Erasmus+ "Go Digital"

Działania w szkole

Realizacja celów projektu: „Go Digital” przez nauczycieli uczestniczących w kursach językowych oraz kursach dotyczących ICT.

Nauczycielka wychowania fizycznego, Anita Piechocka-Wenda, odbyła dwa kursy językowe: we Włoszech i w Grecji.

Wykorzystywanie zdobytych umiejętności z języka angielskiego w pracy z uczniami w pracy dydaktyczno - wychowawczej na zajęciach wychowania fizycznego oraz godziny wychowawczej przez Anitę Piechocką-Wenda.

1. 21 września 2022 r. podczas integracji klasy,  przy organizacji klasowego ogniska uczniowie przypomnieli słownictwo związane z zabawą na świeżym powietrzu: plac zabaw - playground, ognisko - campfire, gry sportowe: koszykówka, siatkówka, piłka nożna, bilard, kula.

2. 13 październik 2022 r. świętowanie Dnia Edukacji Narodowej: przypomnienie słownictwa związanego ze szkołą w języku angielskim: nauczyciel, uczeń, szkoła, klasa, tablica, plecak, długopis, zeszyt, gumka, temperówka, itp...

3. 21 październiku 2022 r., -  podczas wycieczki do Warszawy uczniowie przypomnieli sobie  kierunki: prosto, w prawo, w lewo i komendami: stój, idź w języku angielskim oraz słówka tj.: ulica, rondo, zamek, zabytek, pomnik, muzeum, sygnalizacja świetlna, kościół, budynki.

4. 26 października 2022r. wspólnie odwiedziliśmy cmentarz oraz groby bliskich zmarłych. Tu uczniowie utrwalali słownictwo angielskie członków rodziny.

5. W grudniu 2022 r., przed świętami Bożego Narodzenia, na godzinie wychowawczej, uczniowie przekazywali sobie prezenty.  Poznawali słówka związane ze świętami  po angielsku. Zapoznali się ze zwyczajami i tradycjami bożonarodzeniowymi w  innych krajach. Pisali zwrot  - Wesołych Świąt - w języku angielskim.

6. Podczas wyjścia na boisko 16 grudnia używaliśmy słownictwa w języku angielskim, które dotyczyło pogody, pory roku, miesiące, śnieg, bałwan.

7. 22 grudnia podczas Wigilii klasowej przypomnieliśmy sobie nazwy zastawy stołowej oraz nazwy niektórych dań.

8. W styczniu 2023 r. uczniowie przygotowali tablice dotyczące Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej oraz ze zwrotami w języku angielskim.

9. 29 marca - podczas wycieczki do Muzeum Sportu uczniowie zapoznali się ze słownictwem dotyczącym Mistrzostw Świata, w języku angielskim.

10. 26 kwietnia - podczas wycieczki do Palmir, uczniowie przypomnieli słownictwo odnośnie kierunków geograficznych w języku angielskim oraz liczebniki porządkowe.

11. W czasie zajęć wychowania fizycznego, każda zbiórka rozpoczyna się liczeniem kolejności po angielsku, niektóre komendy ćwiczeń rozgrzewki wydawane są w języku angielskim.

Działania podjęte w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy po odbyciu kursów ICT w Hiszpanii;

nauczycielki - Monika Paszkowska i Małgorzata Grzymowska.

I. Używanie ICT na lekcjach oraz zajęciach dodatkowych

1. Wykorzystywanie aplikacji Kahoot, Quizzis oraz Learning Apps podczas lekcji.
  2. Korzystanie ze stron internetowych takich jak: wordwall, you tube.
  3. Nagranie filmu przedstawiającego ZPO w Winnicy- Publiczną Szkołę Podstawową im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy.
  4. Wykorzystanie aplikacji Book Creator do stworzenia książki o Polsce.
  5. Używanie platformy Microsoft Teams do zamieszczania przez uczniów prac.

Muzyka

1. Wykorzystywanie aplikacji Kahoot, Learning Apps, Quizziz, Auacity podczas lekcji.
  2. Korzystanie ze stron internetowych takich jak: wordwall, you tube.
  3. Przygotowywanie przez uczniów prezentacji multimedialnych.
  4. Korzystanie podczas lekcji z aplikacji stworzonej podczas kursu

( Instrumenty).

1. Nagrywanie i tworzenie przez uczniów swoich prac muzycznych.
  2. Używanie platformy Microsoft Teams do zamieszczania przez uczniów prac.

Zajęcia rozwijające kreatywność- zajęcia teatralne, zajęcia muzyczne

Zajęcia teatralne

1. Wyszukiwanie i dobieranie muzyki do spektakli.
  2. Obrabianie muzyki – wykorzystanie aplikacji Audacity.
  3. Nagrywanie oraz obrabianie techniczne spektakli ( muzyka, napisy).

Zajęcia muzyczne

1. Wyszukiwanie podkładów do piosenek.
  2. Korzystanie z aplikacji Audacity do obróbki muzycznej.
  3. Łączenie śpiewu z obrazem- poszukiwanie filmów oraz obrazów w Internecie, obróbka i wykorzystanie podczas Koncertu Wielkanocnego.
  4. Przygotowywanie prezentacji jako czynnika wzbogacającego występy muzyczne.
  5. Korzystanie z rzutnika oraz ekranu i podczas koncertów i uroczystości.

1. Wykorzystywanie aplikacji Kahoot, Quizzis oraz Learning Apps podczas lekcji.
  2. Korzystanie ze stron internetowych takich jak: wordwall, you tube.
  3. Nagranie filmu przedstawiającego ZPO w Winnicy- Publiczną Szkołę Podstawową im. Prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy.
  4. Wykorzystanie aplikacji Book Creator do stworzenia książki o bryłach.
  5. Używanie platformy Microsoft Teams do zamieszczania przez uczniów prac oraz platformy E-podręczniki i Pi-stacja.

II. Dzielenie się zdobytą wiedzą z kadrą nauczycielską.

Zapoznanie kadry nauczycielskiej z aplikacjami, ich zastosowaniem oraz z kulturą i zabytkami Hiszpanii podczas rady pedagogicznej poprzez przeprowadzenie prezentacji.

III. Dzielenie się zdobytą wiedzą z uczniami.

1. Dzień języków obcych:

• zorganizowanie dla społeczności uczniowskiej stoiska hiszpańskiego,
  • prezentacja multimedialna na temat Hiszpanii,
  • przygotowanie stoiska kulinarnego oraz książki z tradycyjnymi przepisami,
  • przeprowadzenie konkursu wiedzy o Hiszpanii.

2. Utworzenie autorskiego projektu Etwinning „ICT in Education”

3. Przeprowadzenie warsztatów ICT dla uczniów, podczas których uczniowie poznawali różne aplikacje i tworzyli swoje projekty.

IV. Upowszechnianie wiedzy wśród innych grup docelowych.

Umieszczenie na stronie internetowej szkoły:

• bloga z podróży do Hiszpanii (Walencji i Barcelony),
  • autorskich scenariuszy zajęć,
  • wirtualnej książki o Polsce,
  • materiałów video z lekcji.