na mapie Google. W ten sposób przyczynią się do skutecznej promocji swojego kraju i krajów partnerskich. Udział w projekcie umożliwi poznanie wielu narzędzi internetowych za pośrednictwem platformy, nawiązanie międzynarodowych znajomości poprzez wizyty w krajach partnerskich, doskonalenie języka angielskiego, poznanie krajów i ich kultury, a przez to poszerzenie horyzontów i postaw tolerancji i akceptacji inności.

Nasza szkoła będzie prowadzić warsztaty w czerwcu 2019 r. dla krajów partnerskich na temat tworzenia cyfrowych muzeów. Pozostałe warsztaty będą organizowane w krajach partnerskich. Rekrutację chętnych do udziału w projekcie od września dla uczniów klas VI –VIII i gimnazjum będą prowadziły panie Jolanta Grabarek i Krystyna Roze.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Jolanta Grabarek