Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

  • Dzień Krasnoludków

    "Czy to bajka, czy nie bajka,

    Myślcie sobie, jak tam chcecie.

    A ja przecież wam powiadam:

    Krasnoludki są na świecie."…

    Święto grupowe to super okazja do utrwalenia tożsamości, zaciśnienia więzi społecznych i doskonalenia relacji. Każda z grup przedszkolnych oraz nasze Misie odwiedziły Krasnoludki i doceniły ich obecność w społeczności przedszkolnej. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie słodkiej niespodzianki dla dzieci.

  • ŻYCIE WARTE JEST ROZMOWY

    Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie, w dniu 16 kwietnia 2024 r., zorganizowało konferencję na temat: ZATRZYMAJ ŻYCIE PRZY ŻYCIU - zdrowie psychiczne członków społeczności szkolnej i profilaktyka śmierci samobójczych. Honorowymi patronatami tego wydarzenia byli Rzecznik Praw Dziecka oraz Mazowiecka Kurator Oświaty.

    Konferencja była odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie działań w szkole i poza nią na kryzys suicydalny w obszarach działań interwencyjnych. Problematyka konferencji dotyka coraz częściej dzieci i modzieży. Prelegenci wskazali przyczyny takich zachowań u dzieci i młodzieży, jak również wyczulili uczestników na skalę problemu.

    Wśród uczestników konferencji, która odbyła się w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, były pani Bogumiła Podlaska i pani Anna Kaczmarczyk.

    Ważne jest, aby być czujnym, nie lekceważyć pewnych zachowań młodych ludzi, tak aby zdążyć z pomocą. Ważne, aby działać wieloaspektowo, przy zaangażowniu rodziny, szkoły, specjalistów i innych instytucji.

    Bezpłatny serwis internetowy  "Życie warte jest rozmowy" jest bardzo konkretną formą pomocy dla każdego (www.zwjr.pl).

    Bogumiła Podlaska

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wraz z wychowawcami serdecznie zaprasza na zebrania z rodzicami w klasach 1-8, które odbędą się w dniu 23 kwietnia 2024 r. (tj. wtorek). O godzinie 14:30 rozpoczną się zebrania w klasach 1-3, natomiast o godzinie 15:00 w klasach 4-8. Dyżur nauczycieli 15:00-16:00.

  • SPOTKANIE Z AUTORKĄ

    21 maja 2024r. w naszej szkole będzie gościła p. Magdalena Zarębska, która spotka się z uczniami klas I – III. Istnieje też możliwość spotkania z uczniami klas IV – VIII. Zainteresowane osoby z klas IV – VIII poproszę o deklarację udziału w bibliotece szkolnej. Spotkanie jest płatne – 8 złotych od osoby. Podczas spotkania można będzie zakupić książki autorki z autografem.

    Pani Magdalena Zarębska jest autorką książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W 2008 roku opowiadaniem „Czterdzieści razy Wrocław” wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu. Książka „Kaktus na parapecie” w 2012 r. była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Książka „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował” została ogłoszona książką roku 2013. Książka „Projekt Breslau" zdobyła wyróżnienie w konkursie „Książka przyjazna dziecku" w 2017 roku.

    W naszej bibliotece dostępne są książki z cyklu „Ida, konie i reszta” (dla klas młodszych) oraz „Gloria, wakacje i ja” (dla uczniów starszych).

    Spotkania z panią M. Zarębską to energetyczne warsztaty, podczas których autorka prowadzi gry i zabawy ruchowe. Żeby urozmaicić przekaz p. Zarębska wykorzystuje prezentacje multimedialne oraz nagrania na płytach CD. Stara się, żeby uczestnicy spotkań nie tylko dobrze się bawili, ale również poprzez zabawę, pogłębili swoją wiedzę i umiejętności.

    Więcej informacji i zapisy na spotkanie w bibliotece szkolnej.

  • KONKURS MEMORY MASTER

    Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs "Memory Master" - sesja wiosenna. To już czwarty ogólnopolski konkurs z jezyka angielskiego w tym roku szkolnym, w którym uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział.

    Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie i chęci do pracy. Trzymam za Was kciuki!

    Monika Paszkowska

  • KLASA 3B Z WIZYTĄ NA POCZCIE

    Klasa 3b w ramach wymiany pocztówkowej ze szkołą w Rybniku wybrała się na pocztę wysłać listy. Uczniom towarzyszyły panie Marzena Drobot i Edyta Zych.

  • ŻABKI W ŚWIECIE KSIĄŻEK

  • "ZWIERZĘTA W POEZJI DZIECIĘCEJ"

    Regulamin konkursu recytatorskiego dla klas III - IV

    1. Cele konkursu:

    - ukazanie piękna poezji i rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą,

    - uwrażliwienie na piękno języka ojczystego,

    - rozwijanie zdolności recytatorskich,

    - uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze,

    - zachęcanie do występów na scenie,

    - prezentacja umiejętności uczniów.

    2. Zasady uczestnictwa:

    - konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III - IV szkoły podstawowej,

    - warunkiem uczestnictwa jest indywidualna recytacja dowolnie wybranego utworu poetyckiego zgodnego z tematem konkursu (recytowane wiersze powinny mówić o zwierzętach).

    - mile widziane stroje i rekwizyty ale nie będą one miały wpływu na ocenę występu.

    3. Termin konkursu:  20 – 24 maja 2024 roku. (do ustalenia)

    4. Ocena uczestników konkursu:

    Komisja Konkursowa oceni uczestników według następujących kryteriów:

    - dobór repertuaru zgodnie z tematem konkursu,

    - stopień opanowania pamięciowego tekstu,

    - dykcja (sposób mówienia, poprawne wymawianie wyrazów),

    - wyrazistość, czyli dostosowanie sposobu mówienia do sytuacji lirycznej ukazanej w wierszu,

    - właściwe tempo mówienie,

    - ogólny wyraz artystyczny.

    5. Nagrody:

    1. Laureaci I, II i III miejsca otrzymają dyplomy i nagrody  rzeczowe. Przewidziano również wyróżnienia.
    2. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie.

     

    ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE

    ORGANIZATORZY:

    Katarzyna Jałmużna

    Anna Napiórkowska

    Ewelina Przybyłek

    Iwona Siemieniak

  • TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI

    Nowa galeria TYDZIEŃ SZKOLNEJ PROFILAKTYKI została dodana do albumu fotograficznego.

  • SŁODKI BUFET

    Nareszcie nadeszła Wiosna! Dnia 21 marca 2024 roku powitaliśmy w naszej szkole Wiosnę.

    W klasach i na korytarzach pojawiły się  wiosenne dekoracje i  gazetki. W tym dniu został również przeprowadzony  Pokaz Talentów. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty, a nie było ich mało ….

    Ale to nie wszystko! Tego dnia po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy Słodki Bufet. Dzięki uprzejmości i życzliwości rodziców oraz wielkim talentom wszystkie przekąski prezentowały się wspaniale. Bufet wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów, jak również nauczycieli i pracowników szkoły.

    Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom, którzy zaopatrzyli nasz bufet w takie smaczne jedzonko. Na Was zawsze możemy liczyć !

    Dziękujemy Pracownikom szkoły, którzy pomagali w przygotowaniu i sprzedaży popcornu.

    Dziękujemy Paniom z kuchni, które pomogły nam w bezpiecznym przechowywaniu przekąsek i pomoc w sprzątaniu.

    Dziękujemy również uczennicom z klasy 7A, które pomagały w sprzedaży i organizacji bufetu.

    Dzięki pracy wielu zaangażowanych osób udało nam się zebrać pieniądze na zakup maszyny do popcornu i plotera (urządzenie do wycinania ozdób z papieru).

    DZIĘKUJEMY!

    Organizatorzy: Ewelina Przybyłek, Sylwia Sieńkowska, Edyta Zych i Iwona Siemieniak.

  • PROJEKT ''BYŁY SOBIE PIENIĄDZE'' Z PSZCZÓŁKAMI

    Kolejne zajęcia w ramach projektu tym razem zrealizowane w terenie. Odwiedziliśmy sklepy, odczytywaliśmy nazwy produktów i ceny. Panie ekspedientki odpowiadały na pytania dzieci. Robienie zakupów w tak licznym gronie może nie jest proste, ale bardzo ciekawe i radosne.

  • BYŁY SOBIE PIENIĄDZE...

    Nowa galeria BYŁY SOBIE PIENIĄDZE... została dodana do albumu fotograficznego.

    Były sobie pieniądze...

    Nauczyciele odpowiedzialni za projekt:
    Iwona Lachowska
    Ewelina Przybyłek

    Organizator programu:

    Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego

    Projekt realizowany jest w klasie 2 A Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy finansowej dzieci i młodzieży, oraz wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat finansów tak, aby potrafiły lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie.

    Cele programu są realizowane poprzez przeprowadzenie autorskich lekcji o finansach dla dzieci i młodzieży w określonych grupach wiekowych, których tematyka związana jest z zakresem znajomości, m. in. podstaw ekonomii, zarządzania finansami osobistymi, roli i funkcji banków, ale również umiejętności krytycznego myślenia i zastosowania tej wiedzy w praktyce oraz podejmowania racjonalnych wyborów konsumenckich.

    Aby zrealizować przeprowadzenie przez nauczycieli autorskich lekcji o finansach w klasie 2A nasza szkoła otrzymała pakiet pomocy dydaktycznych i upominków dla każdego ucznia i nauczycieli.

    Bardzo dziękujemy za otrzymane pomoce dydaktyczne i zabieramy się do pracy. Będziemy relacjonować dalsze etapy projektu.

    Iwona Lachowska

    Ewelina Przybyłek

  • Z WIZYTĄ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

    Jeżyki słuchają, oglądają, zwiedzają nowe i ciekawe miejsce w szkole.

    Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE:

    Dzieci z grupy Jeżyki odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy się w niej zachowywać, jakie zasady obowiązują, kiedy książka trafia w ręce czytelnika. Pani bibliotekarka z zaangażowaniem zajęła się najmłodszą grupą przedszkolną. Jeżykom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie odbyło się atmosferze ciepła, spokoju i wielkiego zainteresowania. Mamy nadzieję, że dzieci szybko powrócą do tego wyjątkowego miejsca. Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Jałmużna za zorganizowanie zajęć czytelniczych. Tu zawsze wraca się z uśmiechem i ciekawością.

  • NIEBIESKI KRÓLUJE, POZNANIE AUTYZMU NAS BUDUJE!

    Zaświeć się na niebiesko – jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    W społeczeństwie jest coraz większe zrozumienie dla osób w spektrum autyzmu. By zwiększyć świadomość w tym zakresie 2. kwietnia w ramach solidarności z osobami w spektrum, podświetla się budynki na niebiesko, a przedszkolaki z Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy uczyniły środę właśnie niebieską. Zajęcia prowadzone w  grupach dotyczyły rozwijania emaptii dla autystyków, zrozumienia zachowań, akceptacji i wyjątkowości dla autyzmu. Dzisiejszy dzień urozmaicony został dodatkowymi niespodziankami, których sprawczynią była pani Justyna Zawieska.

  • WIELKANOC

    Wiosna powoli budzi się do życia, a gdy pierwsze pąki zaczną pojawiać się na drzewach, przyjdzie czas świąt wielkanocnych, najważniejszych i najstarszym świętem...

    Wielkanoc jest świętem chrześcijańskich, które upamiętnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

    To święto ruchome, które najczęściej wypada podczas wiosny. Na Święta Wielkanocne składa się Niedziela Wielkanocna oraz Poniedziałek Wielkanocny. Ponadto tydzień przed Wielkanocą przypada Wielki Tydzień, kiedy przypominane są najważniejsze wydarzenia dla wiary chrześcijańskiej. Wielkanoc poprzedza Wielka Sobota, kiedy w kościele święcone są tradycyjne pokarmy w koszyczkach wielkanocnych. W Polsce tradycją jest śniadanie wielkanocne w Niedzielę Wielkanocną oraz dzielenie się święconką z wielkanocnego koszyczka. Symbole Wielkanocy to między innymi jajko, baranek i zajączek wielkanocny.

    W naszej szkole uczniowie w Wielką Środę przygotowali i wspólnie spożyli z wychowawcą śniadanie wielkanocne. 

  • 27 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru

    ŚWIĘTUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

    W dniu 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, wszystkie przedszkolaki wcieliły się w rolę aktorów. Z tej okazji każda grupa przygotowała piękny, teatralny występ. Dzieci ze skupieniem podziwiały swoich kolegów, biły gromkie brawa. 

    Teatr w życiu dziecka jest bardzo istotnym etapem w jego rozwoju, bycie widzem i aktorem sprawia wiele radości, daje poczucie sprawstwa, budzi wiarę w możliwości. Uczy odwagi, daje okazję do prezentowania swoich talentów.

  • SPOTKANIA WIELKANOCNE W SZKOLE

    27 marca 2024 r. w naszej szkole odbyły się klasowe śniadania wielkanocne. W miłej i serdecznej atmosferze uczniowie, wychowawcy i rodzice spędzili wspólnie czas.

    Następnie w hali sportowej wystąpili członkowie Grupy Teatralnej WIKT pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej, którzy zaprezentowali spektakl obrazujący polskie tradycje związane z Wielkim Postem, Niedzielą Palmową i Świętami Wielkiej Nocy.

    Młodych aktorów i panią reżyser nagrodzono gromkimi brawami!

    Świąteczne życzenia złożyli: Wójt Gminy Winnica pan Robert Wróblewski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Sebastian Skrzecz oraz Pan Dyrektor Andrzej Zaręba.

    Warsztaty palmowe z Kołem Gospodyń Wiejskich „Pokrzywianki” z Pokrzywnicy w klasie 3b

    22 marca w klasie 3b odbyły się warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej. Warsztaty poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Pokrzywianki” z Pokrzywnicy. Uczniowie mieli możliwość wykonać własnoręcznie kwiaty z krepiny, a następnie udekorować nimi swoją palmę. Palmy wielkanocne zostały wykonane z naturalnych produktów przywiezionych przez panie z KGW. Każdy uczeń po warsztatach zabrał swoją palmę do domu, którą poświęci w najbliższą Niedzielę Palmową.

    Serdecznie dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Pokrzywnicy za poświęconych czas, owocne warsztaty oraz słodką niespodziankę.

    Marzena Drobot

    Edyta Zych

  • INTEGRACJA

    22 marca uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą p. Katarzyną Jaszczak oraz p. Katarzyną Jałmużna odwiedziły Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pułtusku. Powitała nas Pani Dyrektor Ośrodka, która zapoznała nas ze specyfiką placówki oraz zaprosiła do obejrzenia sal w których uczą się i pracują wychowankowie. Bardzo podobało nam się przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów.

    Dziękujemy za ciekawie spędzony czas.

    Uczestnicy

  • KONKURS RECYTATORSKI "WIOSENNE PRZEBUDZENIE"

    26 marca 2024r. na holu obok świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski „Wiosenne przebudzenie”. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów klas I – II. Młodzi miłośnicy poezji prezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Wybrzmiały m.in. wiersze Marii Konopnickiej, Tadeusza Kubiaka, Danuty Gellnerowej  i wielu innych. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja umiejętności scenicznych oraz wdrażanie do rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs prowadziła p. Ewelina Przybyłek, współorganizatorka konkursu.

    Konkurs recytatorski zorganizowano z okazji Światowego Dnia Poezji, który przypada 21 marca, w pierwszy dzień wiosny. Celem Dnia Poezji jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

    Każdy uczestnik zaprezentował wspaniale swój utwór. Uczniowie oceniani byli za pamięciowe opanowanie tekstu, jego interpretację, kulturę słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne. Nasze Jury z przejęciem obserwowało przejętych artystów. W składzie Jury zasiadali: p. Anna Jacek – Walesiak, wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy, p. Iwona Marcinkowska, kierownik ZPO w Winnicy oraz p. Ewa Zadrożna, nauczyciel języka polskiego. Serdecznie dziękujemy za pracę Jury, bo ciężko było wybrać tych najlepszych z tak wielu zdolnych uczniów.

    Po burzliwej naradzie Jury wytypowało następujące miejsca:

    Miejsce I:

    Maja Górska kl. I a

    Jan Jończyk kl. I a

    Marcelina Jończyk kl. II a

    Zofia Przybyłek kl. I a

    Wiktor Olbryś kl. I a

    Aleksandra Żebrowska kl. II a

    Miejsce II:

    Mikołaj Iwiński kl. I a

    Zuzanna Sieńkowska kl. I a

    Olga Rzeczkowska kl. II b

    Miejsce III:

    Alicja Górecka kl. II a

    Wiktoria Kosewska kl. II b

    Adrianna Zaręba kl. II b

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

    Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, życząc, aby nutka wiosennej poezji rozwijała ich zdolności recytatorskie.

    Katarzyna Jałmużna

    Ewelina Przybyłek

  • WIOSNA, ACH TO TY...

    Wiosna zawitała. Można ją znaleźć z oknem, ale też na korytarzach.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć