"Okno na Europę"

03.09.2018 r.

PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE

Pierwszego dnia pobytu w Londynie nasza gospodyni zapoznała nas z zasadami poruszania się po okolicy. Pokazała nam mapkę z najlepszym dojazdem do naszej szkoły wioząc nas na godzinę 9,00 na pierwsze zajęcia. Przed budynkiem CES zgromadziło się wielu studentów z różnych stron świata, aby rozpocząć naukę języka angielskiego. Po wypełnieniu kwestionariuszy osobowych otrzymałyśmy karty studenta. Następnie przystapiłyśmy do egzaminu kompetencji, na podstawie którego przydzielono nas do grup językowych. Czekając na wyniki egzaminu zostaliśmy poinformowani o możliwościach spędzenia czasu po zajęciach obowiązkowych, np. możliwość korzystania z kortów tenisowych, pobytu w pracowni komputerowej, możliwości skorzystania z różnych rozrywek (karaoke, gril, wyjścia do pubu). Po prezentacji rozeszliśmy sie do klas na pierwsze zajęcia. Tam poznałyśmy swoich wykładowców, kolegów z grup i program nauczania języka. Po zajęciach o 13,00 zakupiłyśmy podręczniki i była przerwa na lunch, po której zwiedzaliśmy najbliższą okolicę Wimbledonu. Po intensywnym dniu wróciłyśmy do domu, gdzie w otoczeniu angielskiego ogrodu odpoczywałyśmy przy angielskiej herbacie. O godzinie 18,30 zjadłyśmy przygotowany przez naszą gospodyni, angielski obiad. Zwiedziłyśmy najbliższą okolicę i znużone, ale pełne wrażeń udałyśmy się na zasłużony odpoczynek.