"Okno na Europę"

14.09.2018 r.

OSTATNI DZIEŃ W SZKOLE

Mieszanka kulturowa czyli lunch u przyjaciół z grupy.

Tego dnia, ostatniego dnia w szkole mieliśmy test sprawdzający nasze umiejętności językowe oraz to, czego nauczyliśmy się podczas pobytu w tej szkole. Ponieważ był to ostatni nasz dzień żegnaliśmy się z naszymi nauczycielami oraz kolegami z grup. Po lekcjach zostałyśmy zaproszone przez jedną z koleżanek do jej domu na lunch. Ponieważ Helen pochodzi z Korei Południowej dania, które serwowała były jej narodowymi daniami spożywanymi w jej kraju przez jej bliskich i rodzinę. Na lunchu były osoby z Japonii, Korei Południowej oraz z Polski. W miłym towarzystwie na wspólnych rozmowach, oczywiście w języku angielskim, czas zleciał bardzo szybko. Pod wrażeniem spotkania udałyśmy się w dalszą część naszej dzisiejszej wędrówki po Londynie.

Udałyśmy się do słynnego sklepu Harrods. Jego motto brzmi: Mamy wszystko, czego chcesz. Rzeczywiście – w ofercie Harrodsa znajduje się̨ niemal wszystko – ekskluzywne sukienki od topowych projektantów, najlepsze na świecie gatunki szampana, prestiżowe zegarki czy ... przepyszne pączki.

Galeria mieści się w siedmiopiętrowym budynku, zlokalizowanym przy przy Brompton Road, w najdroższej londyńskiej dzielnicy Knightsbridge. W jego wnętrzu mieści się aż 330 działów. Mówi się, że to właśnie z powodu Harrodsa gwiazdy i celebryci kupują ekskluzywne wille w dzielnicy Knightsbridge. Dzięki temu mają swój ulubiony sklep „w zasięgu ręki”.

Nie mogłyśmy oprzeć się urokowi tego miejsca.