Opłata za obiady w listopadzie 2024 r.:
Rodzice, którzy zapłacili za październik jedną kwotę obiadową więcej (za jeden dzień więcej), proszeni są o odjęcie tej kwoty podczas płatności w listopadzie (zapłacono 99 zł - powinno bć 94,50; zapłacono 136,40 - powinno być 130,20).
W szkole podstawowej ze względu na nieobecności uczniów indywidualnych informacji dotyczących płatności udziela pani Renata Żebrowska (tel. 236914079). Od stycznia 2022 r. opłaty za obiady będą przyjmowane tylko przez płatność bankową (na konto). Opłatę za wyżywienie w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy należy uiszczać na konto bankowe do 5. dnia każdego miesiąca;
numer:08 8226 0008 2002 2000 8895 0007
Przelew z opłatą za wyżywienie należy zatytułować zgodnie z miesiącem, którego dotyczy opłata, podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę (np. Jan Kowalski klasa IA, opłata za wyżywienie – listopad 2024).
Nowa galeria DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ została dodana do albumu fotograficznego.
Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Podczas akademii 17 października 2024 r. w murach naszej szkoły gościli: ks. proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski, Wójt Gminy Winnica pan Robert Wróblewski, Przewodnicząca Rady Gminy Winnica pani Bogumiła Kosek, Przewodnicąca Rady Rodziców pani Danuta Zaręba oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.
Zebranych w hali sportowej powitał pan dyrektor Andrzej Zaręba. W obecności pocztu sztandarowego odbyło się zaprzysiężenie nowego Prezydium Samorządu Uczniowskiego.
Następnie widzowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez opiekunki SU panią Joannę Wrublewską, panią Ewę Kurpiewską, panią Bogumiłę Podlaską i panią Annę Napiórkowską. Na scenie przy dźwiękach muzyki w humorystyczny sposób zilustrowano życie ucznia w szkole. Uczniowie składali życzenia wierszem i piosenką. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a szczególne gratulacje otrzymały wokalistki Lena i Andżelika.
Życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytom składali pan dyrektor Andrzej Zaręba, pan wójt Robert Wróblewski oraz mamy z Rady Rodziców i członkowie Samorządu Uczniowskiego.
Nowa galeria SPOTKANIE Z PANEM PAWŁEM WIESIOŁKIEM została dodana do albumu fotograficznego.
8 października 2024 r. naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Był nim Pan Paweł Wiesiołek - dziesięcioboista, wielokrotny Mistrz Polski, olimpijczyk. Spotkanie zostało zorganizowane dla upamiętnienia Roku Polskich Olimpijczyków.
Pani Anita Piechocka-Wenda tak zapowiedziała naszego gościa:
W uznaniu zasług i wyjątkowego znaczenia występów polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2024 r. Rokiem Polskich Olimpijczyków.
Jest to uhonorowanie wszystkich polskich uczestników olimpiad sportowych, a powodem do świętowania jest 100. rocznica zdobycia przez polskich sportowców pierwszych medali olimpijskich, co miało miejsce 27 lipca 1924 roku na VIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Medale dla Polski zdobyli wówczas kolarze torowi w składzie: Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk, a także jeździec Adam Królikiewicz na koniu Picador.
W związku z tym mamy przyjemność gościć w murach naszej szkoły dwukrotnego uczestnika igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro z 2016 r. oraz Tokio z 2021 r.
Wielokrotnego medalistę seniorskich mistrzostw Polski, który ma w dorobku dziewięć złotych medali w dziesięcioboju (Białogard 2012, Zgorzelec 2014, Kraków 2015, Warszawa 2016, Suwałki 2018, Kraków 2019, Warszawa 2021, Warszawa 2023 i Warszawa 2024).
Stawał na podium halowych mistrzostw Polski seniorów zdobywając sześć złotych (Spała 2013, Spała 2015, Toruń 2019, Toruń 2020, Toruń 2021 i Toruń 2024) oraz trzy srebrne (Spała 2012, Toruń 2018 i Toruń 2023) medale w siedmioboju.
Stawał na podium młodzieżowych mistrzostw Polski (złoto: Bydgoszcz 2011) oraz halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych.
Pan Paweł Wiesiołek opowiedział o swojej karierze, przeprowadził mini trening oraz odpowiadał na pytania uczniów, rozdawał autografy i pozował do zdjęć.
Anita Piechocka-Wenda
Kiedy spotykamy się z panią Kasią w bibliotece, jest ciekawie, pomysłowo i różnorodnie. Dla nas biblioteka to wyjątkowe miejsce które, zawsze na przedszkolaka czeka! Korzystamy z gościnności, rozwijając zainteresowania książkami. Dziękujemy!
Czwartek 31 października 2024 r. to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Tego dnia odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej, nie kursują autobusy szkolne, stołowka szkolna nie wydaje posiłków.
Rodziców zainteresowanych dyżurem prosimy o kontakt telefoniczny i przekazanie informacji w sekretariacie szkoły do wtorku 29 października 2024 r. (tel. 236914079).
Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela w Pułtusku ogłasza konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich mieszkańców powiatu pułtuskiego pt. „Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości”. Jego celem jest zainteresowanie mieszkańców powiatu przyrodą, architekturą i kulturą własnego regionu oraz promocja walorów turystycznych powiatu pułtuskiego.
W załączniku poniżej znajduje się regulamin konkurs oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla osób pełnoletnich i rodziców, opiekunów prawnych uczniów (osób niepełnoletnich).
Regulamin_konkursu_Najpiekniejsze_zakatki_mojej_miejscowosci.pdf
Takie praktyczne zajęcia dają niesamowite umiejętności, są zachętą sensoryczną do smakowania warzyw i owoców. Utrwalają dobre nawyki żywieniowe. Bawią i uczą jednocześnie pracy w zespole. Serdecznie dziękujemy!
Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę zniczy i wkładów.
Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych wspólnie z wolontariuszami wybierzemy się by posprzątać zapomniane groby i zapalić tam światełko.
Znicze proszę przynosić do szkolnej biblioteki w dniach: 21.10.2024r (poniedziałek) do 24.10.2024r (czwartek do 9.00).
Zebrane znicze zapalimy m.in. na grobach żołnierzy, nauczycieli oraz księży.
Opiekunowie SKW
Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w szkolnym konkursie na „Najładniejszy Różaniec”.
Technika wykonania dowolna. Różańce należy dostarczyć do końca października do p. Katarzyny Jaszczak sala nr 59.
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy Pani Dagmara Ołton serdecznie zaprasza do kolejnej edycji czytelniczego projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym! Projekt dedykowany jest dzieciom w wieku 3-6 lat. Mamy doskonałą okazję do systematycznego odwiedzania tego magicznego miejsca w naszej Winnicy. Drodzy Rodzice samo dziecko do biblioteki nie dotrze. To ogromna przyjemność spędzić tam dłuższą chwilę i zainspirować, zaczarować pociechę książkami. Jeśli sami nie będziemy czytać, nie dziwmy się, że dziecko czytać też nie będzie chciało i nie będzie potrzebowało wiedzy właśnie ze świata książek. Bajkowe Samorządowe Przedszkole w Winnicy realizuje projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zatem drodzy rodzice idziemy do biblioteki po książki! To wyjątkowy, rodzinny czas dla Was!
Uroczystość Pasowania na przedszkolaka zawsze budzi wiele wzruszeń wśród dzieci, nauczycieli, rodziców i zaroszonych gości. Serdecznie witamy 43 dzieci w społeczności Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy. Niech Wasza przygoda z przedszkolem będzie bajkowa, zdrowa i bardzo kolorowa!
2 października 2024 r. społeczność szkoły podstawowej spotkała się w hali sportowej na apelu poświęconym 85. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i 80. Rocznicy Powstania Warszawskiego.
Apel został poprzedzony zajęciami dotyczącymi tych ważynych wydarzeń z historii Polski. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę korzystając z materiałów programu BohaterON - włącz historię i gier edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej.
Całość zorganizowały panie Anna Jacek-Walesiak, Monika Gnatowska i Katarzyna Mossakowska-Kopeć.
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli na kiermasz książek, który będzie trwał do końca października 2024r. w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
W ofercie znajdują się: literatura dla dzieci i młodzieży, kolorowanki, bajki, literatura popularnonaukowa.
Książki zostały dostarczone do szkoły przez firmę Drugi Tom z Radomia.
Uczniowie ZPO im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy 26 września 2024r. wzięli udział w XII edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, mającej na celu propagowanie uniwersalnych wartości, które wynikają z arcydzieł naszej narodowej literatury.
W tym roku klasy VII i VIII naszej szkoły wysłuchały fragmentów "Kordiana" Juliusza Słowackiego. W postać Kordiana wcieliła się p. Iwona Marcinkowska, kierownik ZPO w Winnicy, w postać Grzegorza - p. Henryka Jałmużna, była dyrektor SP w Winnicy.
W trakcie lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem, a także nad aktualnością "Kordiana". Utwór mądry i poruszający, pełen artystycznych walorów i rozważań o najistotniejszych sprawach narodu.
Katarzyna Jałmużna
Ewa Zadrożna