Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

  • WARSZTATY LABORATORYJNE

    Nowa galeria WARSZTATY LABORATORYJNE została dodana do albumu fotograficznego.

    29 listopada odwiedziło naszą szkołę mobilne Laboratorium DOMINGO. Nasza absolwentka Dominika Bryśkiewicz, wraz z koleżanką, przeprowadziły bardzo ciekawe warsztaty laboratoryjne. Pod czujnym okiem pań, klasy trzecie wykonały proste doświadczenia fluoroescencyjne. Natomiast Pierwszaki zajęły się produkcją baniek mydlanych. Gwoździem programu były ogromne bańki, w których prowadzące zamykały chętne dzieci.

    To były niesamowite przeżycia i doświadczenia dla dzieci, które pokazały im świat nauki od praktycznej strony. Bardzo dziękujemy paniom z Laboratorium DOMINGO za wspaniałą zabawę i naukę.


    Bogumiła Podlaska

  • ANDRZEJKI

    Nowa galeria ANDRZEJKI została dodana do albumu fotograficznego.

  • OBIADY - GRUDZIEŃ 2024

    Opłata za obiady w grudniu 2024 r.:

    • uczniowie klas I-V: 67,50 zł (15 dni x 4,50 zł),
    • uczniowie klas VI-VIII 93,00 zł (15 dni x 6,20 zł).

    W szkole podstawowej ze względu na nieobecności uczniów indywidualnych informacji dotyczących płatności udziela pani Renata Żebrowska (tel. 236914079).

    Od stycznia 2022 r. opłaty za obiady będą przyjmowane tylko przez płatność bankową (na konto). Opłatę za wyżywienie w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy należy uiszczać na konto bankowe do 5. dnia każdego miesiąca;

    numer:08 8226 0008 2002 2000 8895 0007

    Przelew z opłatą za wyżywienie należy zatytułować zgodnie z miesiącem, którego dotyczy opłata, podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę (np. Jan Kowalski klasa IA, opłata za wyżywienie – grudzień 2024).

  • ZAPROSZENIE - TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

    W dniach 6, 7 i 8 grudnia na hali PSP Winnica odbędzie się Mikołajkowy Turniej w piłkę nożną dla uczniów (dziewcząt i chłopców).

    Data i godziny rozpoczęcia:

    6 grudnia, tj. piątek godz. 17:00 klasy 7-8. Zbiórka godz. 16:45

    8 grudnia, tj. niedziela godz. 9:00 klasy 1-3. Zbiórka godz 8:30 (zmiana terminu)

    7 grudnia, tj. sobota godz 13:00 klasy 4-6. Zbiórka 12:30

    Zapisy u Pani Izy Skrzecz i u Pani Anity Piechockiej-Wendy.

    Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju.

    Zarząd LUKS Lider w Winnicy

  • LISTOPAD W NASZEJ ŚWIETLICY

    Listopad przyniósł ze sobą bardzo zmienną pogodę: opady, ochłodzenie i krótki dzień, ale na nudę nie mogliśmy narzekać, gdyż w świetlicy szkolnej zawsze coś się działo. Był to dla Nas wszystkich czas niezwykle aktywny twórczo.
       Od samego początku miesiąca uczniowie przygotowywali się do uczczenia 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W czasie tematycznych zajęć dzieci poznawały historię Polski od jej powstania aż do czasów nam współczesnych oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Mówiliśmy  również o tym, jak  być dobrym Polakiem, jakie było znaczenie pojęcia „Niepodległość” dawniej i jak należy rozumieć go dzisiaj.   Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali prace dotyczące symboli narodowych, m.in. biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie jak również uczestniczyli w szkolnych obchodach Dnia Niepodległości.
      Dużym zainteresowaniem wśród dzieci - jak zwykle - cieszyły się gry i zabawy okolicznościowe dotyczące: postaci z bajek, naszej małej Ojczyzny, kolorów jesieni oraz konkurs „Mój przyjaciel Miś”, które rozwijały wyobraźnię, uczyły kreatywności, rywalizacji. Za udział we wspólnych zabawach uczniowie otrzymali dyplomy i ordery uśmiechu.
      W oparciu o kalendarz uroczystości nietypowych  w listopadzie  dzieci brały udział w świętach takich jak:  
    - 05 listopada, Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. W tym dniu uczniowie  wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek oraz bawiły się i tańczyły.
    - 10 listopada, Dzień Jeża. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. To również świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Świetliki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy.
    - 16 listopada, Dzień Tolerancji. Święto, które kształtuje wśród uczniów poczucie szacunku wobec drugiego człowieka uczy postawy otwartości i życzliwości dla innych.
    - 17 listopada, Dzień Czarnego Kota. Święto wywodzi się z Włoch, gdzie koty o czarnym futerku były szczególnie prześladowane za sprawą popularnych przesądów i mitów. Czarne koty spotykane są w bajkach i filmach. Choć często towarzyszą czarodziejowi lub czarownicy, nie zawsze są przedstawiane jako złe. Charakterystyczne czarne kocurki ze świata bajek i filmów to m.in. Rademenes, Salem czy Bonifacy, z którymi mogliśmy się spotkać podczas projekcji bajek i wykonywania rysunków.
    18 listopada, Dzień Myszki Miki. Myszka Miki to postać znana na całym świecie. Lubią ją nie tylko dzieci, ale również dorośli, jest bohaterem licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. Dzieci poznały historię Myszki Miki, zatańczyły do piosenki Disney'a, uczestniczyły w zabawach tematycznych, oglądały filmy i wykonały prace plastyczne.
    - 20 listopada, Dzień Praw Dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.  W tym wyjątkowym dniu omawialiśmy prawa i obowiązki dziecka oraz wykonywaliśmy plakaty.
    -21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pozdrowień i Życzliwości. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Oprócz rozmów, krzyżówek, rebusów był też czas na kolorowe prace plastyczno-techniczne m.in. własnoręczne wykonanie  własnej „Emotki”.
    Wiedząc jak bardzo dzieci lubią pluszowe misie i Przytulanki, jak co roku, 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Malowaliśmy, kolorowaliśmy, wycinaliśmy, słuchaliśmy opowiadań o misiach, oglądaliśmy filmy, rozwiązywaliśmy quizy oraz robiliśmy super zabawne miny w przygotowanej misiowej ,,Gawrze”. Dzień ten był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
         Imieniny Katarzyny, tzw. Katarzynki (25 listopada) i Andrzeja, tzw. Andrzejki (30 listopada) to ostatnia szansa na zabawę w okresie przedświątecznym dlatego też i nasza świetlica postanowiła się wesoło bawić. W wigilie obu dni praktykowano wróżby o charakterze matrymonialnym. Z okazji Katarzyny o swoich losach wróżyli chłopcy, były to tzw. Katarzynki, a z okazji Andrzeja dziewczęta, były to tzw. Andrzejki. 28 listopada świetlicowa sala  zamieniła się w komnatę zabaw andrzejkowych. Tego dnia zabawy i wróżby powodowały totalny zawrót głowy pod kątem szerokiej gamy atrakcji. Świetliczaki razem z wychowawcami świetlicy zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Dzięki przygotowanym atrakcjom, rekwizytom i zabawom najmłodsi mogli poczuć magię Andrzejek i Katarzynek. Panny i kawalerowie sprawdzali kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż, jaki zawód będą wykonywali w przyszłości, jakie marzenie się im spełnią. Odwiedziły nas również bajkowe wróżki, które zabrały dzieci w świat swojej magii.

    Wszystkim Uczniom dziękujemy za wspólnie spędzony czas w miesiącu listopadzie i życzymy dobrej i bezpiecznej zabawy w kolejnym miesiącu.

     Opracowała: Katarzyna Mossakowska- Kopeć

  • PODZIĘKOWANIA OD PREZYDENTA

    Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania, podczas której wspólnie zgłębialiśmy dramat Juliusza Słowackiego pt. Kordian.
    W liście przesłanym do naszej szkoły Prezydent podkreślił, że Narodowe Czytanie to inicjatywa, która łączy miłośników klasyki polskiej literatury i jednoczy Polaków na całym świecie. Tegoroczna lektura Kordiana stała się okazją do wspólnego odkrywania nieprzemijających wartości naszej narodowej kultury oraz wzmacniania więzi z polskim dziedzictwem literackim.
    Jako wyraz uznania za nasz wkład w promocję polskiej literatury otrzymaliśmy piękny list z podziękowaniami oraz wyjątkowy dar – książkę z autografami pary prezydenckiej. Jest to już kolejna publikacja w naszej kolekcji, którą z dumą przechowujemy jako pamiątkę zaangażowania naszej szkoły w tę szlachetną akcję.
    Narodowe Czytanie jest dla nas nie tylko świętem literatury, ale także okazją do wspólnego celebrowania tego, co w polskiej kulturze najpiękniejsze. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, nauczycielom i uczniom za, które uczyniło naszą szkolną edycję niezapomnianym wydarzeniem.

    Katarzyna Jałmużna

    Ewa Zadrożna
     

  • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI PAŹDZIERNIK 2024

    Nowa galeria LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI PAŹDZIERNIK 2024 została dodana do albumu fotograficznego.

    Uczniowie klas siódmych i ósmych na lekcjach chemii, pracując pod kierunkiem pani Ireny Maciątek, wykorzystywali pomoce naukowe zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

    W klasach 7a i 7b realizowano tematy dotyczące rozdzielania mieszanin. Natomiast w klasach 8a i 8b odbyły się ćwiczenia laboratoryjne na temat wykrywania kwasów i zasad.

  • PODSUMOWANIE PROJEKTU "NA SPORTOWO JEST ZDROWO"

    Podsumowaniem projektu „Na sportowo jest zdrowo” było stworzenie plakatu. Na jednej ze ścian umieszczone zostały duże ryzy papieru. Do zadania poprosiliśmy uczniów z klasy 1-3. Dzieci przyniosły ze sobą farby, pędzelki i przybory potrzebne do malowania. Wspólnie z uczniami najpierw omówiliśmy pomysły, ułożyliśmy hasło i przystąpiliśmy do malowania. Swoją kreatywnością dzieci nie zawiodły. Z zapałem przystąpiły do tworzenia pięknego kolorowego plakatu.

    Celem wspólnego wykonania plakatu było zintegrowanie klas, lepsze ich poznanie, nauczenie współpracy. Dzieci bardzo dobrze się bawiły, dyskutowały ze sobą, dzieliły się obowiązkami, były życzliwe, miłe i bardzo kreatywne.

    Program „Na sportowo jest zdrowo” nie tylko dał dzieciom dużą ilość wiedzy, pozwolił utrwalić i przyswoić ważne informacje dotyczące zdrowia, ale również pokazał, że lepsze chwile spędzamy wykonując coś razem, mając obok siebie drugiego człowieka, niż stale rywalizując. Jeśli chodzi o życie i zdrowie powinniśmy być sobie równi, wzajemnie się wspierać, pomagać, być dla siebie przyjaznymi osobami. Hejt, krytyka nigdy nie przyniosły nic dobrego, mogą jedynie doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji wyniszczających nasze zdrowie, odbierając życie.

    Plakat zdobi mury naszej szkoły i z dumą możemy się nim pochwalić. Udział w projekcie był nie tylko nauką, ale również wspaniałą zabawą poprzez wspólne tworzenie, dyskusje, nie narzucanie dzieciom własnego planu działania, ale tylko i wyłącznie naprowadzanie ich na właściwą ścieżkę. Z takim podejściem, na pewno wiele zapamiętają, a to zaowocuję właściwym postępowaniem w przyszłości.

