Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

 • 100 lat dla Niepodległej

  W piątek 9 listopada 2018r. społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy uroczyście uczciła Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Było to wyjątkowe wydarzenie. Stulecie Odzyskania Niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Polska jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji obrony Ojczyzny. Sto lat temu  Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod jarzma zaborców: Rosji, Prus, Austrii.

  W związku z obchodami 100-tniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę o  symbolicznej godzinie 11.11 hymn Polski dumnie odśpiewali uczniowie, nauczyciele, pracownicy ZPO i zaproszeni goście.

  Następnie widzowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Marzeny Melnickiej, pani Katarzyny Mossakowskiej-Kopeć,  pani Moniki Paszkowskiej, pani Ewy Kurpiewskiej, pani Lidii Koprowskiej.

  Na scenie wspólnie wystąpili uczniowie klasy IIA, przedszkolaki oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej. Wypowiedziane przez uczniów słowa polskich poetów wspólnie ze śpiewem pieśni z tamtych lat wykonanych przez chór szkolny wzruszyły wszystkich zebranych, którzy w ten sposób uczcili pamięć bohaterów walczących o niepodległą Ojczyznę. Wszyscy uczniowie ZPO w Winnicy tego dnia byli odświętnie ubrani. W ten szczególny sposób wyrazili swój szacunek dla tej podniosłej chwili.

  Podczas uroczystości w murach naszej szkoły gościli:

  Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie  Delegatura w Ciechanowie- pani Joanna Kozioł,  Wójt Gminy Winnica-pan Mariusz Kowalewski,  Sekretarz Gminy- pani  Jadwiga Pydynowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Wioletta Zawdzka, Proboszcz Parafii Winnica –ksiądz Zbigniew Paweł Maciejewski, Dyrektor  Gminnej Biblioteki Publicznej – pani Jadwiga Chorzele i przedstawicieli prasy lokalnej.

  W drugiej części spotkania nastąpiło podsumowanie konkursów matematycznych przez panią Irenę Maciątek. Pan dyrektor Andrzej Zaręba, pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak i pani Irena Maciątek wręczyli nagrody zwycięzcom i wyróżnionym uczniom w konkursach.

  Tradycją naszej szkoły jest łączenie uroczystości patriotycznych z ideą sportowej rywalizacji. W związku z tym nawiązując do pamięci o Legionistach Piłsudskiego  grających  w ,, Szczypiorniaka’’w naszej szkole zostanie przeprowadzony w dniu 21 listopada 2018r. mecz piłki ręcznej. Organizatorem zawodów sportowych będzie pan Tomasz Szeliga.

  Katarzyna Mossakowska-Kopeć

  Marzena Melnicka

  Ewa Kurpiewska

  Lidia Koprowska

 • JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

  W ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika, Wójt Gminy Pan Mariusz Kowalewski otrzymał promujące akcję elementy odblaskowe. Aktu przekazania dokonał Pan Jarosław Wielechowski - Inspektor Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w imieniu Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pani Anny Katarzyny Gwoździk.

  W związku z tym dnia 06 listopada 2018 r. Wójt Gminy Pan Mariusz Kowalewski odwiedził pierwszoklasistów Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy. Wizyta ta miała na celu obdarowanie uczniów odblaskami i zwiększenie dzięki temu ich bezpieczeństwa w drodze do szkoły. W czasie rozdawania upominków Wójtowi towarzyszył Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Pan Andrzej Zaręba. Pierwszoklasiści okazali duże zainteresowanie tematem jak i same odblaski sprawiły im wiele radości.

 • OGŁOSZENIE

  W dniu 12 listopada 2018 r. (tj. poniedziałek) w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Ustanowiono Święto Narodowe z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i jest to dzień wolny od pracy, dlatego szkoły i przedszkole będą zamknięte.

   
  Podstawa prawna: Ustawa z 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2018 r., poz. 2117).
 • AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

  W związku z obchodami 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" organizowanej przez panią minister Annę Zalewską oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

  9 listopada 2018 r. o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotki hymnu narodowego. Następnie rozpocznie się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia uczniów obowiązuje strój galowy (zgodnie ze Statutem Szkoły). W związku ze wspólnym świętowaniem w dniu 9 listopada 2018 r. ulegną zmianie dzwonki.

  1. godz. lek. 7:45-8:30

  2. godz. lek. 8:35-9:20

  3. godz. lek. 9:25-10:10

  10:10-10:30 - przerwa obiadowa dla klas 1-6

  4. godz. lek. 10:30-11:00

  11:00-11:45 AKADEMIA W HALI SPORTOWEJ ZPO

  5. godz. lek. 11:45-12:15

  6. godz. lek. 12:30-13:15

  7. godz. lek. 13:20-14:05

  8. godz. lek. 14:10-14:55

  Uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy zadbali także o odpowiedni wygląd szkoły. Właśnie trwa akcja "Biało-czerwono w każdym oknie". Okna naszych klasopracowni są dekorowane zgodnie z tematem akcji.

  W Samorządowym Przedszkolu w Winnicy również trwają przygotowania do wspólnego świętowania. Biało-czerwone ozdoby znajdują się w oknach naszego przedszkola, a w dniu 9 listopada przedszkolaki będą uczestniczyć w akademii w hali sportowej ZPO.

  AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" - Obrazek 1

 • SPOTKANIE Z IWASZKIEWICZEM

  Od września 2018 Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku realizuje projekt edukacyjny pt. "Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem" - działania edukacyjne i integracyjne dla młodzieży mające na celu poznanie "lokalnej ojczyzny".

  Celem projektu jest zwiększenie dostępu młodzieży do niecodziennych form przekazywania wiedzy i sposobu spędzania wolnego czasu. Działania Projektu ukierunkowane są na wzrost świadomości na temat możliwości wykorzystania lokalnych zasobów, wzmocnienie poczucia własnej wartości, rozwijanie wiedzy o własnym regionie, kształcenie umiejętności badawczych i twórczych. Projekt zyskał patronaty: Kuratorium Oświaty w Warszawie, Starosty nowodworskiego, burmistrza Nasielska.

  Celem spotkania, które odbyło się 28 września 2018 było poznanie i wzajemna integracja uczestników projektu oraz przedstawienie szczegółowych zasad i harmonogramu projektu. Adresatami spotkania byli uczniowie klas VIII SP i III gimnazjum wraz z opiekunami, przedstawiciele szkół partnerskich, lokalnych instytucji oraz zaproszeni goście. Każda szkoła biorąca udział w projekcje wytypowała minimum 5 uczniów wraz z opiekunem. Zadaniem drużyn było przedstawienie członków drużyny oraz szkoły, którą reprezentują. Forma prezentacji była dowolna.

  Opiekunowie grupy z ZPO w Winnicy

  Anna Kordulewska i Bogumiła Podlaska

 • OGŁOSZENIE!

  Dnia 5 listopada 2018 r. SKS dla chłopców klas I-IV (opiekun p. Tomasz Szeliga) z piłki nożnej w godzinach 13:20-14:05 z powodu Rady Pedagogicznej jest odwołany. Dzieci mające zgodę Rodziców na uczestnictwo w zajęciach w godzinach 14:55-15:40 czekają na swój SKS na świetlicy szkolnej.

 • PAMIĘTAMY...

  Społeczność przedszkolna, od tego roku szkolnego, opiekuje się grobem rodziców Rafała Krajewskiego -  naszego krajana, który brał udział w powstaniu styczniowym i za swoją działalność polityczną został stracony na stokach Cytadeli Warszawskiej.

  Z przekazów historycznych wiemy, że Rafał Krajewski nie ma grobu. W 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości chcemy uczcić pamięć o nim porządkując grób jego rodziców i zapalając tam znicze. Grób usytuowany jest w najstarszej części winnickiego cmentarza / pod dębem / przy prawej bocznej alei.

  Składamy serdeczne podziękowania rodzicom: panu Przemysławowi Szczesnemu, Monice i Krzysztofowi Zaręba za uporządkowanie grobu przed listopadowym świętem.

