W-F

klasa VI b

31.03.2020

Opis ćwiczeń do lekcji wychowania fizycznego znajduje się w dzienniku elektronicznym w zakładce "Zadania domowe".

26.03.2020 - 27.03.2020

Opis ćwiczeń do lekcji wychowania fizycznego dla klasy 6b znajdują się w dzienniku elektronicznym w zakładce "Zadania domowe".

25.03.2020

Czy wysiłek fizyczny wpływa na pracę serca? Do wykonania zadania należy przygotować stoper, kartkę długopis. Przebieg zadania: - odszukaj na ręce miejsca w którym wyczuwasz tętno i przyłóż do niego dwa palce środkowy i wskazujący, lekko uciskając, aż wyczujesz delikatne pulsowanie - zmierz swoje tętno w spoczynku, ile uderzeń przez minutę, wynik zapisz na kartce, - wykonaj 15 przysiadów i ponownie zmierz tętno oraz zanotuj wynik, - usiądź na krześle, kolejne pomiary powtarzaj co 2 min, aż do uzyskania wyniku sprzed wysiłku. Zanotuj wyniki i swoje obserwacje. O ile uderzeń  wzrosło tętno bezpośrednio po wysiłku ? Po jakim czasie tętno wróciło do stanu początkowego? Ćwiczenie to należy wykonywać do 25.03.2020 r.