Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

Bezpieczna szkoła

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Ogólnopolska kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” 28 lutego 2018 roku zawitała do Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy. Organizatorem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Koordynatorem spotkań dla uczniów klas IV-VII był pan Mateusz Rokicki. Zebrani w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wysłuchali przemówień dyrektora ZPO pana Andrzeja Zaręby, wójta gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku pana mł. insp. Jarosława Olszewskiego i pani Doroty Ciosek – prezes Stowarzyszenia „Przystanek Winnica”.

Wśród gości znaleźli się również znani uczniom: pan Dariusz Jałmużna – Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnicy, przedstawiciele policji, którzy niejednokrotnie odwiedzają naszą szkołę z okazji szkoleń, pogadanek czy projektów, takich jak ubiegłoroczny – „Odblaskowa Gmina” finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Byli także ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce SPZOZ „Meditrans Ostrołęka” oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie na czele z panią dyrektor Anną Gwoździk, która w październiku 2017 roku odwiedziła najmłodszych uczniów naszej szkoły, do których były wówczas skierowane działania w ramach programu „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Podczas spotkanie uczniowie otrzymali odblaskowe elementy w tzw. pakiecie rodzinnym, którymi mogą podzielić się z najbliższymi. Następnie podzieleni na trzy panele edukacyjne zdobywali wiedzę i rozszerzali swoje umiejętności. W hali sportowej przedstawiciele WORD w Ciechanowie przeprowadzili naukę jazdy na torze rowerowym. W auli uczniowie korzystając z fantomów do resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczyli się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem ratowników medycznych. Natomiast w holu pod kolumnami uczniowie obejrzeli film „…tak, chcę być bezpieczny”. Funkcjonariusze policji omawiali rodzaje zagrożeń na jakie dzieci i młodzież są narażeni w codziennym życiu oraz w jaki sposób się przed nimi chronić.

Na zakończenie spotkania pan Mateusz Rokicki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dziękował za współpracę i wsparcie podczas organizacji programu w Winnicy dyrekcji ZPO panu Andrzejowi Zarębie i pani Annie Jacek-Walesiak oraz wójtowi gminy Winnica panu Mariuszowi Kowalewskiemu.

"JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY" WŚRÓD PIERWSZOKLASISTÓW

13 października 2017 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie pani dyrektor Anna Gwoździk oraz pan Jarosław Wielechowski. Wspólnie z panem wójtem Mariuszem Kowalewskim, panem dyrektorem Andrzejem Zarębą oraz panią wicedyrektor Anną Jacek-Walesiak, goście odwiedzili uczniów klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wysłuchali informacji na temat właściwego zachowania się na drodze, zwłaszcza po zmroku. Dzieci otrzymały także podarunki w postaci zestawów z odblaskowymi gażetami, które z pewnością przydadzą się podczas spacerów po zmroku.

Piątkowe spotkanie jest elementem kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", będącej wspólną inicjatywą Samorządu Województwa Mazowieckiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.

Do każdego zestawu dołączone są słowa, które do uczniów skierował pan Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Przewodniczący Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego:

"Drogie Dzieci,

jesteście już uczniami szkoły podstawowej. Mam nadzieję, że będzie to dla Was wspaniały czas. Chciałbym jednak, abyście już od pierwszych dni w szkole nauczyli się dbać o bezpieczeństwo.

Trzeba naprawdę niewiele, a zyskać można bardzo dużo. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym jesteśmy bardziej bezpieczni.

Zachęcam wszystkich pierwszoklasistów do noszenia odblasków."

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 78 (sekretariat PG)
    023 691 40 79 (sekretariat PSP)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć