Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

 • Informujemy, że nasza szkoła otrzymała grant z Unii Europejskiej w ramach Erasmus + Akcja 2 -  Partnerstwo Strategiczne na projekt o tematyce turystycznej pt. "Digital Tourist Guide- Cyfrowy Przewodnik Turystyczny ". Projekt rozpocznie się we wrześniu 2018r. i będzie realizowany przez dwa lata wspólnie z partnerami z Litwy, Niemiec, Portugalii, Włoch i Turcji. Celem projektu jest promocja turystyki, nauka tworzenia cyfrowych produktów i wdrażanie darmowych narzędzi Web 2.0. Uczniowie wzbogacą Internet poprzez stworzone przez siebie treści internetowe i dodanie ich m.in. na mapie Google. W ten sposób przyczynią się do skutecznej promocji swojego kraju i krajów partnerskich. Udział w projekcie umożliwi poznanie wielu narzędzi internetowych za pośrednictwem platformy, nawiązanie międzynarodowych znajomości poprzez wizyty w krajach partnerskich, doskonalenie języka angielskiego, poznanie krajów i ich kultury, a przez to poszerzenie horyzontów i postaw tolerancji i akceptacji inności. 

  Nasza szkoła będzie prowadzić warsztaty w czerwcu 2019r. dla krajów partnerskich na temat tworzenia cyfrowych muzeów. Pozostałe warsztaty będą organizowane w krajach partnerskich. Rekrutację chętnych do udziału w projekcie od września dla uczniów klas VI –VIII i gimnazjum będą prowadziły panie Jolanta Grabarek i Krystyna Roze.

  Zapraszamy do uczestnictwa!

                                                                                                            Jolanta Grabarek

 • - Obrazek 1

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy 22 czerwca 2018 roku uroczyście zakończyła rok nauki w swojej szkole. Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy uroczystości rozpoczęli od Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Piotra Radwańskiego.

  Następnie pan dyrektor Andrzej Zaręba przywitał zaproszonych gości oraz społeczność szkolną zebraną w hali sportowej. Nastąpiło podsumowanie minionego roku szkolnego.

  Słowa podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników ZPO przekazali pan wójt Mariusz Kowalewski, pani Marta Kwiatkowska (przewodnicząca Rady Rodziców) oraz Filip Nożewski (w imieniu Samorządu Uczniowskiego).

  Wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski uroczyście wręczył stypendia najlepszym uczniom (ze średnią ocen powyżej 5,0 i zachowaniem wzorowym) oraz najlepszym sportowcom, a w tej grupie znalazły się nasze piłkarki ręczne.

  Wychowawcy klas wspólnie z panem dyrektorem oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Martą Kwiatkowską wręczyli wyróżnionym uczniom nagrody książkowe. Klasa z najwyższą średnią ocen otrzymała Puchar Dyrektora Szkoły oraz wycieczkę ufundowaną przez właściciela sklepu Topaz Winnica pana Stefana Winnickiego.

  Puchar Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią ocen otrzymała klasa IVA - wychowawca pani Katarzyna Chojnacka (średnia 4,39).

  Następnie wręczono nagrody uczniom, którzy uzyskali 100% frekwencję w roku szkolnym 2017/2018. Klasa z najwyższą frekwencją otrzymała Puchar Dyrektora Szkoły. Są to uczniowie z klasy IIIA - wychowawca pani Agnieszka Warda (94,22%).

  Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe wręczono uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w czytelnictwie (podsumowania dokonała pani Katarzyna Jałmużna) oraz byli aktywnymi wolontariuszami (podsumowywały panie Katarzyna Mossakowska-Kopeć i Martyna Prokop).

  Pan dyrektor Andrzej Zaręba i pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak podziękowali za pracę Prezydium Rady Rodziców na czele z przewodniczącą panią Martą Kwiatkowską.

  Następnie panie Marta Kwiatkowska i Agnieszka Krawczyk w imieniu Rady Rodziców złożyły szczególne podziękowania za prowadzenie dodatkowych działań na rzecz uczniów paniom: Dianie Jasińskiej, Małgorzacie Grzymkowskiej i Iwonie Michałowskiej.

  Kolejnym punktem spotkania było wręczenie honorowego tytułu Przyjaciel Szkoły. Otrzymali go m.in. wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, ksiądz proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski, pan Stefan Winnicki i pani Marta Kwiatkowska.

  Na zakończenie uroczystości uczniowie wspólnie z panią Moniką Paszkowską radośnie zaśpiewali "znowu są WAKACJE!" i wszyscy udali się na zasłużony wypoczynek po 10 miesiącach wytężonej pracy.

  Zapraszamy do odwiedzenia zakładki "Album fotograficzny" oraz "Osiągniecia uczniów".

 • ZAKOŃCZENIE ROKU PRACY W PRZEDSZKOLU

  Społeczność Samorządowego Przedszkola w Winnicy we wtorek, 19 czerwca 2018 roku, uroczyście podsumowała rok szkolny 2017/2018. Spotkanie rozpoczęła kierownik ZPO pani Dorota Bieńkowska, która powitała zebranych.

  Następnie na scenie pojawili się aktorzy, rodzice przedszkolaków i pracownicy przedszkola, którzy pod kierunkiem pani Martyny Pielach przygotowali spektakl "Nieco inny Kopciuszek". Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

  Każda z grup krótkim występem podsumowała mijający rok pracy. Śpiewały i tańczyły Sówki, Krasnoludki, Biedronki, Motylki i Pszczółki, a całość opatrzyła komentarzem pani Iwona Marcinkowska.

  Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Swoje przedszkole żegnały najstarsze dzieci z grup: Pszczółki i Motylki, które od września będą uczyły się w szkole podstawowej.

  Przyjaciele przedszkola otrzymali pamiątkowe dyplomy. Byli wśród nich wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, ksiądz proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy pani Jadwiga Chorzela, kierownik GOPS w Winnicy pani Wioletta Zawadzka, dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy pan Andrzej Zaręba i pani Anna Jacek-Walesiak.

  Pani kierownik Dorota Bieńkowska podziękowała za pracę nauczycielom i pracownikom przedszkola, nastepnie wspólnie z panią Danutą Zaręba (przewodniczącą Rady Rodziców przedszkola) oraz dyrekcją ZPO wręczyła dzieciom nagrody za udział w konkursach. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również rodzice, którzy szczególnie wspierali pracę przedszkola.

  Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem, gdyż na przedszkolaków, rodziców i zaproszonych gości czekały owoce, ciasta i czekoladowa fontanna.

 • W roku szkolnym 2017/2018 niektórzy uczniowie klas V i VI brali udział w projekcie Etwinnig  pt.

  It is our cultural heritage- To jest nasze dziedzictwo kulturowe. W ten sposób chcieliśmy włączyć się do obchodów roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. W projekcie brało udział 5 krajów europejskich. Uczniowie dzielili się informacjami o ważnych zabytkach, miejscach, tradycjach, popularnym jedzeniu, itp. poprzez platformę Etwinning, gdzie zamieszczali swoje projekty. Zaangażowanym uczniom dziękuję za pracę!

  Human Rights czyli Prawa Człowieka, to tytuł projektu, który realizowały uczennice z klasy II gimnazjum. Filmy i zdjęcia na powyższy temat zostały opublikowane na międzynarodowej stronie Etwinning. Dziękuję uczennicom za pracę, a szczególnie Zuzannie Kosek.

  Jolanta Grabarek

 • JEST ZAPLECZE, I TO JAKIE!!!

   

  Po tak wielkim sukcesie jak zdobycie II miejsca w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej postanowiliśmy zagrać jeszcze parę meczy, aby nie stracić kontaktu z piłką ręczną. Sposobność nadarzyła się 9 czerwca w Zielonce gdzie mogliśmy zagrać i rocznikiem 2005 i 2008 oraz 16 czerwca w Radzyminie gdzie zagrał rocznik 2008.

   

  Zmagania w Zielonce rozpoczęły nasze młodsze dziewczęta 2008-2010 i choć grały z dziewczętami z rocznika, 2007 co wiązało się z ogromną przewagą przeciwniczek to jednak grały z wielkim sercem i zaangażowaniem. Choć przegrały wszystkie mecze (z Zieloną I i II, Warszawą, Cegłowem) to jednak wiedzieliśmy, że idziemy dobrą drogą. Potwierdził to turniej w Radzyminie gdzie rywalizowaliśmy z dziewczętami z naszego rocznika, ale o tym później.

   

  W przypadku starszych dziewcząt liczyliśmy na „pudło”. Zaczynamy meczem jak zawsze silną Zielonką 2005 i wygrywamy 12: 11, następnie pokonujemy zespół z Wyszkowa 13:9 i czekamy na mecz z Radzyminem. Niestety przegrywamy trzeci raz z rządu z tym zespołem (tu 4:9) i choć to nie wstyd to jednak była ogromna szansa na pokonanie świetnych przeciwniczek ale „zawaliliśmy” drugą połowę meczu (do przerwy 3:4). Na koniec czekała nas potyczka z zespołem Zielonki 2006 i choć mecz ten nie miał już żadnego znaczenia (i tak mieliśmy II miejsce) to jednak nie przystoi nam remisować a było 13:13. Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Sylwia Kowalska.

   

  16 czerwca małe Winniczanki pojechały do Radzymina, aby pierwszy raz rywalizować z własnym rocznikiem a nie dziewczętami starszymi. Turniej pokazał, jaki mamy potencjał, (choć rywalizowaliśmy z dziewczętami z klas sportowych gdzie mają 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu, a pojechaliśmy „gołą” siódemka bez żadnych zmian). W pierwszym meczy wygrywamy z Radzyminem 9: 3 by w kolejnym pokonać koleżanki z Warszawa 10:4. W kolejnym spotkaniu gromimy Zielonkę 13:2 i w finale czeka nas mecz z zaprzyjaźnionym zespołem z Cegłowa. Niestety w pierwszej połowie daje o sobie znać zmęczenie, brak zmian i rozegrane już trzy spotkania i do szatni schodzimy przegrywając 1:6. Jednak my mamy charakter i walczymy. Mecz kończy się wynikiem 6:7 dla przeciwniczek więc w drugiej odsłonie rzucamy pięć bramek tracąc tylko jedną. Zabrakło zmian i czasu, ale wynik świetny i dużo radości z patrzenia na tak grające z zaangażowaniem nasze maluchy. Najlepszą zawodniczką turnieju została nasza Olga Gołębiewska, a wyróżnienie otrzymała Małgosia Kopycińska.

   

  Teraz czeka nas troszkę odpoczynku, a w sierpniu zaczynamy przygotowania z rocznikiem 2005 a częścią będzie wyjazd na obóz do rybna w dniach 19-25 sierpnia.

   

  Skład zespołu 2005:

  Olkowska Wiktoria, Stańczak Zuzia, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Światkowska Klaudia i Czyżewska Natalia.

   

  Skład zespołu 2008:

  Czyżewska Kinga, Gołębiewska Ola, Krawczyk Kinga, Krajewska Karolina, Rzeczkowska Wiktoria, Głodowska Emilia, Śmietańska Asia, Kopycińska Małgosia, Kiela Martyna,

   

  Całe nasze zmagania w roku szkolnym 2017/2018 nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc Rodziców, Pani Marzeny Staniszewskiej oraz wielu Naszych Przyjaciół, do których od lat należą:

   

  1. PAN WÓJT GMINY WINNICA MARIUSZ KOWALEWSKI

  2. PAN ANDRZEJ ZARĘBA DYREKTOR ZPO W WINNICY

  3. MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

  4. PAN ANDRZEJ GRABOWSKI – FIRMA POLMLEK

  5. PAŃSTWO MAŁGORZATA I KRZYSZTOF WALENDZIEWSCY – GRUPA WALKRYS

  6. PAN IRENEUSZ GÓRECKI - BANK SPÓŁDZIELCZY

  7. PAN STEFAN WINNICKI SKLEP TOPAZ W WINNICY

  8. PANI BARBARA RUDNIK – ZAKŁAD MLECZARSKI PRESIDENT WINNICA

  9. PAN KRZYSZTOF GIERCZAK – FIRMA GERPOL

  10. PAN PREZES GRZEGORZ GUTKOWSKI – WARSZAWSKO MAZOWIECKI ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ

  11. PAN SŁAWOMIR BIAŁCZAK – PIEKARNIA BIAŁCZAK

  12. PAN JAN KACZMARCZYK – FIRMA DROGI I MOSTY

  13. PAN SŁAWOMIR LENARCIK FIRMA MASARSKA LENARCIK

  14. MAREK CHODKOWSKI – HURTOWNIA LIMONKA

  15. PAN DARIUSZ DULIŃSKI - ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA

  OWOCOWO WARZYWNEGO DARIA W WINNICY

  1. GLAZ BUD MARIUSZ WEŁNA

   

 • PODSUMOWANIE KONKURSÓW W DRUGIM SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  W przeddzień uroczystego zakończenia roku szkolnego społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy zebrała się w hali sportowej ZPO, aby podsumować konkursy i przedsięwzięcia, które odbyły się w II semestrze roku szkolnego 2017/2018.

  Uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe z rąk pana dyrektora Andrzeja Zaręby oraz nauczycieli odpowiadających za przeprowadzenie konkursów wewnętrznych, a także przygotowanie uczniów do konkursów zewnętrznych.

  Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce "Osiągnięcia uczniów".

  Wręczenie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie "Niepodległość w kolorze biało-czerwonym" nastąpi w I semestrze roku szkolnego 2018/2019.

 •  Pancake Day

  Ostatnie zajęcia z języka angielskiego w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy VB zorganizowali w inny sposób niż zazwyczaj. Urządzili Dzień Naleśnika. Wprawdzie taki dzień jest obchodzony w Anglii w Tłusty Czwartek, kiedy to jemy pączki, a my Dzień Naleśnika zostawiliśmy na ostatnie zajęcia.

  Uczniowie przynieśli wszystkie potrzebne składniki, a panie w kuchni udostępniły nam miejsce do smażenia. Główny kucharz Kacper Kowalki usmażył kilkanaście naleśników, które dziewczyny ozdabiały owocami i śmietaną. Były tez klasyczne naleśniki angielskie z sokiem cytrynowym. Okazało się, że niektórzy mają talenty kulinarne i plastyczne, które należało by  rozwijać. Klasowe przepyszne naleśniki szybko znikły. Oczywiście poczęstowaliśmy naszą Dyrekcję. Uczniom spodobał się pomysł gotowania w szkole, także na pewno będą pichcić w następnym roku…

                                                                                                                            Jolanta Grabarek

 • PODRĘCZNIKI  SZKOLNE!!!

  Rodzice uczniów szkoły podstawowej kupują następujące podręczniki:

  - dla klas 1-8 - podręcznik do nauki religii

  - dla klas 4-6 - podręcznik do nauki języka rosyjskiego (wydawnictwo WSiP)

  Uczniowie klas III i V, VI,  którzy nie wypożyczyli podręczników w ostatnim tygodniu roku szkolnego będą mogli je wypożyczyć w sierpniu. 

  Uczniowie obecnych klas I, IV i VII otrzymają swoje podręczniki również w sierpniu.

  Po odbiór podręczników szkolnych zapraszam również w sierpniu rodziców uczniów klas I, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. 

  Dokładne terminy wypożyczenia dla poszczególnych klas podane będą w sierpnium (prawdopodobnie będzie to druga połowa sierpnia).

  Uczniowie, którzy wypożyczyli już podręczniki do klas programowo wyższych otrzymają ćwiczenia na początku roku szkolnego (4 - 5 września) podczas zajęć. 

  Szkolny zestaw podręczników znajduje się w zakładce: Dokumenty szkoły.

  Zapraszamy do odwiedzenia zakładki "Dla rodziców", w której zamieszczane są aktualne ogłoszenia.

  Katarzyna Jałmużna

 • Erasmus +2018- Mobilność edukacyjna

  Nasz sukces na miarę europejską!!!

  Od 01 czerwca 2018 r. do 30 stycznia 2020r. Zespół Placówek Oświatowych, jako beneficjent, realizuje projekt „ Okno na Europę”. Projekt jest częścią programu Erasmus Plus dzięki, któremu m.in. kadra nauczycielska może podnosić kwalifikacje  w ramach działania mobilność KA1. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 22976 euro. Podczas tworzenia założeń projektu starano się aby beneficjentami byli nie tylko nauczyciele i uczniowie ale cała szkoła i środowisko szkolne gminy Winnica i powiatu Pułtuskiego. W projekcie jest osiem mobilności zagranicznych dla wybranych w procesie rekrutacyjnym nauczycieli o zróżnicowanych profilach. Mobilności przewidują udział 8 nauczycieli w dwutygodniowych szkoleniach metodyczno-językowych i językowych  w Irlandii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i na Malcie.

   

  W ramach szkoleń uczestnicy zdobędą nową wiedzę z zakresu metodyki nauczania, podniosą własne umiejętności językowe oraz rozszerzą swoją wiedzę kulturową o wybranych krajach europejskich. Zadaniem nauczycieli będzie także wymiana doświadczeń i wiedzy z innymi uczestnikami mobilności z krajów europejskich, w zakresie metodyki nauczania korzystania z narzędzi TIK i platformy Etwinning, wdrażania elementów CLIL oraz udziału w projektach międzynarodowych.

   

  Dzięki wewnętrznym działaniom upowszechniającym nauczyciele w szkole będą mogli skorzystać z nowo nabytej wiedzy i doświadczeń uczestników mobilności. Realizacja projektu wywrze wpływ na uczniów w wielu wymiarach: zmiana metod nauczania na bardziej efektywne i dostosowane do współczesnych realiów sprawi, że uczniowie będą osiągać lepsze wyniki w nauce; umożliwienie uczniom, w wyniku realizacji projektu, udziału w różnych projektach o charakterze międzynarodowym (projektach Etwinnig, wymianach zagranicznych). Uczniowie będą mieli szanse sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, zdobyć umiejętności interkulturalne i wzmocnić swoje postawy otwartości, tolerancji i poczucia obywatelstwa europejskiego.

   

  W dalszej perspektywie mobilności przyczynią się do wymiany uczniów z zagranicznymi szkołami. Dzięki lepszej umiejętności posługiwania się językiem angielskim nasi absolwenci będą lepiej przygotowani do dalszej nauki i konkurencyjni na współczesnym rynku pracy. Realizacja projektu bezpośrednio przyczyni się do wzmocnienia prestiżu, konkurencyjności i rozwoju szkoły-wyższe kompetencje kadry, podniesienie poziomu kształcenia językowego oraz kontynuowanie działalności międzynarodowej. Ponadto, dzięki realizacji projektów międzynarodowych, społeczność lokalna będzie miała okazję do poszerzenia swojej wiedzy i świadomości kulturowej.

   

  W sierpniu 2018 r. mamy nadzieję otrzymać pozytywne wyniki naszych wniosków w ramach Akcji K2 Partnerstwo Strategiczne sektora edukacji szkolnej. Nasi partnerzy to szkoły z Turcji, Litwy, Portugalii, Chorwacji, Niemiec i Włoch.

   Projekty będą realizowane w języku angielskim.

  Keep fingers crossed !!!

 • REGULAMIN KONKURSU GRAFICZNEGO NA PROJEKT ULOTKI

   

  Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy „Przystanek Winnica” zaprasza do udziału w konkursie graficznym na wykonanie projektu ulotki  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania.

   

  Konkurs będzie realizowany w ramach projektu „Cenię bezpieczeństwo od przedszkola do seniora”.

   

  Niniejszy Regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.

   

  Koordynatorkami konkursu są:

  p. Dorota Ciosek

  p. Marzena Tkaczyk

   

  CEL KONKURSU:

   

  1. Prace konkursowe będą artystyczną wypowiedzią uczestnika konkursu na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania.
  2. Dzieci w ten sposób poszerzą swoją wiedzę z zakresu  udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa.
  3. Rozwijanie wyobraźni, kreatywności i pomysłowości u dzieci.
  4. Doskonalenie umiejętności graficznych wśród dzieci.
  5. Pokonanie stresu i nabrania odwagi podczas ratowania osoby uwiezionej w komorze dymnej.
  6. Utrwalenie przez dzieci już zdobytej wiedzy na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy przedmedycznej.

   

  WARUNKI UCZESTNICTWA:

   

  1. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich dzieci klas IV – VII z terenu Gminy Winnica.
  2. Konkurs odbywa się jednoetapowo.
  3. Każdy uczestnik przygotowuje projekt indywidualnie.
  4. Projekt może być zapisany w formatach tiff/psd oraz w formacie pdf.
  5. Praca powinna być ściśle związana z tematem „udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania".
  6. Ulotka powinna być zaprojektowana w formacie A5, A4 lub DL – max 2 strony.
  7. Do pracy należy dołączyć dane uczestnika, tj.: imię i nazwisko, wiek, telefon rodzica/opiekuna prawnego.
  8. Termin składania prac konkursowych upływa z dniem 15 lipca 2018 r.
  9. Złożenie pracy graficznej jest równoznaczne z przyjęciem przez uczestnika konkursu oraz jego przedstawicieli wszystkich warunków niniejszego regulaminu a także z wyrażeniem przez nich zgody na wykorzystanie projektu ulotki przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy „Przystanek Winnica” i przetwarzanie przez Stowarzyszenie danych osobowych każdego uczestnika.
  10. Prace należy przesłać na adres e-mail:  przystanek_winnica@wp.pl

   

  KRYTERIA ORAZ SPOSÓB OCENY PRAC KONKURSOWYCH:

   

  Podczas oceny projektów będą brane pod uwagę:

   • oryginalność pomysłu,
   • zgodność projektu z tematem pracy „udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania",
   • wiek uczestnika.

   

  ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:

   

  1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa - Zarząd Stowarzyszenia.
  2. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna.
  3. Komisja Konkursowa wybiera pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz trzy wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymują nagrody rzeczowe a  pozostali drobne upominki.
  4. Każdy uczestnik konkursu otrzyma ulotkę o zasadach bezpieczeństwa oraz elementy poprawiające bezpieczeństwo.
  5. Sytuacje nie objęte niniejszym Regulaminem rozstrzyga Organizator konkursu.
  6. Ogłoszenie wyników i przyznanie nagród nastąpi podczas pikniku w dniu 16.09.2018 r.
  7. Wszystkie prace stają się własnością Stowarzyszenia z możliwością wykorzystania.

   

  W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się z koordynatorkami konkursu tel. 664 048 848 lub 661 112 665.

   

  Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży

  i Ich Rodzin

  Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

  „Przystanek Winnica”

  ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica

  tel. 23 691 40 79, e-mail: przystanek_winnica@wp.pl

  REGON 365802248, NIP 5681619498

 • KLASA III A W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM "STAJNIA DELICJA"

  Dnia 19 czerwca klasa 3a z wychowawczynią panią Agnieszką Warda i rodzicami była w gospodarstwie agroturystycznym w Obrytem w "Stajni Delicja". Zwiedzaliśmy gospodarstwo i poznawaliśmy jego czworonożnych mieszkańców.

  Poznaliśmy podstawowe wiadomości na temat jazdy konnej, żywienia, siodłania i hodowli koni. Potem każdy miał okazję dosiąść konia. Animatorzy malowali nam twarze, robili "tatuaże", wykonywali zwierzątka z balonów.

  Wspólnie bawiliśmy się, robiliśmy bańki mydlane, przeciągaliśmy linę. Piekliśmy kiełbaskę i miło spędziliśmy czas.

  Agnieszka Warda
 • MIŁE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO KLAS V

  Dnia 19 czerwca klasy V a i V b pod opieką wychowawców i pani Katarzyny Mossakowskiej – Kopeć wyruszyły na ostatni wspólny wyjazd w tym roku szkolnym. W Prusinowicach na żywej lekcji historii uczniowie podzieleni w grupy doświadczali wrażeń edukacyjnych i sportowych.

  Na początku uczestniczyli w musztrze, a następnie przeszli na tor przeszkód, na którym rywalizowali o najlepszy czas przejścia niezbyt łatwych zadań, sprawdzając swoją sprawność fizyczną. Przymierzali umundurowanie, hełmy i maski przeciwgazowe. Samodzielnie wykonywali nosze, na których transportowali rannego i zakładali opatrunki. Grali w paintballa.

  Na koniec bardzo zadowoleni, pełni wrażeń przy ognisku prowadziliśmy rozmowy na temat minionego roku szkolnego. Tak szybko minął i już od września spotkamy się wszyscy w klasie VI. Nie możemy się doczekać na kolejne wspólne wyjazdy.

  Krystyna Roze

 • HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  22 czerwca 2018 r., tj. piątek

  7:45 - uroczystość zakończenia roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

  8:20 - spotkanie z wychowawcami w klasach, wręczenie świadectw

  8:40 - zbiórka przed szkołą podstawową

  9:15 - Msza Święta w kościele parafialnym w Winnicy

  Odjazd sprzed kościoła dla uczniów gimnazjum.

  10:15 - uroczystość zakończenia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

  11:15 - spotkanie z wychowawcami w klasach

  11:40 - odjazd autobusów szkolnych

 • Konkursy z języka angielskiego!

  30 maja 2018 r. odbył się konkurs dla uczniów klas V- VII dotyczący wiedzy o USA.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  Klasy 5

  1. Jakub Jakubowski  40/40        ocena:  6
  2. Filip Piecychna   39/40            ocena:  6
  3. Nikola Strauch    10/40
  4. Dawid Mossakowski  9/40
  5. Daria Ołtarzewska     8/40
  6. Dominika Głodowska   4/40
  7. Nina Staniszewska   4/40

  Klasy 6

  1. Krystian Kłosiewicz   39/40         ocena:  6
  2. Julia Sękowska        20/40
  3. Kacper Jaszczak      17/40
  4. Wiktor Dobrzyński  16/40
  5. Paweł Zadrożny       14/40
  6. Mateusz Włodarczyk  9/40
  7. Maria Bielińska   8/40
  8. Zuzanna Zaręba   8/40
  9. Filip Smoliński  2/40
  10. Amelia Smogorzewska 1/40

  Klasy 7

  1. Kamil Szypulski    33/40               ocena:  5
  2. Julia Komorowska    29/40           ocena: 4
  3. Klaudia Kowalewska  17/40
  4. Eliza Budyta          16/40
  5. Weronika Ciosek      14/40
  6. Piotr Kowalewski   12/40
  7. Wiktoria Kryg       8/40
  8. Piotr Jałmużna  5/40

  Europejski konkurs Big Challenge odbył się 11 kwietnia 2018r.

  W Polsce brało w nim udział 19 210 uczniów, w Europie 642 864 uczniów.

  Klasa V                                             miejsce w Polsce

  1. Dawid Mossakowski 150/350pkt.                4029
  2. Dominika Głodowska 139/ 350                    4772
  3. Adrian Witkowski 121/350                           5726
  4. Nikola Strauch 110/350                                6163

   

  Klasa VI

   

  1. Kacper Jaszczak 214/350pkt.                  932
  2. Krystian Kłosiewicz 152/350                  2114
  3. Julia Sękowska 152/350                          2114
  4. Natalia Chylińska 127/350                      2692
  5. Filip Smoliński 101/350                          3280

                Klasa VII

  1. Piotr Kowalewski 218/350pkt.                     1141
  2. Kamil Szypulski 207/350                              1347
  3. Klaudia Kowalewska 186/350                      1704
  4. Filip Wodyński 170/350                                1969

   

  Europejski konkurs Big Challenge odbył się 11 kwietnia 2018r.

  W Polsce brało w nim udział 19 210 uczniów, w Europie 642 864 uczniów.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  Klasy II                                                         miejsce w Polsce

  1. Weronika Zalewska 268/350pkt.       187
  2. Wiktoria Lusa 267/350                      196
  3. Zuzanna Kosek 217/350                    630
  4. Natalia Piotrowska 201/350              840
  5. Aleksandra Dąbrowska 189/350       1019

  Klasy III

  1. Julia Osiecka 264/350                        101
  2. Adrian Fabisiewicz 244/350              221
  3. Bartosz Karpowicz 196/350              681
  4. Mateusz Brański 185/350                  843
  5. Gabriela Podlaska 116/350                1860

   

   

   

 • Wyróżnienia w KANGURZE MATEMATYCZNYM!

  Dwie uczennice klasy 6b – Sylwia Kowalska i Ewelina Lisiecka uzyskały wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie  KANGUR MATEMATYCZNY.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Irena Maciątek

 • MAZOWIECKIE DZIECI DBAJĄ O ŚRODOWISKO

  14 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się podsumowanie czternastej edycji konkursu „Zbiórka surowców wtórnych”. Z naszej szkoły pojechała delegacja w składzie: Amelia Sobieraj, Klaudia Światkowska, Ela Mierzejewska, Jowita Brzozowska, Julia Komorowska oraz pani Iwona Michałowska. Podczas uroczystej gali dowiedzieliśmy się, że w konkursie brało udział prawie 15 tys. uczniów ze 112 szkół i przedszkoli. Wszyscy razem zebraliśmy 537 ton makulatury oraz 15 ton butelek PET.

  „To niesamowite jak chętnie dzieci i młodzież angażują się w tego typu akcje. Są bardzo odpowiedzialni i wiedzą, że to w jakim środowisku żyjemy, jest zasługą nas wszystkich – podkreśliła na spotkaniu wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

  Wśród 18 laureatów znalazła się nasza placówka zajmując

  III miejsce w kategorii szkół podstawowych z liczbą uczniów od 201 do 400.

  Otrzymaliśmy dyplom oraz nagrody rzeczowe: projektor, globus podświetlany, sprzęt laboratoryjny oraz pomoce dydaktyczne.