  Całość artykułu dostępna w zakładce Samorządowe Przedszkole Z życia przedszkola Aktualności.

 • UWAGA!

  Od poniedziałku 5 listopada 2018 r. nastąpi zmiana planu lekcji dla klas 4-8 i gimnazjum.

  SZKOLA_PLAN_listopad_2018.pdf

   

 • ŚWIETNY WYSTĘP WINNICZANEK!!!

   

  W dniach 26-28 października zawodniczki Lidera Winnica wzięły udział w II Ogólnopolskim turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2005 w Białymstoku. Po ciężkich bojach ligowych, w których przychodzi nam wojować ze starszymi koleżankami z innych zespołów postanowiliśmy sprawdzić się z rówieśniczkami. Nasze plany poważnie pokrzyżował brak Wiktorii Olkowskiej i Eweliny Lisieckiej, z którymi „wygrała” choroba. Było to dla nas ogromne osłabienie i zmuszeni byliśmy jechać ósemką zawodniczek, czterema z rocznika 2005 i czterema z 2006, ale z przekonaniem, że „zostawimy na parkiecie serce”. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, podzielonych w pierwszej rundzie na dwie grupy.

   

  W pierwszym naszym meczu spotkaliśmy się z zawodniczkami z Warszawy. Mecz był bardzo zacięty. Pierwszą połowę przegrywamy 3: 5 by w ostatniej minucie spotkania wyjść na prowadzenie 7:6. Niestety zabrakło szczęścia i po odbitej rykoszetem piłce, trafia ona do obrotowej przeciwniczek a ta rzuca nam w ostatniej sekundzie bramkę na remis po 7. Mimo tego mecz na duży plus.

   

  W kolejnym spotkaniu graliśmy z zespołem z Ulana, który jak się później okazało wygrał naszą grupę. Gramy dobre spotkanie i brakuje jedynie skuteczności. Pierwszą połowę przegrywamy 4:8 by w drugiej zagrać na remis i ostatecznie przegrywamy 10:14. Ostatni mecz grupowy a pierwszy sobotni to potyczka z silnym zespołem z Łukowa. Zaczynamy słabo, od 0:3 ale na przerwę schodzimy już z remisem po 4. Przy stanie 5:4 dla nas mamy dwie setki, których jednak nie wykorzystujemy i zamiast wygrywać 7:4 przegrywamy po kontratakach 5:6. To troszkę podłamało nasze dziewczyny i ostatecznie przegrywamy 6:10. Były to jednak bardzo udane mecze.

   

  W ćwierćfinale zmierzyliśmy się ze zwycięzcą grupy A odwiecznym naszym rywalem zespołem z Radzymina. W pierwszej połowie uwidocznił się nasz kompleks tego zespołu. Do szatni schodzimy przegrywając 1:9. Gdy wynik jest już przesądzony zaczynamy grać swoje. Drugą połowę przegrywamy tylko 3:4 a całe spotkanie 4:13. Był to jedyny występ naszych zawodniczek, co, do którego można mieć jakieś zastrzeżenia.

   

  Pozostaje nam gra o miejsca 5-8. Los sprawił, że w pierwszym meczu jeszcze raz spotkaliśmy się z koleżankami z warszawskiej Kontry. Cieszy fakt, że to nasze dziewczęta lepiej „odrobiły pierwszą lekcje” i w drugim spotkaniu prowadziliśmy pewnie od samego początku (do przerwy 6:2), by ostatecznie zwyciężyć 11:5.

   

  W niedzielnym meczu o 5 miejsce czekała nas potyczka z zespołem Lublina. Do przerwy przegrywaliśmy, 1:2 ale tylko, dlatego, że nie potrafiliśmy pokonać bardzo dobrej bramkarki przeciwniczek. Po przerwie poprawiamy rzuty i ostatecznie wygrywamy 7:4. Tak, więc zajmujemy 5 miejsce. Trenerka Radzymina, której zespół wygrał cały turniej, a znająca nasz zespół powiedziała, że gdybyśmy mogli skorzystać z chorych dziewcząt to zagralibyśmy razem w finale. Wszyscy byli pod wrażeniem, że w tak małej miejscowości, w tak małej szkole, bez klas sportowych i ośrodka OZPR można na takim wysokim poziomie grać w tak trudną do nauki piłkę ręczną. Wyróżnienie z zespołu otrzymała Oliwia Pniewska, a do najlepszej siódemki wybrana została Zuzia Stańczak, która rzuciła tyle samo bramek, co królowa strzelczyń z Radzymina. Wyjazd do Białegostoku uznaliśmy za bardzo udany.

   

  Kolejne nasze potyczki to 14.11 (środa) w Winnicy o godzinie 18: 00 mecz ligowy z Radzyminem i 18.11 (niedziela) o godzinie 11: 00 mecz ligowy w Wyszkowie. Zapraszamy do kibicowania.

   

  Podziękowania dla rodziców zawodniczek oraz dla Pana Andrzeja Zaręby Dyrektora ZPO w Winnicy za pomoc w organizacji wyjazdu. Wielkie podziękowania należą się również ustępującej Radzie Gminy w Winnicy na czele z ustępującym Wójtem Panem Mariuszem Kowalewskim za dotację gminną, dzięki, której wyjazd był możliwy. Dziękujemy za lata wsparcia dla piłki ręcznej w Naszej Gminie i mamy nadzieję, że otrzymamy niemniejszą ze strony nowej Rady Gminy i nowego Wójta Pana Roberta Wróblewskiego.

   

  Skład zespołu:

  Stańczak Zuzia, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Światkowska Klaudia, Czyżewska Natalia.

   

  Trener Tomasz Szeliga

 • OGŁOSZENIE!

  Dzień 2 listopada 2018 r. (tj. piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy. Rodziców zainteresowanych dyżurem dla uczniów prosimy o kontakt telefoniczny do wtorku (30.10.) godz. 12:00.

 • WYCIECZKA DO PUŁTUSKA

  26.10.2018r. uczniowie klasy III byli na wycieczce szkolnej w Pułtusku. Celem naszej wycieczki było Muzeum Regionalne w Pułtusku.

   

  Siedzibą Muzeum Regionalnego w Pułtusku jest gotycko-renesansowa wieża dawnego ratusza. Mieszcząca się na pułtuskim rynku wieża, jak się okazało nie była znana wszystkim wycieczkowiczom. Z ciekawością uczniowie III klasy słuchali słów pani przewodnik, która opowiadała o eksponatach muzealnych.

   

  Największym i najcenniejszym zbiorem zgromadzonym w placówce są zabytki archeologiczne pozyskane w trakcie prac wykopaliskowych w grodzie na Wzgórzu Zamkowym. Kolekcja liczy ok. 6 tys. obiektów datowanych na lata 1232-1368. Z wczesnego okresu działalności muzeum pochodzą zabytki rzemiosła artystycznego: tkaniny, pasy szlacheckie, wyroby konwisarskie.

   

  Uzupełniany jest zbiór tłoków pieczętnych cechowych i instytucji z Pułtuska oraz powiatu pułtuskiego. Ozdobą zbiorów są dwa rękopisy na pergaminie: statut cechu szewców z 1540 r. i potwierdzenie tegoż dokumentu z 1644 r.

   

  Muzeum posiada interesujący zespół kartograficzny z Mazowsza oraz plany i mapy Pułtuska z epoki napoleońskiej. Ważną dziedziną gromadzonych zbiorów związanych z historią miasta jest ikonografia. Pozyskano 17 dawnych widoków Pułtuska w różnych technikach artystycznych z okresu ok. II poł. XVII w. do początku XX w.

   

  30 stycznia 1868 r. na wschód od Pułtuska spadł największy deszcz meteorytów zarejestrowany w dziejach świata. W muzeum zgromadzono 11 okazów o łącznej masie 310 g.

   

  W dziale etnograficznym znajdują się eksponaty związane z kulturą ludową Puszczy Białej: stroje ludowe, tkaniny, wyroby garncarskie, wyroby sztuki.

   

  W Muzeum prezentowane są trzy wystawy stałe: „Ikonografia Pułtuska XVII-XX w.”, „Meteoryt Pułtusk”, „Pułtusk w świetle odkryć archeologicznych”.

   

  Po zwiedzaniu muzeum uczniowie udali się na Pływalnię Miejską w Pułtusku. Tutaj pod okiem pana instruktora poznawaliśmy tajniki pływania. Niektórzy nawet przepłynęli już samodzielnie kilka metrów…

   

  Anita Piechocka-Wenda

   

 • NASZE UCZENNICE WICEMISTRZYNIAMI POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

  Dnia 25.10.2018r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego odbyły się IGRZYSKA DZIECI - HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT.

  Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Czyżewska Natalia kl. 6a, Dłutowska Oliwia kl. 6a, Górecka Aleksandra kl. 6a, Jakubaszek Julia kl. 6a, Kamińska Julia kl. 6a, Przybyszewska Weronika kl. 6a, Głodowska Dominika kl. 6b, Światkowska Klaudia kl. 6b, Strauch Nikola kl.6b, Gronczewska Katarzyna kl. 5b.

  Do zawodów przystąpiło pięć drużyn, po bardzo dobrej zespołowej grze nasze dziewczęta zajęły II miejsce, co dla wszystkich było olbrzymim zaskoczeniem.

  Koordynatorem zawodów był pan Tomasz Szeliga, opiekunem drużyny z Winnicy - pani Izabela Skrzecz.

  Izabela Skrzecz

 • SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW

  SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW

  Szanowni Państwo

  uprzejmie informujemy, że dnia 25 października 2018 roku, o godz. 13.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku, ul. Piotra Skargi 2 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020.

  Zachęcamy rodziców uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum do udziału w spotkaniu, które organizuje Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie.

 • MÓJ NAUCZYCIEL - MÓJ MISTRZ. AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  Dnia 12 października w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię rozpoczął dyrektor ZPO pan Andrzej Zaręba witając nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców oraz gości: księdza proboszcza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego i panią Wiolettę Zawadzką – kierownik GOPS w Winnicy. Następnie pan dyrektor odczytał list gratulacyjny dla nauczycieli i pracowników szkoły w imieniu przewodniczącego Rady Gminy Winnica pana Stanisława Guzel. Pani kierownik Wioletta Zawadzka przekazała zebranym życzenia w imieniu wójta Gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego.

  Życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły złożyli także pani Barbara Kobrzyńska - w imieniu Rady Rodziców szkoły podstawowej i pani Honorata Zadrożna - przewodnicząca Rady Rodziców gimnazjum, a także przewodniczące Samorządów Uczniowskich - szkoły podstawowej Weronika Ciosek i gimnazjum Julia Warda.

  Myślą przewodnią akademii pod hasłem Mój Nauczyciel - Mój Mistrz, były słowa Cypriana Kamila Norwida: "Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce". Zebrani w hali sportowej ZPO mogli wysłuchać wierszy, fragmentów prozy oraz piosenek w wykonaniu uczniów z klas IVb, Vc, VIb oraz IIIa i IIIb gimnazjum.

  Na zakończenie spotkania rozbrzmiało "Sto lat" dla nauczycieli i pracowników oświaty, a uczniowie wręczyli symboliczne róże. Rada Rodziców przygotowała także słodki poczęstunek dla nauczycieli i pracowników szkoły.

  Ewa Zadrożna

 • ZBIÓRKA ZNICZY

  Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę zniczy, które zapłoną na opuszczonych grobach na Cmentarzu Parafialnym w Winnicy. Znicze można przynosić do środy 24 października do świetlicy szkolnej lub do gabinetu logopedy.

   

  Wolontariusze z opiekunami

 • ŚLUBOWANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  12 października 2018 r. społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy spotkała się w hali sportowej, aby uczcić Święto Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Zgromadzeni wysłuchali słów dyrektora ZPO pana Andrzeja Zaręby. Następnie wprowadzono poczty sztandarowe winnickich szkół. W podniosłej atmosferze uczniowie złożyli ślubowanie.

  W skład Prezydium SU Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy weszli: Julia Warda - przewodnicząca SU, Emilia Zadrożna - zastępca przewodniczącej SU, Mateusz Górecki - skarbnik, Marta Kowalewska - sekretarz. Opiekunami są pani Małgorzata Grzymkowska i pani Irena Skowronek. Rzecznikim Praw Ucznia wybrano panią Jolantę Grabarek.

  W skład Prezydium SU Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy weszli: Weronika Ciosek - przewodnicząca SU, Dominika Głodowska - zastępca przewodniczącej SU, Natalia Chylińska - skarbnik, Mateusz Włodarczyk - sekretarz. Opiekunami są pani Joanna Wrublewska i pan Tomasz Szeliga. Rzecznikiem Praw Ucznia wybrano panią Anitę Piechocką-Wenda.

  Uroczystość ślubowania Prezydium Samorządu Uczniowskiego prowadziła Natalia Piotrowska.

 • PASOWANIE NA UCZNIA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PROF. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W WINNICY

  W środę 10 października 2018 roku odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybył wójt gminy Mariusz Kowalewski

  Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęli uczniowie klas piątych Amelka  Gostkiewicz i Gracjan Lachowski, którzy powitali wszystkich zebranych i skierowali gorące słowa do pierwszoklasistów.

  Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz organizacyjne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor pan Andrzej Zaręba. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Zespołu Placówek Oświatowych Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy.

  W imieniu Rady Rodziców uczniom klas pierwszych życzenia złożyła pani Iwona Gostkiewicz.

  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątki i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od rodziców oraz słodkiego poczęstunku.

  Podziękowania dla pana Jarosława Brodowskiego za udostępnienie zdjęć z uroczystości.

  Marzena Drobot

 • WARSZAWA PATRIOTYCZNIE

  10.10.2018r. uczniowie naszej szkoły z klas VI-VIII wraz z paniami: Iwoną Michałowską, Izabelą Skrzecz, Anną Strauch udali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.

  Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin. Tam wyruszyliśmy w podróż przez historię Polski opowiadaną przez jej żydowskich mieszkańców. Obejrzeliśmy 8 galerii. Najbardziej nam się podobała ulica, przy której było kino, kawiarnia, w której uczyliśmy się tańczyć tango. Duży podziw wzbudziła kolorowa synagoga z Gwoźdźca. W muzeum otrzymaliśmy ciekawe materiały m.in. alfabet hebrajski, kopię biletu na bezpłatny przejazd w wagonie III klasy dla Żydów. Mieliśmy okazję wydrukować symbol żydowskiej drukarni starą metodą. W pobliżu muzeum zrobiliśmy zdjęcia przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie oraz na ławeczce Jana Karskiego. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem po Warszawie, panem Jackiem, który poprowadził dalej naszą wycieczkę.

  Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oddaliśmy hołd młodym ludziom, którzy z narażeniem życia walczyli z okupantem. Tutaj w kwaterze Brzozowych Krzyży pochowani zostali bohaterowie książki „Kamenie na szaniec”, Zośka, Alek i Rudy, a także autor książki Aleksander Kamiński.  Na ich grobach zapaliliśmy białe i czerwone znicze. W milczeniu i zadumie pochyliliśmy się nad mogiłami ofiar katastrofy w Smoleńsku oraz w Panteonie- Mauzoleum Żołnierzy Wyklętych. Słoneczna pogoda oraz jesienny krajobraz kolorowych liści sprzyjał różnym refleksjom.

  Tego dnia zobaczyliśmy również Grób Nieznanego Żołnierza, wysłuchaliśmy historii jego powstania, obejrzeliśmy zmianę warty, Pałac Prezydencki i pomnik księcia Józefa Poniatowskiego, pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także Muzeum Wojska Polskiego. Tam poznaliśmy całe życie wojskowe Polski. Głównie bitwy, broń, ubiory, obrazy, chorągwie, bohaterów i wodzów naszej Ojczyzny.

  Zmęczeni, lecz zadowoleni z patriotycznie spędzonego dnia wróciliśmy do swoich domów.

  Dziękujemy bardzo za wspaniałą lekcję patriotyzmu pani Małgorzacie Rużańskiej z Biura Podróży Loko Travel.

  Iwona Michałowska

 • WYBORY  DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  09.10.2018r. we wtorek odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. W wyborach brały udział klasy IV-VIII. Każda z nich wystawiła jednego kandydata, który miał przeprowadzić na terenie szkoły kampanię przedwyborczą, okazać się plakatem oraz własnym programem. Jedenastu kandydatów ubiegało się o tytuł przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania uprawnionych było 223 uczniów. Kart do głosowania wydano 207.

   

  Najwięcej głosów w wyborach zdobyła kandydatka z klasy VIII B Weronika Ciosek, która została przewodniczącą SU w roku szkolnym 2018/2019.

   

  Zastępcą przewodniczącej SU została Dominika Głodowska z klasy VIB, skarbnikiem Natalia Chylińska z klasy VIIB, sekretarzem Mateusz Włodarczyk z klasy VIIA.

   

  W wyborach społeczność szkolna wybrała również opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W roku szkolnym 2018/2019 opiekunami SU zostali: pan Tomasz Szeliga oraz pani Joanna Wrublewska.

  Rzecznikiem Praw Ucznia została pani Anita Piechocka-Wenda.

   

  Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!

 • PODSUMOWANIE OBCHODÓW 100-TNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE WINNICA

  W niedzielę, 7 października 2018 r., w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy spotkali się przedstawiciele społeczności lokalnej, aby podsumować prace Gminnego Komitetu Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zebranych przywitał przewodniczący Komitetu Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ksiądz Jarosław Bukowski – proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Smogorzewie, Minister Środowiska pan Henryk Kowalczyk, dziekan Wydziału Historycznego Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku dr hab. Radosław Lolo prof. AH, Sekretarz Gminy Winnica pani Jadwiga Pydynowska, Przewodniczący Rady Gminy Winnica pan Stanisław Guzel, Komendant Gminny OSP w Winnicy pan Dariusz Jałmużna, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy pani Jadwiga Chorzela, Dyrektor PSP im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie pani Halina Smogorzewska, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy pan Andrzej Zaręba wraz z wicedyrektor panią Anną Jacek-Walesiak i kierownik panią Dorotą Bieńkowską, prezes Stowarzyszenia „Przystanek Winnica” pani Dorota Ciosek, pan Janusz Iwiński podharcmistrz 13. Winnickiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Magnus” oraz radni, sołtysi, członkowie Stowarzyszenia „Przystanek Winnica”, nauczyciele i pracownicy oraz uczniowie i rodzice ZPO w Winnicy i PSP w Błędostowie.

  7 października, to nie data przypadkowa, co podkreślił w swoim przemówieniu Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski. Ten dzień nawiązuje do jednego z punktów na drodze do Niepodległości. Otóż już 7 października 1918 roku Rada Regencyjna Królestwa Polskiego, powołana przez państwa zaborcze, zapowiedziała niepodległość Polski, powołując się na orędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych Thomasa Woodrow Wilsona.

  Ważnym punktem winnickiej uroczystości, którą prowadziła wicedyrektor ZPO pani Anna Jacek-Walesiak, była prelekcja dr. Radosława Lolo na temat: „Winnica – Nasza Mała Ojczyzna w drodze do Niepodległej”. Zebrani wysłuchali słów dotyczących historii miejscowości od zaborów do wojny polsko-bolszewickiej. Prelegent podkreślił rolę winnickiej szkoły w krzewieniu pamięci o polskich bohaterach związanych z Małą Ojczyzną – Rafała Krajewskiego, ppor. Zdzisława Straszewicza i aspiranta Stefana Zawadzkiego.

  Zebrani w winnickiej hali sportowej mogli wysłuchać występu najmłodszych członków Grupy Teatralnej WIKT pracującej pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej. Dyrektor PSP im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie pani Halina Smogorzewska w prezentacji multimedialnej podsumowała prace Komitetu. Natomiast Stowarzyszenie „Przystanek Winnica” przygotowało prezentację zatytułowaną „Historia mówiona i pisana”, w której podsumowało działania projektu realizowanego przez uczniów ZPO w Winnicy i panią Krystynę Roze.

  Dopełnieniem uroczystości była symboliczna dekoracja, która powstała pod kierunkiem pani Agnieszki Warda oraz obecność pocztów sztandarowych Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy, Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bulkowie.

  W czasie niedzielnego spotkania delegacje samorządowców, szkół, stowarzyszeń oraz społeczności lokalnej złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Dębem Pamięci rosnącym przy winnickiej szkole.

  Prace Gminnego Komitetu Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości związane były także z organizacją konkursów dla dzieci i młodzieży. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie pani Halina Smogorzewska oraz dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy pan Andrzej Zaręba.

  W Gminnym Konkursie Plastycznym „Wizerunek Orła” w kategorii uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych z terenu gminy Winnica I miejsce zajęła Maryna Kosek.

  Przedstawiono laureatów Gminnego Konkursu Historycznego „Zasłużeni dla Polski”. Wśród uczniów ZPO w Winnicy III miejsce zajęła Dominika Głodowska, a I miejsce – Dawid Szlubowski.

  W Gminnym Konkursie Recytatorskim „Kiedy myślę o Polsce” w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy I miejsce zajęła Natalia Chylińska.

  Następnie głos zabrała pani Jadwiga Chorzela – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy, która przedstawiła wyniki konkursu „Winnica za 100 lat”. Pani dyrektor wspólnie z panem wójtem wręczyła nagrody przedszkolakom z terenu gminy Winnica. Wśród przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Winnicy w grupie 6-latków jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca, zajęli je Wiktoria Kaczmarczyk i Kajetan Ruszkowski, dwa równorzędne drugie miejsca, a wśród nich Julia Wróblewska z naszego przedszkola, natomiast III miejsce zajęła Wiktoria Wasilewska; w grupie 5-latków II miejsce zajęła Julia Kaczmarczyk; a w grupie 4-latków I miejsce zajęła Julia Tkaczyk.

  Prezes Stowarzyszenia „Przystanek Winnica” pani Dorota Ciosek wręczyła nagrody w konkursie „Niepodległość z kolorze biało-czerwonym”, który był skierowany do uczniów najmłodszych klas winnickiej szkoły podstawowej. Wśród zgłoszonym prac komisja konkursowa wybrała 9, których wykonawcy otrzymali nagrody rzeczowe. Wyróżnienie – Emilia Głodowska i Jakub Zawieska, III miejsce zajęła Klaudia Smogorzewska, II – miejsce Marlena Zaręba, I miejsce Joanna Śmietańska. Dodatkowe nagrody od organizatorów konkursu otrzymali: Izabela Kurpiewska, Tomasz Warda, Julia Wasilewska i Emilia Mosakowska.

  Na zakończenie spotkania pan wójt Mariusz Kowalewski, wspólnie z dyrektorami jednostek organizacyjnych gminy, złożył szczególne podziękowania pani sekretarz Jadwidze Pydynowskiej za osobiste zaangażowanie w działania Gminnego Komitetu Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Pan wójt Mariusz Kowalewski w słowach podsumowujących winnickie obchody 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zacytował marszałka Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” oraz przypomniał, że 11 listopada 2018 r. w kościele parafialnym w Winnicy będzie sprawowana Msza Św. w intencji Ojczyzny. Pan wójt podziękował swoim współorganizatorom, pracownikom Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy, Stowarzyszeniu "Przystanek Winnica" za prezentację "Historia mówiona i pisana", prezesowi i pracownikom Zakładu Budżetowego w Winnicy, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy i Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie, dyrekcji Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy. Podziękował harcerzom z 13. Winnickiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Magnus”, strażakom ochotnikom z terenu gminy Winnica, radnym na czele z przewodniczącym panem Stanisławem Guzel, sołtysom, mieszkańcom gminy Winnica oraz zaproszonym gościom.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
  ul.Pułtuska 19
  06-120 Winnica
 • 023 691 40 78 (sekretariat PG)
  023 691 40 79 (sekretariat PSP)
  023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć