WF z AWF | Z ekologią na Ty | EkoEksperymentatorium | Szkoła Myślenia Pozytywnego | Sprzątanie świata | e-Twinning | Gramy w Ręczną | Klub Szkół UNICEF | Przerwany Marsz | Narodowe Czytanie | BohaterON - włącz historię | Szkoła pamięta | Szkoła do hymnu | Razem na Święta | #CodeWeek2019 | Al Schols & Academy | Papierowe mosty | ERASMUS+ "Okno na Europę" | ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny" | #Czyste mazowieckie | Szkolny Klub Sportowy | Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu | 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości | Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem | Aktywni Obywatele Mazowsza | Misja programowanie | Szkoła Pozytywnego Myślenia | Wrota Historii Regionalnej | PAS | Śniadanie daje moc | Mały Mistrz | Jak nie czytam, jak czytam | Wybieram wodę | WF z Klasą | Popołudnia z Sienkiewiczem | Zdrowo jem, więcej wiem | SKO | "Musimy siać..."

#Czyste mazowieckie

W piątek 15 listopada 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach programu Wojewody Mazowieckiego "Czyste mazowieckie". W wydarzeniu uczestniczył I Wicewojewoda Mazowiecki pan Sylwester Dąbrowski oraz I Mazowiecki Wicekurator Oświaty pani Dorota Skrzypek.

W murach naszej szkoły gościli m.in. kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie pan Robert Kochański, Wójt Gminy Winnica pan Robert Wróblewski, radni Gminy Winnica na czele z przewodniczącym panem Antonim Pieńkosem, dyrektor ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie pani Ewa Leszczyńska, dyrektor PSP im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie pani Halina Smogorzewska wraz z nauczycielami i uczniami, Prezes Zarządu LGD "Zielone Mosty Narwi" pan Albert Jaworski, ks. Zbigniew Paweł Maciejewski.

Program Wojewody Mazowieckiego „Czyste Mazowieckie” finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Spotkanie w Winnicy rozpoczął happening przygotowany przez uczniów PSP im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy pod kierunkiem pani Iwony Michałowskiej.

Następnie zebrani zostali zapoznani z głównym celem programu "Czyste Mazowieckie". Kampania zwraca uwagę na dbałość o czyste powietrze oraz uczy o emisji gazów i pyłów. Wpisuje się również w program Ministerstwa Środowiska na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce „Czyste Powietrze - zdrowy wybór!”. Wojewoda Mazowiecki swoją kampanią „Czyste Mazowieckie” wspiera rządowy program „Czyste Powietrze”, który zachęca mieszkańców do skorzystania z działań mających za zadanie wesprzeć walkę o lepsze powietrze.

Zebrani obejrzeli proekologiczne przedstawienie przygotowane przez Grupę Teatralną WIKT działającą pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej. Dekoracje przygotowała pani Agnieszka Warda. Zebrani z zainteresowaniem uczestniczyli w ciekawych i widowiskowych warsztatach ekologicznych.

Następnie ogłoszono wyniki konkursów, których pomysłodawczynią była pani Iwona Michałowska. W kategorii klas I-III główne nagrody otrzymali Amelia Wodyńska, Witold Sroka i Jan Zaręba (z PSP w Winnicy), a w kategorii klas IV-VIII - Maja Gostkiewicz (z PSP w Błędostowie), Joanna Śmietańska i Tomasz Warda, wyróżnienie otrzymał Szymon Janiszewski (z PSP w Winnicy). W konkursie brało udział ponad 120 uczniów z PSP w Winnicy i PSP w Błędostowie. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

Na zakończenie goście, nauczyciele i uczniowie wyszli przed budynek szkoły, gdzie posadzono symboliczne drzewo na pamiątkę udziału naszej gminy w programie "Czyste mazowieckie".