Erasmus + "Digital Tourist Guide via ICT"

Apele i konkursy.

Apele

Wrzesień 2019r. – Europejski Dzień Języków Obcych: festyn kulturowy: prezentacja krajów europejskich , przygotowanie i testowanie dań tradycyjnych w krajach partnerskich, gry, quizy  i konkursyWrzesień 2018r. – Europejski Dzień Języków Obcych: film i prezentacja

Październik 2020r.- Dzień Erasmus+: Erasmus Days 2020- prezentacja multimedialna i film na YT.

Konkurs o Włoszech – 28 luty 2019r.

W związku z realizowanym projektem Erasmus+ DTG via ICT, uczniowie wzięli udział w konkursie o Włoszech. Wcześniej uczniowie zapoznali się z materiałami online i bankiem pytań o tym państwie. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie o Włoszech. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii, geografii, kultury, kuchni danych obszarów w języku angielskim. W konkursie wzięło udział 25 osób.

Uczniowie biorący udział w projekcie, zaangażowali swoich młodszych kolegów i koleżanki, organizując konkurs dotyczący znajomości flag europejskich (ze zwróceniem szczególnej uwagi na flagi państw partnerskich: Portugalii, Włoch, Litwy, Niemiec i Turcji.)

Konkurs w klasach I-IV

16 STYCZNIA 2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs: "Znam Flagi Europejskie" w ramach projektu Erasmus+ "DTG via ICT".  Uczniowie klas młodszych w grudniu 2019 r. brali udział w malowaniu flag europejskich z 29 krajów. Wszystkie flagi zostały wywieszone na korytarzu dolnym. Uczniowie klas I – IV zapoznawali się z flagami i nazwami krajów europejskich. Konkurs odbywał się w klasach I, II , III i IV. Uczniowie z poszczególnych klas,  którzy zapamiętali najwięcej flag i krajów zdobyli cenne i ciekawe  nagrody.