  Na spotkaniu odbył się bardzo ciekawy i efektowny pokaz naukowy – doświadczenia z suchym lodem.

  Bardzo dziękujemy panu Januszowi Mierzejewskiemu za bezpieczny transport naszej delegacji na uroczystą galę.

  Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji oraz pracownikom szkoły za udział w akcji zbiórki makulatury. Jest to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne zaczynając od zbierania i pakowania w domach,  potem odbywa się ważenie i skrupulatne notowanie ilości zgromadzonego papieru, dalej transport, magazynowanie w szkole, przeładowanie do samochodu i odwiezienie do recyklingu.

  Cieszymy się, że w ten sposób chronimy drzewa przed wycięciem i jednocześnie zachęcamy do udziału w zbiórce makulatury w przyszłym roku szkolnym.

  Iwona Michałowska

 • MAM TALENT 2018

  W dniu 13 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala MAM TALENT 2018.

  Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. W konkursie swoje talenty i pasje prezentowali następujący uczniowie:

  • Zuzanna Mroziewicz  kl. 1a – gra na organach
  • Nadia Jasińska kl. 1a – recytacja wiersza
  • Nikola Rakowska kl. 1a – recytacja wiersza
  • Ewelina Brodowska kl. 1a – gra na organach
  • Julia Kobrzyńska  kl. 1a – śpiew
  • Szymon Janiszewski kl. 1a – pokaz kickboxingu
  • Karolina Mączyńska kl. 1a – śpiew
  • Amelia Wodyńska kl. 1b – prace plastyczne
  • Nadia Głodowska kl. 1b – taniec
  • Emilia Mossakowska i Izabela Kurpiewska kl. 2 – taniec
  • Nikola Mielczarczyk kl. 2 – śpiew
  • Zuzanna Winnicka kl. 3a – śpiew
  • Martyna Berent kl. 3a – taniec
  • Joanna Śmietańska kl. 3a – taniec
  • Klaudia Smogorzewska kl. 3b – recytacja wiersza
  • Jessica Strauch kl. 4 c wraz z towarzyszącą grupą taneczną  - taniec
  • Dominika Głodowska kl. 5b – prace plastyczne
  • Maja Olszewska i Nina Staniszewska kl. 5b – śpiew
  • Oliwia Dłutowska kl. 5a – gra na organach i śpiew
  • Marcelina Kopycińska kl. 5b – mówienie wspak
  • Franciszek Szajewski  kl. 6a – prace plastyczne
  • Agnieszka Krajewska i Filip Smoliński kl. 6b – śpiew
  • Krystian Kłosiewicz  kl. 6b – taniec i akrobatyka.

  Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich wspaniałych występów nastąpiło głosowanie i wyłonienie zwycięzców.

  Po policzeniu głosów jury okazało się, że w kategorii klas 1 – 3 laureatką pierwszego miejsca została NADIA GŁODOWSKA, a drugie miejsce zajęła ZUZANNA MROZIEWICZ. Nagrodę publiczności, wszystkich uczniów klas 1-3, zdobyła NADIA GŁODOWSKA.

  W kategorii klas 4 – 7 laureatką pierwszego miejsca została MARCELINA KOPYCIŃSKA, a drugie miejsce zajął KRYSTIAN KŁOSIEWICZ. Nagrodę publiczności, wszystkich uczniów klas 4 – 7, zdobył KRYSTIAN KŁOSIEWICZ.

  Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne występy! Gratulujemy zwycięzcom!

  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz pani Annie Eljasiak i właścicielom sklepu TOPAZ w Winnicy za ufundowanie nagród dla wszystkich uczniów, którzy prezentowali swoje talenty.

  Opiekunka SU – Irena Maciątek

  Przewodnicząca SU – Klaudia Eljasiak

 • MÓJ LAS

  W  czerwcu odbyło się rozstrzygnięcie XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój las”. W tym roku zadanie polegało na wykonaniu pracy pisemnej, ozdobionej ilustracjami na temat „Mieszkańcy runa leśnego”.

  Nagrodę i dyplom otrzymała Dominika Głodowska z kl. Vb za zajęcie II miejsca w etapie rejonowym.  Gratulacje !!!

  Iwona Michałowska

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
  ul.Pułtuska 19
  06-120 Winnica
 • 023 691 40 78 (sekretariat PG)
  023 691 40 79 (sekretariat PSP)
  023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć