Erasmus+ Educating Hearts

Educating hearts- Edukujemy serca

We wrześniu 2020r. w naszej szkole rozpoczęliśmy projekt w ramach programu Erasmus +, lecz w związku z epidemią projekt został przesunięty na dwa następne lata. Projekt pod tytułem: Educating hearts (Edukujemy serca) realizujemy wraz ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Portugalii, Turcji, Słowenii oraz Hiszpanii. Celem projektu jest zwiększenie integracji społecznej w uczestniczących szkołach i ich społecznościach lokalnych. Dzięki projektowi będziemy w stanie przybliżyć temat włączenia społecznego uczniom w naszej szkole i społeczności lokalnej. Poprzez wymianę uczniów nawiążemy międzynarodową współpracę uczniów i nauczycieli. Cele projektu skupiają się na szeroko pojętej tolerancji społecznej, rasowej, kulturowej i religijnej oraz zawierają różne formy włączenia społecznego, np. włączenie osób niepełnosprawnych oraz ludzi w podeszłym wieku. Projekt ma na celu promować europejskie wartości pielęgnując nasze wspólne europejskie dziedzictwo. Uczestnicy projektu podwyższą swoje umiejętności językowe oraz ICT biorąc udział w międzynarodowych działaniach. Mobilności obejmują jeden organizacyjny wyjazd kadry nauczycielskiej, 4 wyjazdy do szkół partnerskich oraz mobilność uczestników ze szkół partnerskich w Winnicy.

W dn. 28.11- 04.12.2021r. odbyła się mobilność nauczycieli do Monchengladbach, Niemcy.

Kolejne mobilności uczniów to:

20-27 marzec, 2022r- Barcelona, Hiszpania – 4 uczniów

15-22 maj, 2022r. – Anamur, Turcja – 4 uczniów

25 wrzesień - 2 październik, 2022r. – Porto, Portugalia- 4 uczniów

05-11 luty, 2023r. – Vransko, Słowenia- 4 uczniów

14-20 maj, 2023r.- mobilność uczniów ze szkół partnerskich w ZPO, w Winnicy

Chętnych uczniów z klas V – VIII zapraszamy do udziału w projekcie oraz zgłaszanie się na mobilności do Hiszpanii i Turcji !!!!