Klub Dziecięcy

Zima w Klubie Dziecięcym

Styczeń obfitował w Klubie Dziecięcym w prace plastyczne o tematyce zimowej oraz urodziny dzieci.

Świętowaliśmy urodziny Filipa, Weroniki, Olafa, Kacpra oraz cioci Amandy. Urodziny to dla Misia wyjątkowy dzień, więc zabawie, prezentom i uśmiechom nie było końca!

Zabawy zimowe na powietrzu, spacery i lepienie bałwana dały dzieciom wiele radości. Poznaliśmy porę roku Zimę oraz towarzyszące jej kolory: biały i niebieski. Rozmawialiśmy o dokarmianiu zwierząt zimą: jak mądrze to robić, czym dokarmiać ptaki i jaki domek-karmnik należy zbudować dla małego ptaszka, a jaki dla dużego. Stworzyliśmy wiele ciekawych prac plastycznych o Zimie.

Z okazji Dnia Babci  i Dziadka dzieci poznały piosenkę i wierszyk o dziadkach oraz wykonały grupową pracę plastyczną - ,,Bukiet dla Dziadków” z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

Nasze małe zuchy przeniosły się do świata bajek i wierszy za pomocą wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka”. Wcieliły się w postacie przedstawione w wierszu, co było dla nich ciekawym doświadczeniem. Dzieci poczuły jak aktorzy biorący udział w przedstawieniu oraz z wielkim zaangażowaniem powtarzały postacie w odpowiedniej kolejności.

Kolejne dni przyniosą nowe wyzwania i radości w Klubie Dziecięcym.

Opiekunowie:

Amanda Żbikowska i Barbara Kobrzyńska