INFORMATYKA

klasa I a

Dzień dobry pierwszaczki :-) i Rodzice!

Na ostatniej zdalnej lekcji informatyki 24.06. niech uczniowie klasy I a poćwiczą i powtórzą sobie w formie zabawy ćwiczenia na platformir pisupisu.pl .

Proszę, aby wybrały to, co im sprawia radość i przyjemność.

Dziękuję Rodzicom za współpracę, a uczniom za pilną naukę. Mam nadzieję, że w nowym roku szkolnym spotkamy się w szkole.

Życzę przyjemnych i bezpiecznych wakacji.

Pozdrawiam Krystyna Roze

______________________________________________________________________

Zbliża się koniec roku szkolnego, przed nami wakacje. Ważne, aby dzieci wiedziały, jak bezpiecznie powinny spędzić ten czas, zwłaszcza w sieci (w internecie).

Proszę, przekazać swoim pociechom, że długo przebywały podczas zdalnego nauczania przed monitorem komputera, dlatego podczas wakacji dobrze byłoby ten czas poświęcić bliskim, zabawom na świeżym powietrzu, pojeździć na rowerze, czy (jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli) pobawić się z rówieśnikami.

Bezpieczeństwo, to słowo kluczowe. Od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom, że internet niesie także zagrożenia. Uzależnienie od gier, nawet od komunikatorów (trzeba wiedzieć, że konto na fb może mieć osoba, która ma 13 lat), spotykamy coraz częściej.

Na zdalnej lekcji informatyki, dnia 10.06. proszę, aby uczeń zastanowił się i narysował, jak bezpiecznie spędzi te wakacje.

Pracę niech wykona w programie graficznym Paint.

______________________________________________________________________

Na lekcji informatyki dnia 03.06. proszę, aby dzieci poćwiczyły kierunki na platformie matzoo.pl Będzie to forma przygotowania uczniów do pierwszych kroków programowania. Wystarczy kliknąć w poniższy link, aby poćwiczyć. Pracę wykonujemy na lekcji.

Życzę miłej nauki przez zabawę.

______________________________________________________________________

Drodzy uczniowie klasy I a, zbliża się święto wszystkich dzieci

1 czerwca - Dzień Dziecka.

Na lekcji informatyki 27.05. narysujcie w programie graficznym Paint, jak byście chcieli spędzić ten dzień.

Gotowym pracom proszę zrobić zdjęcie i wysłać na adres rozekrystyna@gmail.com. lub na Messengera.

______________________________________________________________________

Na lekcji informatyki dnia 20.05. narysujcie w programie graficznym Paint rysunek "W świecie robota". Na pewno wiecie, co to jest robot i jak może wyglądać. Wymyślcie swojego i go narysujcie.

______________________________________________________________________

Na lekcji informatyki dnia 13.05. proszę, aby uczniowie nadal poznawali położenie literek, cyferek i znaków na klawiaturze, ćwicząc na platformie pisupisu, w zakładce "Kolejność liter".

_______________________________________________________________________

Na lekcji informatyki dnia 06.05. proszę, aby dziciaczki poćwiczyły na platformie pisupisu, zakładka "Trening umysłu".

Życzę dziciom miłej nauki przez zabawę.

_______________________________________________________________________

Na lekcji informatyki dnia 29.04. proszę, aby dziciaczki poćwiczyły na platformie pisupisu, zakładka "Poznajemy słowa".

Życzę dziciom miłej nauki przez zabawę.

_______________________________________________________________

Na lekcji informatyki dnia 22.04. bardzo proszę, aby dzieciaczki narysowały flagi Polski w edytorze Paint, napisały na górze rysunku POLSKA i podkreśliły ten napis. Gotową pracę proszę przesłać na adres sekretaritu naszej szkoły (w ten sposób dzieci wezmą udział w konkursie online skierowanym do uczniów naszej szkoły z okazji zbliżających się świąt narodowych 1 maja, 2 maja - święto flagi i 3 maja - informacje znajdują sie na głównej stronie naszej szkoły - w ten sposób będziemy również krzewić wiedzę historyczną naszych pociech).

Bardzo Państwu dziękuję za przesłane prace z lekcji poprzedniej. Wysiłki i wykonane piękne prace zostały docenione i ocenione :-)

__________________________________________________________

Na lekcję informatyki dnia 15.04. proszę, aby dzieci narysowały w programie Paint koszyczek wielkanocny, stół wielkanocny lub to, co robiły podczas świąt. Na górze rysunku niech napiszą ALLELUJA pogrubią napis, zmienią kolor i użyją kursywy (pochylenia liter) (w tym zadaniu proszę o pomoc rodziców). Pracom można zrobić zdjęcie i wysłać na adres rozekrystyna@gmail.com. lub na Messengera.

Na lekcję z informatyki dnia 01.04. proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom odnaleźć na stronie pisupisu.pl po lewej stronie ćwiczenie do nauki pisania literek z klawiatury z pierwszego rzędu.

Proszę otworzyć stronę pisupisu.pl

na górnym pasku zaznaczyć klasę 1

z lewej strony z zakładki ćwiczeń wybrać Klawiaturę

i pierwsze ćwiczenie - Literki - pierwsza linia.

Niech dzieci poćwiczą tylko w czasie jednej lekcji informatyki, można urozmaicać pracę innymi ćwiczeniami.

Na lekcji informatyki dalej korzytamy z platform edukacyjnych matzoo.pl  i pisupisu.pl

Dzięki informatyce ćwiczymy naukę literek i cyferek.

Pozdrawiam Was

Krystyna Roze