Godziny pracy psychologa

wtorek        10:40-16:50

środa         12:40-16:40

piątek         14:10-16:00

Anna Kaczmarczyk zaprasza przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli.

e-mail: sekretariat_psp_w@vp.pl

Jestem magistrem psychologii o specjalizacji psychologia przedsiębiorczości i zarządzania. Oprócz wiedzy psychologicznej uzyskałam wiedzę oraz umiejętności jako trener umiejętności społecznych. Ukończyłam studia podyplomowe na wydziale pedagogiki na kierunku przygotowanie pedagogiczne oraz pedagogika specjalna - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika). Obecnie pracuję jako psycholog w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy i nauczyciel wspomagający oraz psycholog w Gminnym Przedszkolu w Zegrzu Południowym. Jestem mamą trójki cudownych chłopców, którzy są dla mnie ogromnym wsparciem, moją inspiracją i dobrymi odbiorcami TUS.

Podczas pracy jako psycholog zajmuję się prowadzeniem badań i działań diagnostycznych uczniów, diagnozą ogólnych predyspozycji intelektualnych uczniów, badaniem predyspozycji osobowościowych uczniów sprawiających trudności wychowawcze, diagnozą zachowań agresywnych wśród uczniów oraz inne badania psychologiczne lub ankietowe wynikające z potrzeb szkoły, terapią indywidualną, diagnozowaniem sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych oraz wspierania rozwoju uczniów, udzielaniem pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb, podejmowaniem działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży; minimalizowaniem skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganiem zaburzeniom zachowania oraz inicjowaniem różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów, inicjowaniem i prowadzeniem działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych; pomocą rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów, wspieraniem nauczycieli i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, prowadzeniem doradztwa zawodowego, pomocą psychologiczną i wspieraniem uczniów zdolnych odpowiednio do rozpoznawanych potrzeb, indywidualną lub grupową pedagogizacją rodziców, współpracą z instytucjami niosącymi pomoc rodzinie w sytuacji kryzysowej, m. in. MOPS, GOPS, PCPR, policją, sądem.

Uwielbiam pracę z dziećmi oraz młodzieżą. Leży mi na sercu dobro każdej jednostki. Każdy z nas jest wyjątkowy i uważam, że warto poświęcić czas na poznanie, wsparcie oraz udzielenie pomocy każdej osobie, która się do mnie o nią zwróci. Zapraszam Drodzy Rodzice i Uczniowie do kontaktu oraz spotkań.

Anna Kaczmarczyk