Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

  • DZIEŃ ZIEMI Z MIKOŁAJEM KOPERNIKIEM

    Nowa galeria DZIEŃ ZIEMI Z MIKOŁAJEM KOPERNIKIEM została dodana do albumu fotograficznego.

    Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę, zgodnie z którą ustanowił rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. W bieżącym roku przypada 550. rocznica urodzin i 480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika.

    Z tak ważnych powodów w naszej szkole Dzień Ziemi postanowiliśmy poświęcić Człowiekowi, „który wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię”.

    Na apelu uczniowie przybliżyli postać Mikołaja Kopernika, jego życiorys, dzieła, zasługi, odkrycia i prawa z różnych dziedzin nauki. Przedstawili wiele ciekawostek z życia tej jednej z najbardziej fascynujących postaci okresu renesansu.

    Podsumowane zostały konkursy:

    1.      Konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt. „Portret Mikołaja Kopernika”

    I miejsce – Wiktoria Kosewska kl. 1B, Filip Malinowski kl. 2B, Rozalia Sroka kl. 2B

    II miejsce – Mikołaj Olbryś kl. 1A

    III miejsce – Oskar Bartczak kl. 1A, Marcelina Jończyk kl. 1A

    2.      Konkurs wiedzy pt. „Mikołaj Kopernik i ruchy Ziemi”:

    I miejsce – Julia Brodzik kl. 6B

    II miejsce – Maja Jakubowska kl. 6B

    III miejsce – Nadia Fabisiewicz kl. 6B i Filip Wiśniewski kl. 6B

    3.      Konkurs multimedialny pt. „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”:

    I miejsce – Martyna Berent kl. 8A

    II miejsce – Jan Tkaczyk kl. 7

    III miejsce – Jakub Zawieska kl. 8B

    4.      Konkurs plastyczny pt. „Model przestrzenny Układu Słonecznego”:

    I miejsce – W. Kosewska kl.1B, M. Jończyk kl.1A, O. Jóźwiak kl.1B, W. Katner kl.3A, K. Mąka kl. 3B, K. Kaźmierczak kl.4A, A. Żbikowski kl.4A, M. Żebrowski kl.4A, W. Zawieska kl.4A, P. Kowalewska kl.4A, S. Saracyn kl.4A, Z. Wasilewska kl.4A, K. Winnicki kl.4A, L. Żbikowska kl.4B, M. Łasiński kl. 5A.

    Laureatom Pan Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody. Gratulacje!!!

    Wystrój hali stanowiły plakaty, bardzo starannie i z dużą kreatywnością wykonane przez uczniów klas czwartych i piątych.

    Mikołaj Kopernik, kiedy miał 10 lat marzył, by polecieć w kosmos. Niestety w XV wieku było to niemożliwe. My, ludzie żyjący w XXI wieku już jesteśmy w stanie spełniać takie pragnienia.

    Na zakończenie apelu obejrzeliśmy prezentację dotyczącą współczesnych metod badania Wszechświata, lotów kosmicznych oraz miejsca i wielkości Ziemi w Układzie Słonecznym oraz miejsca i wielkości człowieka, jego roli na świecie, jego działalności dla przepięknej błękitnej planety.

    Wnioski  nasuwają się same:

    CEŃ I SZANUJ TWOJĄ ZIEMIĘ CHOĆ PRZEZ CHWILĘ.

    Krucha jest nasza planeta i ważne jest, aby chronić „tę małą niebieską kropkę”.

    Pewne jest, że mamy tylko jeden dom – Ziemię.

    Pomyśl o tym: NASZ ŚWIAT JEST PIĘKNY.

    Iwona Michałowska

    Irena Maciątek

  • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

    Nowa galeria TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM została dodana do albumu fotograficznego.

    Eliminacje Powiatowe XLIV  Ogólnopolskiego Turnieju

    Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    Dnia 17 kwietnia  2023 r. w  PSP w Winnicy odbyły się Eliminacje Powiatowe XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wszystkich uczestników z powiatu pułtuskiego przywitał Dyrektor ZPO w Winnicy pan Andrzej Zaręba.

    Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach  zwłaszcza przez dzieci i młodzież szkolną. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

    Gośćmi turnieju byli Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie pan Józef Szypulski, Wójt Gminy Winnica pan Robert Wróblewski.

    Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pułtusku kom. Wiesław Rupiński  rozpoczął  turniej i przywitał zaproszonych gości, jak również drużyny z opiekunami uczestniczące w tym wydarzeniu. Przypomniał regulamin i zasady obowiązujące podczas konkurencji teoretycznej, w której będą brali udział zawodnicy.

    Następnie głos zabrał Wójt Gminy Winnica pan Robert Wróblewski.

    Turniej  zorganizowany był w dwóch  grupach rywalizacyjnych:

    • Grupa I - uczniowie szkół  podstawowych w wieku 10-12 lat;
    • Grupa II - uczniowie powyżej 12 lat.

    Drużyny miały do wykonania konkurencje teoretyczne - test wiedzy i test ze skrzyżowań. Test wiedzy obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym.

    Test ze skrzyżowań polegał na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez różne tego typu miejsca.

    Nad prawidłowym przebiegiem  turnieju czuwali funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego  KPP w  Pułtusku.

    Naszą szkołę reprezentowała drużyna w Grupie I: Maksymilian Łasiński, Anna Mościcka, Filip Zadożny, Eliza Zinówko. Opiekunem grupy jest nauczycielka techniki pani Marzena Melnicka.

    Nasi zawodnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów dotyczących pieszych, rowerzystów i innych  uczestników  ruchu drogowego. Osiągnęli wysoką punktację w testach. Dzięki temu zajęli I miejsce w swojej grupie wiekowej i zakwalifikowali się do następnego etapu, czyli turnieju rejonowego, który odbędzie się 28 kwietnia 2023 r. w Przasnyszu.

    Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

    Marzena Melnicka

  • KLASY IV W PARKU ROZRYWKI "MANDORIA"

    Dnia 18.04.2023 r. klasy IV a i IV b z wychowawcami i opiekunami panią Katarzyną Mossakowską-Kopeć i Anitą Piechocką-Wenda wyruszyły do największego w Europie tematycznego Parku Rozrywki "Mandoria".

    Park oferował uczniom nieograniczone i zróżnicowane atrakcje: karuzele, roller-coastery, rowerki wodne, zjeżdżalnie, małpi gaj, statki, strzelnice, zjeżdżalnie i wiele innych. W tym parku atrakcje są naturalną częścią całego miejsca ze swoją historią i stylem, gdzie dzieci bezpiecznie, i do woli oddają się przyjemnościom oraz sprawdzają swoją aktywność fizyczną.

    Oprócz głównych atrakcji i licznych gier zręcznościowych, uczniowie brali udział w lekcji edukacyjnej poświęconej historii pieniądza. Na koniec zajęć uczniowie wybijali starym sposobem dukata mandoryjskiego, którego zabierali jako pamiątkę. Poruszając się po parku i korzystając z atrakcji, można było spotkać mandoriańskie osobistości w renesansowych strojach.

    Na miejscu zjedliśmy smaczny posiłek. Zabawom nie było końca. Niestety, co dobre szybko się kończy, trzeba było wracać. O 17.00 cali, zadowoleni, choć nieco zmęczeni wróciliśmy do Winnicy.

    Krystyna Roze

    Izabela Skrzecz

     

  • NASZE MISTRZYNIE POWIATU

    18 kwietnia 2023 r. w Zatorach rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt klas VI i młodsze. Nie mogło zabraknąć dziewcząt z naszej winnickiej szkoły. Obok zawodniczek z SP Płocochowo, SP Zatory, SP3 Pułtusk i SP 4 Pułtusk stworzyły ciekawe zawody.

    Zagraliśmy systemem "każdy z każdym". Już po pierwszych trzech meczach z SP 4 Pułtusk, SP 3 Pułtusk i PS Płocochowo, które udało się wygrać wiadomo było, że nasze dziewczęta zdobyły mistrzostwo. Ostatni mecz z gospodyniami, choć przegrany, nie zmienił już niczego. Brawo dziewczęta i powodzenia na mistrzostwach rejonu! Dziękujemy Panu Dyrektorowi za możliwość uczestnictwa w zawodach.

    Skład naszego zespołu: Rakowska Nikola, Mączyńska Karolina, Jasińska Nadia, Wiloch Oliwia, Staniszewska Maja, Żebrowska Nikola, Żebrowska Ola, Mroziewicz Zuzanna.

    Tomasz Szeliga

  • ŚWIATOWY MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

    2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku w naszej szkole obchodzony był dzień później. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, którego celem jest propagowanie wiedzy na ten temat i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

    Uczniowie oraz kadra pedagogiczna ubrali się tego dnia w kolorze niebieskim, był to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielami: p. Anitą Piechocką-Wendą, p. Edytą Zych, p. Anną Napiórkowską oraz p. Tomaszem Szeligą przeprowadzili akcję informacyjną – rozdawali niebieskie balony i ulotki na temat autyzmu. Odwiedzili wiele miejsc w Winnicy, byli między innymi w Urzędzie Gminy, na Poczcie, w banku, kwiaciarni. Nie bądź zielony w temacie autyzmu – bądź niebieski!

    Anna Napiórkowska

    Sylwia Sieńkowska

    Edyta Zych

  • KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZ O WIOŚNIE"

    Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie recytatorskim na wiersz własnego autorstwa. Prezentacja utworów poetyckich odbędzie się w przedszkolu 12 maja 2023 roku. /regulamin i informacje o konkursie znajdują się w zakladce  "Konkursy" na stronie przedszkola/

  • KONKURS RECYTATORKI "W ŚWIECIE POEZJI GELLNER, WAWIŁOW, CHOTOMSKIEJ"

    Bibliotekarz szkolny i logopeda serdecznie zapraszają uczniów klas I - II do udziału w Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się ok. 15 maja 2023 r.

    1. Cele konkursu

    • popularyzowanie poezji Doroty Gellner, Danuty Wawiłow oraz Wandy Chotomskiej;
    • rozwijanie zdolności recytatorskich; doskonalenie warsztatu artystycznego i wyrazistej wymowy;
    • rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej wśród dzieci;
    • dbałość o kulturę słowa i podnoszenie poziomu kompetencji językowych oraz zasobu słownictwa;
    • uczenie współzawodnictwa wśród dzieci w przyjaznej atmosferze; 

    2. Warunki uczestnictwa

    • konkurs przeznaczony jest dla uczniów  klas I - II;
    • podczas konkursu każde dziecko będzie prezentowało wybrany wiersz z dorobku D. Gellner, D. Wawiłow lub W.  Chotomskiej o dowolnej tematyce.
    • mile widziane stroje tematyczne, rekwizyty, ruch sceniczny.

    3. Kryteria oceny

    • Komisja dokona oceny recytacji w skali 1-5 w grupach wiekowych: klasa I, klasa II.
    • Recytacje wierszy będą oceniane wg następujących kryteriów:
    1. dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie;
    2. interpretacja tekstu;
    3. kultura słowa;
    4. ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu);
    • Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Komisja ogłosi wyniki konkursu; 

    4. Nagrody

    • W konkursie przewidziano 3 nagrody główne (I, II, III miejsce) w każdej grupie wiekowej, oraz wyróżnienia;
    • laureaci z każdej grupy wiekowej otrzymają nagrody oraz dyplomy;
    • wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplom za udział w konkursie;
    • ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu konkursu;

    Serdecznie zapraszamy pierwszoklasistów i drugoklasistów do udziału w konkursie. 

    Katarzyna Jałmużna

    Martyna Prokop

  • KONKURS "Rodzina Ulmów z Markowej - historia wypełniona dobrocią i miłością""

    Fundacja BO WARTO zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie "Rodzina Ulmów z Markowej - historia wypełniona dobrocią i miłością". Jest to konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej w kategoriach I (uczniowie klas I-III) i II (uczniowie klas IV-VI) - ILUSTRACJA z życia Rodziny Ulmów w Markowej oraz kategoria III (uczniowie klas VII-VIII) - PLAKAT zainspirowany tytułem Konkursu, czyli „Rodzina Ulmów z Markowej - historia wypełniona dobrocią i miłością.”

    Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w zakładce Regulaminy konkursów. Ze względów organizacyjnych prosimy o dostarczenie prac do sekretariatu szkoły do dnia 27 kwietnia 2023 r.

    PLAKAT w całości stanowi formę graficzną. Zadrukowywany jest z reguły na całej powierzchni papieru i najczęściej posiada bogatą kolorystykę. Elementy graficzne co najmniej dorównują informacji tekstowej, z reguły jednak dominują. Napisy są często przetworzone artystycznie.

  • 160. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO - OGŁOSZENIE KONKURSU

    W 2023 roku obchodzona jest 160. rocznica wybuchu powstania styczniowiego. Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody. Na lekcjach historii przeprowadzono zajęcia na temat insurekcji 1863 roku. Szczególną uwagę poświęcono postaci Romualda Traugutta - dyktatora powstania oraz Rafała Krajewskiego - ministra w rządzie powstańczym, urodzonego w pobliskich Łępicach (wówczas Łempicach Wielkich).

    Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy i Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Sieka w Błędostowie organizują konkurs wiedzowy dotyczący powstania styczniowego.

    Głównym celem konkursu jest promowanie i kształtowanie postaw patriotycznych w nawiązaniu do tradycji niepodległościowej narodu polskiego oraz przedstawienie ważnych wydarzeń i postaci związanych z powstaniem styczniowym, z uwzględnieniem historii i kultury Małej Ojczyzny.

    Cele konkursu są spójne z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 (1. Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji oraz 7. (…) Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych), a także z podstawą programową kształcenia ogólnego.

    Regulamin konkursu wraz ze zgłoszeniem znajduje się w zakładce Regulaminy konkursów.

    Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie następuje poprzez przyniesienie do sekretariatu szkoły ucznia w terminie od 12 kwietnia 2023 r. do 26 kwietnia 2023 r. pisemnej deklaracji uczestnictwa (załącznik nr 1 do regulaminu).

    Udział w konkursie polega na wykonanie zadań konkursowych (uzupełnienie testu wiedzowego) w dniu 12 maja 2023 r. Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV-VIII i jest podzieelony na grupy wiekowe.

    Anna Jacek-Walesiak

    Monika Gnatowska

    Katarzyna Mossakowska-Kopeć

    Krystyna Roze

    Urszula Roze

  • Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

    Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

    Z największą  przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8B,
    Julia Wasilewska
    została laureatką Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów!

    Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów (OJAJ) to najbardziej prestiżowy test sprawdzający umiejętności uczniów ostatnich lat szkoły podstawowej w zakresie języka angielskiego. Sama Olimpiada zawiera różnorodne zadania, które pozwalają ocenić nie tylko wiedzę, ale również intuicję językową osób do niej przystępujących. 

    Droga Julii do finału nie była łatwa.  Konkurs składał się z trzech etapów, każdy z nich podzielony był na dwie części. Uczennica zmierzyła się  z testami pisemnymi, testami on-line, nagrała film ze swoją prezentacją ustną oraz przeszła celująco przez rozmowę końcową, dotyczącą wymagających tematów.

    Olimpiada jest przepustką do najlepszych liceów w Polsce oraz zwalnia z części egzaminu ósmoklasisty poświęconej językowi angielskiemu. Przygotowania do OJAJ pomagają  podnieść umiejętności języka angielskiego nawet do poziomu C1 ( biegły), co otwiera mnóstwo możliwości w przyszłości, min. studia zagraniczne.

    Gratulujemy olbrzymiego sukcesu!!!

  • WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE

    4 kwietnia 2023r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu „Znam lektury i ich autorów”. W konkursie przeznaczonym dla uczniów klas III – IV  wzięło udział 15 osób.

    Wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz nagród książkowych dokonała pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak.

    I miejsce zdobyły:

    - Karolina Paska kl. III b

    - Julia Wróblewska kl. IV  b

    - Wiktoria Wasilewska kl. IV b

    - Maja Lewandowska kl. IV a

    - Lena Żbikowska kl. IV  b

     

    II miejsce zajęli:

    - Patrycja Kowalewska kl. IV a

    - Adam Filipkowski kl. IV b

    - Lena Łukaszewska kl. IV b

    - Julia Rosłońska kl. IV b

     

    III miejsce zdobyły:

    - Lena Kłos kl. III a

    - Joanna Mierzejewska kl. III a

    - Halina Glinicka kl. III a

    - Dorota Błońska kl. III a

    - Zofia Zaręba kl. III a

    - Oliwia Wiloch kl. III a

    Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.

    Katarzyna Jałmużna

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Dyrektor, wychowawcy i nauczyciele

    Publicznej Szkoły Podstawowej

    im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy

    serdecznie zapraszają na zebranie z rodzicami

    w dniu 18 kwietnia 2023 r. (tj. wtorek).

    16:00 – zebranie ogólne połączone z prelekcją na temat fonoholizmu – stołówka szkolna.

    16:30 – spotkania z wychowawcami (rodzice uczniów klas ósmych – spotkanie informacyjne na temat organizacji egzaminu ósmoklasisty – stołówka szkolna).

    16:00-17:30 – dyżur nauczycieli – pokój nauczycielski.

    Ia – p. Iwona Lachowska (sala 15)

    Ib – p. Bogumiła Podlaska (sala 12)

    IIa – p. Agnieszka Warda (sala 9)

    IIb – p. Marzena Drobot (sala 7)

    IIIa – p. Marzena Melnicka (sala 16)

    IIIb – p. Marzena Jaskulska (sala 10)

    IVa – p. Izabela Skrzecz (sala 28) - zebranie klasowe od 17:00

    IVb – p. Krystyna Roze (sala 36) - zebranie klasowe od 17:00

    Va – p. Ewa Kurpiewska (sala 53)

    Vb – p. Anita Piechocka-Wenda (sala 41) - zebranie klasowe od 17:00

    VIa – p. Iwona Michałowska (sala 33)

    VIb – p. Irena Maciątek (sala 34) - zebranie klasowe od 14:00

    VII – p. Joanna Wrublewska (sala 42)

    VIIIa – p. Tomasz Szeliga (stołówka, sala 29)

    VIIIb – p. Ewa Zadrożna (stołówka, sala 56)

  • WARSZTATY Z DIETETYKIEM

    Dnia 4 kwietnia 2023r. uczniowie klas 6a, 6b oraz 7 brali udział w spotkaniu z dietetykiem. Warsztaty prowadziła dietetyk p. Arleta Prus – Konieckiewicz z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Pułtusku.

    Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak sposób odżywiania wpływa na stan naszego organizmu. Pani dietetyk wyjaśniła, dlaczego należy ograniczać spożycie słodyczy, fast foodów i słodkich napojów. Ponadto nasi uczniowie dowiedzieli się, że to, co jemy ma wpływ nie tylko na masę ciała, ale również na stan psychiczny i fizyczny organizmu.

    Serdecznie dziękujemy Pani Arlecie Prus – Konieckiewicz za przeprowadzenie warsztatów oraz przekazanie tak ważnych i ciekawych informacji.

     

    Martyna Prokop

  • ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

    Zapraszamy rodziców dzieci z Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy na spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pułtusku na  temat:

    „Rodzice mają moc, czyli jak budować pozytywną motywację u dzieci”

    Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. / czwartek / o godz. 15:00 w budynku przedszkola sala Krasnoludki/. Po prelekcji przewidziana jest dyskusja, konsultacje.

  • DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

    13 kwietnia jest obchodzony Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ten dzień został uczczony przez społeczność naszej szkoły. Odbyły się lekcje historii poświęcone tematyce II wojny światowej, a w szczególności dotyczące zbrodni katyńskiej.

    Uczniowie zapalili znicze przed Dębem Pamięci, który od 13 kwietnia 2014 roku rośnie obok budynku naszej szkoły. Dąb Pamięci jest symbolem upamiętnienia przedwojennego ucznia szkoły w Winnicy Stefana Zawadzkiego, aspiranta Policji Państwowej zamordowanego w Twerze w 1940 r.

    Korytarz szkolny zdobią gazetki ścienne poświęcone tematyce katyńskiej. Oglądający podziwiają plakaty wykonane przez naszych uczniów.

    Anna Jacek-Walesiak

    Katarzyna Mossakowska-Kopeć

  • KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

    Wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki

    w Warszawie

    Wycieczka klas piątych do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się 29 marca, w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Pani przewodnik zapoznała nas z historią Igrzysk Olimpijskich, przedstawiła dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich oraz początki sportu w Polsce do współczesności. Przybliżyła sylwetki wielu wybitnych sportowców reprezentujących liczne dziedziny sportu. Uczniowie zobaczyli min. pierwsze rowery, narty, łyżwy, które na przestrzeni wieków zmieniały swój wygląd. Zobaczyli również pochodnie, którymi przenoszono ogień olimpijski podczas kolejnych olimpiad, medale olimpijskie oraz wiele innych eksponatów i zdjęć.

    Drugim punktem  programu była lekcja pt. „Szlakiem Wisły”, podczas której uczniowie mieli okazję poznać  techniki orientacji w terenie oraz utrwalić sobie geografię Polski. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak działa kompas, jak nazywają się kierunki geograficzne orazdlaczego rzeka Wisła jest nazywana „Królową polskich rzek”. W trakcie zajęć uczestnicy korzystali z kart pracy, kompasów oraz prezentacji w Power Poincie.

    Opiekunowie wycieczki

    Ewa Kurpiewska

    Anita Piechocka-Wenda

    Anna Napiórkowska

  • MRÓWECZKI NA WYCIECZCE...

    Mróweczki, nasze najmłodsze dzieci, wyruszyły na swoją pierwsza wycieczkę. Pojechały do Sali Zabaw Bąbelkowo do Nasielska. Były bardzo dzielne i samodzielne. Świetnie się tam bawiły. Wróciły zmęczone, ale bardzo szczęśliwe. Ruch to zdrowie każda Mróweczka Ci to powie.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU.

    Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach związanych ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Odnosimy przekonanie, że im młodsze dzieci - przedszkolaki - tym autyzm zrozumieć i oswoić jest łatwiej. Pamiętajmy o zrozumieniu, wsparciu i pomocy. Tak niewiele potrzeba, żeby świat stał się bardziej solidarny i ludzki. Dziękujemy rodzicom, że zadbali w dniu dzisiejszym o ubrania różowe i niebieskie dla dzieci, to zewnętrzna forma jedności ze wszystkimi, którzy o autystkach pamiętają. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach związanych ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Dziękujemy rodzicom, że zadbali w tym dniu  o ubrania różowe i niebieskie dla dzieci, to zewnętrzna forma jedności ze wszystkimi, którzy o autystkach pamiętają.

  • BIEDRONKI NA WARSZTATACH.

    Po śniadaniu wielkanocnym Biedroneczki uczestniczyły w warsztatch kreatywnych w Fabryce Pomysłów w Ciechanowie. Wykonały piękne, barwne pisanki, a po pracy wesoło bawiły się w sali zabaw. Wróciły bardzo zadowolone i uśmiechnięte.

  • ŚNIADANIE WIELKANOCNE W PRZEDSZKOLU.

    Każdego roku we wszystkich grupach przedszkolnych dzieci spożywają tradycyjne potrawy wielkanocne podczas uroczystego śniadania wielkanocnego.  Pięknie udekorowane stoły i  sale tworzą wspaniałą atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci dzieląc się jajkiem składają sobie życzenia, szukają zajączka ukrytego na podwórku przedszkolnym, otrzymują upominki od zajączka. Poznają historię męki i śmierci Pana Jezusa. W ten sposób wychowawcy starają się wspólnie z dziećmi kultywować naszą polską tradycję i zwyczaję wielkanocne.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć