Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

 • Z MŁAWY LIDERKI WRÓCIŁY Z TARCZĄ

  Z MŁAWY LIDERKI WRÓCIŁY Z TARCZĄ

  19 stycznia 2019 r. zawodniczki Lidera Winnica rozegrały w Mławie drugi mecz ligowy w tym roku. Tydzień temu pokonały pewnie swoje rówieśniczki z tego samego klubu. Teraz jednak poprzeczka podniesiona była o wiele wyżej. Czekała nas potyczka z dziewczętami o rok lub dwa lata starszymi niż nasze podopieczne, a to oznacza w tym wieku ogromną różnicę w sile fizycznej.

   

  Jednak my pojechaliśmy walczyć i zdobywać doświadczenie, a nie się poddać. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Oba zespoły „nie odstawiały ręki” i walczyły do końca. Zaczynamy od prowadzenia 6:5 dla nas by po następnych siedmiu minutach widniał na tablicy wynik 7:11 dla przeciwniczek. Po kolejnych pięciu minutach jest już tylko 11:12. Choć na trzy minuty przed końcem przegrywamy 12:15 to na przerwę schodzimy przegrywając tylko jedną bramką 14:15.

   

  Druga połowa to również walka o każda piłkę. W czterdziestej piątej minucie jest 26:28 dla przeciwniczek. Ostatecznie przegrywamy, 28:32 ale jest to dużo lepszy mecz niż przed tygodniem. Duże brawa dla dziewcząt. Zabrakło niewiele. Trzeba wspomnieć, iż zespół z Mławy to starszy rocznik dziewcząt z trzech dużych szkół miejskich a my to dwa roczniki stworzone z małych klas, małej szkoły. Tym bardziej należy uważać mecz za bardzo udany. Poprawimy skuteczność i na pewno w meczu w Winnicy 20.02 się zrewanżujemy.

   

  Najbliższy nas mecz to potyczka z Markami w Winnicy 17 lutego o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.

   

  Nasza gra i nasze treningi nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc: Urzędu Gminy w Winnicy na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim, Dyrektora ZPO w Winnicy Pana Andrzeja Zaręby, wspaniałej pomocy rodziców oraz naszych sponsorów – przyjaciół jak Pan Stefan Winnicki firma „Topaz”, Pani Barbara Anna Rudnik Zakład Mleczarski w Winnicy, Pan Andrzej Grabowski „Polmlek”, Pan Dariusz Duliński „Daria”Pan Ireneusz Górecki BS w Winnicy, Pan Krzysztof Walendziewski „Walkrys”, Pan Jan Kaczmarczyk „Drogi i Mosty”, Pan Krzysztof Gierczak „Gerpol”.

   

  Podziękowania za pomóc w transporcie dzieci dla Panów Pniewskiego i Gizińskiego.

   

  Skład zespołu:

  Olkowska Wiktoria (4 bramki), Stańczak Zuzia, Królak Karolina (7), Pniewska Oliwia (14), Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja (1), Dłutowska Oliwia (1), Światkowska Klaudia (1), Czyżewska Natalia.

   

  Tomasz Szeliga

 • WINNICA TRZECIA NA "TYMBARKU"

  WINNICA TRZECIA NA "TYMBARKU"

  18 stycznia 2019 r. dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Zaręby Dyrektora ZPO w Winnicy, który opłacił transport i nasze maluchy z I klasy szkoły podstawowej mogły wziąć udział w turnieju piłki nożnej o puchar Tymbarka w Czerwinie. W turnieju wystartowało pięć zespołów, gospodarz klub sportowy z Czerwina, trzy zespoły Akademii Piłkarskiej z Ostrołęki oraz nasza szkoła.

   

  W pierwszym meczu pewnie pokonujemy 2:1 zespół z Czerwina, prowadząc prawie przez całe spotkanie 2:0. W następnym po fascynującej grze przegrywamy 1:2 z Akademią Piłki Nożnej II. Rozpoczęliśmy od prowadzenia 1:0 by następnie stracić bramkę na 1:1. Decydujący gol dla przeciwników padł w samej końcówce po rykoszecie. Kolejny mecz to potyczka z I zespołem Akademii, faworytem turnieju. Co prawda przegraliśmy, 0:4 ale po walce (wszystkie pozostałe zespoły przegrywały różnicą przynajmniej ośmiu bramek). Ostatni mecz pewnie wygrywamy 4:0 z Akademią III i zajmujemy III miejsce.

   

  Nasi chłopcy walczyli dzielnie z klubami piłkarskimi, a dodać należy, że Akademia Piłki Nożnej z Ostrołęki składa się z dzieci z wielu szkół z miasta i okolic, a nie tylko z dwóch klas jednej, jak nasza reprezentacja. Wielkie brawa dla naszych maluchów.

   

  Już 23 stycznia na takie same zawody do Czerwina jadą chłopcy z klas II-III. Życzymy takiej samej postawy jak naszych pierwszaków.

   

  Skład reprezentacji:

  Brodowski Adam, Chrzanowski Karol, Gostkiewicz Wojciech, Łasiński Maksymilian, Mosakowski Kacper, Podgórski Dominik, Wiśniewski Aleks, Zadrożny Filip.

   

  Tomasz Szeliga

   

 • LIDERKI ZACZĘŁY ZWYCIĘSTWEM

  LIDERKI ZACZĘŁY ZWYCIĘSTWEM

  13 stycznia 2019 r. zawodniczki Lidera Winnica rozpoczęły II rundę ligi mazowieckiej. Przeciwnikiem był zespół z Mławy, w którym grają rówieśniczki naszych Winniczanek. Od samego początku widać było ogromną różnicę dzieląca obydwa zespoły. Dopiero w ósmej minucie straciliśmy pierwszą bramkę a było już 8:0 dla nas. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 16:4. Robimy wiele zmian i gramy ćwicząc różne ustawienia, ponieważ w takim meczu wynik nie jest najważniejszy. Bardzo dużo grają nasze zmienniczki i jest to bardzo dobry mecz na zdobywanie przez nie doświadczenia. Ostatecznie wygrywamy 13:32. Brawa dla dziewcząt, bo widać, jaką ogromną pracę wykonały przez te trzy i pół roku zabawy w piłkę ręczną.

   

  Już 19 stycznia czeka nas kolejny wyjazd na mecz ligowy do Mławy. Tym razem poprzeczka zostanie podniesiona wyżej, ponieważ naszym przeciwnikiem będzie zespół rocznika 2004, czyli starszego niż naszych podopiecznych. Liczymy na walkę od pierwszej minuty, a wynik sam przyjdzie.

   

  Podziękowania za pomóc w organizacji występów ligowych dla wspierającego nas Zakładu Mleczarskiego „President” w Winnicy na czele z Panią Barbarą Rudnik, a w transporcie dzieci dla Pani Staniszewskiej oraz Pana Pniewskiego.

   

  Skład zespołu:

  Olkowska Wiktoria (10 bramek), Stańczak Zuzia (1), Królak Karolina (5), Pniewska Oliwia (5), Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja (3), Dłutowska Oliwia (3), Światkowska Klaudia (5), Czyżewska Natalia.

   

  Tomasz Szeliga

 • NOWY ROK - NOWE WYZWANIA PROFILAKTYCZNE

  NOWY ROK - NOWE WYZWANIA PROFILAKTYCZNE

  Nowy Rok  rozpoczęliśmy zajęciami profilaktycznymi prowadzonymi przez terapeutę Centrum Cognitus p.Joannę Marjańską.

  Zajęciami tymi zostali objęci uczniowie klasy VIIB. Jest to cykl składający się z 4 spotkań. Pierwsze spotkanie miało miejsce w środę 2 stycznia 2019 r. i poświęcone było komunikacji interpersonalnej.

  Następne zaplanowane jest na 23 stycznia w godzinach 13.15 – 14.50 i będzie dotyczyło relacji w grupie. W ramach tej kompleksowej opieki profilaktycznej przewidziane jest również spotkanie z rodzicami uczniów klasy VIIB tuż po zakończeniu warsztatów z młodzieżą (23 stycznia 2019 r. godz. 15.00 – 16.00 sala 29).

  Serdecznie zapraszamy.

  Anna Strauch - pedagog szkolny

 • WSPOMNIENIE 150. ROCZNICY URODZIN NASZEGO PATRONA - PROF. IGNACEGO MOŚCICKIEGO - PREZYDENTA RP

  WSPOMNIENIE 150. ROCZNICY URODZIN NASZEGO PATRONA - PROF. IGNACEGO MOŚCICKIEGO - PREZYDENTA RP

  Społeczność naszej szkoły otrzymała piękny podarunek od Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Jest to pięć egzemplarzy pamiątkowego wydania materiałów zebranych w związku ze 150. rocznicą urodzin prof. Ignacego Mościckiego.

  Wśród zbioru referatów wygłoszonych podczas konferencji naukowej znajdują się również fotografie z wernisażu poświęconego Prezydentowi RP prof. Ignacemu Mościckiemu. Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowała dyrekcja ZPO, nauczyciele i uczniowie, którzy wystąpili z montażem słowno-muzycznym oraz poczet sztandarowy. Jednym z elementów wystawy poświęconej naszemu patronowi była praca plastyczno-techniczna wykonana przez rodziców, nauczycieli i uczniów.

  Za piękny prezent szczególnie dziękujemy pani Hannie Długoszewskiej-Nadratowskiej - Dyrektor Muzeum oraz pani dr Bogumile Umińskiej - kurator wystawy.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele zapraszają rodziców na zebranie podsumowujące pracę w I semestrze roku szkolnego 2018/2019.

  23.01.2019 (tj. środa)

  15:00 – klasy 1-3

  15:00 klasy 1a i 1b spotkanie z audiologiem w stołówce

  15:00 klasa 7b warsztaty dla rodziców s. 29

  od 15:30 do 17:30 dyżur nauczycieli

  klasa 1a – p. Agnieszka Warda s. 9

  klasa 1b – p. Marzena Drobot s. 7

  klasa 2a – p. Marzena Melnicka s. 16

  klasa 2b – p. Marzena Jaskulska s. 10

  klasa 3 – p. Danuta Zabielska s. 12

  16:00 – zebranie ogólne w stołówce szkolnej, szkolenie dotyczące programu Erasmus+ p. Jolanta Grabarek

  16:15 – klasy 4-8 + gimnazjum

  klasa 4a – p. Tomasz Szeliga s. 6 (22.01.2019)

  klasa 4b – p. Ewa Zadrożna s. 14

  klasa 5a – p. Katarzyna Chojnacka s. 3

  klasa 5b – p. Iwona Lachowska s. 15

  klasa 5c – p. Monika Paszkowska s. 16

  klasa 6a – p. Anita Piechocka-Wenda s. 20

  klasa 6b – p. Krystyna Roze s. 8

  klasa 7a – p. Iwona Michałowska s. 27

  klasa 7b – p. Irena Maciątek s. 26

  klasa 8a – p. Joanna Wrublewska s. 19

  klasa 8b – p. Izabela Skrzecz s. 5

  klasa 3a gimnazjum – p. Monika Gnatowska s. 1

  klasa 3b gimnazjum – p. Małgorzata Grzymkowska s. 7

 • WINNICA NA PODIUM W NASIELSKU

  WINNICA NA PODIUM W NASIELSKU

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Zakręceni z Iwaszkiewiczem”, którego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku.

  Uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich z naszego gimnazjum byli już kilka razy w Nasielsku i godnie reprezentowali nasz Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy, ale 10 stycznia był wyjątkowym dniem. Grupa gimnazjalistek brała udział w Konkursie Kolęd Międzynarodowych. Poziom był bardzo wysoki a jury profesjonalne, ale nasze artystki zaprezentowały się rewelacyjne. Julia Warda zajęła trzecie, bardzo wartościowe miejsce, a Eliza Budyta i Julia Stopka otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy i bardzo się cieszymy tym osiągnięciem!

  Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Krawczyk, która pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych, bezpiecznie zawiozła i przywiozła uczennice wraz z opiekunką p. Anną Strauch.

  Kolejnym etapem tego projektu jest konkurs plastyczny „Inspirowane literaturą Jarosława Iwaszkiewicza”, w którym także weźmiemy udział, bo nasza placówka ma wielu utalentowanych młodych ludzi: muzycznie, plastycznie, sportowo i naukowo!

                                                                                     Anna Strauch

  Bogumiła Podlaska

  Anna Kordulewska – koordynator projektu

 • SPOTKANIA Z FILHARMONIĄ

  SPOTKANIA Z FILHARMONIĄ

  We wtorkowe przedpołudnie, 8 stycznia 2019 r., uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym muzycznym wydarzeniu. W Nasielsku, gdzie odbywają się cykliczne Spotkania z Filharmonią, nasi uczniowie wysłuchali konceru muzyki klasycznej, oczywiście dostosowanego do wieku młodych odbiorców.

  Uczniami opiekowali się: panie Marzena Drobot, Marzena Jaskulska, Marzena Melnicka, Danuta Zabielska i pan Tomasz Szeliga. Nad organizacją wyjazdu czuwała pani Agnieszka Warda.

  Uczniowie z pewnością na długo zapamiętają emocje towarzyszące temu wydarzeniu.

 • ZIMOWISKO 2019

  ZIMOWISKO 2019

  W dniach 28.01 - 01.02.2019 w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy będą organizowane zajęcia w ramach Zimowiska 2019. W programie m.in. wyjazdy, zajęcia plastyczne, komputerowe, itp.

  Zapisy w sekretariacie ZPO do 4 stycznia 2019 r. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • ŻYCZENIA OD DYREKCJI ZPO

  ŻYCZENIA OD DYREKCJI ZPO

  Pełnych spokoju, miłości i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i pomyślności w Nowym Roku nauczycielom, pracownikom, uczniom, rodzicom oraz przyjaciołom szkoły i przedszkola życzą Andrzej Zaręba, Anna Jacek-Walesiak i Dorota Bieńkowska.

 • WIGILIA SZKOLNA

  WIGILIA SZKOLNA

  W piątek, 21 grudnia 2018 r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego i Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego spotkała się w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy na wspólnej Wigilii. Na uroczystość przybyli: ks. proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski, pan Robert Wróblewski - Wójt Gminy Winnica, pani Jadwiga Chorzela - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy, pani Wioletta Zawadzka - Kierownik GOPS, pani Dorota Ciosek - Prezes Stowarzyszenia "Przystanek Winnica", emerytowane panie dyrektor winnickich szkół - pani Henryka Jałmużna i pani Barbara Sokolnicka oraz pani Monika Tołłoczko-Dąbrowska z Pułtuskiej Gazety Powiatowej.

  Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Andrzej Zaręba, który powitał zebranych. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klas III, VB i VIIB, którzy pod kierunkiem pań Iwony Lachowskiej, Ireny Maciątek i Danuty Zabielskiej przygotowali część artystyczną. Zebrani wysłuchali pouczających słów o polskiej Wigilii połączonych z pastorałkami w wykonaniu chóru trzecioklasistów i tercetu Kasia, Julia i Oliwier.

  Pan dyrektor Andrzej Zaręba podziękował uczniom i nauczycielkom, za przygotowanie pierwszej części uroczystości oraz paniom Agnieszce Warda i Iwonie Lachowskiej za przygotowanie dekoracji sceny i kotary, pani Izabeli Skrzecz za przygotowanie nagłośnienia, uczniom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły za przygotowanie dekoracji stołów oraz pracownikom stołówki za przygotowanie wigilijnych potraw, a także rodzicom za pomoc w organizacji spotkania.

  Następnie pan dyrektor złożył wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Głos zabrali Wójt Gminy Winnica pan Robert Wróblewski, prezes Stowarzyszenia "Przystanek Winnica" pani Dorota Ciosek, przewodnicząca Rady Rodziców PSP pani Marta Kwiatkowska oraz Weronika Ciosek i Julia Warda - przewodniczące Samorządów Uczniowskich.

  Po świątecznych życzeniach przyszła pora na odczytanie fragmentu Pisma Świętego przez księdza proboszcza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego. Przy dźwiękach kolęd łamano się opłatkiem i składano życzenia.

  Po degustacji pysznych wigilijnych potraw na scenie pojawił się Święty Mikołaj w towarzystwie pani przewodniczącej Marty Kwiatkowskiej. Harcerki z 13. Winnickiej Drużyny Harcerek "Żywioły"i harcerze z 13. Winnickiej Drużyny Harcerzy "Gladius" czuwali nad porządkiem, a w tym czasie uczniowie z radością odbierali prezenty od Świętego Mikołaja i pozowali do zdjęć.

  Podczas uroczystości odbywał się kiermasz pierników i świątecznych kart, z którego dochód zostanie przekazany na dofinansowanie szkoły w Afryce w ramach projektu e-Twinning.

  Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pana Tomasza Szeligi, które znajdują się w zakładce "Album fotograficzny".

 • Wigilia w przedszkolu

  Wigilia w przedszkolu

  ''Cicha noc..'' to tytuł tegorocznych Jasełek przygotowanych przez najstarsze grupy przedszkolne: Biedronki i Motylki wraz z wychowawczyniami: Marianną Zawadzką i Martyną Pielach. Miło nam było wspólnie oglądać występy przedszkolaków, kolędować, słuchać Ewangelii, dzielić się opłatkiem i zasiąść do świątecznego stołu. 

  Dziękujemy za życzenia świąteczne dyrektorowi ZPO panu Andrzejowi Zaręba, wójtowi gminy Winnica panu Robertowi Wróblewskiemu, kierownik ZPO pani Dorocie Bieńkowskiej i przewodniczącej Rady Rodziców pani Danucie Zaręba. Zaszczyciło nas liczne grono gości - przyjaciół przedszkola, którym dziękujemy. Rodzicom jesteśmy wdzięczni za pomoc w organizacji uroczystości. Tych, którzy wsparli aukcję ozdób świątecznych zapewniamy, że zebrane pieniądze przeznaczymy na potrzeby naszych przedszkolaków.

 • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z CKE

  PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z CKE

  W dniach od 18 do 20 grudnia 2018 r. ósmoklasiści z winnickiej szkoły podstawowej zmierzyli się z próbnym egzaminem. Tym razem zadania z języka polskiego, matematyki i języka obcego zostały ułożone w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla naszych uczniów jest to próba generalna przed kwietniowym egzaminem.

 • INFORMACJA ERASMUS +

  Informujemy, że w pierwszym tygodniu stycznia odbędzie się kwalifikacja uczniów, którzy wezmą udział w projekcie Erasmus + „Digital Tourist Guide via ICT” i jako pierwsi wyjadą w marcu 2019 r. do partnerskiej szkoły do miasta Anamur w Turcji.

 • OGŁOSZENIE

  W piątek 21 grudnia 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbędzie się Wigilia szkolna. Tego dnia obowiązuje strój galowy.

  Zmianie ulegnie harmonogram odjazdów autobusów szkolnych. O godzinie 12:10 odjadą uczniowie klas 1-6; natomiast o godz. 13:15 - uczniowie klas 7-8, gimnazjum i przedszkole. Pozostałe kursy popołudniowe zostały odwołane.

  Świetlica pracuje zgodnie z harmonogramem.

 • DZIEŃ PATRONA

  DZIEŃ PATRONA

  "Nie byłoby dzisiejszego świętowania, gdyby nie fakt, że Publiczna Szkoła Podstawowa w Winnicy przyjęła imię prof. Ignacego Mościckiego." Od tych słów uczniowie naszej szkoły podstawowej rozpoczęli akademię dla uczczenia 151. rocznicy urodzin prezydenta RP, profesora chemii Ignacego Mościckiego.

  Spotkanie przygotowali uczniowie klas 7a i 7b, 8b i 6a pod kierunkiem nauczycieli p. Iwony Michałowskiej, p. Izabeli Skrzecz, p. Anity Piechockiej-Wenda i p. Ireny Maciątek. 5 grudnia 2018 r. w murach naszej szkoły gościli Wójt Gminy Winnica pan Robert Wróblewski, Sekretarz Gminy pani Jadwiga Pydynowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy pani Jadwiga Chorzela, kierownik GOPS pani Wioletta Zawadzka.

  Pan Wójt Robert Wróblewski (absolwent i nauczyciel winnickiej szkoły podstawowej) opowiedział o ważnej roli patrona w życiu społeczności szkolnej. 

  Zebrani w hali sportowej ZPO mogli obejrzeć przygotowane na ten specjalny dzień "Muzeum Ignacego Mościckiego" oraz pokazy chemiczne w wykonaniu uczniów klasy 7b. Zaśpiewano piosenkę szkoły, której autorką jest emerytowana nauczycielka pani Maria Olszewska. Pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak wraz z delegacją Samorządu Uczniowskiego złożyła kwiaty pod popiersiem Ignacego Mościckiego.

  Podczas akademii uczniowie prezentowali ciekawostki o naszym patronie, w tym tradycję Prezydenckich Dożynek w Spale. Nasi uczniowie wystąpili w strojach ludowych wypożyczonych od Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, za co bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji zaprzyjaźnionej z nami szkoły.

  Na zakończenie uczniowie najstarszych klas zatańczyli staropolski taniec - polonez, którym rozpoczynano przyjęcia organizowane przez Prezydenta Ignacego Mościckiego.

  Niech podsumowaniem tego szczególnego dnia będą słowa wypowiedziane podczas akademii przez uczniow: "My, uczniowie publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy, jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię człowieka zasłużonego dla Polski, ale również dla naszej Małej Ojczyzny, czyli Mazowsza."

  Izabela Skrzecz

 • KLAWIATUROWE WYZWANIA

  KLAWIATUROWE WYZWANIA

  W listopadzie i grudniu 5 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „Klawiaturowe Wyzwania - VI edycja” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Interifno Polska. Stworzyli oni szkolną drużynę, która stanęła w szranki z innymi drużynami szkół  podstawowych z całej Polski. Celem Konkursu było propagowanie i popularyzowanie umiejętności szybkiego i metodycznego pisania na klawiaturze komputera. Konkurs skierowany był do osób w każdym wieku, którzy chcieli sprawdzić lub poprawić swoje umiejętności pisania na klawiaturze rywalizując z uczestnikami z całego kraju.  Uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe:

  - Juniorzy młodsi – urodzeni w roku 2005 i później;

  - Juniorzy – urodzeni w latach 1999 – 2004;

  - Seniorzy – urodzeni w roku 1998 i wcześniej.

  Konkurs podzielony był na IV etapy:

  - I etap – w terminie 19 – 25 listopada 2018 r.

  - II etap – w terminie 26 listopada – 2 grudnia 2018 r.

  - III etap – w terminie 3 – 9 grudnia 2018 r.

  - IV etap – 10 - 16 grudnia 2018 r.

  Każdy uczestnik po zalogowaniu się na podaną stronę internetową, podając swój adres e-mail otrzymywał hasło, dzięki któremu mógł wziąć udział w Konkursie.

  Uczestnik logując się do programu mógł wykonać ćwiczenia treningowe. Każdy z tekstów konkursowych mógł wykonać tylko 1 raz.

   W ramach każdego z Etapów uczestnik miał za zadanie w czasie 10 minut przepisać dostępny w danym tygodniu jeden tekst konkursowy. Za każdy poprawnie przepisany znak otrzymywał  1 punkt, a za popełniony błąd od wyniku odejmowana była pewna liczba pkt. karnych, która różniła się między etapami. Punkty z każdego etapu były sumowane. Wyniki były podzielone na: zdobyte przez całą drużynę oraz przez indywidualnego uczestnika konkursu.

  W konkursie brało udział 53 szkoły z całej Polski oraz 283 uczestników.

  Nasi uczniowie w kategorii grupowej zajęli 22 miejsce.

  Najlepsze wyniki w kategorii indywidualnej otrzymał Kacper Jaszczak 19 miejsce i Gracjan Lachowski 35 miejsce.

  Marcie Wierzbickiej i Bartoszowi Musieńskiemu gratulujemy udziału w konkursie i zachęcamy do dalszego ćwiczenia w szybkim pisaniu na klawiaturze. Jeden z uczestników nie ukończył konkursu.

  Biorącym udział uczniom GRATULUJĘ  !!!

  Koordynator Konkursu: Krystyna Roze

 • WSPOMNIENIE NARODOWEGO CZYTANIA

  WSPOMNIENIE NARODOWEGO CZYTANIA

  W śnieżne grudniowe przedpołudnie do naszej szkoły dotarła przesyłka z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W środku znajdował się list z podziękowaniem od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy za udział w akcji Narodowe Czytanie 2018 oraz pamiątkowy egzemplarz "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

  Ta miła pamiątka dołączyła do egzemplarzy "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza i "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, które dotychczas otrzymaliśmy za udział w Narodowym Czytaniu.

 • SUKCESY NASZYCH EKOLOGÓW

  SUKCESY NASZYCH EKOLOGÓW

  W dniu  11 grudnia 2018 roku w sali narad Starostwa Powiatowego  w  Pułtusku odbyło się rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych zorganizowanych przez Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Płocku. W konkursie ornitologicznym ,,Mój ulubiony ptak" zostali nagrodzeni uczniowie:

  1. w kategorii klas I-III 

  - Nikola Rakowska – I I miejsce kl. IIa

  - Nadia Fibisiewicz – II miejsce kl. IIb

  - Igor Szerewicz – II miejsce kl. IIa -kategoria fotografia

  b) w kategorii klas IV-VI

  - Martyna Berent – II miejsce kl. IVa

  - Zofia Brzozowska – II miejsce kl.IVa

  - Bartosz Krajewski – II miejsce kl. IVb

  c) w kategorii klas VII-VIII

  - Jowita Brzozowska – I miejsce kl. VIIIb

  - Natalia Bieniek – II miejsce kl. VIIb

  Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, panie opiekunki merytoryczne uczniów Iwona Michałowska, Lidia Koprowska i Marzena Melnicka podziękowania.

  W konkursie „Najlepiej pracujące szkolne koło LOP” doceniona została działalność naszego kółka i prezes Karolina Sokołowska oraz opiekunka pani Iwona Michałowska odebrały nagrody książkowe i dyplomy za zajęcie I miejsca.

  GRATULACJE !!!

  SK LOP szczególne podziękowania kieruje do pani A. Krawczyk oraz pani M. Melnickiej za bezpieczny transport laureatów na podsumowanie konkursów. 

  Iwona Michałowska SK LOP

 • KREATOR KARIERY

  KREATOR KARIERY

  W ramach projektu z zakresu doradztwa zawodowego „Kreator Kariery” grupa 20 gimnazjalistów uczestniczyła w spotkaniu z specjalistą p. Pauliną Tarką. Było to już 4 spotkanie z doradcą zawodowym, tym razem odbywało się ono  pod hasłem: „Przedsiębiorczość”. Gimnazjaliści wcielali się w pełnoprawnych obywateli naszego państwa, poznawali plusy i minusy danego zawodu, wnikliwie poznali  system podatkowy. Projekt „Kreator kariery” będzie trwał do końca roku szkolnego.

  Anna Strauch - doradca zawodowy ZPO w Winnicy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
  ul.Pułtuska 19
  06-120 Winnica
 • 023 691 40 78 (sekretariat PG)
  023 691 40 79 (sekretariat PSP)
  023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć