17.04.2020
Temat: Radośnie śpiewamy „Alleluja”.
Witaj!!!
Proszę, otwórz podręcznik na stronie 84 i popatrz na ilustrację, która przedstawia Pana Jezusa zmartwychwstałego. Posłuchajcie, jak zachowały się Maria i Maria Magdalena, gdy ujrzały pusty grób i usłyszały słowa anioła o tym, że Pan Jezus powstał z martwych.
Poproś Rodziców, aby przeczytali tekst Pisma Świętego ewangelia wg św. Mateusza wers 28 rozdział od 5 do 8.
„Anioł zaś przemówił do niewiast: «Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział. Przyjdźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem». Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, (…) z wielką radością, i pobiegły oznajmić to Jego uczniom”.
Odpowiedz:
– Kogo szukały kobiety?
– Kogo zobaczyły przy grobie?
– Co anioł wyjaśnił kobietom?
– Co zrobiły kobiety, gdy się dowiedziały, że Jezus powstał z martwych?
Kobiety z wielką radością pobiegły, aby wszystko opowiedzieć uczniom Pana Jezusa, podzielić się z nimi swoją radością.
– W jaki sposób ludzie wyrażają radość?
– Jakim okrzykiem wyrażamy radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa?
Tak ALLELUJA
Słowo „alleluja” pochodzi z języka hebrajskiego i znaczy „wysławiajcie Pana”. Alleluja jest też radosnym okrzykiem na zmartwychwstanie Pana Jezusa.
Pokoloruj dowolną kredką pola oznaczone kropką na str. 84 i odczytaj słowo, którym ogłaszamy zwycięstwo Jezusa nad śmiercią. Pozostałe pola pokoloruj na różowo.
Pokoloruj zmartwychwstałego Jezusa i Jego grób.
– Gdzie możemy usłyszeć słowo „alleluja”? (w kościele na Mszy św.)
– Kiedy i w którym momencie Mszy Świętej słyszymy „alleluja”?
Alleluja przed Ewangelią jest radosnym pozdrowieniem Pana Jezusa i przygotowaniem do uważnego wsłuchania się w Jego słowa.
– Jak się zachowujemy, słysząc w kościele śpiew ALLELUJA? (wstajemy i włączamy się w śpiew) Każda Msza Święta jest radosnym spotkaniem z Panem Jezusem. Dlatego zawołaj teraz radośnie „Pan Jezus zmartwychwstał. Alleluja!”
Popatrz na stronę 75 i spróbuj naśladować gesty chłopca i zaśpiewaj na sobie wymyśloną melodię piosenkę z gestami.
Pięknie!!!
16.04.2020
Temat: Zmartwychwstały Pan Jezus żyje wśród nas.
Witaj!
Dziś poznasz prawdę o obecności Jezusa zmartwychwstałego w naszym życiu.
Skąd wiemy, że Pan Jezus jest tutaj z nami?
W Ewangelii św. Mateusza rozdział 28 wers 20b czytamy słowa, które Jezus wypowiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.
Otwórz teraz podręcznik na stronie 87 i przypatrz się ilustracjom.
Odpowiedz na pytania:
– Co robi chłopiec na pierwszym obrazku?
– Kto mu towarzyszy?
– Gdzie znajdują się dzieci?
– Co robią dzieci na boisku?
– Dokąd idzie rodzina?
– Która z osób na obrazku wie, że jest z nią Pan Jezus?
Pan Jezus jest z nami zawsze. Nie tylko wtedy, gdy się modlimy czy jesteśmy w kościele. Jest z nami podczas zabawy, spaceru, rozmowy z mamą. My nie zawsze o tym pamiętamy.
Połącz kolorową kredką postać Jezusa z sytuacjami, w których On jest wśród nas.
Poproś teraz Rodzica, aby przeczytał Ci opowiadanie „Kacper i jego brat” i powiedz:
– Co zaciekawiło Maćka podczas Mszy Świętej?
– Co Kacper wytłumaczył Maćkowi po wyjściu z kościoła?
– Jakimi słowami ksiądz w czasie Mszy Świętej przypomina nam, że Jezus jest obecny wśród nas? – W jaki sposób możemy wyrazić wiarę w to, że Jezus jest z nami?
Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje. Chociaż Go nie widzimy, to wiemy, że jest z nami zawsze, bo On sam tak powiedział. Cieszymy się z tego, że nas bardzo kocha. Dlatego zawsze możemy Mu za to dziękować.
Pan Jezus jest z nami podczas Mszy Świętej. Zastanów się, jaką literą rozpoczynają się nazwy przedmiotów i postaci na rysunkach na stronie 86. Wpisz je w kratki i odczytaj słowa, które wypowiada ksiądz.
Wykonaj zadania do następnej katechezy. Nie musisz przesyłać zdjęć ze swojej dzisiejszej pracy.
Brawo!!!
Opowiadanie: „Kacper i jego brat”.
Kacper z I klasy ma młodszego brata Maćka, który ma cztery lata
i o wszystko pyta: „Co to?”, „Dlaczego”? Kiedy Kacper jest w domu, Maciek zadaje mu mnóstwo pytań. W niedzielę, jak zwykle, całą rodziną poszli do kościoła na Mszę Świętą. Kacper lubi stać blisko ołtarza, bo wtedy wszystko widzi i czasami, kiedy ksiądz o coś pyta, może się zgłosić i odpowiedzieć. Natomiast Maciek siedzi z rodzicami w ławce. Jednak tym razem chciał koniecznie być blisko swojego starszego brata. Kiedy ksiądz powiedział „Pan z wami”, zapytał cicho Kacpra:
– Jaki Pan? O kim ksiądz mówi?
Kacper nic nie odpowiedział, tylko położył palec na usta, pokazując Maćkowi, że ma być cicho. W środku Mszy Świętej Maciek znowu usłyszał „Pan z wami” i również spytał brata:
– Jaki Pan?
– Wytłumaczę ci, jak wyjdziemy – odparł Kacper.
Po wyjściu z kościoła Kacper tłumaczył młodszemu bratu:
– Ksiądz na początku Mszy Świętej przypomina wszystkim, że jest z nami Pan Jezus.
– A gdzie jest Pan Jezus? – dopytywał Maciek.
– No… jest wszędzie. Ale na Mszy Świętej spotyka się z nami wyjątkowo uroczyście – odparł zniecierpliwiony Kacper. – A dlaczego uroczyście? – dopytywał się Maciek.
Kacper westchnął głęboko i stwierdził, że już nie da rady odpowiedzieć, więc powiedział krótko:
– Zapytaj taty.
– Widzisz, synku – zaczął tata – Pan Jezus jest z nami, ale my czasem o tym zapominamy. Dlatego kiedy przychodzimy na spotkanie z Nim do Jego domu, ksiądz przypomina nam o tym.
Materiał do świąt wielkanocnych
Temat: „Świętujemy Zmartwychwstanie Jezusa.”
Witam Cię serdecznie.
Skończył się czas Wielkiego Postu i rozpoczął się radosny czas wielkanocny.
Otwórzcie podręcznik na stronie 82. Popatrz.
Po śmierci Pana Jezusa na krzyżu Jego ciało złożono do grobu. Grób wykuto w skale i zamknięto ogromnym, ciężkim kamieniem. Postawiono straże broniące dostępu do Pana Jezusa. Smutny był to widok. W niedzielę rano przychodzą do grobu kobiety, które bardzo kochają Pana Jezusa. W dłoniach trzymają słoiczki z pachnącymi olejkami i ziołami. Chcą skropić ciało Pana Jezusa, bo tak nakazywał zwyczaj. Myślą: „Poprosimy straże, odsuną nam głaz”. Przychodzą i... widzą, że kamień jest odsunięty, grób pusty, a silni żołnierze drżą ze strachu. Na głazie jaśnieje anioł w szatach białych jak śnieg. Kobiety przestraszyły się. „Nie bójcie się – mówi Anioł – szukacie Jezusa ukrzyżowanego, tu Go nie ma, powstał z martwych”. Jakże cieszą się kobiety. Jezus żyje! Zwyciężył! Pokonał śmierć i zło. Biegną powiedzieć o tym uczniom. Dokończ kolorować rysunek i odpowiedz:
– W jaki dzień kobiety szły do grobu Jezusa?
– Kto im powiedział o zmartwychwstaniu Jezusa?
– Dlaczego kobiety tak bardzo z tego się ucieszyły?
– Co pokonał Pan Jezus?
– Dlaczego się cieszymy, że Jezus żyje?
Na pamiątkę zmartwychwstania Pana Jezusa obchodzimy święto zwane Wielkanocą. W tym dniu wszyscy wierzący spotykają się z Jezusem na Mszy Świętej. Najwytrwalsi przychodzą do kościoła wcześnie rano, gdy wschodzi słońce. Każda niedziela w roku przypomina nam o tym wydarzeniu i dlatego niedziela jest dniem świętym. W czasie wielkanocnym pojawiają się w kościele znaki Chrystusa zmartwychwstałego np baranek z chorągiewką, paschał. Odszukaj wśród naklejek znaki zmartwychwstałego Jezusa. Wklej je w odpowiednie miejsca na stronie 83. Możesz dorysować przy stole swoją rodzinę podczas śniadania wielkanocnego.
Wesołych Świąt!!!
Temat: „W Wielką Sobotę odwiedzamy Jezusa"
Witaj!!!
Dzisiaj spotkamy się przy grobie Pana Jezusa. Jest to inny grób niż te, które są na naszym cmentarzu. W tym grobie został złożony Pan Jezus, który z miłości do każdego z nas oddał swoje życie na krzyżu. Ale Jezus nie pozostał w grobie! On pokonał śmierć i zmartwychwstał. W ten sposób każdy z nas otrzymał życie wieczne.
Otwórz podręcznik na stronie 80. W Wielką Sobotę odwiedzamy grób Jezusa w kościele. Modlimy się do Jezusa ukrytego w Hostii. Wklej naklejkę z monstrancją i pokoloruj napis na żółto.
A teraz poproś Rodzica, aby przeczytał opowiadanie o tym, co przeżyli nasi znajomi w Wielką Sobotę.
Z uwagą posłuchajcie opowiadania „ Odwiedzamy Jezusa.”
Była Wielka Sobota rano. Mama powiedziała do Kuby:
– Kuba, dzisiaj jest Wielka Sobota. Pomożesz mi przygotować święconkę?
– Chętnie, Mamusiu – odpowiedział Kuba. – Ale co to jest święconka? Mama uśmiechnęła się i wyjaśniła synkowi:
– Święconka to specjalnie przygotowane pokarmy: jajka, chleb, wędliny, przyprawy, które wkłada się do pięknie ozdobionego koszyczka i zanosi się w Wielką Sobotę do kościoła. W kościele ksiądz poświęca te pokarmy, aby można je było zjeść na śniadaniu wielkanocnym.
Kuba uśmiechnięty od ucha do ucha pomagał mamie przygotować święconkę. Z radością malował jajka na różne kolory specjalną farbką. Kiedy wszystko było gotowe, mama dała Kubie baranka z cukru.
– Baranka też trzeba włożyć do koszyczka – dodała, widząc na twarzy Kuby zdziwienie.
– A teraz pójdziemy do kościoła, żeby kapłan poświęcił te pokarmy.
W kościele Kuba nie mógł się napatrzeć na mnóstwo pięknie ozdobionych koszyczków z pokarmami ustawionych na bardzo długim stole wzdłuż kościoła. Mama również postawiła tam koszyk i razem z Kubą poszła do Bożego grobu. Po drodze tłumaczyła synkowi:
– Pójdziemy pomodlić się przy Bożym grobie.
– I będzie stała tam trumna? – spytał Kuba.
– Nie, synku. To grób inny niż wszystkie groby na cmentarzu. Tam w monstrancji jest Hostia, w której jest żywy Pan Jezus. Kiedy Pan Jezus umarł na krzyżu, Jego ciało zostało położone w grobie, ale Pan Jezus, który jest prawdziwym Bogiem, zmartwychwstał, pokonał śmierć i wyszedł z grobu żywy. A grób pozostał pusty.
Kiedy Kuba z mamą doszli do Bożego grobu w kościele, chłopiec zauważył figurkę martwego ciała Pana Jezusa. Zapytał mamę:
– Dlaczego tu leży umarły Pan Jezus? Przecież mówiłaś, mamo, że Pan Jezus wyszedł z grobu i grób jest pusty!
– Tak, synku, odpowiedziała mama. Pan Jezus wyszedł z grobu i grób był pusty. Ta figura leży tutaj dlatego, że ma nam dzisiaj, w Wielką Sobotę, przypominać, że Pan Jezus po śmierci na krzyżu leżał w grobie.
Teraz mama uśmiechnęła się i wskazała ręką do góry. Kuba dopiero w tym momencie zauważył coś, czego wcześniej nie dostrzegł. Wysoko nad grobem stała otulona białym welonem monstrancja, w której jaśniał Najświętszy Sakrament.
– Pan Jezus żyje – powiedziała cichutko mama. – Jest tutaj z nami pod postacią tego białego chleba – Hostii.
Po chwili mama dodała:
– Synku, spójrz na krzyż. Cierpiał na nim Pan Jezus. Cierpiał i umarł z miłości do każdego człowieka. Światło palących się świec to znak, że Pan Jezus pokonał mroki śmierci i przeszedł do życia. A te piękne kwiaty to znak naszej radości, którą nam daje Pan Jezus przez swoje zmartwychwstanie.
Odpowiedz:
– Co Kuba przygotowywał z mamą i tatą?
– Co mieli włożone do koszyczka?
Na stronie 81 jest koszyk świąteczny. Wymień co do niego wkładamy w Wielką Sobotę. Pokoloruj rysunek. Przeczytaj zagadkę. Rozwiązanie wpisz w linie i narysuj w ramce.
Ładnie.
Pamiętaj o codziennej modlitwie.
Temat: „Pan Jezus umiera na krzyżu z miłości do nas.”
Witaj!!!
Dziś w zbawczym wydarzeniu zawartym w liturgii Wielkiego Piątku poznasz postawy szacunku wobec krzyża, znaku miłości Jezusa.
Posłuchaj, nad czym zastanawiał się pewnego ranka Janek.
Poproś Rodzica o przeczytanie tekstu.
Piątek większy od innych. Dzisiaj rano Janka obudził bardzo smakowity zapach. Szybko więc pomodlił się, ubrał i pobiegł do kuchni, aby sprawdzić, co tam się dzieje. Okazało się, że mama piecze pysznie wyglądające mięso, a na dodatek zdobiła smakowite ciasta.
– Mamo, dziś szykujesz chyba super obiad. To mięsko tak cudnie pachnie! – zawołał Janek po wejściu do kuchni.
– Ależ Janku, dziś mięsa nie jemy, dziś jest Wielki Piątek – odpowiedziała mama. – Teraz biegnij się umyć i przychodź na śniadanie.
Janek szybko spełnił polecenie mamy, cały czas zastanawiając się, dlaczego piątek ma być jakiś wielki. No i jeżeli jest wielki, to dlaczego nie świętujemy, jedząc jakieś super jedzonko. Tak go to zaciekawiło, że jedząc chleb z masłem i dżemem zapytał mamę:
– Mamusiu, a dlaczego piątek jest wielki?
– Pamiętasz synku, że wczorajsza Msza, na której byliśmy, była trochę inna niż zazwyczaj w niedzielę. W połowie Mszy przestały grać organy, a na zakończenie ksiądz przeniósł Pana Jezusa w Hostii do bocznego ołtarza. Modliliśmy się tam razem po Mszy. Wczoraj wspominaliśmy dzień, kiedy Pan Jezus odprawił pierwszą Eucharystię oraz nakazał apostołom i ich następcom – kapłanom czynienie tego aż do końca świata.
- Och! – westchnął Janek – tak dużo się wczoraj działo, że nie wszystko pamiętam. Ale dlaczego dzisiejszy piątek jest wielki? Mama cierpliwie wyjaśniała.– Dziś wspominamy dzień, w którym Pan Jezus umarł na krzyżu. Jest to bardzo ważny dzień. Pan Jezus uczynił to z wielkiej miłości do nas, bo tylko tak mógł nas zbawić, czyli sprawić, że kiedyś wejdziemy do nieba. Wielka była miłość Pana Jezusa, wielkim wydarzeniem była Jego śmierć na krzyżu i dlatego ten dzień nazywa się Wielki Piątek. Do kuchni wszedł tata i Janek zapytał go:
– Tato, co jesz na śniadanko?
– Dziś Wielki Piątek, więc jem tylko chleb z masłem – odpowiedział tata. – Dziś zachowujemy post, więc postanowiłem zjeść tylko jedną kromkę.
– Nie zapomnij, Janku, że dzisiaj również pójdziemy do kościoła – zawołał mama. – Będziemy słuchać opisu męki Pana Jezusa z Pisma Świętego i będziemy adorowali krzyż.
– Jak to adorowali? – zdziwił się Janek.
– Ministranci będą trzymali krzyż – tłumaczyła mama – a my podejdziemy do niego i z szacunkiem ucałujemy go.
– Wiesz, mamo – zawołał Janek – skoro dziś wspominamy śmierć Pana Jezusa na krzyżu, to powycieram wszystkie krzyże, które są w naszym domu, bo one przypominają o miłości Pana Jezusa.
Odpowiedz:
– O jakim dniu Janek rozmawiał z mamą?
– Jakie wydarzenie z życia Pana Jezusa wspominamy w Wielki Piątek?
– Dlaczego Pan Jezus umarł na krzyżu?
– Co to znaczy adorować?
– Czego znakiem jest krzyż?
– Jak możemy okazać mu szacunek?
– Dlaczego pocałunek jest okazaniem szacunku krzyżowi?
Otwórz teraz podręcznik na stronie 78 i zobacz, w Wielki Piątek wspominany mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. On umarł, aby pomóc nam stawać się coraz lepszymi i otworzyć nam bramy do nieba. Pan Jezus nas bardzo kocha i dlatego zgodził się tak cierpieć. Wklej naklejkę Jezusa i opowiedz scenę ukrzyżowania. Pokoloruj napis na fioletowo. Ładnie.
A teraz popatrz na drugą stronę. Ludzie w kościele podchodzą, aby ucałować krzyż. Narysuj po kropkach krzyż, który trzymają ministranci. Pokoloruj rysunek, możesz też dorysować siebie Odczytaj tekst pod rysunkiem. Bardzo ładnie.
Pamiętaj o codziennej modlitwie.
27.03.2020
Temat: Jezus jest z nami ukryty w chlebie.
Dzień dobry, witam Was,
Zaczynamy, bo już czas.
Dalej Ty……
Opowiem Ci o Ostatniej Wieczerzy Jezusa z apostołami.
Pamiętasz, jakie wydarzenie ostatnio poznałeś/łaś?
Tak, Pan Jezus wjechał do Jerozolimy w niedzielę. Nazywamy ją Niedzielą Palmową. Rozpoczęła ona ostatni tydzień życia Pana Jezusa.
Kilka dni później Pan Jezus spotkał się wieczorem ze swymi uczniami w miejscu zwanym Wieczernikiem – była to duża sala w domu Jego przyjaciół. Jezus poprosił wcześniej uczniów, aby tam przygotowali wieczerzę.
Otwórz podręcznik na stronie 76 i popatrz.
Kiedy wszystko było już przygotowane i nastał wieczór, Jezus zjadł z uczniami ostatnią wieczerzę, w czasie której wziął chleb i powiedział:
„Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje”. ( Jezus ma chleb w ręku) Następnie wziął kielich i powie-dział: „Bierzcie i pijcie, to jest kielich Krwi mojej”. Wklej naklejkę z kielichem.
Dzień, w którym Pan Jezus ukrył się w chlebie, nazywamy Wielkim Czwartkiem. Pokoloruj napis czerwoną kredką.
Od tego dnia Pan Jezus pozwolił swoim uczniom, a potem kapłanom, by powtarzali Jego słowa i gesty – wtedy za każdym razem przychodzi i ukryty w chlebie pozostaje razem z ludźmi.
Zobacz, z czego otrzymujemy mąkę, z której powstaje chleb oraz hostia. ( strona 77 ) Litery z koszyka i pateny wpisz w pola oznaczone tym samym kolorem. Pokoloruj rysunki.
Podczas Mszy Świętej, gdy ksiądz mówi słowa „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje”, przychodzi Pan Jezus. Z miłości do ludzi ukrywa się w białym chlebie, który nazywamy Hostią. Dzieje się to podczas każdej Mszy Świętej.
Odpowiedz:
– Po jakich słowach Pan Jezus zamieszkuje w Hostii?
– Kto może te słowa wypowiadać?
A teraz możesz posłuchać, czego Marcin dowiedział się od swojej mamy o chlebie, w którym ukrył się Pan Jezus.
Załącznik 1
W białym chlebie – Hostii, Pan Jezus przebywa w kościele ukryty w tabernakulum. Jest to najświętsze miejsce w kościele, dlatego przyklękamy, przechodząc obok niego. Przypomina nam o tym modlitwa, którą wypowiadamy, gdy wchodzimy do kościoła.
„Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen”.
Tej modlitwy naucz się na pamięć i niech Mama lub Tata Cię odpyta.
Załącznik 1
„Mały chleb”
Mały chleb Marcin jadł z mamą kolację, biorąc do ręki kolejną kromkę chleba. Nagle zapytał:– W kościele też jest Chleb, prawda mamo? Ale dlaczego jest on taki mały?– Widzisz – poważnie odpowiedziała mama – w tym Chlebie nieważna jest wielkość. Nie jest to chleb, który się je, by zaspokoić głód. To jest Chleb dla serca, by stawało się lepsze.– Co to znaczy? – pytał dalej Marcin.– To znaczy, że potrzebny jest on po to, by ludzie żyli w pokoju i miłości. Marcin zaciekawił się.
– To ten chleb może dać miłość? – zapytał.– Tak, bo ten Chleb dał Pan Jezus, a nawet więcej – On sam w nim się ukrył. Pierwszy raz stało się to podczas Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa z uczniami w Jerozolimie.
(Opr. na podst.: J. Osterwalder Opowiedz mi o Panu Bogu, Warszawa 1993)
Możesz teraz odpowiedzieć na pytania:
– Jak Chleb, w którym jest Pan Jezus, zmienia serca ludzi, którzy Go przyjmują?
– Co daje tym, którzy kochają Jezusa
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Pamiętaj o codziennej modlitwie.
26.03.2020
Temat: Radośnie witamy Jezusa Króla.
Dzień dobry, witam Was,
Zaczynamy, bo już czas.
Dalej Ty……
Dowiesz się, dlaczego przynosimy palmy do kościoła.
Czy wiesz jak wygląda król, jak się ubiera, gdzie mieszka? (możesz pobawić się ze swoim rodzeństwem lub zabawkami w króla i podwładnych).
Pan Jezus nie miał żadnej cechy króla, a jednak był Królem. Na kilka dni przed swoją śmiercią wybrał się do Jerozolimy – stolicy swojego kraju. Wielu ludzi czekało na Niego, by Go przywitać jako Króla. Ludzie wołali Hosanna (co znaczy” witaj w imię Boga”) i machali gałązkami z palm. Niektórzy rzucali Mu pod stopy.
Tydzień przed Wielkanocą, w Niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu przynosimy do kościołów palmy. Gdy ksiądz je poświęci, idziemy w uroczystej procesji, trzymając je w rękach. Te palmy różnią się wyglądem od tych, które mieli mieszkańcy Jerozolimy. W naszym klimacie nie rosną prawdziwe palmy, więc robimy je z gałązek i kwiatów, które zdążyły już tej wiosny rozkwitnąć.
Otwórz podręcznik na stronie 74. i zobacz, tam ludzie idą w procesji z palmami, które zrobili sami. Ksiądz niesie gałązkę palmową, takimi właśnie witano Jezusa.
Ale przed uczestnikami procesji brakuje Pana Jezusa na osiołku.
Odnajdź go w naklejkach i przyklej.
Zobacz, na stronie 75 są dwie palmy. Pokoloruj je. Podpowiedzią mogą być uczestnicy procesji.
Dla chętnych:
Możesz wykonać swoją palmę z gałązek bazi, bukszpanu, bibuły czy innych materiałów. A możesz wykleić na kartce, a zdjęcie przesłać na adres: katarzyna.jaszczak12@gmail.com.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Pamiętaj o codziennej modlitwie.
Drodzy Uczniowie!
W najbliższym czasie proszę, aby każdy wieczorem odmówił jedną dodatkową modlitwę w intencji powrotu do zdrowia wszystkich chorych na koronowirusa.
Pozdrawiam!
Katarzyna Jaszczak