Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

Wolontariat

Aktualności z pracy Wolontariatu

W dniach 07.12.2018r. oraz 10.12.2018r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji „Z Serca Dla Serca” na budowę domu hospicyjnego dla dzieci.

Dzięki waszemu wsparciu udało zebrano 310,39 zł.

Dziękujemy!

                                                 Wolontariusze z opiekunami

       

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

 

W dniu 03.12.2018r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami przekazali zebrane dotychczas plastikowe nakrętki na rzecz Oliwki Łukaszewicz.

 

Jednocześnie przypominamy, że zbiórka nadal trwa. Nakrętki można przynosić do świetlicy szkolnej lub do gabinetu logopedy.

 

                                                     Wolontariusze z opiekunami

 

 

W czasie zajęć świetlicowych uczniowie chętnie odrabiają lekcje z pomocą opiekunów, bądź kolegów i koleżanek. W związku z tym Szkolne Koło Wolontariatu chętnie włącza się w tą pomoc.

 

Ponadto członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu często czytają bajki i opowiadania młodszym kolegom i koleżankom w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

 

 

"SZLACHETNA PACZKA"

 

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie.

 

W tym roku Szkolne Koło Wolontariatu brało udział w zbiórce środków czystości dołączając się tym samym do akcji „Szlachetna Paczka”.

 

 

PRZED ŚWIĘTEM ZMARŁYCH

 

Tradycją Szkolnego Koła Wolontariatu jest porządkowanie grobów na cmentarzu parafialnym przed Świętem Zmarłych. W tym roku nasi uczniowie sprzątali opuszczone groby i zapalali zebrane wcześniej znicze w dniach 20.10.2018r. oraz 29.10.2018 r.

 

Pamiętaliśmy również o grobach naszych nauczycieli, a także żołnierzy walczących o wolną i niepodległą Polskę.

 

                                                       Wolontariusze z opiekunami

 

 

ZBIÓRKA ZNICZY

 

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę zniczy, które zapłoną na opuszczonych grobach na Cmentarzu Parafialnym w Winnicy. Znicze można przynosić do środy 24 października do świetlicy szkolnej lub do gabinetu logopedy.

 

Wolontariusze z opiekunami

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

podziękowanie za pracę Szkolnego Koła Wolontariatu

 

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT W CHRCYNNIE

 

W dniu 16.04.2018r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami pojechali do schroniska dla zwierząt w Chrcynnie, aby zawieść zebraną w szkole karmę. Dzięki pomocy wszystkich, którzy wsparli naszą akcję udało się zebrać około 29 kilogramów karmy dla zwierząt.

 

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki.

                                     

Wolontariusze z opiekunami

 

Grupa wolontariuszy przy pracy (marzec 2018)

 

ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI

Nasza szkoła bierze udział w akcji na rzecz schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim. W ramach akcji zbieramy plastikowe nakrętki, które można przynosić do świetlicy szkolnej oraz do gabinetu logopedy.

 

Z góry dziękujemy za wsparcie.

  Wolontariusze z opiekunami

 

 

POMÓŻMY SCHRONISKU!!!

 

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. Karmę można przynosić do świetlicy szkolnej oraz do gabinetu logopedy do dnia 31.03.2018r.

                        

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie.

                                        Wolontariusze z opiekunami

 

 

AKCJA „MARZYCIELSKA POCZTA”   

W grudniu nasza szkoła bierze udział w akcji „Marzycielska poczta”. W ramach tej akcji piszemy listy i kartki z życzeniami świątecznymi dla poważnie chorej Katarzyny Krupy.

 

Każdy zainteresowany może napisać list lub przygotować kartkę świąteczną i przynieść do p. Katarzyny Mossakowskiej – Kopeć lub p. Martyny Prokop do dnia 19.12.2017 r.

 

Dnia 20.12.2017r. wszystkie przyniesione prace zostaną spakowane, zaadresowane i wysłane do dziewczynki.

 

Szkolne Koło Wolontariatu  z opiekunami

 

 

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA...

Pierwszy i drugi listopada to szczególne dni. Każdy odwiedza groby bliskich zmarłych, modli się, sprząta, myje, zapala znicze. Ale są i takie, o których zapomniano lub po prostu wszyscy z tej rodziny odeszli już do Pana. Dlatego też 31 października 2017r. wolontariusze oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z p. Anitą Piechocką – Wenda wychowawczynią klasy V a oraz p. Katarzyną Jaszczak – opiekunką szkolnego wolontariatu, udali się na Cmentarz Parafialny. Tam sprzątali opuszczone - zaniedbane groby, wyrywali chwasty, grabili liście. Na koniec zapalili znicze, odmówili modlitwę. Odwiedzili także groby kolegów, kapłanów, strażaków oraz nauczycieli. Wspominali swoją ulubioną nauczycielkę języka rosyjskiego  p. Walentinę Krzyżańską.

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.”

 

ZBIÓRKA DLA OFIAR NAWAŁNICY

W BORACH TUCHOLSKICH

Członkowie SKW z opiekunami wzięli udział w zbiórce publicznej nr 2017 4047/OR organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Trójeczka”. Pieniądze zebrane do puszek przez SKW zostały przeznaczone na pomoc dla ofiar nawałnicy w Borach Tucholskich.

         Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

Wolontariusze z opiekunami

 

PREZENT DLA ADRIANNY

W ramach prezentu urodzinowego dla 10 – letniej Adrianny Kuśpy członkowie SKW wraz z opiekunami napisali listy i przygotowali paczkę, a następnie wysłali pod adres zamieszkania dziewczynki.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję SKW.

  Wolontariusze z opiekunami

 

„TWOJE ŚWIATEŁKO DLA… ZAPOMNIANYCH”

Zbliżają się listopadowe święta: Wszystkich Świętych i Zaduszki, Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę wkładów do zniczy.

Tak jak w roku ubiegłym uporządkujemy zaniedbane groby (sobota, 28 października) na winnickim cmentarzu, a nastepnie zapalimy zebrane wkłady i znicze.

Pragniemy włączyć i Was w akcję, bo każdy przyniesiony przez Was wkład będzie  Twoim światełkiem dla…  zapomnianych”.

Zachęcamy wszystkich, przynieście symboliczny wkład do znicza i włóżcie go do kartonu w świetlicy szkolnej w szkole podstawowej lub do kartonu przy szatni gimnazjum, a resztą my się zajmiemy!

ZBIÓRKA TRWA DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA!

 LICZYMY NA WAS!!!

 SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

 

35 PIELGRZYMKA DZIECI I MŁODZIEŻY DO ROSTKOWA !!!

W sobotę 16 września 2017r dzieci z naszej szkoły wraz z Nauczycielami i Rodzicami wzięli udział w 35 Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do miejsca narodzin św. Stanisława Kostki.

Po przybyciu do Przasnysza udaliśmy się do kościoła, w którym był ochrzczony św. Stanisław.  Po modlitwie do św. Patrona udaliśmy się na plac przy kościele, by potem w grupie udać się do Rostkowa. W tym roku na trasie przejścia posadowione zostały krzyże z tabliczkami 10 przykazań Bożych. Są one wyznacznikami odcinka drogi do pokonania – ostatni krzyż i doszliśmy do Rostkowa. Przemarsz przy lipie i stawie, gdzie często modlił się Staś. Potem już przemarsz na plac celebry, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Mirosława Milewskiego.

Po Mszy św. radosnym krokiem udaliśmy się do naszego autokaru i szczęśliwie dotarliśmy do naszych domów.  

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować wyjazd: najpierw p. dyrektorowi Andrzejowi Zaręba, p. Katarzynie Jaszczak – kierownikowi pielgrzymki, Rodzicom dzieci, Babci  i samym dzieciom za piękne świadectwo szczególnie podczas Mszy św. oraz panu kierowcy.

Do zobaczenia za rok…

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 78 (sekretariat PG)
    023 691 40 79 (sekretariat PSP)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć