Nawigacja

Aktualności

Aktualności 2015/2016

WYNIKI KONKURSU "NAJPIĘKNIEJSZA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

Kl. I – III

I miejsce –  Emilia Łebkowska kl. I B

                     Natalia Czyżewska  kl. III A

II miejsce - Aleksandra Borkowska  kl. III A

                    Julia Kamińska kl. III A

III miejsce – Grzegorz Eljasiak kl.

 

Kl. IV – VI

I miejsce – Aleksandra Królak kl. IV A

II miejsce – Julia Zyblewska kl. V B

III miejsce – Magda Kołaczek kl. IV A

Katarzyna Jałmużna

 

OJCZYZNA MOJA TO TA ZIEMIA DROGA...

10 listopada 2015

          Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy uczciła 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości gościł wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski. Akademię przygotowały pani Monika Gnatowska i pani Małgorzata Grzymkowska.

Na scenie pojawili się uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy w składzie: Anna Chojnacka, Kamila Bednarska, Żaneta Mossakowska, Oliwia Domała, Paulina Jasińska, Natalia Krawczyk, Marta Dzbańska, Weronika Tomczyk, Kamil Falkowski, Katarzyna Swojak, Eliza Sobańska, Sebastian Majewski, Zuzanna Górska.

Narrację wprowadzającą w wydarzenia historyczne związane z 11 listopada 1918 roku przeplatały wiersze polskich poetów doskonale deklamowane przez występująych gimnazjalistów. Ważnym elementem była także oprawa muzyczna, a szczególnie piosenki, które przepięknie zaśpiewała Oliwia Domała.

Zebrani w hali sportowej gimnazjum zachwycali sie także patriotyczną dekoracją, która podkreślała podniosłość wydarzenia.

Akademia była przygotowana dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum w Winnicy. W tym dniu towarzyszyły poczty sztandarowe szkół wchodzących w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy.

W spotkaniu uczestniczyła pani Monika Tołłoczko-Dąbrowska redaktor "Pułtuskiej Gazety Powiatowej", dzięki której opis naszej akademii znajduje się na stronie www.pultusk24.pl

Na zakończenie uroczystości dyrektor ZPO pan Andrzej Zaręba dziękował uczniom, a przede wszystkim organizatorkom tej patriotycznej uroczystości, czyli pani Małgorzacie Grzymkowskiej (nauczycielce matematyki i fizyki) oraz pani Monice Gnatowskiej (nauczycielce języka rosyjskiego).

Z zakładce Galeria znajdują się zdjęcia z 10 listopada, które wykonała pani Katarzyna Jałmużna.

 

KONKURS! KONKURS! KONKURS!

Świetlica szkolna organizuje konkurs pod hasłem

„NAJPIĘKNIEJSZY PLUSZOWY MIŚ”  

Regulamin: 

Uczestnicy:   Konkurs skierowany jest do uczniów klas I - VI

 

Cela konkursu:

 • Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych.
 • Rozwijanie umiejętności manualnych uczniów.
 • Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
 • Możliwość skonfrontowania swoich umiejętności na tle grupy rówieśniczej.
 • Kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.

 

Warunki uczestnictwa:

 1. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie najpiękniejszej kokardy dla swojej maskotki- pluszowego misia lub napisanie wierszyka o misiu.
 2. Uczestnicy konkursu wykonują prace wybranymi przez siebie technikami.
 3. Kokardą dekorujemy własną maskotkę pluszowego misia i przynosimy do świetlicy szkolnej w dniu 25 listopada.
 4. Prace wykonujemy przy wspólnej zabawie z rodzicami.
 5. Każdy uczestnik dostarcza jedną pracę.
 6. W Światowym Dniu Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej odbędzie się wystawa misi udekorowanych kokardą.
 7. Każda praca musi zawierać metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora oraz klasę.

 

Prace należy składać w dniu 25 listopada w szkolnej świetlicy.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca  listopada, a wręczenie nagród odbędzie się podczas apelu szkolnego.

 

Dla autorów najlepszych prac przygotowano nagrody: w kategorii klas I-III  i IV- VI

 

Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy.

                                                         Wychowawca świetlicy- Katarzyna Mossakowska-Kopeć

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJ PUPIL"

          W naszej szkole członkowie kółka ekologicznego zorganizowali konkurs fotograficzny pt. „Mój pupil”, którego celem było propagowanie fotografii wśród dzieci, jako jednej z dziedzin sztuki, kształtowanie wrażliwości dzieci w relacjach ze zwierzętami, rozwijanie zmysłu obserwacji oraz twórcza organizacja czasu wolnego. Uczniowie wykazali się zmysłem obserwacji, pomysłowością i cierpliwością. Uchwycili najciekawsze momenty z życia swoich przyjaciół. Zwyciężczyniami konkursu zostały:

I miejsce - Zuzanna Kosek kl. VIa

II miejsce - Natalia Mielczarczyk kl. VIb

III miejsce - Karolina Przybyszewska kl. VIa

Wyróżnienie - Magda Kołaczek kl. IVa

Gratulujemy !!!

Iwona Michałowska i szkolni ekolodzy

 

PUNKT KONSULTACYJNY W WINNICY

            Jeśli masz  problem z którym sobie nie radzisz, jeśli w Twojej rodzinie występuje problem związany z nadużywaniem alkoholu przez  któregoś z członków rodziny, jeśli nie radzisz sobie z emocjami lub czujesz, że problemy wychowawcze z dzieckiem przerastają Cię zgłoś się do Punktu Konsultacyjnego w Winnicy ul. Strażacka 5 (organistówka za Kościołem).

 

W drugi i ostatni czwartek miesiąca w godz. od 15.30 do 18.30 dyżur pełni psycholog - Magda Prus-Zych.

 

każdy piątek w godz. od 10.00 do 14.00 dyżur pełni specjalista psychoterapii uzależnień, psycholog - Kinga Józefowicz.

 

W każdą środę o godz.19.00 odbywa się miting grupy AA „ Droga ku trzeźwości” w Winnicy, zaś w każdy piątek o godz. 20.00 miting grupy AA „Zależni-niezależni” w Pokrzywnicy.

W dniu 07.11.2015 o godz. 16.00 odbędzie się miting grupy AA w Pokrzywnicy z udziałem Pana  Wiktora Osiatyńskiego.

                                             Serdecznie zapraszamy

 

OGŁOSZENIE

2 listopada 2015 (poniedziałek)  DZIEŃ DYREKTORSKI

dzień wolny od zajęć edukacyjnych.

W szkole będą odbywały się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze; zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się w sekretariacie gimnazjum do 30 października do godz. 12:00.

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

      W poniedziałek 26.10.2015r.  klasa VI A była na wycieczce w Warszawie. Celem naszej podróży była Arena Wspinaczkowa Makak. Pierwszy, prawdziwy i całoroczny rejon wspinaczkowy na Mazowszu. Każdy uczestnik próbował swoich sił na 18 metrowej ścianie. Wielu z nas dotarło na samą górę walcząc z własnymi słabościami, lękiem wysokości oraz strachem. Po pokonaniu takiej wysokości z uśmiechem na twarzy przechodziliśmy po taśmie zawieszonej na wysokości 3 metrów. Po mocnych wrażeniach przyszedł czas na odpoczynek przy oglądaniu filmu animowanego „Hotel Transylwania 2”. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy planując już następną wyprawę.

Wychowawca klasy VI A

 

NAJLEPSZE ŻYCZENIA!

„Życzymy Pani tak,
jak nikt nie życzy:
spełnienia wszystkich marzeń,
zdrowia, szczęścia i słodyczy.
I życzymy tak,
jak życzy dobra wróżka,
by spełniły się życzenia
z samego końca Pani serduszka.”

M. Kumor

      13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 4b pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali część artystyczną, podczas której podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę. Dzieci przedstawiły m. in. postaci z wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy i M. Konopnickiej: Samochwałę, Kłamczuchę, Lenia, Skarżypytę, Zosię Samosię, Dyzia Marzyciela, Grzesia Kłamczucha, Stefka Burczymuchę, Stasia Pytalskiego oraz wesołe scenki z życia szkoły. Były również szczere i serdeczne życzenia, piosenka oraz kwiaty!

Życzenia nauczycielom i pracownikom złożył też dyrektor szkoły, wójt gminy Winnica oraz przewodnicząca Rady Rodziców.

Uczniowie klasy 4B z wychowawczynią

 

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWE W PIŁKĘ NOŻNĄ

      Dnia 2.10.2015r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbyły się powiatowe zawody chłopców w piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 8 drużyn: SP 3 Pułtusk, SP4 Pułtusk, SP 2 Pułtusk, SP Pobyłkowo Duże, SP Zatory, SP Niestępowo, SP Winnica, SP Gzowo. Po uroczystym rozpoczęciu przez pana wójta gminy Winnica Mariusza Kowalewskiego oraz pana dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy Andrzeja Zarębę drużyny rozpoczęły grę fair play w dwóch grupach na dwóch boiskach. Na każdym z boisk rozegrano po sześć meczy. Z grupy I wyszły drużyny z SP 3 w Pułtusku i Pobyłkowa Dużego. Z grupy II wyszły drużyny z SP 2 i Zator. W walce o pierwsze miejsce spotkały się drużyny z SP 3 w Pułtusku i Pobyłkowa Dużego. Mecz zakończył się wygraną drużyny z SP 3 w Pułtusku 4:1. W walce o trzecie miejsce złoty strzał zawodnika z SP 2 przesądził o ich zwycięstwie. Drużyna gospodarzy zajęła po zaciętych meczach o wyjście z grupy 5 miejsce.

I miejsce SP3

II miejsce SP Pobyłkowo

III miejsce SP 2

IV miejsce SP Zatory

V miejsce SP Winnica

VI miejsce SP Gzowo

VII miejsce SP 4

VIII miejsce SP Niestępowo

                                                                                  Koordynator zawodów:

                                                                                   Anita Piechocka-Wenda

 

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY 

          W dniu 2 października 2015 r. uczniowie z klas II - VI pod opieką  p. Katarzyny Jaszczak, p. Katarzyny Mossakowskiej-Kopeć, p. Hanny Kosek, p. Magdaleny Gostkiewicz, p. Doroty Żebrowskiej oraz innych rodziców i opiekunów wybrali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo we Mszy Świętej sprawowanej w intencji dzieci oraz zwiedzanie Jasnej Góry. Klasztor oo. Paulinów - jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego i od setek lat najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Zespół klasztorny powstały na przestrzeni ponad pięciu wieków w swoich murach fortecznych mieści ogromną ilość ważnych dla Polaków pamiątek. Jest najwyższej klasy obiektem zabytkowym i symbolem wiary współczesnego świata chrześcijańskiego. Największym skarbem Jasnej Góry jest cudowny wizerunek Matki Bożej. Jasnogórski obraz od samego początku zasłynął cudami, które nadały rozgłos sanktuarium i ściągały tłumnie pielgrzymów z całego kraju i z Europy. Weszliśmy na ponad 100m. wieżę, z której podziwialiśmy Częstochowę. Dzięki o. Janowi Zinówko zwiedziliśmy salę rycerską, skarbiec i wiele innych miejsc. Dziękujemy bardzo za oprowadzenie nas po Jasnej Górze oraz za przekazanie nam wielu ciekawych informacji. Naładowani pozytywną energią, wyciszeni  wróciliśmy do naszych domów z obrazem Matki Bożej w ręku  i w sercu. 

Pielgrzymi.  

           

 

OTRZYMALIŚMY  CERTYFIKAT  „WF z Klasą”

Na początku roku szkolnego 2014/2015 Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy, przystąpiła do realizacji programu WF z Klasą, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ze środków Ministra Sportu i Turystyki. Patronem programu byli „Gazeta Wyborcza” i Sport.pl. Akcja objęta była honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki. W związku z przystąpieniem do tego programu został założony „Blog” na którym można obejrzeć nasze dokonania zachęcające do uprawiania sportu.

Aby otrzymać CERTYFIKAY WF z Klasą szkoła musiała spełnić i udokumentować następujące zadania:

- Lekcje poza szkołą – nauka pływania,

- Sportowy Okrągły Stół – debata poświęcona lekcjom wychowania fizycznego,

- Zdrowe dożywianie – wykonanie śniadań klasowych pod hasłem „Zdrowo jem więcej wiem”, spotkanie z panią dietetyk pod hasłem „Zdrowe jedzenie wspomaga myślenie”,

- Lokalna Akcja Sportowa – mecz towarzyski „Rodzice kontra uczniowie”, spotkanie uczniów klas pierwszych z dziećmi  z przedszkola na boisku szkolnym pod hasłem „ My pierwsze klasy biegamy i do biegu przedszkole zapraszamy”.

We wrześniu tego roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy otrzymała CERTYFIKAT  II  edycji „WF z Klasą”, pamiątkowa tablica została umieszczona na holu głównym.

 Izabela Skrzecz

Krystyna Roze   

 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

Po raz drugi tj. 2 października 2015r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego znajdującego się w naszej szkoły odwiedziły bibliotekę szkolną. Przyszły by pokazać swoje prace plastyczne przedstawiające "Rupaki" - stworzenia autorstwa Danuty Wawiłow, które poznały na ostatnim spotkaniu w bibliotece. Przyniosły też swoje ulubione książki z domowej biblioteczki. Każdy przedszkolak zaprezentował swoją  książkę i zachęcał innych do jej przeczytania. Dzieci poznały też budowę książki i sprawdzały czy elementy z jakich składa się książka występują w ich książkach. Spotkania zakończyła wspólna fotografia. 

Katarzyna Jałmużna

 

V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

25 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Już od poniedziałku 21 września trwały przygotowania: wykonaliśmy gazetkę informacyjną o akcji, rozwiesiliśmy plakaty, ogłoszenia o szkolnych konkursach. Potem powtarzaliśmy i utrwalaliśmy znajomość tabliczki mnożenia. W piątek  odbyły się egzaminy przeprowadzone przez komisje złożone z uczniów, którzy uzyskali wcześniej status egzaminatorów. Większość uczniów zdało egzamin - trzeba było udzielać odpowiedzi szybko (czas był ograniczony) i nie można było zrobić ani jednego błędu. Wszyscy, którzy zdali egzamin otrzymali legitymacje potwierdzające uzyskanie tytułu MT EXPERT.

Wielu uczniów wzięło udział w konkursie „ŁAMIGÓWKI MATEMATYCZNE”. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła Julia Warda, drugie Adam Pniewski, a wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kryg.

Chętni uczniowie klas czwartych brali udział w „Mistrzostwach szkoły klas czwartych w tabliczce mnożenia”. Dzieci zmagały się z różnorodnymi zadaniami wymagającymi znajomości tabliczki mnożenia. Mistrzem szkoły został Filip Smoliński, wicemistrzynią Sylwia Kowalska, laureatka trzeciego miejsca to Natalia Chylińska. Na wyróżnienia zasłużyli: Krystian Kłosiewicz, Agnieszka Krajewska, Ewelina Lisiecka i Paweł Chyliński.

Gratulujemy sukcesów!

Irena Maciątek i szkolni egzaminatorzy

 

WYJAZD INTEGRACYJNY DO JACHRANKI

24 września uczniowie klas czwartych wyjechali na wycieczkę do Centrum Kongresowego „Warszawianka” w Jachrance. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych, preferowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku. Uczniowie spędzali czas w AQUA PARKU oraz Centrum Kreatywnej Zabawy KIDDOS, brali udział w zajęciach kulinarnych oraz zajęciach w strefie zabaw. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone.

Serdecznie dziękujemy p. H. Kosek, p. B. Sękowskiej, p. E. Smogorzewskiej, p. M. Robaczkowskiej i p. A. Mierzejewskiej za opiekę nad dziećmi podczas wycieczki!

I. Maciątek i I. Michałowska

 

Winnica, 17.09.2015r.     

 List otwarty skierowany do uczniów PSP w Winnicy

 

Drodzy Uczniowie!

         „Aby kraj mógł żyć, trzeba, aby żyły prawa.”

                                                                           Adam Mickiewicz

 

To prawa stoją na straży naszej godności osobistej, nietykalności, niezależności i indywidualności.

Każdy człowiek chce korzystać z praw, które mu przysługują.

W różnych sytuacjach życiowych, zawodowych czy rodzinnych przysługują nam różnorakie Prawa. Wam, Uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy również przysługują prawa, które są zapisane w Statucie naszej szkoły. W sytuacjach, w których czujecie się pokrzywdzeni i sądzicie, że złamano Wasze prawa możecie zwrócić się o pomoc do Rzecznika Praw Ucznia.

         W roku szkolnym 2015/2016 zostałam ponownie wybrana przez Was do pełnienia tej funkcji. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za powierzone mi zaufanie.

Zadania i rola Rzecznika Praw Ucznia w szkole

 1. Pomoc całej społeczności uczniowskiej w rozwiązywaniu problemów i wyjaśnianiu wszelkich niejasności dotyczących Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania, Programu Wychowawczego Szkoły.
 2. Reprezentowanie interesów uczniów przed Dyrekcją oraz Radą Pedagogiczną.
 3. Zwiększanie świadomości prawnej uczniów, rodziców, nauczycieli.
 4. Świadczenie pomocy uczniom (jak korzystać z praw i szanować prawa innych).


 

Sposoby działania Rzecznika

 1. Załatwianie indywidualnych skarg.
 2. Udzielanie porad uczniom, rodzicom, nauczycielom.
 3. Współpraca z pedagogiem szkolnym.
 4. Współdziałanie w realizacji programów profilaktycznych w szkole.
 5. Wspólne wypracowywanie właściwych rozwiązań z Dyrekcją szkoły i Radą Pedagogiczną.

Uprawnienia Rzecznika

 1. Rzecznik Praw Ucznia nie zastępuje wychowawcy klasy.
 2. Rzecznik ma prawo do swobodnego działania w ramach obowiązujących regulaminów.
 3. Rzecznik działa według ustalonego trybu postępowania.
 4. Rzecznik podejmuje działania na wniosek stron.

Rzecznik Praw Ucznia:

 • To nauczyciel obdarzony zaufaniem i wybrany przez społeczność uczniowską.
 • W każdej problematycznej sprawie możesz się do niego zwrócić i poprosić o pomoc.
 • Udostępni Ci regulaminy szkolne, pomoże je zinterpretować.
 • Jest mediatorem w sytuacjach spornych, trudnych i nietypowych.
 • Nie zrobi niczego, czego Ty nie zaakceptujesz.
 • Zachowuje dyskrecję!

 

Do Rzecznika Praw Ucznia możesz zwrócić się w każdy poniedziałek, do pokoju nauczycieli wychowania fizycznego (przy hali),  godz. 10.25 – 11.00. Możesz napisać na adres e-mail: rzecznik.prawucznia@op.pl                                                                                         

                                                                                                Anita Piechocka-Wenda

                                                                                           Rzecznik Praw Ucznia

                                                                                                    ZPO PSP w Winnicy    

 

„PSZCZÓŁKI” W BIBLIOTECE

18 września 2015r. grupa przedszkolna „Pszczółki” z wychowawczynią p. Iwoną Marcinkowską i opiekunką  p. Elą Wardą odwiedziła biblioteką szkolną. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece publicznej ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, jakie gromadzi zbiory, jak należy dbać o książki oraz jak zachowywać się w bibliotece szkolnej. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Następnie dzieci poznały postać Danuty Wawiłow i wysłuchały kilku wierszy poetki m. in. „Szybko”, „Rupaki” czytanych przez bibliotekarkę i wychowawczynię. Na zakończenia spotkania była oczywiście pamiątkowa fotografia.  

Katarzyna Jałmużna

 

ŚWIETLICA SZKOLNA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Drodzy Rodzice/Opiekunowie i Uczniowie !!!


■ Informujemy, że w  tym roku szkolnym świetlica szkolna pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-16.00
■ Prosimy o zapoznanie się z regulaminem świetlicy szkolnej.
W  świetlicy organizujemy różnorodne zajęcia mające na celu rozwój fizyczny oraz umysłowy wychowanków. 
Zajęcia organizowane są zgodnie z planem pracy dydaktyczno-wychowawczej świetlicy w danym roku szkolnym oraz tygodniowym rozkładem zajęć.
Organizujemy zajęcia:   
- umysłowe, w tym odrabianie zadań domowych, zajęcia czytelnicze, krzyżówki, rebusy, układanki literowe, zagadki, ćwiczenia ortograficzne, ćwiczenia matematyczne, ćwiczenia usprawniające pamięć, spostrzegawczość i koncentrację uwagi: gry, zabawy dydaktyczne,pogadanki i rozmowy;
- manualne: zajęcia z wykorzystaniem rozmaitych technik plastycznych i technicznych;
-muzyczne, filmowe;
- ruchowe: zabawy ruchowe i sportowe na  hali i boisku szkolnym oraz placu zabaw,  spacery, zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu;
-informatyczne;
- zajęcia rozrywkowe, konkursy z nagrodami, zabawy integracyjne.
W świetlicy organizowane są również różne imprezy okolicznościowe, np.: Światowy  Dzień Pluszowego Misia, itp oraz wycieczki po najbliższej okolicy. Uczniowie uczęszczający na zajęcia często biorą udział w konkursach organizowanych przez wychowawców w ramach obchodów tzw. Dni Świetlicy.
Ponadto świetlica szkolna aktywnie włącza się w życie szkoły koordynując wszelkie imprezy, akcje i wydarzenia organizowane na terenie szkoły. Świetlica szkolna zajmuje się również żywieniem dzieci  w ramach akcji „Drugie śniadanie w szkle”. Kontynuujemy też akcję czytania utworów z literatury dziecięcej w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Aby służyć dzieciom na najwyższym poziomie stale współpracujemy z rodzicami, wychowawcami klas, nauczycielami, pedagogiem szkolnym oraz z dyrekcją szkoły. W celu podnoszenia atrakcyjności zajęć, wychowawcy świetlicy często organizują zajęcia zaproponowane przez uczniów.
Zapraszamy do nas.
Wychowawcy świetlicy.
 
W celu zapisania dziecka do świetlicy należy wypełnić: Wniosek zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W czwartek 17.09.2015r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów stanęli przedstawiciele wszystkich klas IV, V, VI. Do głosowania uprawnionych było 160 uczniów. Komisja pod przewodnictwem pani Katarzyny Jałmużna wydała 152 karty do głosowania. Spośród kandydatów wybraliśmy przewodniczącego, zastępcę, skarbnika i sekretarza.

 

Po podliczeniu głosów kandydaci otrzymali kolejno:

Lp.

Nazwisko i imię

klasa

ilość głosów

1.

Warda Julia

VIB

26

2.

Piotrowska Natalia

VIA

13

3.

Wultańska Dominika

VB

29

4.

Kryg Wiktoria

VA

16

5.

Chylińska Natalia

IVB

19

6.

Gizińska Maja

IVA

44

 

Samorząd Uczniowski wybrany 17.09.2015r.

 

Przewodnicząca: Maja Gizińska

Zastępca: Wultańska Dominika

Skarbnik: Warda Julia

Sekretarz: Chylińska Natalia

 

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016 zostały: p. Anita Piechocka-Wenda oraz p. Izabela Skrzecz.

 

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy !!!  :)

 

Konkurs fotograficzny Caritas Diecezji Płockiej

MIŁOSIERDZIE = WZÓR NA SZCZĘŚCIE!

Ojciec Święty Franciszek ogłosił, iż nowy Rok Liturgiczny 2015/2016 będzie ROKIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Potrwa od 08.12.2015 r. – 20.11.2016 r. Zainspirowani tym szczególnie bliskim dla nas przesłaniem ogłaszamy konkurs fotograficzny: Miłosierdzie = wzór na szczęście! dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz świetlic terapeutycznych. Gdy mówimy o miłosierdziu, bierzemy pod uwagę postawę człowieka, która wyraża uczucie tkliwości i serdecznego współczucia a to prowadzi zawsze do gotowości niesienia pomocy. Poprzez konkurs chcemy poznać Wasze szczęście wynikające z niesienia pomocy innym ludziom, bycia dobrym, wartościowym człowiekiem. Być może robicie to nieświadomie…zastanówcie się.  Miłosierdzie nie musi być wielkim wyczynem…czasami wyciągnięcie dłoni to olbrzymi gest wsparcia. Podzielcie się swoim dobrem i szczęściem z innymi, podajcie swój wzór na szczęście i uwiecznijcie go na fotografii. Konkurs umożliwi nam poznanie wielu wspaniałych uczniów, którzy w swojej codzienności wykazują się pomocą i ofiarnością, którzy z wyjątkową miłością i bezinteresownością pomagają i wspierają innych.

Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu amatorsko zrobionych przez Was 3 zdjęć, które dokumentują do wyboru: wasze czynienie dobra, miłosierdzia w codziennym życiu, okazanie wsparcia, pomocy, czegoś co sprawia, że jesteście szczęśliwi w szerokim rozumieniu miłosierdzia jako wasza recepta i wzór na szczęście w życiu. Liczymy, że swoimi dobroczynnymi działaniami zainspirujecie swoich rówieśników. Fotografie muszą być przesłane wraz z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania na stronie internetowej CDP).

Czas trwania konkursu - 01.10.2015 r. do 15.01.2016 r.

Finał konkursu: 8 lutego 2016 r.

 

Regulamin konkursu fotograficznego dla dzieci i młodzieży diecezji płockiej

Miłosierdzie = Wzór na szczęście!

1. Organizatorem konkursu jest Caritas Diecezji Płockiej.

2. Cele konkursu:

- zachęcenie dzieci i młodzieży do niesienia pomocy innym,

- poznanie różnorodnych form pomocy charytatywnej,

- podkreślenie znaczenia wolontariatu,

- wskazanie na możliwość uzyskania własnej satysfakcji i szczęścia poprzez niesienie pomocy innym,

- kreowanie u dzieci dobrej postawy uczącej poszanowania dla innych ludzi, ich emocji i uczuć,

- pokazanie dobra i wolontariatu jako wartość, dobrą zabawę i drogę do samorealizacji,

- promowanie pozytywnych działań dzieci i młodzieży jako wzór do naśladowania,

- promocja idei miłosierdzia jako ważnej wartości w życiu każdego człowieka.

 

3. Temat konkursu: „Miłosierdzie = Wzór na szczęście”

W dzisiejszych czasach wielu ludzi potrzebuje pomocy. Tacy ludzie znajdują się blisko nas, ale czasami nie potrafimy ich zauważyć. Osoby niosące im pomoc czerpią z tego niezwykłą satysfakcję i szczęście. 
Największym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest człowiek będący autorytetem dla wielu ludzi na całym świecie - Jan Paweł II. Ojciec Święty okazywał wielki szacunek nie tylko ludziom wielkim, znanym, ale i tym małym i zagubionym w życiu. W kontaktach z innymi kierował się autentyczną miłością, życzliwością i dobrocią. Spotykał się z ludźmi chorymi, ubogimi, bezrobotnymi, spychanymi na margines społeczny.

Pomoc i miłosierdzie jest niezwykłą wartością. Ojciec Święty Franciszek ogłosił, iż nowy Rok Liturgiczny 2015/2016 będzie ROKIEM MIŁOSIERDZIA. To, zainspirowało nas do ogłoszenia konkursu o tytule:

Miłosierdzie = wzór na szczęście!”. Chcemy poznać czym dla Was jest dobro i miłosierdzie w codziennym życiu. Wielu z Was działa w wolontariacie, bierze udział w akcjach charytatywnych lub bezinteresownie pomaga innym na własną rękę. Miłosierdzie nie musi być wielkim wyczynem…czasami drobny gest staje się olbrzymim wsparciem. Podzielcie się z nami i innymi Waszym dobrem, szczęściem, miłością i ofiarnością. Jaki jest Wasz wzór na szczęście ? Uwiecznijcie go na fotografii (po prostu amatorsko nawet spontanicznie) i pokażcie na zdjęciach co Was uszczęśliwia. Stańcie się wzorem do naśladowania dla Waszych rówieśników, innych uczniów a nawet dla ludzi dorosłych. Może pomagacie koledze w lekcjach? Może robicie zakupy samotnej sąsiadce? A może włączacie się w różne akcje charytatywne? A może …macie własny przepis jak być dobrym człowiekiem? Człowiek, który niesie innym pomoc, nie musi tego robić materialnie, czasami wystarczy ciepłe słowo, które pozwoli dać nadzieję na coś lepszego. Wtedy jedna i druga osoba czerpie z tego niezwykłą radość i szczęście. Warto się tym szczęściem podzielić.

4. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, świetlice środowiskowe, terapeutyczne, ośrodki szkolno- wychowawcze oraz warsztaty terapii zajęciowej, koła wolontariackie, koła misyjne, oazy z diecezji płockiej.

Dopuszcza się charakter konkursu indywidualny bądź grupowy. W przypadku zgłoszenia grupowego – uzyskana nagroda przechodzi na własność szkoły, ośrodka lub koła. Indywidualny uczestnik konkursu uzyskuje nagrodę dla siebie.

5. Uczestnik/grupa uczestników konkursu przesyła 3 fotografie zgodnie z tematem konkursowym opisanym w punkcie 3, przedstawiające ten sam temat lub trzy fotografie niezależne od siebie zawierające Wasz wzór na szczęście.

6. Zasady ogólne:

- Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne amatorskie będące oryginałami, których szeroko rozumiana tematyka miłosierdzia wiąże się z tytułem konkursu.

- Nadesłane prace należy opisać i ponumerować. (imię i nazwisko ucznia biorącego w konkursie, nazwę szkoły z pełnym adresem, klasę oraz imię i nazwisko nauczyciela koordynującego prace konkursowe oraz numer kontaktowy do nauczyciela)

- Autorzy prac nadsyłają również oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do nadesłanych prac, zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wypełnioną kartę zgłoszeniową do konkursu w której znajduje się opis zdjęć - zgodny z załącznikiem Nr 1 do niniejszego regulaminu. O ile na fotografiach konkursowych znajduje się wizerunek człowieka, uczestnik przesyłając fotografię zapewnia, że osoba, której wizerunek znajduje się na fotografii wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację tego wizerunku.

- Przesłane prace nie będą zwracane.

- Nad pracami czuwa nauczyciel koordynujący pracę konkursową.

7Zasady szczegółowe:

- Format zdjęcia to minimum 15x21.

- Technika zdjęć oraz ich kolor są dowolne – jednak decydująco będzie brana pod uwagę „zawartość” zdjęcia i jego przesłanie…jako „wzór na szczęście”.

- Opis zdjęcia następuje w karcie zgłoszeniowej. Należy krótko opisać historię zdjęcia, w jakich okolicznościach zostało zrobione, co lub kogo przedstawia, dlaczego jest wzorem na szczęście ? 

- Do oceny złożonych prac zostanie powołane przez organizatora Jury. Ze względu na różnice wieku uczestników konkursu, ocena prac będzie odbywać się w dwóch kategoriach wiekowych:

- uczniowie szkół podstawowych

- uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

W każdej z powyższych kategorii najlepsi (pierwsza trójka) zostaną uhonorowani cennymi nagrodami, przewidujemy także po dwa wyróżnienia.

8. Terminy i nagrody :

- Prace wykonane zgodnie z wymogami organizatorów należy  przekazać do dnia 15.01.2016 r. do p. Katarzyny Jaszczak

- Okres trwania konkursu : 01.10.2015 r.-15.01.2016 r.

- Rozstrzygnięcie konkursu: 8 lutego 2016 r.

Nagrody w konkursie: cyfrowe aparaty fotograficzne, tablety, czytniki e-book i niespodzianki.

9. Ogłoszenie wyników.

-Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej i FP na facebooku Organizatora.

-Laureaci zostaną powiadomieni o terminie i miejscu wręczenia nagród drogą telefoniczną lub mailową.

-Decyzje jury są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.

8. Postanowienia końcowe.

-Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz ze zgodą uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.). Dane osobowe uczestników konkursu będą chronione zgodnie z wymienioną ustawą.

-Organizator informuje, iż dane osobowe laureata konkursu (imię i nazwisko, Szkoła, klasa) zostaną opublikowane na stronie internetowej i FP facebooka.

-Laureat konkursu wyraża zgodę na nieodpłatne publikowanie przez organizatora konkursu nadesłanych przez niego zdjęć.

-Organizator zastrzega sobie prawo:

a) do przerwania lub odwołania konkursu bez podania przyczyn oraz niewyłonienia zwycięzcy.

b) zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zaistnienia istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie lub rozstrzygnięcie konkursu.

- Regulamin niniejszego konkursu będzie dostępny na stronie internetowej oraz Fun Pagu Caritas Diecezji Płockiej.

 

Konkurs Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej 

„Otwórzmy drzwi naszych serc na Rok Święty Miłosierdzia”

Konkurs organizowany jest przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej. Honorowy patronat nad konkursem objął  J. E. Biskup Płocki Piotr Libera.

 

1.  Cele konkursu 

• Ewangelizacja,

• Pielęgnowanie duchowości świętej s. Faustyny,

• Ukazywanie właściwego miejsca Miłosierdzia Bożego w życiu człowieka,

• Przygotowanie do obchodów Roku Świętego Miłosierdzia.

 

2.  Adresaci konkursu:

Konkurs na temat: „Otwórzmy drzwi naszych serc na Rok Święty Miłosierdzia”

• adresowany do uczniów szkól podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjlanych i osób dorosłych. 

 

3.  Zasady i przedmiot konkursu

Dla uczniów szkół podstawowych:

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej lub pracy literackiej. 

 

Dla pozostałych kategorii wiekowych:

Zadanie konkursowe polega na napisaniu pracy literackiej 

• Forma i rozmiar pracy dowolne

 

4. Kryteria merytoryczne i formalne, które będzie stosowała komisja konkursowa przy ocenie prac to:

• oryginalność ujęcia tematu

• zgodność z tematem 

• staranność wykonania, bogactwo wykorzystanych źródeł lub form   

• właściwy dobór literatury 

• własne refleksje, wrażliwość duchowa  

Komisja konkursowa może przyznać dodatkowe punkty za pomysł i ciekawe  ujęcie tematu.

 

5.  Ustalenia organizacyjne

• Pracę należy podpisać i zamieścić informację o autorze (adres, wiek, szkoła) oraz o opiekunie - nauczycielu (nie dotyczy osób dorosłych). 

• Zabezpieczoną przed uszkodzeniem pracę należy przesłać pocztą lub przewieźć do biura Akcji Katolickiej: 09 – 402 Płock, ul. Tumska 3.

• Termin dostarczenia prac upływa 20 października 2015 roku.

do p. Katarzyny Jaszczak

• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas sympozjum naukowego 21 listopada 2015 r.

 

6.  Nagrody: 

• Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe.

 

7.  Ustalenia  końcowe

• Interpretacji regulaminu w kwestiach spornych oraz ewentualnych zmian w jego postanowieniach dokonuje komisja konkursowa. 

• Wyniki ustalone przez komisję konkursową są ostateczne.

Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września 2015r. zgodnie z tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy dnia 1 września członkowie społeczności szkolnej  rozpoczęli swój  nowy rok szkolny 2015/2016 uroczystym wymarszem na Mszę Świętą, podczas której  kazanie wygłosił ksiądz proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski.

Po powrocie z Mszy Świętej  zebranych w hali sportowej uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i gości powitał dyrektor nowopowstałego Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy pan Andrzej Zaręba.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy rozbrzmiał hymn narodowy.

Głos zabrał wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, który podziękował dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej pani Irenie Maciątek za wieloletnią pracę i życzył dalszych sukcesów.

Pan wójt Mariusz Kowalewski przedstawił sylwetkę nowego dyrektora. Pan dyrektor Andrzej Zaręba życzył społeczności szkolnej wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie przedstawił kadrę pedagogiczną.

Kolejnym etapem uroczystości było spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w dniu 1 września (wtorek):

 • Godz. 8.40 – zbiórka przed szkołą, wymarsz do kościoła
 • Godz. 9.00 – msza święta
 • Ok. godz. 10.15 – spotkanie w hali sportowej
 • Ok. godz. 10.30 – spotkanie z wychowawcami w klasach

Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW!!!

 

WYPRAWKA SZKOLNA 2015

Dyrektor szkoły informuje, że w sekretariacie szkoły dostępne są wnioski o dofinansowanie do zakupu podręczników szkolnych. Program WYPRAWKA SZKOLNA 2015 obejmuje uczniów, którzy w roku szkolnym 2015/2016 będą uczniami klas 3:

 • pochodzącym z rodzin, w których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł netto,
 • poza kryterium dochodowym: uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę przekracza kryterium dochodowe, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej /Dz. U. z 2015 r. poz. 163 i 693), tj., gdy w rodzinie występuje m.in.: ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, alkoholizm lub narkomania, zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa

oraz uczniów, którzy w roku szkolnym 2015/2016 będą uczniami klas 3, 5 i 6:

1) słabowidzącym,

2) niesłyszącym,

3) słabosłyszącym,

4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

5) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

6) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

7) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

8) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7

- posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego - bez względu na dochód w rodzinie.

 

WITAMY PIERWSZOKLASISTÓW !

Dyrektor szkoły informuje, że listy uczniów klas pierwszych są dostępne w szkole.

Serdecznie zapraszam rodziców i uczniów!

 

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
  ul.Pułtuska 19
  06-120 Winnica
 • 023 691 40 78 (dyrektor ZPO)
  023 691 40 79 (wicedyrektor ZPO)
  023 691 40 82 (kierownik ZPO)

Galeria zdjęć