Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

W-F

klasa I b

13.05.2020

Dzisiaj mam do Was prośbę, abyście po skończonych lekcjach pobawili się piłką, w ulubioną przez Was zabawę.

Miłej i bezpiecznej zabawy!

 

07.05.2020

Dzisiaj zachęcam Was do zabawy na podwórku. Po lekcjach ubierzcie się odpowiednio, ponieważ jest chłodno. Proponuję pojeździć na rowerze (oczywiście w kasku).

Miłej i bezpiecznej zabawy!

 


06.05.2020

Dzisiaj pogoda nie sprzyja zabawom na podwórku, ale to nie znaczy, że w domu musi się Wam nudzić!

Proponuję Wam dzisiaj odbijanie piłeczki rakietką do tenisa stołowego (postarajcie się możliwie jak najwięcej), w drugiej klasie na zajęciach wychowania fizycznego będziemy się uczyć zasad gry w tenisa stołowego (ping-pong), więc pewne umiejętności możecie już ćwiczyć. Jeżeli ktoś z Was nie ma rakietki i piłeczki, zróbcie sobie kulkę z gazety i podbijajcie ją np. sztywną książką.

Napiszcie mi proszę wieczorem ile razy udało się Wam podbić piłeczkę.

Poproście Rodziców żeby Wam kupili rakietkę i piłeczki do ping-ponga, ponieważ to jest bardzo uniwersalna gra, zarówno dla chłopców i dziewcząt. W przyszłości jak się już nauczycie choć trochę w nią grać, zorganizuję Wam klasowy turniej w ping-ponga!

Miłej i bezpiecznej zabawy w domu!

 

30.04.2020

Dzisiaj proponuję Wam zabawę w skakanie. Po lekcjach, wyjdźcie na podwórko, porozkładajcie na równej powierzchni dużo starych gazet w różnych odległościach od siebie. Następnie spróbujcie skakać po nich jak żabka po kamieniach ( nie dotykając gołej ziemi) . Później spróbujcie skakać po nich na lewej nodze a później na prawej. Powtórzcie to po pięć razy. Po skończonej zabawie musicie posprzątać gazety i wyrzucić je do odpowiedniego kosza ( bo śmieci segregujemy).

Następnie weźcie proszę czystą chusteczkę higieniczną, rozłóżcie ją sobie na dłoni i dmuchajcie na nią tak mocno aż zacznie fruwać.  Dalszym Waszym zadaniem będzie utrzymać ją jak najdłużej w powietrzu. Powodzenia!

 

Przyślijcie mi proszę zdjęcia waszej zabawy z wiatrakami na świeżym powietrzu do piątku, ponieważ na ich podstawie chcę wstawić Wam oceny z wychowania fizycznego.

Miłej i bezpiecznej zabawy!

Bogumiła Podlaska

 

29.04.2020

Wychowanie fizyczne połączone z techniką i przyrodą.

Wpiszcie proszę w wyszukiwarce Google: Jak zrobić wiatrak z kartki papieru?. Następnie spróbujcie zrobić taki wiatrak. Ubierzcie się odpowiednio do pogody i wyjdźcie na podwórko. Dzisiaj jest wietrzny dzień, więc są odpowiednie warunki do wykonania doświadczenia z waszym wiatrakiem. Należy sprawdzić, czy się kręci na wietrze. Na początku pobiegajcie dość szybko, trzymając wiatrak w ręku, następnie zatrzymajcie się i obserwujcie czy wiatrak się kręci. Spróbujcie również z wiatrakiem pojeździć na rowerze.

Przyślijcie mi proszę zdjęcia waszej zabawy z wiatrakami na świeżym powietrzu do piątku, ponieważ na ich podstawie chcę wstawić Wam oceny z wychowania fizycznego.

Miłej i bezpiecznej zabawy!


 

23.04.2020

Zapowiada się dzisiaj słoneczny dzień, dlatego zachęcam Was, abyście po lekcjach pojeździli na rowerach (oczywiście na swoich podwórkach). Spróbujcie powbijać w ziemię kijki w jednej linii i w dość dużych odstępach, następnie popróbujcie slalomem na rowerze omijać te przeszkody.

Pouczcie się również jazdy na rowerze w tzw. Ósemkę.

Miłej i bezpiecznej zabawy!


22.04.2020

Dzisiaj proponuję Wam ćwiczenia rozciągające:

  1. Ucho podsłuchuje ramię–dotykamy prawym uchem prawego ramienia, lewym uchem-lewego ramienia,
  2. Usłyszeliśmy, że ramiona przygotowują się do pomocy krasnoludkom; sprawdzamy czy krasnoludki już są: obracamy głowę raz w prawą raz w lewą stronę,
  3. Może są na ziemi? – sięgamy brodą do klatki piersiowej,
  4. Może spadną z wysokich drzew? – odchylamy brodę powrotem, starając się sięgnąć brodą jak najwyżej,
  5. Już są nasi mali przyjaciele! – budujemy dla nich most; prawa ręką chwytamy lewą łopatkę, a lewa ręka mocno odpycha łokieć do tyłu,
  6. Budujemy most dla tych, którzy biegną z lewej strony: lewą ręką chwytamy prawą łopatkę, a prawa ręka mocno odpycha łokieć do tyłu.
  7. Krasnoludki muszą przejść do lasu, dlatego zaplatamy palce obu rąk i mocno naciągamy przed siebie. Udało się! Krasnoludki zostały uratowane!
  8. Nasi przyjaciele są już bezpieczni. Cieszymy się i dziękujemy za sprawną akcję: podnosimy ręce do góry i zaplatamy nad głowa a następnie robimy skłon tułowia raz w prawą stronę raz w lewa stronę
  9. Ponownie nasłuchujemy, co mówią ramiona: dotykamy prawym uchem prawego ramienia, lewym uchem – lewego ramienia. – Podobno zagubiły się dwa najmniejsze krasnoludki. Jesteśmy znów potrzebni do pomocy!
  10. Sprawdzamy, gdzie mogą być te małe istotki: trzymamy ręce na biodrach i zdecydowanie odwracamy się za siebie raz w jedną stronę raz w drugą stronę
  11. Słyszymy ciche łkania. Sprawdzamy czy krasnoludki nie skryły się na naszych nogach – wykonujemy szybkie i zdecydowane obroty kostki raz w jedna stronę raz w drugą stronę – robimy lekki wykrok prawa nogą, nogę lekko zginamy, mocno ciągnie ona wyprostowaną nogę do tyłu, zmieniamy nogę i powtarzamy poszukiwanie krasnoludków na nogach.
  12. Krasnoludki są tak małe, że wytrwale musimy ich szukać, opieramy się o ścianę, łapiemy kostkę prawej nogi i ciągniemy do prawego pośladka, zmieniamy nogę i ciągniemy ją do lewego pośladka.
  13. Poszukiwania trwają: w siadzie płaskim podkurczamy jedna nogę i przenosimy ją za kolano nogi przeciwnej, kolano mocna przyciągamy do siebie i zmieniamy nogę.
  14. Dostrzegliśmy małe istotki! Tworzymy most, żeby przeszły do bezpiecznego lasu, siadamy prosto pociągamy lewą nogę do uda. Druga noga jest wyprostowana . Sprawdzamy, czy idą po niej krasnoludki – wykonujemy skłon do wyprostowanej nogi. Przeszedł jeden krasnoludek. Dla drugiego robimy most z lewej nogi (powtórzenie ćwiczenia z zgięciem prawej nogi).
  15. Byliśmy dzielni i sprawni. Czas na odpoczynek: kładziemy się prosto, ręce wyciągamy do góry. Obciągamy palce stóp: raz podnosząc do góry, a następnie rozpoznają teren przed nami.

