Drogiej koleżance, nauczycielce ZPO w Winnicy
Bajkowe Samorządowe Przedszkole w Winnicy
Pani MONICE ZARĘBA
składamy szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci TATY.
W dnaich 19 maja - 6 czerwca 2025 r. trwa rekrutacja uzupełniająca w Bajkowym Samorządowym Przedszkolu w Winnicy. Mamy wolne miejsca i serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 2,6 - 6 lat.
„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci”
Wisława Szymborska
Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla naszej emerytowanej koleżanki
pani Danieli Rutkowskiej
z powodu śmierci
Męża
składają
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy
Uczniowie naszej szkoły systematycznie biorą udział w konkursach i olimpiadach językowych. W piątek 16 maja podsumowano wyniki naszej szkoły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego Olimpus.
Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca. Uczennica klasy VIA Zuzanna Wasilewska oraz uczeń klasy VB Dominik Ostrowski zajęli 3 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy!
Szkolnymi koordynatorkami Olimpiady są nauczycielki języka angielskiego Pani Katarzyna Chojnacka i Pani Monika Paszkowska.
16 maja 2025 r. uczniowie klas ósmych brali udział w lekcji zdalnej "Od oszczędzania do inwestowania". Zajęcia są związane z projektem Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL, w którym nasza szkoła bierze udział.
Główne zagadnienia piątkowej lekcji to: oszczędzanie (bezpieczeństwo moich oszczędności a inflacja, osobiste konto bankowe, bezpieczeństwo płatności w Internecie i płatności mobilnych, bezpieczne posługiwanie się kartami płatniczymi, lokaty i kapitalizacja odsetek), inwestowanie (zysk i ryzyko, akcje na giełdzie, dywersyfikacja – podstawowa zasada inwestowania) oraz oszuści i piramidy finansowe.
Podczas zajęć opiekę nad uczniami sprawowały Panie Monika Gnatowska i Urszula Roze. Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Anna Jacek-Walesiak.
W dniach 13-14-15 maja 2025 r. uczniowie klas ósmych zdawali egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Na wyniki czekamy do 4 lipca, wówczas informacje o wynikach zostaną przesłane do szkół. Tego dnia uczniowie będą mogli również odebrać zaświadczenia potwierdzające wyniki egzaminu.
27 maja 2025r. organizujemy wyjazd do Częstochowy (po zebraniu grupy).
Koszt wyjazdu to 100 zł. (płatne do 21 maja do p. Katarzyny Jaszczak)
Projekt miał na celu rozwój kompetencji ważnych dla funkcjonowania we współczesnym świecie (m.in. współpracy, kreatywności i komunikacji) oraz odkrywanie potencjału dzieci i młodzieży z małych miejscowości. Udział w projekcie pomógł uczniom rozwijać wrażliwość społeczną, samodzielność definiowania problemów i tworzenia rozwiązań. Wspólna praca uczniów podczas warsztatów dodała im odwagi do realizacji pomysłów, wspierających szkolną i lokalną społeczność w zakresie aktywności obywatelskiej.
Bożena Jaskulska
12 maja 2025 r. uczennice naszej szkoły zagrały w Finale Województwa Mazowieckiego w zawodach o Puchar Tymbarku "Z boiska na stadion". W kategorii wiekowej U12 nasze uczennice zajęły IV miejsce! Opiekunem drużyny był pan Tomasz Szeliga.
Gratulujemy!
6 maja 2025 roku nasza społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu z okazji obchodów 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Apel jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły i jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie ma słowo Ojczyzna.
Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie, drugą na świecie ustawą zasadniczą. Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela. Program artystyczny miał za zadanie przybliżyć wszystkim to doniosłe wydarzenie historyczne, a także pokazać, jak wielką rolę pełni dokument, jakim jest Konstytucja.
W dniu apelu uczniowie szkoły prezentując odświętny ubiór, o godzinie 11:30 przybyli na salę gimnastyczną. Wszystkich, włącznie z zaproszonymi gośćmi, przywitał Pan Dyrektor Andrzej Zaręba. Wprowadzono sztandar, odśpiewano hymn, a następnie odbyła się część artystyczna, którą zaczęto od pięknego odśpiewania Roty.
Uczniowie klas 2a, 3b i 6a zaprezentowali piękne utwory literackie i muzyczne nawiązujące do tematyki wydarzeń. Część artystyczna wprowadziła wszystkich w podniosły nastrój i przypomniały o wartościach, które powinny jednoczyć Polaków – wolność, odpowiedzialność za nasz kraj oraz dumę, że mamy tak bogate dziedzictwo narodowe. Na koniec akademii wybrzmiała melodia Poloneza, do której zatańczyli uczniowie klasy 2a oraz 6a. Całość nagrodzono gromkimi brawami oraz pochwałami.
Tak wspaniała akademia nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie uczniów, których przygotowały Panie: Bogumiła Podlaska, Izabela Skrzecz oraz Justyna Szulecka, którym serdecznie dziękujemy!
W dniach 13-14-15 maja 2025 r. odbędzie się Egzamin Ósmoklasisty. W te dni nie odbywają się zajęcia lekcyjne. Uczniowie klas ósmych (oraz wychowankowie przedszkola) przyjeżdżają drugim porannym kursem, który będzie ok. 10 min. wcześniej niż zwykle.
Ósmoklasiści odjeżdżają do domu po skończonym egzaminie lub o godz. 13:15 (uczniowie, którzy mają wydłużony czas egzaminu i wychowankowie przedszkola). W dni egzaminów nie będzie pozostałych kursów autobusów szkolnych.
W dni egzaminów zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej dla dzieci. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 236914079 do piątku (9 maja 2025 r.).
Szanowni Państwo,
Nauczyciele i Uczniowie,
informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie FILIA w PUŁTUSKU zmieniła lokalizację – od środy 7 maja 2025 r. funkcjonujemy w Pułtusku, przy ul. Staszica 3.
Czytelników, Użytkowników oraz wszelkie grupy zorganizowane obsługujemy wg znanego Państwu porządku:
od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 17.00, w soboty od 8.00 do 13.00.
W okresie ferii, wakacji oraz przerw świątecznych zapraszamy:
poniedziałek – piątek od 8.00 do 15.00, w soboty – nieczynne.
Liczymy na kontynuację dotychczasowej współpracy z Państwem, zaś wszystkich zainteresowanych Nauczycieli i Uczniów zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby, zapoznania się z nową odsłoną aranżacji wnętrz i nawiązania
z nami relacji w dowolnej formie i dowolnym wymiarze.
Biblioteka Pedagogiczna w Pułtusku oferuje:
- lekcje i warsztaty biblioteczne dla uczniów,
- akcje czytelnicze,
- sieć współpracy i samokształcenia (w tym szkolenia i wymianę doświadczeń zawodowych) dla nauczycieli,
- prelekcje, wykłady i inne formy doskonalenia uczniów i nauczycieli,
- spotkania tematyczne z ciekawymi ludźmi,
- gry i zabawy edukacyjne z wykorzystaniem wielkogabarytowych pomocy dydaktycznych (Magiczna Ściana, Magiczny Dywan),
- czasopisma pedagogiczne bieżące i archiwalne,
- nowości wydawnicze,
- rozwijanie zainteresowań i pasji czytelniczych poprzez wybór zbiorów/literatury w wersji standardowej lub online,
- inne, zgodnie z zapotrzebowaniem placówek oświatowych - grup zorganizowanych i osób indywidualnych.
Czekamy na Państwa,
Zespół BP w Pułtusku
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek serdecznie zapraszam uczniów klas III – VIII do udziału w zabawie bibliotecznej.
Zabawa potrwa trzy dni – od środy 7 maja 2025r. do piątku 9 maja 2025r.
Zadaniem uczestnika zabawy jest rozszyfrowanie w ciągu trzech kolejnych dni trzywyrazowego hasła.
Każdego dnia począwszy od środy należy zgłosić się do biblioteki po inne pisemne zadanie.
Po rozwiązaniu każdego z nich uczeń odszyfruje jedno słowo z trzywyrazowego hasła. Kartki z rozwiązanym zadaniem należy podpisać imieniem i nazwiskiem i przynieść do biblioteki szkolnej.
Zadania można wykonywać indywidualnie lub w parach.
Wszystkie prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone.
Ponadto w bibliotece szkolnej można oglądać wystwę książek "Biblioteczne perełki" czyli najstarsze książki w zbiorach biblioteki szkolnej.
Dnia 25 kwietnia 2025r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu odbyły się Eliminacje Rejonowe XLIVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Burmistrz Miasta Przasnysz pan Łukasz Chrostowski i Starosta Powiatu Przasnyskiego pan Paweł Mostowy rozpoczęli turniej i przywitali zaproszonych gości, jak również drużyny z opiekunami uczestniczące w tym wydarzeniu.
Turniej zorganizowany był w dwóch grupach rywalizacyjnych:
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny pan Andrzej Miecznikowski.
Drużyna naszej szkoły, po zajęciu I miejsca w eliminacjach powiatowych, rozpoczęła rywalizację w następnym etapie: rejonowym.
Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy w Grupie II:
1. Chrzanowski Karol
2. Łasiński Maksymilian
3. Zadrożny Filip
W tym turnieju nasza drużyna zajęła bardzo wysokie II miejsce w swojej rywalizacyjnej Grupie II.
W etapie rejonowym zawodnicy mieli do pokonania o wiele więcej konkurencji niż w powiatowym. Oprócz konkurencji teoretycznych były również konkurencje praktyczne.
Konkurencja teoretyczna polegała na rozwiązywaniu testu wiedzy dotyczącego zasad i przepisów ruchu drogowego oraz testu ze skrzyżowań, w którym należało ustalić prawidłową kolejność przejazdu różnych pojazdów przez tego rodzaju miejsca na ulicy.
Dodatkowym utrudnieniem były do wykonania zadania praktyczne:
- z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- z jazdy sprawnościowej po torze przeszkód.
Tor sprawnościowy należało przejechać rowerem, pokonując znajdujące się na nim przeszkody w odpowiedniej kolejności. Czas przejazdu nie był ograniczony.
Zawodnicy musieli:
- pokonać slalom kółkowy - żmijkę,
- przejechać po korytarzu z deseczek,
- jechać po łuku między przeszkodami,
- zawracać w kwadracie o średnicy 2m ,
- poprawnie zmienić pas ruchu,
- zakończyć swój przejazd zatrzymaniem w miejscu przed przeszkodą , bez jej potrącenia.
W czasie turnieju należało również wykazać się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W najbezpieczniejszy dla siebie sposób w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia każdy powinien rozpocząć i prowadzić pierwszą pomoc. Nawet działania niezbyt umiejętnie wykonane zwiększają szanse przeżycia.
Zawodnicy dobrze sobie z tym poradzili, bo wiedzieli jakie działania powinni podjąć świadkowie wypadku drogowego i co w takiej sytuacji robić. Jak poradzić sobie przy niewielkich urazach, np. stłuczone kolano, otarcie, krwawienie z nosa i omdlenia. Jakie czynności należy podjąć przy dużych urazach, np. rozległych oparzeniach, urazach kręgosłupa, klatki piersiowej, głowy, złamaniach, zwichnięciach, otwartych ranach, krwawieniach, krwotokach. Posiadali również wiedzę, w jakich okolicznościach i w jaki sposób układamy osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej, a kiedy wykonujemy resuscytację.
Przy klasyfikacji końcowej całej drużyny były brane pod uwagę wyniki za wszystkie razem konkurencje. Uzyskaliśmy drużynowo II miejsce w swojej grupie wiekowej.
Suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach stanowiła również osobisty wynik każdego z uczestników. W tej indywidualnej punktacji nasi zawodnicy zajęli bardzo wysokie miejsca.
Nasza drużyna wykazała się bardzo wysokim poziomem opanowania wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych obowiązujących na turnieju. Wszyscy jesteśmy dumni z wysokiego miejsca na turnieju i wdzięczni za zaangażowanie w przygotowania do poszczególnych etapów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i składamy serdeczne podziękowania!
Marzena Melnicka