Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

  • NIEBIESKI KRÓLUJE, POZNANIE AUTYZMU NAS BUDUJE!

    Zaświeć się na niebiesko – jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    W społeczeństwie jest coraz większe zrozumienie dla osób w spektrum autyzmu. By zwiększyć świadomość w tym zakresie 2. kwietnia w ramach solidarności z osobami w spektrum, podświetla się budynki na niebiesko, a przedszkolaki z Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy uczyniły środę właśnie niebieską. Zajęcia prowadzone w  grupach dotyczyły rozwijania emaptii dla autystyków, zrozumienia zachowań, akceptacji i wyjątkowości dla autyzmu. Dzisiejszy dzień urozmaicony został dodatkowymi niespodziankami, których sprawczynią była pani Justyna Zawieska.

  • WIELKANOC

    Wiosna powoli budzi się do życia, a gdy pierwsze pąki zaczną pojawiać się na drzewach, przyjdzie czas świąt wielkanocnych, najważniejszych i najstarszym świętem...

    Wielkanoc jest świętem chrześcijańskich, które upamiętnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

    To święto ruchome, które najczęściej wypada podczas wiosny. Na Święta Wielkanocne składa się Niedziela Wielkanocna oraz Poniedziałek Wielkanocny. Ponadto tydzień przed Wielkanocą przypada Wielki Tydzień, kiedy przypominane są najważniejsze wydarzenia dla wiary chrześcijańskiej. Wielkanoc poprzedza Wielka Sobota, kiedy w kościele święcone są tradycyjne pokarmy w koszyczkach wielkanocnych. W Polsce tradycją jest śniadanie wielkanocne w Niedzielę Wielkanocną oraz dzielenie się święconką z wielkanocnego koszyczka. Symbole Wielkanocy to między innymi jajko, baranek i zajączek wielkanocny.

    W naszej szkole uczniowie w Wielką Środę przygotowali i wspólnie spożyli z wychowawcą śniadanie wielkanocne. 

  • 27 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru

    ŚWIĘTUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

    W dniu 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, wszystkie przedszkolaki wcieliły się w rolę aktorów. Z tej okazji każda grupa przygotowała piękny, teatralny występ. Dzieci ze skupieniem podziwiały swoich kolegów, biły gromkie brawa. 

    Teatr w życiu dziecka jest bardzo istotnym etapem w jego rozwoju, bycie widzem i aktorem sprawia wiele radości, daje poczucie sprawstwa, budzi wiarę w możliwości. Uczy odwagi, daje okazję do prezentowania swoich talentów.

  • SPOTKANIA WIELKANOCNE W SZKOLE

    27 marca 2024 r. w naszej szkole odbyły się klasowe śniadania wielkanocne. W miłej i serdecznej atmosferze uczniowie, wychowawcy i rodzice spędzili wspólnie czas.

    Następnie w hali sportowej wystąpili członkowie Grupy Teatralnej WIKT pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej, którzy zaprezentowali spektakl obrazujący polskie tradycje związane z Wielkim Postem, Niedzielą Palmową i Świętami Wielkiej Nocy.

    Młodych aktorów i panią reżyser nagrodzono gromkimi brawami!

    Świąteczne życzenia złożyli: Wójt Gminy Winnica pan Robert Wróblewski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Sebastian Skrzecz oraz Pan Dyrektor Andrzej Zaręba.

    Warsztaty palmowe z Kołem Gospodyń Wiejskich „Pokrzywianki” z Pokrzywnicy w klasie 3b

    22 marca w klasie 3b odbyły się warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej. Warsztaty poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Pokrzywianki” z Pokrzywnicy. Uczniowie mieli możliwość wykonać własnoręcznie kwiaty z krepiny, a następnie udekorować nimi swoją palmę. Palmy wielkanocne zostały wykonane z naturalnych produktów przywiezionych przez panie z KGW. Każdy uczeń po warsztatach zabrał swoją palmę do domu, którą poświęci w najbliższą Niedzielę Palmową.

    Serdecznie dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Pokrzywnicy za poświęconych czas, owocne warsztaty oraz słodką niespodziankę.

    Marzena Drobot

    Edyta Zych

  • INTEGRACJA

    22 marca uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą p. Katarzyną Jaszczak oraz p. Katarzyną Jałmużna odwiedziły Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pułtusku. Powitała nas Pani Dyrektor Ośrodka, która zapoznała nas ze specyfiką placówki oraz zaprosiła do obejrzenia sal w których uczą się i pracują wychowankowie. Bardzo podobało nam się przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów.