 

17.04.2020

Dzisiaj zapowiada się słoneczny dzień, więc proponuję aby wszystkie zdrowe dzieci wyszły na swoje podwórka i zrobiły prosty tor przeszkód np. można rozłożyć na ziemi sznurek i trzeba po nim przejść z utrzymaniem równowagi, następnie można przejść pewien odcinek z książką na głowie tak aby nie spadła, polecam również celowanie piłką do jakiegoś celu na podwórku, można również poprosić rodzica, żeby wymyślił jeszcze dodatkowe, bezpieczne przeszkody do pokonania. Zachęcam do bezpiecznej zabawy na powietrzu.

Miłej zabawy!


16.04.2020

Dzisiaj proponuję zrobić z niepotrzebnych gazet dużo papierowych kul (gnieciemy gazetę). Następnie będą potrzebne plastikowe miseczki (np. kuchenne) o różnych wielkościach. Ustawcie najpierw największą miskę w takiej odległości, aby nie było zbyt łatwo trafiać gazetowymi kulkami. Następnie ustawcie mniejszą miskę w tej samej odległości co pierwsza i potrenujcie rzuty do celu.

Do której miski jest łatwiej trafić?

Można zrobić konkurs rodzinny kto najwięcej trafi do celu.

Miłej zabawy!


15.04.2020

Dzisiaj proponuję poćwiczyć przy muzyce.

Włączamy ulubioną muzykę i zaczynamy gimnastykę np. naśladujemy latające ptaki, skaczące żabki, fruwające i bzyczące pszczoły, skaczące zajączki, czołgające się żółwie i ślimaki, skaczące źrebaki, muczące krowy, piejące koguty itp.


03.04.2020

Dzisiaj proponuję zabawę ruchową "Rytmiczna praca nóg".

Rodzic mówi, a dziecko powtarza tekst i wykonuje wskazane ruchy i gesty:

Raz, dwa, trzy - prawa noga klęczy,

cztery, pięć i sześć - lewa noga robi krok w bok,

siedem, osiem, dziewięć - obie nogi tańczą,

dziesięć - tyle skłonów zrobić mam.

I raz, dwa, trzy - lewa noga klęczy,

cztery, pięć i sześć - prawa noga robi krok w bok,

siedem - tyle przysiadów zrobię,

osiem głębokich oddechów wezmę,

dziewięć razy się ukłonię,

dziesięć - drugą osobę do ćwiczeń wezmę.


02.04.2020

Dzisiaj proponuję pobawić się w wiosenne porządki. Sprzątamy swoje zabawki, układamy na półkach, ścieramy kurze, podlewamy kwiaty, odkurzamy odkurzaczem z pomocą osoby dorosłej.


01.04.2020

Proszę aby każdy uczeń spróbował poćwiczyć dzisiaj żonglowanie dwoma przyborami np. małymi piłeczkami, dostępnymi w domu (np. do ping-ponga). Następnie można spróbować żonglować trzema piłeczkami.

Jeżeli dziecko ma balony w domu, może również poćwiczyć odbijanie balona: głową, prawą ręką, lewą ręką, prawym kolanem, lewym kolanem, lewym łokciem, prawym łokciem, prawa piętą, lewą piętą itp.

Zachęcam Rodziców do zakupienia (oczywiście w miarę możliwości): rakietek i piłeczek do ping-ponga, skakanki, hula-hop, kolorowych balonów, kolorowej bibuły.

Przybory te można świetnie wykorzystać do zabaw ruchowych z dziećmi w domu.


27.03.2020

Proszę poćwiczyć kozłowanie piłką.


26.03.2020

Każde zdrowe dziecko, proszę żeby wykonało dzisiaj następujące ćwiczenia gimnastyczne:

20 podskoków na prawej nodze, 20 przysiadów na lewej nodze, 20 podskoków naprzemiennych raz lewa raz prawa noga, dodatkowo dla dzieci, które mają skakanki w domu, proszę poćwiczyć skakanie żabką na skakance.

Pozdrawiam

Wychowawca: Bogumiła Podlaska


25.03.2020

Proszę, żeby każde zdrowe dziecko wykonało dzisiaj następujące ćwiczenia gimnastyczne:

10 przysiadów, 10 skłonów, 20 podskoków dużych i 20 małych.

Pozdrawiam

Wychowawca: Bogumiła Podlaska

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć