Ramowy plan pracy świetlicy szkolnej

RAMOWY  PLAN PRACY  ŚWIETLICY SZKOLNEJ

7.00 – 8.30 – Zbieranie się dzieci  w świetlicy. Rozmowy z rodzicami. Sprawdzenie przygotowania do zajęć. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań „Poranek z książką”- zajęcia czytelnicze. Gry i zabawy stolikowe . Kolorowanie rysunków tematycznych.

8.30 – 9.30 – Zajęcia tematyczne prowadzone wg planu pracy dydaktyczno-wychowawczego. Zabawy indywidualne i grupowe wg zainteresowań dzieci. Gry planszowe i konstrukcyjne. Gry dydaktyczne, gry i zabawy rozwijające twórcze myślenie, oglądanie filmów. Gimnastyka poranna – zajęcia ruchowe Zajęcia relaksacyjne przy muzyce Zajęcia na świeżym powietrzu (boisko, plac zabaw ).

10.00 – 12.00 – Zajęcia tematyczne wg tygodniowego planu pracy świetlicy (ruchowe, plastyczne, czytelnicze, oglądanie bajek, zabawy na świeżym powietrzu). Zabawy okolicznościowe, organizacja konkursów. Bieżące kontakty z pedagogiem szkolnym i wychowawcami. Przygotowanie materiałów do zajęć i gazetek okolicznościowych. Dyżur wychowawców w stołówce szkolnej (opieka podczas spożywania obiadu).

12.00 – 14.00 – Zajęcia relaksacyjno-wyciszające Pomoc w odrabianiu prac domowych wg potrzeb. Zajęcia na świeżym powietrzu (boisko, plac zabaw)

14.00 – 15.00 – ,,Godzina z kulturą”, czytanie bajek, baśni, wierszy, oglądanie filmów. Prace indywidualne i zespołowe w grupach i zespołach zadaniowych. Zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne, ruchowe, rozwijające zdolności manualne, gry dydaktyczne, zabawy z zastosowaniem dramy, zabawy tematyczne, pogadanki i rozmowy, konkursy, quizy w zależności od potrzeb grupy. Odrabianie prac domowych.

15.00 – 16.10 – Porządkowanie sali świetlicy. Zabawy i gry w kącikach zainteresowań. Zabawy rozwijające pamięć i spostrzegawczość. Gry i zabawy logiczne. Zabawa według indywidualnych zainteresowań dzieci (odrabianie pracy domowej, zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, gry planszowe, układanie, rysowanie, oglądanie filmów dla dzieci).

Ramowy plan dnia świetlicy jest dokumentem podlegającym modyfikacji zgodnie z aktywnością i zainteresowaniami dzieci.