    Dziękujemy za ciekawie spędzony czas.

    Uczestnicy

  • KONKURS RECYTATORSKI "WIOSENNE PRZEBUDZENIE"

    26 marca 2024r. na holu obok świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski „Wiosenne przebudzenie”. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów klas I – II. Młodzi miłośnicy poezji prezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Wybrzmiały m.in. wiersze Marii Konopnickiej, Tadeusza Kubiaka, Danuty Gellnerowej  i wielu innych. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja umiejętności scenicznych oraz wdrażanie do rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs prowadziła p. Ewelina Przybyłek, współorganizatorka konkursu.

    Konkurs recytatorski zorganizowano z okazji Światowego Dnia Poezji, który przypada 21 marca, w pierwszy dzień wiosny. Celem Dnia Poezji jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

    Każdy uczestnik zaprezentował wspaniale swój utwór. Uczniowie oceniani byli za pamięciowe opanowanie tekstu, jego interpretację, kulturę słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne. Nasze Jury z przejęciem obserwowało przejętych artystów. W składzie Jury zasiadali: p. Anna Jacek – Walesiak, wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy, p. Iwona Marcinkowska, kierownik ZPO w Winnicy oraz p. Ewa Zadrożna, nauczyciel języka polskiego. Serdecznie dziękujemy za pracę Jury, bo ciężko było wybrać tych najlepszych z tak wielu zdolnych uczniów.

    Po burzliwej naradzie Jury wytypowało następujące miejsca:

    Miejsce I:

    Maja Górska kl. I a

    Jan Jończyk kl. I a

    Marcelina Jończyk kl. II a

    Zofia Przybyłek kl. I a

    Wiktor Olbryś kl. I a

    Aleksandra Żebrowska kl. II a

    Miejsce II:

    Mikołaj Iwiński kl. I a

    Zuzanna Sieńkowska kl. I a

    Olga Rzeczkowska kl. II b

    Miejsce III:

    Alicja Górecka kl. II a

    Wiktoria Kosewska kl. II b

    Adrianna Zaręba kl. II b

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

    Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, życząc, aby nutka wiosennej poezji rozwijała ich zdolności recytatorskie.

    Katarzyna Jałmużna

    Ewelina Przybyłek

  • WIOSNA, ACH TO TY...

    Wiosna zawitała. Można ją znaleźć z oknem, ale też na korytarzach.

  • BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

    Eliminacje Powiatowe XLIV  Ogólnopolskiego  Turnieju

    Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    Dnia 26 marca  2024 r. w  PSP Dzierżeninie odbyły się Eliminacje Powiatowe XLV  Ogólnopolskiego  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    Celem turnieju jest  popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach  zwłaszcza przez dzieci i młodzież szkolną.  Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Popularyzowanie roweru jako środka komunikacji, a także rekreacji i sportu.

    Zastępca Komendanta Powiatowego  nadkom. Wiesław Rupiński  oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego  KPP w  Pułtusku podkom. Anna Kowalczyk  rozpoczęli  turniej. Przywitali zaproszonych gości, jak również drużyny z opiekunami uczestniczące w tym wydarzeniu. 

    Przypomnieli  regulamin i zasady obowiązujące podczas konkurencji, w których będą brali udział zawodnicy.

    Turniej  zorganizowany był w dwóch  grupach rywalizacyjnych:

    • Grupa I- uczniowie szkół  podstawowych w wieku 10-12 lat;
    • Grupa II- uczniowie powyżej 12 lat.

    Drużyny miały do wykonania konkurencje teoretyczne i praktyczne.

    Konkurencja teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu wiedzy i testu ze skrzyżowań.

    Test wiedzy obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym.

    Test ze skrzyżowań polegał na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez różne tego typu miejsca.

    Jazda sprawnościowa po torze przeszkód była następną konkurencją praktyczną.

    Tor sprawnościowy należało przejechać rowerem, pokonując znajdujące się na nim  przeszkody w odpowiedniej kolejności. Czas przejazdu nie był ograniczony.

    Zawodnicy musieli:

    - wjechać do bramki  z dodatkowo umieszczoną w niej przeszkodą,

    - wykonać slalom  między tyczkami , 

    - przejechać po pochylni,

    -przestawić klocek z jednej przeszkody na drugą,

    - wjechać do łezki o średnicy 2m bez potrącenia i przesunięcia przeszkód,

    - przejechać po korytarzu z deseczek,

    -przestawić klocek z jednej przeszkody na drugą,

    - zakończyć swój przejazd zatrzymaniem w miejscu przed przeszkodą, bez jej potrącenia.

    Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w  Pułtusku.

    Naszą szkołę reprezentowała drużyna w Grupie II :

    1. Łasiński Maksymilian
    2. Eliza Zinówko
    3. Zadrożny Filip

    Zawodnikiem rezerwowym była Anna Mościcka.

    Przy klasyfikacji końcowej  całej drużyny  były brane pod uwagę wyniki ze wszystkich razem konkurencji.

    Nasi zawodnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem opanowania wiadomości teoretycznych dotyczących  przepisów ruchu drogowego i umiejętności praktycznych związanych z jazdą na rowerze po sprawnościowym torze przeszkód. Dzięki temu zajęli II miejsce w swojej grupie wiekowej.

    Wszyscy jesteśmy dumni z zajętego miejsca  na turnieju przez drużynę i składamy im serdeczne podziękowania.

    Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

    Marzena Melnicka

  • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

    Nowa galeria DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI została dodana do albumu fotograficznego.

    22 marca w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy świętowaliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki/Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie założyli tego dnia kolorowe skarpetki przez co okazali swoją otwartość wobec odmienności ludzi oraz poczucia wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi niepełnosprawnościami w szczególności z Zespołem Downa.

    Tego dnia w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w pogadankach na temat osób z Zespołem Downa, wykonali prace plastyczne (kolorowe skarpetki) oraz fotografie skarpetek.

    Marzena Drobot

    Agnieszka Warda

    Edyta Zych

    Sylwia Sieńkowska

  • PODSUMOWANIE UDZIAŁU W KONKURSACH

    W lutym i marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach wiedzowych sprawdzających umiejętności z wielu dziedzin. Każdy zainteresowany uczeń mógł znaleźć propozycję udziału w konkursie szkolnym i pozaszkolnym dostosowaną do jego predyspozycji.

    Uczniowie brali udział w konkursach matematycznych - Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" oraz Powiatowy Konkurs Matematyczny organizowany przez LO im. P. Skargi w Pułtusku (nauczyciele - pani Ewa Kurpiewska, pani Małgorzata Grzymkowska).

    Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy ekologiczne - "Ekologia ważna sprawa" organizowany przez SP w Strzegocinie oraz III Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa (nauczyciele - pani Sylwia Sieńkowska, pani Monika Gnatowska).

    Odbyły się także wiosenne edycje Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS z języka angielskiego, historii, biologii i przyrody oraz Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II (nauczyciele - koordynatorzy: pani Monika Paszkowska, pani Anna Jacek-Walesiak, pani Monika Gnatowska, pani Urszula Roze, pani Izabela Skrzecz, pani Katarzyna Mossakowska-Kopeć, pani Katarzyna Jaszczak).

    Podczas Tygodnia Szkolnej Profilaktyki podsumowano konkursy informatyczne, które koordynowała pani Bożena Jaskulska.

  • UCZNIOWIE KLASY IIIB CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

    Uczniowie klasy 3b udali się z wizytą do przedszkolaków z grupy „Krasnoludki”. Czytanie dzieciom od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dzieci myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu oraz rozwija kreatywność. Regularne czytanie stymuluje rozwój mowy, kształtuje wrażliwość moralną małego odbiorcy.

    Uczniowie klasy 3b wybrali opowiadanie z „Wielkiej Księgi wartości-opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach” autorstwa Teresy Anny Gasol, które przeczytali młodszym kolegom i koleżankom. Przedszkolaki z uwagą słuchały opowiadania, następnie z ochotą odpowiadały na pytania do przeczytanego tekstu. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywały się regularnie.

    Dziękujemy serdecznie wychowawcy grupy krasnoludki Pani Marioli Dąbrowskiej za miłe przyjęcie i słodką niespodziankę.

    Marzena Drobot

    Edyta Zych

  • Śniadanie Wielkanocne dla przedszkolaków

    Z najlepszymi życzeniami na czas Świąt Wielkanocnych

  • WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW

    Uczniowie klas pierwszych spędzali miło czas, bawiąc się w Hopa Parku w Ciechanowie. W radosnych podskokach integrowali się na trampolinach, dmuchawcach i basenie z kulkami. Niektórzy próbowali wspinaczki na ściance, zjeżdżali z wysokiej zjeżdżalni, a zagorzali  wielbiciele piłki nożnej mogli swobodnie pokopać ten ulubiony sportowy atrybut.

    Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwał trener i inni pracownicy Hopa Parku oraz opiekunowie wycieczki: p. Marzena Melnicka, p. Marzena Jaskulska,  p. Katarzyna Jaszczak, p. Katarzyna Mossakowska-Kopeć. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni, bo wszyscy  ,,w całości’’ i dobrych humorach mogli ruszyć dalej.

    A kolejnym punktem wycieczki był posiłek w restauracji  McDonald’s, gdzie każdy mógł zamówić coś dla siebie. Obok tradycyjnych świeżo przyrządzonych hamburgerów i nugetsów, dzieciom posmakowały też cząstki chrupkich jabłek, musy owocowe i soki. Uzupełnieniem zestawów było też coś dla ducha, a więc kolorowanka w dużym formacie oraz ciekawe zagadki logiczne, labirynty i inne ćwiczące umysł zadania.

    Przy tak udanym połączeniu aktywności fizycznej i intelektualnej integracja zaliczona na pięć punktów.

    Dziękujemy firmie WAW-TUR za bezpieczny i fachowy transport dla wszystkich uczestników, a Rodzicom dziękujemy szczególnie za zapewnie dzieciom wygodnego stroju oraz  za zadbanie o pełen komfort dla tych, którzy miewają czasem trudności z przejazdem środkami lokomocji.

    Mamy nadzieję, że wkrótce znów wyruszymy razem w kolejną podróż.

    Wychowawczynie klas pierwszych

    Marzena Melnicka

    Marzena Jaskulska

  • ŻYCZENIA

  • ZMIANA PLANU OD 03.04.

    Od 3 kwietnia 2024 r. nastąpi zmiana planu lekcji dla uczniów klas I-VIII. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Plan lekcji i dowożenia.

  • OBIADY - KWIECIEŃ 2024

    Opłata za obiady w kwietniu 2024 r.:

    • uczniowie klas I-V: 90,00 zł (20 dni x 4,50 zł)
    • uczniowie klas VI-VIII 124,00 zł (20 dni x 6,20 zł)

    W szkole podstawowej ze względu na nieobecności uczniów indywidualnych informacji dotyczących płatności udziela pani Renata Żebrowska (tel. 236914079). Od stycznia 2022 r. opłaty za obiady będą przyjmowane tylko przez płatność bankową (na konto). Opłatę za wyżywienie w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy należy uiszczać na konto bankowe do 5. dnia każdego miesiąca;

    numer:08 8226 0008 2002 2000 8895 0007

    Przelew z opłatą za wyżywienie należy zatytułować zgodnie z miesiącem, którego dotyczy opłata, podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę (np. Jan Kowalski klasa IA, opłata za wyżywienie – kwiecień 2024).

  • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

    Dnia 28 marca 2024 r. komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości, że w budynku szkoły podstawowej (sekretariat) jest dostępna lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy.

    Jednocześnie komisja rekrutacyjna informuje, że potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia odbywa się w dniach od 2 kwietnia do 5 kwietnia 2024 r. (dotyczy rodziców, którzy złożyli wniosek o przyjęcie dziecka).

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych odbędzie się dnia 11 kwietnia 2024 r.

  • Komisja rekrutacyjna podała listę przyjętych dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny 2024/2025

    LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH NA ROK SZKOLNY 2024/2025 DOSTĘPNA JEST NA TABLICY OGŁOSZEŃ  W BUDYNKU  PRZEDSZKOLA

    Od dnia 02 kwietnia do dnia 05 kwietnia 2024 r. rodzic/opiekun prawny kandydata potwierdza wolę przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

  • ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

  • WRĘCZENIE NAGRODY W KONKURSIE

    Z okazji Dnia Kobiet biblioteka szkolna ogłosiła dla klas VI - VIII konkurs literacki "Dziewczęca bohaterka literacka". Zadaniem uczestnika konkursu było napisanie jaką bohaterkę literacką najbardziej lubisz i dlaczego. Jedyną uczestniczką konkursu była Kinga Czyżewska z klasy VIII i to ona z rąk pani wicedyrektor Anny Jacek - Walesiak otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć