Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

Biblioteka

AKTUALNOŚCI

BIBLIOTEKA SZKOLNA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

GANG SŁODZIAKÓW W NASZEJ SZKOLE

Sieć sklepów Biedronka, która aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców zaprosiła naszą szkołę (klasy I – III) do udziału w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.

Konkurs polega na zorganizowaniu uroczystości szkolnej i zainspirowaniu uczniów klas I – III do czytania oraz tworzenia własnych historii. Okazją do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej będzie, obchodzony 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatne zestawy książek z ilustrowanymi opowieściami o przygodach Gangu Słodziaków, pomoce dydaktyczne a także maskotki Gangu Słodziaków oraz pakiet materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które pomogą zachęcić uczniów do  codziennego czytania.

Mini – albumy  Gangu Słodziaków na naklejki, które otrzymali uczniowie klas I – III są częścią materiałów z konkursu a mają one zainspirować do codziennego głośnego czytania. Jak twierdzą psychologowie, do wyrobienia nawyku czytania potrzebne jest powtarzanie działania przez co najmniej 21 dni, dlatego ideą albumu jest zebranie przez dziecko 21 naklejek. Nauczyciel przyznaje naklejkę za, potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie.

Konkurs edukacyjny polega na przesłaniu relacji z obchodów Dnia Głośnego Czytanie oraz na napisaniu lub narysowaniu przez uczniów własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród jest sieć sklepów Biedronka.  

 

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

NARODOWE CZYTANIE 2017 STANISŁAW WYSPIAŃSKI "WESELE"

Dnia 13 września 2017 roku społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy miała przyjemność wysłuchać fragmentów "Wesela" Staniaława Wyspiańskiego.

Przedsięwzięcie, które zorganizowała p. Katarzyna Jałmużna we współpracy z p. Martyną Prokop oraz p. Robertem Wróblewskim, było związane z ogólopolską akcją Narodowe Czytanie 2017 pod patronatem Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy.

 

KIERMASZE KSIĄŻEK

Z okazji Międzynarodowego Mięsiąca Bibliotek Szkolnych w dniach 15 październik - 25 listopad 2017r. w bibliotece szkolnej odbywał się KIERMASZ KSIĄŻEK podczas którego można było zakupić książki o róznorodnej tematyce za niewielką cenę. 

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Celem kiermaszu była nie tylko sprzedaż, ale również promowanie książek, obcowanie z lekturą i rozwijanie kultury czytelniczej.

Książki na kiermasz zostały dostarczone do biblioteki przez Wydawnictwo Drugi Tom z siedzibą w Radomiu.

 

W dniach 15 - 22 listopada w bibliotece szkolnej można było nabyć książki pochodzące z wydawnictwa Publicat. W ofercie znalazły się bajki, baśnie, wiersze dla najmłodszych czytelników, książki przyrodnicze czy popularnonaukowe dla starszych.

 

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 4 stycznia 2018r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas V. Główne cele konkursu to kształcenie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek i czytelnictwa oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury.

Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele klasy VA i VB wybrani przez nauczycieli polonistów. Fragmenty książek prezentowanych przez uczniów pochodziły z książek dostępnych w bibliotece szkolnej a zakupionych w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU  CZYTELNICTWA.

Czytających uczniów oceniała komisja w składzie:

p. Joanna Wrublewska – nauczyciel języka polskiego,

p.  Anna Jacek – Walesiak - wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

Komisja konkursowa podczas oceny brała pod uwagę: płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłową dykcję, tempo czytania oraz ogólne wrażenia artystycznego.

 

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Filip Piecychna  kl. VA

II miejsce – Dominika Głodowska  kl. V B

III miejsce – Oliwier Przybysz  kl. V B

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, punkty za udział w konkursie a nagrodzeni uczniowie pięknie wydane książki.

Organizatorkami konkursu były Katarzyna Jałmużna – bibliotekarz szkolny oraz nauczyciel języka polskiego Monika Gnatowska.

 

„POZNAĆ PO SŁOWIE, CO KTO MA W GŁOWIE”

DZIEŃ JĘZYKA  OJCZYSTEGO

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbyły się w naszej szkole dwa konkursy: konkurs poprawnej polszczyzny pt. „Co w mowie piszczy” i konkurs czytania poezji patriotycznej. Ich uczestnikami byli uczniowie klas V, VI i VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy.

1 marca 2018 r. uczniowie pisali test językowy sprawdzający umiejętność posługiwania się poprawną, piękną polszczyzną. Zostali oni ocenieni przez komisję w składzie: p. Joannę Wrublewską i p. Urszulę Roze – nauczycielki języka polskiego – w dwóch kategoriach: klasy V, klasy VI – VII.

Wyróżnienia w kategorii klas V otrzymali: Natalia Czyżewska i Dawid Mossakowski z klasy Va.

W kategorii klas VI – VII wyróżnienia otrzymali: Mateusz Włodarczyk z kl. VI a oraz Jowita Brzozowska i Klaudia Kowalewska z kl. VII b.

2 marca 2018 r. obchody Dnia Języka Ojczystego rozpoczęła interesująca prezentacja na temat języka (znaczenie słowa, ciekawostki, tradycje obchodów Dnia Języka Ojczystego) przygotowana prze p. Martynę Prokop – logopedę szkolnego a zaprezentowana przez p. Katarzynę Jałmużna – nauczyciela bibliotekarza naszej szkoły.

Po prezentacji p. Joanna Wrublewska słowami utworu Juliusz Słowackiego „Chodzi mi o to, aby Język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…” zaprosiła uczniów i nauczycieli do wysłuchania uczestników konkursu – czytających wiersze o tematyce patriotycznej.

Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy: Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Stanisława Ryszarda Dobrowolskiego, Marka Gajowniczka, Antoniego Słonimskiego i innych poetów.

Jury w składzie: p. Anna Jacek – Walesiak, wicedyrektor ZPO w Winnicy, p. Bogumiła Podlaska – nauczycielka zajęć rewalidacyjnych i korekcyjno – kompensacyjnych i p. Katarzyna Jałmużna - nauczyciel bibliotekarz wyłoniło laureatów konkursu.

I miejsce zajęła Natalia Chylińska z kl. VI b – wiersz „Dwie flagi” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego,

II miejsce Weronika Ciosek z kl. VII b – wiersz „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej,

III miejsceEliza Budyta z kl. VII b  - wiersz „Z piersi matek” Marka Gajowniczka.

Wyróżnieni i laureaci obydwu konkurów otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy podziękowania za udział.

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 11 maja 2017r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas V i VI. Główne cele konkursu to kształcenie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek i czytelnictwa oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury.

Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele poszczególnych klas wybrani przez nauczycieli polonistów. Fragmenty książek prezentowanych przez uczniów pochodziły z książek dostępnych w bibliotece szkolnej.

Czytających uczniów oceniała komisja w składzie:

- p. Joanna Wrublewska – nauczyciel języka polskiego,

- p. Jadwiga Chorzela – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy,

- p. Agnieszka Krawczyk reprezentująca Radę Rodziców.

Komisja konkursowa podczas oceny brała pod uwagę: płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłową dykcję, tempo czytania oraz ogólne wrażenia artystycznego.

 

W kategorii klas piątych przyznano:

I miejsce – tytuł Mistrz Pięknego Czytania – Julia Sękowska kl. V B,

II miejsce – Kacper Jaszczak kl. V A

III miejsce – Natalia Chylińska kl. V B

 

W kategorii klas szóstych przyznano:

I miejsce – tytuł Mistrz Pięknego Czytania – Weronika Ciosek kl. VI B,

II miejsce – Kinga Grochowska kl. VI A

III miejsce  – Wiktoria Kryg kl. VI A i Julia Stopka kl. VI B

Wyróżnienie – Eliza Budyta kl. VI B

 

Podczas konkursu obecni byli: dyrektor ZPO w Winnicy - p. Andrzej Zaręba oraz wicedyrektor szkoły - p. Anna Jacek - Walesiak

Nagrody książkowe oraz dyplomy za udział w konkursie zostaną wręczone na najbliższym apelu.

 

WYNIKI KONKURSU „LAURKA DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ”

Konkurs ogłoszony był z okazji „Międzynarodowego Miesiąca bibliotek szkolnych” a przeznaczony dla uczniów klas I - III.

Oceniane były: oryginalność, estetyka, różnorodność wykorzystanych materiałów oraz zamieszczone życzenia.

I miejsce:

Kinga Czyżewska kl. I

Amelia Kostkiewicz kl. III C

II miejsce:

Joanna Śmietańska kl. II A

III miejsce:

Oliwia Wawrzeńczak kl. II B

Jessica Strauch kl. III A

 

Wyróżnienia otrzymały:

Marika Borowiec kl. II B

Emilia Łebkowska kl. II B

Nikola Witkowska kl. II B

 

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostaną wręczone podczas uroczystości Choinka szkolna.

 

KONKURS RECYTATORSKI „BRZECHWA DZIECIOM”

Dnia 5 maja 2016r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy przeznaczony dla uczniów klas I - III. Konkurs zorganizowano z okazji przypadającej w tym roku 50 rocznicy śmierci tego znanego i lubianego poety.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów, po trzech z każdej klasy. Prezentacje uczestników oceniała komisja w składzie: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy – p. Jadwiga Chorzela, p. Anna Jacek – Walesiak – wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy oraz p. Joanna Wrublewska, nauczyciel języka polskiego i języka angielskiego. Komisja oceniając recytacje brała pod uwagę następujące kryteria: dobór tekstu oraz jego pamięciowe opanowanie; interpretację tekstu; kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali swoje utwory min. „Tańcowała igła z nitką”, „Kwokę”, „Skarżypytę”. Niektóre dzieci miały przygotowane stroje, rekwizyty, inne ilustrowały wiersze ruchem, intonacją  i mimiką twarzy.

W czasie gdy komisja konkursowa podliczała punkty uczestniczy wysłuchali fragmentu bajki J. Brzechwy „Pchła Szachrajka”.

Nagrody w konkursie przyznano w trzech kategoriach: klasy I, klasy II oraz klasy III.

Kategoria: klasy I

I miejsce – Klaudia Smogorzewska kl. I B

II miejsce – Julia Wasilewska kl. I B

III miejsce – Marlena Zaręba – kl. I B

Kategoria: klasy II

I miejsce – Martyna Kosek kl. II B

II miejsce – Jessica Strauch kl. II A

III miejsce – Amelia Gostkiewicz kl. II C

Kategoria: klasy III

I miejsce – Nina Staniszewska kl. III B

II miejsce – Maja Olszewska kl. III B

III miejsce – Marcelina Kopycińska kl. III B

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zdobywcy poszczególnych miejsc dodatkowo nagrody książkowe.

 

 

 

ZAPROSZENIE

Biblioteka szkolna zaprasza na

PORANKI Z KSIĄŻKĄ

dzieci z klas I – III, które:

-   wcześnie wstają,

-  chcą miło spędzić czas,

-  lubią słuchać, gdy czyta ktoś inny,

-     uwielbiają książki,

-      chcą polubić książki,

-    chcą miło zacząć dzień,

-  … są zainteresowane!!!

 

Zapraszam do biblioteki szkolnej w każdy wtorek i piątek o godz. 7.50.

 

"ŚWIĘTA Z KSIĄŻKĄ"

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów

do wzięcia udziału w akcji bibliotecznej

„ŚWIĘTA Z KSIĄŻKĄ”

Wypożycz książkę na Boże Narodzenie!!!

 

Każdy kto w czwartek i piątek (17– 18 grudnia) odwiedzi bibliotekę szkolną

otrzyma niespodziankę.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz pożytecznych form spędzania czasu wolnego.

 

 

WYNIKI KONKURSU "NAJPIĘKNIEJSZA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI" 

Kl. I – III

I miejsce –  Emilia Łebkowska kl. I B

                     Natalia Czyżewska  kl. III A

II miejsce - Aleksandra Borkowska  kl. III A

                    Julia Kamińska kl. III A

III miejsce – Grzegorz Eljasiak kl.

 

Kl. IV – VI

I miejsce – Aleksandra Królak kl. IV A

II miejsce – Julia Zyblewska kl. V B

III miejsce – Magda Kołaczek kl. IV A

 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

       Po raz drugi tj. 2 października 2015r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego znajdującego się w naszej szkoły odwiedziły bibliotekę szkolną. Przyszły by pokazać swoje prace plastyczne przedstawiające "Rupaki" - stworzenia autorstwa Danuty Wawiłow, które poznały na ostatnim spotkaniu w bibliotece. Przyniosły też swoje ulubione książki z domowej biblioteczki. Każdy przedszkolak zaprezentował swoją  książkę i zachęcał innych do jej przeczytania. Dzieci poznały też budowę książki i sprawdzały czy elementy z jakich składa się książka występują w ich książkach. Spotkania zakończyła wspólna fotografia. 

 

"PSZCZÓŁKI" W BIBLIOTECE

      18 września 2015r. grupa przedszkolna „Pszczółki” z wychowawczynią p. Iwoną Marcinkowską i opiekunką  p. Elą Wardą odwiedziła biblioteką szkolną. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece publicznej ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, jakie gromadzi zbiory, jak należy dbać o książki oraz jak zachowywać się w bibliotece szkolnej. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Następnie dzieci poznały postać Danuty Wawiłow i wysłuchały kilku wierszy poetki m. in. „Szybko”, „Rupaki” czytanych przez bibliotekarkę i wychowawczynię. Na zakończenia spotkania była oczywiście pamiątkowa fotografia.  

ROK SZKOLNY 2014/2015

III WINNICKI KONKURS CZYTELNICZY

        18 czerwca 2015r. w auli Publicznego Gimnazjum w Winnicy odbył się po raz trzeci Winnicki Konkurs Czytelniczy, który zorganizowały Anna Jacek – Walesiak z Publicznego Gimnazjum w Winnicy i Katarzyna Jałmużna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy, obie pracujące w  bibliotece szkolnej.

      Celem konkursu jest popularyzacja księgozbioru biblioteki szkolnej, propagowanie czytania, jako sposobu spędzania wolnego czasu oraz rozbudzanie motywacji i chęci do czytania lektur. Uczestnikami konkursu byli reprezentanci klas VI PSP oraz klas I PG. Klasę VI A reprezentowały: Kamila Ciosek, Karolina Lisiecka i Oliwia Komendarska a klasę VI B: Karolina Gizińska, Karolina Jałmużna oraz Julia Zadrożna. W skład drużyny z klasy I A weszli: Julia Ślepowrońska, Michał Wydra oraz Patrycja Jakubowska. Sebastian Majewski, Mateusz Małkiewicz i Daniel Ostaszewski to męska drużyna z klasy I B. Klasę I C reprezentowały Zuzanna Górska, Eliza Sobańska oraz Joanna Truszczyńska.

           Podczas pierwszego etapu drużyny kolejno odpowiadały na pytania z trzech kategorii. Kategoriami były książki, które przeczytali uczestnicy konkursu: Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”, Roald Dahl „Charlie i fabryka czekolady” oraz Jean – Jacques Sempe „Mikołajek”. Drugą kategorię stanowiły pytania ze znajomości teksty lektury. Drużyny zapisywały na kartkach tytuły książek, z których pochodziły czytane przez przewodnicząca fragmenty książek.

Punkty zliczała komisja w składzie: Katarzyna Jałmużna (przewodnicząca), Anna Strauch z PSP oraz Ewa Zadrożna i Aldona Jasińska z PG. Konkurs prowadziła Anna Jacek – Walesiak a wśród zaproszonych osób była p. dyrektor PG Ewa Leszczyńska, p. dyrektor PSP Irena Maciątek a także uczniowie z klas IV i V, którzy osiągnęli wysokie wyniki w czytelnictwie.

W czasie gdy komisja zliczała punkty widzowie obejrzeli krótką prezentację multimedialną „Dlaczego warto czytać”.

III WINNICKI KONKURS CZYTELNICZY wygrała drużyna z klasy VI B (Karolina, Julia i Karolina) uzyskując maksymalna liczbę punktów. Pozostałe drużyny zajęły II miejsce i podobnie jak zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

 

WYNIKI KONKURSU "KONSTYTUCJA 3 MAJA"

      W konkursie wiedzowym dla klas IV – VI „Konstytucja 3 Maja 1791r.” jury w składzie: Paulina Leleń, Katarzyna Jałmużna i Ewa Kurpiewska przyznało następujące miejsca:

I miejsce:

Karolina Gizińska kl VI B

Karolina Jałmużna kl. VI B

Julia Warda kl. V B

II miejsce:

Natalia Kaczmarczyk kl. V A

Michał Ruszczyński kl. VI A

Karolina Żurawińska kl. VI A

III miejsce:

Emilia Tkaczyk kl. IV A

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

 

WIOSENNY  KONKURS  PIĘKNEGO  CZYTANIA

       W dniu 9 kwietnia 2015r. w świetlicy szkolnej odbył się Wiosenny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie uczestniczyli wytypowani przez polonistę uczniowie klas IV. Do walki o nagrody stanęło dziewięcioro czwartoklasistów.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie i utrwalanie zainteresowań i nawyków czytelniczych uczniów oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno i kulturę słowa.

       Komisja w składzie: dyrektor szkoły: Irena Maciątek, Joanna Wrublewska – nauczyciel polonista, Anna Jacek – Walesiak – nauczyciel bibliotekarz PG oraz Katarzyna Mossakowska  - Kopeć – wychowawca świetlicy szkolnej, biorąc pod uwagę m. in. płynność czytanego tekstu, prawidłową dykcję, tempo czytania oraz ogólne wrażenia artystyczne wyłoniła zwycięzców.

       Jednakową liczbę punktów a tym samym tytuł MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA w kategorii klas IV uzyskały dwie uczennice: Wiktoria Kryg z klasy IV A i Weronika Ciosek z klasy IV B. Drugie miejsce zajął Filip Nożewski z klasy IV B a trzecie Eliza Budyta z klasy IV B. Dyplomy za udział w konkursie otrzymały: Kinga Grochowska, Wiktoria Zakobielska i Emilia Tkaczyk z klasy IV A oraz Julia Stopka i Julia Komorowska z klasy IV B. Zdobywcy miejsc I, II i III oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody książkowe.  

Czytajmy bo warto! Jak pisze Aleksander Puszkin „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką.”

Katarzyna Jałmużna

 

 

Za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki czytelniczej nagrody otrzymują:

Weronika Ciosek kl. IV B

Eliza Budyta kl. IV B

Julia Stopka kl. IV B

Klaudia Kowalewska kl. IV B

Adrian Fabisiewicz kl. VI A

Michał Ruszczyński kl. VI A

Gratuluję zwycięzcom

 

KONKURS CZYTELNICZY!

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV - VI do wzięcia udziału w konkursie  w  którym do rozwiązania jest krzyżówka czytelnicza. Krzyżówka jest dostepna w zakładce KONKURSY. 

ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU

 

       

      Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

     Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

      W tym roku szkolnym biblioteka szkolna wraz ze świetlica szkolną przystąpiła do szkolnego programu „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W ramach tej akcji 2 razy w tygodniu przez 15 -  20 minut dzieci słuchają utworów czytanych przez nauczycieli świetlicy, bibliotekarza. Do wspólnego czytania zapraszani są też rodzice i inne osoby dorosłe. Swoją obecnością zaszczyciły nas już mamy uczniów klas I, którym serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas przy czytaniu utworów dla najmłodszych. Wspólne czytanie daje poczucie bezpieczeństwa, uczy odpowiedzialności, poczucia humoru, dobrej zabawy i wyobraźni.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY

30 października w naszej szkole odchodziliśmy Dzień Spódnicy.  Aby należycie uczcić ten dzień wszystkie panie i dziewczyny musiały założyć spódnicę. O święcie informowały plakaty  z napisem „Spodnie w kąt”. 

Dzień Noszenia Spódnic obchodzony jest 30 października na całym świecie a po raz pierwszy obchodzony był w 1998 roku w USA.  Tego dnia w naszej szkole spódnica była obowiązkowym strojem dla dziewcząt i pań. W obecnych czasach spódnica jest  „gatunkiem zagrożonym wyginięciem” więc aż miło było popatrzeć na korytarze szkolne i tyle pięknych i jednocześnie różnych spódnic jednocześnie.

Przy okazji Święta spódnicy zorganizowano „spódnicowe” konkursy, czyli wybory „SPÓDNICY – NAJ”.

 -  Najdłuższa spódnica -  Aleksandra Królak z kl. III A, Małgorzata Kopeć z kl. I C

- Najkrótsza spódnica

W kategorii kl. I – III

Jessica Strauch  i z kl. I A, Weronika Kostruska i Zosia Kulesza z kl. I C, Oliwia Dłutowska z kl. II A, Dominika Głodowska i Klaudia Światkowska z kl. II B, Oliwia Pniewska z kl. III A, Klaudia Eljasiak z kl. III B

W kategorii kl. I – VI

Natalia Sobieraj z kl. IV A, Weronika Ciosek z kl. IV B, Natalia Piotrowska z kl. V A, Marta Kowalewska, Weronika Zalewska, Magdalena Lisiecka, Karolina Piechalska i Natalia Szczesna z kl. V B, Wiktoria Żebrowska i Magdalena Powirtowska z klasy VI A, Karolina Jałmużna, Patrycja Zielska i Weronika Monińska z kl. VI B

Spódnica najbardziej kwiecista – Karolina Lisiecka z kl. VI A i Klaudia Wierzbicka z kl. VI B

Spódnica z największą ilością pasków – Julia Zadrożna z kl. VI B, Klaudia Bartczak z kl. IV A

Spódnica z największą ilością falbanek – Julia Zyblewska i Julia Stopka z kl. IV B,  Zuzanna Wiśniewska z kl. V A, Weronika Zalewska z kl. V B

Spódnica z największa ilością kropek – z kl. I B

Spódnica kraciasta” – Małgorzata Kopeć, Zosia Kulesza, Julia Pierzynowska z kl. I C, Weronika Przybyszewska z kl. II A, Marta Kowalewska z kl. V B

Spódnica najszersza” – Klaudia Eljasiak z kl. III B, Emilia Zadrożna z kl. V B, Sylwia Wierzbicka z kl. IV B, Julia Mościcka z kl. VI B, Marta Kowalewska z kl. V B

Spódnica najwęższa” – Eliza Budyta i Weronika Ciosek z kl. IV B, Natalia Paź  i Aleksandra Romanowska z kl. VI A, Patrycja Zielska z kl. VI B,

Pozostałe dziewczęta, które nie były wymienione powyżej trafiają do kategorii „Najpiękniejsza spódnica”

Wszystkim paniom i dziewczętom dziękuję za udział i zapraszam do zabawy za rok.

Katarzyna Jałmużna

 

NARODOWE CZYTANIE SIENKIEWICZA

      Dnia 5 września uczniowie klas VIA i VIB wraz z paniami: Iwoną Michałowską, Katarzyną Jaszczak i Katarzyną Jałmużna uczestniczyli w Publicznym Gimnazjum w akcji Narodowe Czytaniu dzieł Henryka Sienkiewicza.

     Znane osobistości naszej gminy zebrały się w hali sportowej, aby czytać dla młodzieży. Było to związane z trzecią edycją akcji Narodowe Czytanie zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego.

     Zebranych przywitała dyrektor PG  pani Ewa Leszczyńska. Przy dźwiękach "Dumki" Krzesimira Dębskiego odczytała list Prezydenta RP. Następnie wprowadziła wszystkich w atmosferę "Trylogii".

Odczytano fragmenty "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza. Na scenie pojawili się:

Poseł na Sejm RP pan Henryk Kowalczyk jako Jan Skrzetuski

Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski jako Bohun - podpułkownik kozacki

Kierownik GOPS pani Wioletta Zawadzka jako Helena Kurcewiczówna

Dyrektor PSP im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy pani Irena Maciątek jako kniahini Kurcewiczowa

ks. Krzysztof Drzazgowski jako narrator.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali odczytywanego tekstu. Lektorzy wczuli się w swoje role i ich zaangażowanie zostało nagrodzone gromkimi brawami. 

Wszyscy uczestnicy Narodowego Czytania w Publicznym Gimnazjom w Winnicy otrzymali pamiątkowe karty z symbolem tegorocznej akcji.

Bardzo dziękujemy p. dyrektor Ewie Leszczyńskiej za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak niezwykłym spotkaniu.

Katarzyna Jałmużna

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 78 (sekretariat PG)
    023 691 40 79 (sekretariat PSP)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć