Erasmus+ Educating Hearts

20-27.03.2022r. - Barcelona, Hiszpania

ttps://zpowwinnicy-my.sharepoint.com/:p:/g/personal/mkowalewska1_zpowwinnicy_onmicrosoft_com/EXuiuQloj9dLsILTOsDIFuUBw6g0gyyCRNHOoLVUTtMKPQ?e=fO1N09

19.03.2022  Pierwsza mobilność uczniów do Hiszpanii w ramach realizacji projektu: Educating hearts!

19.03.2022- W sobotnie popołudnie wybrani uczniowie z klas ósmych: Marika, Maja, Roksana i Asia pod opieką pani J. Grabarek i M. Drobot wyruszyli na modlińskie lotnisko, aby udać się do Barcelony. Po trzech i pół godziny lotu wysiedliśmy na lotnisku  El Prat w Barcelonie. Następnie pociągiem dojechałyśmy do Hostellu, obok Casa Batllo. Hostel znajduje się w stylowej kamienicy z widokiem z 7 piętra na ulicę Passeig de Gracia.

20.03.2022 - Przed mobilnością zwiedzamy Barcelonę. Przed wyjściem jemy własnoręcznie przygotowane śniadanie następnie  wyruszamy zwiedzać Barcelonę. Wyszliśmy na La Rambla, główną i najdroższą ulicę miasta i od razu zobaczyliśmy przejazd starych samochodów wraz z pasażerami z róznych epok. Spacerując po La Rambla podziwiamy zabytki, mijamy Statuę Kolumba, spacerujemy alejkami parku i dochodzimy do Katedry. Następnie idziemy na Plac Katalunia. O godz.18.00 spotykamy się z naszymi przyjaciółmi z Portugalii i razem jedziemy do hotelu Aparthote.

21.03.2022 - Wczesnym rankiem po śniadaniu, wyruszamy do szkoły w Vacarrises. Jest to pierszy dzień projektu Educating Hearts. Nasz pobyt w szkole ropoczęliśmy od przywitań z innymi grupami z projektu, czyli Niemcami, Turcją i Słowenią oraz od zwiedzania szkoły. Tego dnia braliśmy udział w warsztatach I grach integracyjnych. Nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Wieczorem po powrocie do hotelu, przyłączyliśmy się do akcji w ramach Światowego Dnia Zespołu Downa.

22.03.2022  - Dziś udaliśmy się do szkoły w Vacarrises i rozpoczęliśmy wspólne treningi katalońskiego tańca. Tego dnia obejrzeliśmy projekcję filmów, których tematem były kobiety i tolerancja. Zwiedziliśmy jeszcze klasztor Czarnej Madonny.

23.03.2022 - Od rana odwiedzamy Science Museum Cosmo Caixa in Barcelona. Niesamowite wrażenie zrobił na nas parku Guell. W dalszej części dnia poznajemy inne zabytki Barcelony, te których nie udało nam się zobaczyć pierwszego dnia.

24.03.2022 - W Szkole w Vacarrises odbył sie Talent show. A po nim rozdanie certyfikatów z uczestnictwa w mobilności

25.03.2022 – Tego dnia zwiedziliśmy jeszcze  zabytkowy szpital, zajrzeliśmy do sklepu z czekoladą. A wieczorem wszyscy uczestnicy projektu spotkali się na obiedzie pożegnalnym .

26.03.2022 - To ostatni dzień pobytu. Przed wyjazdem na lotnisko odbyłyśmy ostatni spacer w Sabadell. A  na lotnisku w Barcelonie pożegnanie  z uczniami ze Słowenii.