    Justyna Szulecka

  • Z NARODZENIA PANA! SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

    REGULAMIN KONKURSU

    I. Miejsce i czas przeprowadzenia Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Z narodzenia Pana”
    1. Miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy
    2. Termin: 17.12.2024 r. 
    II. Cele: 
    1. Kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz ich upowszechnianie poprzez podtrzymywanie obyczaju śpiewania kolęd i pastorałek.
     2. Wyłonienie najlepszych uczestników pod względem artystycznym. 
    3. Prezentacja talentów uczniów naszej szkoły.
    III. Uczestnicy:
     1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci od klas 1-8.
     2. Konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach: 
    a) soliści: - dzieci szkolne – kl. I – III
    b) dzieci szkolne – kl. IV – VI
    c) dzieci szkolne – kl. VII – VIII
    IV. Warunki uczestnictwa w konkursie: 
    1. Każdy uczestnik konkursu przygotowuje tylko jedną kolędę lub pastorałkę w języku polskim, w zależności od własnego uznania z podkładem lub „a capella”.
    3. Podkład muzyczny nie powinien zawierać tzw. „chórków” .
    4. Zgłoszenie należy złożyć do dnia 11.12.2024 roku do wychowawcy lub do pani Justyny Szuleckiej. Podkład należy przesłać na email taran@tlen.pl do 11.12.2024 roku. Plik mp3 powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem, tytułem utworu, kategoria wiekowa. 
    5. Wszelkie pytania proszę kierować do organizatora konkursu pani Justyny Szuleckiej, nr tel. 797086232
    Karta zgłoszeniowa dostępna jest w sekretariacie szkolnym u pani Renaty Żebrowskiej.
    ZASADY KONKURSU, OCENA PREZENTACJI WOKALNYCH
    1. Przesłuchanie uczestników konkursu odbywać się będzie w dniu 17.12.2024 r. 
    2. Przesłuchanie odbywać się będą z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe.
    3. Ogłoszenie wyników nastąpi tego samego dnia.  
    4. W konkursie nagrodzone będą miejsca 1,2,3. Jury może przyznać również wyróżnienie. Laureaci 1 i 2 miejsca powalczą o udział w kolejnym etapie  Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Pułtusku.  
    5. Jury konkursowe oceniać będzie: 
    a. dobór repertuaru, 
    b. umiejętności wokalne,
    c. indywidualną interpretację utworu.
    d. ogólny wyraz artystyczny 

    Podstawa prawna:
    1) Ustawa o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U. z 2019, poz. 1781);
    2) Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r., poz. 1231).3) ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych ((ostatnia zmiana: DUUEL. z 2018 r., Nr 127, poz. 2)

    Załącznik: karta zgłoszenia oraz zgoda rodziców/opiekunów prawnych w Regulaminie poniżej

    Regulamin_konkursu_koled_.pdf

     

  • KONKURS „LAPBOOK – ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ WANDY CHOTOMSKIEJ” DLA KLAS VI - VIII

    Konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną z okazji 95. rocznicy urodzin pisarki

    Cele konkursu:
    1. Zachęcanie uczniów do czytania i czerpania wiedzy z książek.
    2. Popularyzacja lapbooka jako atrakcyjnej i nowoczesnej formy w edukacji.
    3. Rozwijanie umiejętności plastycznych.
    4. Budzenie wrażliwości estetycznej.
    5. Doskonalenie umiejętności zaprezentowania własnej wiedzy.

    Uczestnicy konkursu: uczniowie klas VI - VIII szkoły podstawowej.

    Warunki konkursu: 
    1. Każdy z uczestników konkursu ma za zadanie samodzielnie wykonać i opracować książkę w formie lapbooka dotyczącą życia i twórczości Wandy Chotomskiej.
    2. Lapbook powinien być wykonany samodzielnie przez ucznia. Nauczyciele mogą jedynie udzielać konsultacji merytorycznych. Lapbook powinien zawierać - wiadomości i ciekawostki na temat życia i twórczości pisarki.
    3. Praca powinna być wykonana z trwałych materiałów, różnymi technikami i metodami w formie pisemnej oraz rysunkowej z zachowaniem konstrukcji lapbooka. Nie dopuszcza się prac wykonanych z materiałów sypkich.
    4. Praca powinna być wykonana z papieru o wymiarach A3 lub A2 i zawierać minimum 6 kieszeni, schowków itp.
    5. Lapbook, czyli książka na kolanach jest rodzajem teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone jak wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy, zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.
    6. Każdy z uczniów może złożyć na konkurs jedną pracę.
    7. Praca wykonana w grupach nie będzie oceniana.
    8. Praca powinna zostać podpisana na odwrocie danymi osobowymi: imię i nazwisko autora pracy oraz klasa.
    9. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 17 stycznia 2025r.
    10. Prace złożone na konkurs przechodzą na własność Organizatora Konkursu.
    Ocena prac i nagrody:
    1. Prace konkursowe zostaną ocenione przez Jury powołane przez Organizatora.
    2. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
    2. Podczas oceny Komisja będzie zwracała uwagę na: samodzielność wykonania i wkład pracy, oryginalność, pomysłowość, ciekawe ujęcie tematu, poprawność merytoryczną, stylistyczną, ortograficzną, interpunkcyjną, zgodność z tematem i estetykę.
    3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.
     

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Nowa galeria DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA została dodana do albumu fotograficznego.

    Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całym świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.

    Nasza świetlica już od kilku lat angażuje się w uroczyste obchody tego święta. W tym dniu tradycyjnie dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych przypomniały sobie historię Misia. Brały udział w zabawach i konkursach "misiowych". Największą radość sprawiły im zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których mogły wykazać się własną inwencją twórczą oraz śpiewaniem piosenek i rozwiązywaniem tematycznych rebusów.

    Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia i towarzysząca radość uczniów z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

    Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.

    Wychowawcy świetlicy szkolnej

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bajkowym Przedszkolu

  • POKAZ GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ

    Nowa galeria POKAZ GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ została dodana do albumu fotograficznego.

    22 listopada 2024 r. w naszej szkole gościli członkowie Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO. Uczniowie mogli uczestniczyć w rekonstrukcji historycznej na temat Powstania Warszawskiego pt. "Powstanie '44. Bitwa o Polskę".

    W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas I-VIII oraz wychowankowie przedszkola z grup "Pszczółki", "Żabki" i "Krasnoludki".

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    Nowa galeria DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ została dodana do albumu fotograficznego.

  • SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

    NA SPORTOWO JEST ZDROWO

    12 listopada w ramach programu edukacji zdrowotnej „Na sportowo jest zdrowo”,w szkole odbyło się spotkanie z Panią Policjant z Komendy Powiatowej w Pułtusku. Brały w nim udział klasy czwarte, piąte oraz szóste. Chociaż temat bezpieczeństwa w szkole powtarzany jest wielokrotnie, przybycie osoby w mundurze budzi respekt, sprawia, że uważnie słuchają i biorą do serca wszystkie cenne wskazówki i rady.

    Pani Policjant powiedziała dzieciom, jak należy zachowywać się w domu, by było bezpiecznie, jak reagować podczas nieprzewidzianych sytuacji, gdy stanie się coś złego i trzeba będzie wezwać służby mundurowe. Przypomniała o cyberprzemocy, konsekwencjach hejtu  w sieci i bezpiecznym korzystaniu z komunikatorów.

    Pani Policjant przypomniała również o bezpiecznym zachowaniu w szkole. Korytarze szkolne nie służą do urządzania wyścigów, sprzęty szkolne są własnością szkoły i trzeba o nie dbać. Należy przestrzegać norm i zasad panujących w szkole, a za zniszczone mienie może grozić nawet odpowiedzialność karna.

    Spotkanie z Panią Policjant to bardzo dobra lekcja przypominająca, że każdy czyn demoralizujący podlega karze i może być skierowany do Sądu. Niezależnie od naszego nastawienia do innych ludzi, należy im się szacunek i dobre traktowanie.

    Justyna Szulecka

  • WIELKIE DYKTANDO

    Nowa galeria WIELKIE DYKTANDO została dodana do albumu fotograficznego.

  • BÓBR_ MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY

    Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

    Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się w tym samym czasie. Po raz pierwszy został przeprowadzony w 2004 roku na Litwie, a obecnie odbywa się w 57 krajach na całym świecie.

    Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs Bóbr przyczynia się również do wyrównania szans uczniów, którzy mają dostęp do komputera lub go nie mają oraz do stworzenia okazji do wymiany doświadczeń i wiedzy między uczniami i nauczycielami z różnych szkół z całego świata.

    Konkurs odbywał się w br. 13 i 14 listopada 2024 r., realizowany był przez platformę edukacyjną dzwonek.pl

    W naszej szkole w bieżącym roku szkolnym rozgrywki przy komputerze odbyły się po raz pierwszy.
    Z kl. 7 i 8 udział wzięło 17 uczestników, a w pionie klas 5 i 6 - 12 uczniów. 

    Wyniki Konkursu Bóbr ogłaszone będą w grudniu.

    GRATULUJEMY WSZYSTKIM ODWAŻNYM UCZESTNICZKOM :) 

    Dzięki udziałowi w Konkursie Bóbr uczestnicy mogli zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski oraz sprawdzić lub odkryć swoje umiejętności, które już teraz mogą się przydać w życiu prywatnym lub dalszej nauce, a w przyszłości – w życiu zawodowym – mogą gwarantować jeszcze większe korzyści!

  • ZASTRZYK WITAMIN KAŻDEGO DNIA

    NA SPORTOWO JEST ZDROWO

    Nasza szkoła wzięła udział w programie edukacji zdrowotnej „Na sportowo jest zdrowo”. Jednym z zadań „Zastrzyk witamin każdego dnia” było zorganizowanie lekcji, podczas której uczniowie przygotują sałatki warzywne i owocowe.

    Zadania podjęła się klasa 3b. Uczniowie zamienili się w prawdziwych mistrzów kuchni, a efekty ich działań kulinarnych mogliśmy smakować i podziwiać. Wychowawca klasy omówił rolę poszczególnych witamin, jakie funkcje pełnią w naszym organizmie. Dzieci dowiedziały się w jakich owocach i warzywach są poszczególne witaminy i jak wpływają na nasze zdrowie.

    To była przyjemna smaczna lekcja, która pokazała umiejętności kulinarne, estetyczne a także doznania smakowe. Była cenną lekcją, która mam nadzieję pokazała dzieciom, że to co jemy wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i dodaje energii każdego dnia.

    Justyna Szulecka

    Bogumiła Podlaska

  • ZAPROSZENIE NA WEBINAR DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

    Już 21 listopada 2024 r. o godz. 19:00 zapraszamy na webinar zatytułowany:"Jak zwiększyć wynik na egzaminie ósmoklasisty z matematyki nawet o 30%, bez nerwów i straty czasu?"

    Egzamin ósmoklasisty to ważny moment w życiu każdego ucznia. W czasie webinaru pokażemy, jak skutecznie przygotować się do tego wyzwania, by osiągnąć wymarzony wynik i dostać się do upragnionej szkoły średniej.

    Podczas spotkania uczniowie dowiedzą się:

    • Jak przygotować się do egzaminu i uniknąć niespodzianek
    • Jak skuteczniej „strzelać” w zadaniach zamkniętych
    • Jak zdobywać punkty w trudniejszych zadaniach
    • Jak radzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami

    Webinar poprowadzi Karol Wilczyński, doświadczony nauczyciel i korepetytor, twórca systemu „Szybka Matma”, który od lat pomaga uczniom osiągać wyższe wyniki bez stresu.

    Zapisz się już teraz: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

    Serdecznie pozdrawiamy,Zespół ZDAY.pl

  • KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II – V „ILUSTRACJA DO WYBRANEGO WIERSZA WANDY CHOTOMSKIEJ”

    Konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną z okazji 95. rocznicy urodzin pisarki
     

    Regulamin konkursu:
     

    Cele konkursu: 
    • promowanie twórczości Wandy Chotomskiej; 
    • rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych uczestników.
     

    Warunki uczestnictwa: 
    • konkurs skierowany do uczniów klas II - V szkoły podstawowej; 
    • zadaniem uczestnika jest wykonanie ilustracji do wybranego wiersza autorstwa Wandy Chotomskiej:
    • praca konkursowa musi być wykonana na kartce formatu A4; 
    • technika wykonania pracy - dowolna (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp.); 
    • praca musi być wykonana samodzielnie;
    • z drugiej strony praca proszę napisać imię i nazwisko ucznia, klasę oraz tytuł wiersza, do którego została wykonana praca.  
    • biblioteka zastrzega sobie prawo do wykorzystania wizerunku uczestnika konkursu          w celach promocyjnych; 
     

    Miejsce i termin składania prac:
    • prace należy przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 17 stycznia 2025 r. 
     

    Ocena prac: 
    • najciekawsze prace zostaną nagrodzone; 
    • oceny dokona Jury powołane przez organizatora; 
    • przy ocenie prac Komisja będzie brała pod uwagę: pomysłowość, zgodność z tematem konkursu, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania pracy, oryginalność i estetykę.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć