W zakładce Plan lekcji i dowożenia znajduje się plan lekcji obowiązujący w II semestrze roku szkolnego 2024/2025.
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wraz z wychowawcami serdecznie zaprasza rodziców uczniów na zebranie podsumowujące pracę w I semestrze roku szkolnego 2024/2025, które odbędzie się w dniu 19 lutego 2025 r. (tj. środa) w następujących godzinach:
Harmonogram sal podczas zebrania:
Zapraszamy!
Nowa galeria BAL KARNAWAŁOWY 2025 została dodana do albumu fotograficznego.
Dnia 28 stycznia 2025 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Gospodarzami turnieju byli pan Andrzej Zaręba Dyrektor ZPO w Winnicy i pani Anna Jacek-Walesiak Wicedyrektor ZPO w Winnicy.
Turniej Wiedzy Pożarniczej jest konkursem popularyzującym przepisy ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Szczególnie służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych , zasad postępowania na wypadek pożaru, posługiwania się sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
W skład komisji konkursowej weszli Dyrektor ZPO w Winnicy pan Andrzej Zaręba, zaproszeni goście - przedstawiciele OSP Winnica pan Przemysław Mroziewicz, pan Roman Warda oraz nauczyciele pani Katarzyna Chojnacka i pani Marzena Melnicka.
Do Konkursu Wiedzy Pożarniczej przystąpiło 28 uczniów w jednej kategorii wiekowej: II grupa wiekowa.
Konkurs składał się z pisemnego testu sprawdzającego poziom opanowanej wiedzy pożarniczej.
Wyniki Turnieju
I m - Tymon Napiórkowski z klasy V B
II m - Arkadiusz Pieczka z klasy VI A
III m - Witold Sroka z klasy VII B
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy drobne upominki.
Laureaci będą reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym w Pułtusku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy z dziedziny pożarnictwa a finalistom życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Chojnacka
Marzena Melnicka
Opłata za obiady w lutym 2025 r.:
W szkole podstawowej ze względu na nieobecności uczniów indywidualnych informacji dotyczących płatności udziela pani Renata Żebrowska (tel. 236914079).
Od stycznia 2022 r. opłaty za obiady będą przyjmowane tylko przez płatność bankową (na konto). Opłatę za wyżywienie w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy należy uiszczać na konto bankowe do 5. dnia każdego miesiąca;
numer:08 8226 0008 2002 2000 8895 0007
Przelew z opłatą za wyżywienie należy zatytułować zgodnie z miesiącem, którego dotyczy opłata, podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę (np. Jan Kowalski klasa IA, opłata za wyżywienie – luty 2025).
W dniach 3-7 lutego 2025 r. w naszej szkole odbędą się półkolonie pod hasłem "Ferie w szkole". Zajęcia dla zapisanych uczniów będą odbywały się wg następującego harmonogramu:
Podczas zimowiska uczniowie otrzymają posiłek. Prosimy, aby uczniowie mieli buty na zmianę.
Nowa galeria DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY została dodana do albumu fotograficznego.
24 stycznia uczniowie klasy 3b zwiedzili wystawę prac pani Sylwii Rogulskiej - "Malarstwo na przestrzeni epok. Technologia, pigmenty, spoiwa, techniki" w pułtuskiej Galerii. Warto tu wspomnieć, że pani Sylwia urodziła się w Pułtusku, skończyła pułtuskie gimnazjum, a dalej kształciła się już w warszawskich szkołach plastycznych.
Niesamowite jest to, że w tak młodym wieku odnosi już takie duże sukcesy. Obecna wystawa Jej prac w Pułtusku eksponuje prace artystki, które zostały wypożyczone z Muzeum Narodowego w Warszawie.
Po obejrzeniu wystawy i wysłuchaniu różnych ciekawostek z nią związanych, uczniowie mieli możliwość spróbowania namalowania farbami prac, zainspirowanych wystawą. Tu każdy uczestnik warsztatów miał okazję poczuć się jak prawdziwy malarz, w pięknym klimatycznym otoczeniu. Wystawę prac trzecioklasistów można obejrzeć w sali numer 12 w naszej szkole.
Po warsztatach uczniowie udali się do kina NAREW na seans filmowy pt.: "MUFASA - KRÓL LEW". Była to bardzo ciekawa i wzruszająca opowieść o życiu zwierząt, jednak można było wiele się z niej nauczyć. Wspólny posiłek w McDonalds był bardzo miłym akcentem na koniec wycieczki.
O bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów klasy 3b troszczyła się pani Katarzyna Jałmużna i wychowawczyni pani Bogumiła Podlaska.
Uczniowie klasy 3b z wychowawczynią
Zbliżają się ferie zimowe, a tym samym dużo wolnego czasu. Niektórzy uczniowie wykorzystają go na gry komputerowe. Dlatego już dziś uczniowie kl. 5b i 4a mieli okazję obejrzeć na lekcji informatyki webinar przygotowany przez Centrum Informacji Konsumenckiej pt.: LOGUJ SIĘ BEZPIECZNIE.
Dowiedzieli się, o kilku kluczowych zasadach, których należy bezwzględnie przestrzegać:
1. Twórz silne i unikalne hasła
✅ Twoje hasło powinno składać się z co najmniej 12 znaków i zawierać:
2. Nie udostępniaj swojego hasła
🔴 Nigdy nie podawaj swojego hasła innym osobom – nawet znajomym!
🔴 Nie zapisuj hasła na kartce, którą łatwo zgubić. Zamiast tego możesz skorzystać z menedżera haseł.
3. Regularnie zmieniaj hasło
♻️ Zaleca się zmianę hasła co kilka miesięcy.
⚠️ Jeśli podejrzewasz, że ktoś poznał Twoje hasło – zmień je natychmiast!
4. Uważaj, gdzie się logujesz
🖥️ Unikaj logowania się do swoich kont na komputerach publicznych (np. w bibliotece lub w szkole).
🚪 Zawsze wyloguj się po skończonej pracy, szczególnie jeśli korzystasz z cudzych urządzeń.
5. Korzystaj z dwuetapowego uwierzytelniania (2FA)
✅ Jeśli to możliwe, włącz dwuetapowe uwierzytelnianie (np. kod SMS lub aplikację uwierzytelniającą).
✅ Dzięki temu nawet jeśli ktoś zdobędzie Twoje hasło, nadal nie będzie mógł się zalogować.
6. Uważaj na podejrzane wiadomości i strony
📧 Jeśli dostaniesz e-mail lub wiadomość z prośbą o podanie hasła – nie odpowiadaj!
⚠️ Oszuści mogą podszywać się pod szkołę lub znane firmy – zawsze sprawdzaj adres nadawcy.
Pamiętaj!
Bezpieczeństwo Twoich kont zależy od Ciebie! Stosując się do tych zasad, chronisz swoje dane i unikasz zagrożeń w sieci. 🔒💡
We wtorek, 8 stycznia b.r., uczniowie klas drugich pod opieką wychowawczyń i p. Katarzyny Jałmużna – nauczycielki bibliotekarki, udali się do Pułtuska na przedstawienie Katolickiego Teatru Edukacji p.t. „Alladyn … Baśń tysiąca i jednej nocy”.
Ta muzyczna opowieść przeniosła nas do odległej krainy, w której wśród pustynnych wzgórz stał piękny pałac, a w nim mieszkała księżniczka Dżamila. Spragniona wolności i towarzystwa innych ludzi, wymykała się często z pałacu (w przebraniu) na miejski targ i tam spotkała Alladyna, ubogiego chłopaka, który ją oczarował. W zdobyciu ręki księżniczki pomógł mu łaskawy los, pozwalając znaleźć zaczarowaną lampę i czyniąc z niego księcia Alli. Zaklęty w magicznym naczyniu Dżin, nie tylko spełniał życzenia, ale stał się również przyjacielem Alladyna i sprzymierzeńcem w pokonaniu podstępnego doradcy sułtana, który chciał się ożenić z Dżamilą. Oczywiście, jak to w bajkach bywa: zło zostało pokonane przez potęgę przyjaźni i miłości (publiczność też miała w tym swój udział…).
Po spektaklu poszliśmy spacerowym krokiem do Rynku i rozgościliśmy się w cukierni-lodziarni BOSKO. Ta nazwa kompletnie opisuje to, czego doświadczyły nasze kubki smakowe w tym lokalu… Szeroki asortyment deserów po prostu nas oczarował. Drugoklasiści wykazali się dużą sprawnością w składaniu zamówień, szacowaniu kosztów i cierpliwością w oczekiwaniu.
A czekać było naprawdę warto. Wszyscy byliśmy zachwyceni pysznościami oferowanymi przez BOSKO, m.in.: gorącą czekoladą z piankami, lodami, shake’ami czekoladowymi, rurkami z kremem, a także cudownymi puszystymi goframi (z przygotowanego na naszych oczach ciasta), podanymi z bitą śmietaną, owocami i smakowitym sosem czekoladowym.
Naprawdę nieziemski smak miała herbata owocowa z zatopionymi w niej malinami, plasterkami cytryny i pomarańczy, podkreślona słodyczą złocistego miodu, do tego zaserwowana w bardzo oryginalnych szklankach…
Nikt nie miał wątpliwości, dlaczego lokal otrzymał wyróżnienie „Orły cukiernictwa”.
Wróciliśmy do szkoły nasyceni i w dobrych humorach. Z niecierpliwością oczekujemy na następny wyjazd.
Marzena Jaskulska
Marzena Melnicka
Drodzy Uczniowie!
Zbliża się okres ferii zimowych, czyli czas wolny od zajęć szkolnych.
W ramach akcji czytelniczej "Zaczytaj się w ferie" biblioteka szkolna zachęca uczniów do odwiedzenia biblioteki i wyboru ciekawej książki zgodnie ze swoimi upodobaniami i zainteresowaniami. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
Czytanie to najlepszy sposób na nudę i przeniesienie się w świat fantazji oraz niesamowitych przygód.
Serdecznie zapraszam do biblioteki!
Nasze najmłodsze przedszkolaki ''Liski'' po raz pierwszy świętowały dzień swojej grupy. Dzielne dzieci z radością odwiedzały starszych kolegów z grup przedszkolnych i młodszych z Klubu Malucha. Liski otrzymały drobne upominki, odwdzięczały się dyplomami przyjaciela lisa i świetnie bawiły się w towarzystwie pana Jacka Bryśkiewicza. Zabawy sportowe, taneczne i muzyczne z Lisem były wyjątkowe! Dziękujemy serdecznie za wspolnie spędzony czas z maluszkami, które długo będą wspominać dzień grupy. Rodzice naszych Lisków przygotowali niespodziankę, która bardzo ucieszyła dzieci. Bardzo dziękujemy za pomysł i Waszą niezawodność.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję WOŚP.
Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zebrać 3 775,73 zł.
W tym roku zebrane pieniądze zasilą oddziały onkologii i hematologii dziecięcej.
Wolontariusze z opiekunami
23 stycznia 2025r. odbył się konkurs recytatorski „W świecie wierszy Wandy Chotomskiej”. Konkurs zorganizowano z okazji 95 rocznicy urodzin pisarki a miał on na celu uczczenie twórczości Wandy Chotomskiej, autorki niezapomnianych wierszy dla dzieci, które towarzyszyły kilku pokoleniom Polaków. Jej twórczość wyróżniała się radosnym tonem, ciepłem i humorem, który doskonale trafiał do młodego odbiorcy.
Do konkursu przystąpiło czternastu recytatorów klas pierwszych, którzy recytowali wiersze starając się oddać ich lekkość i zabawny charakter.
Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i gromkie brawa publiczności. Komisja, jak i publiczność wysłuchała takich wierszy jak: „Muchy w nosie”, „Spacer z psem”, „Literki”, „Bocian”, „Hotel pod psem” czy „Berek”.
Komisja w składzie: p. Anna Jacek – Walesiak, wicedyrektor ZPO; p. Iwona Marcinkowska, kierownik ZPO w Winnicy oraz p. Ewa Zadrożna, nauczyciel języka polskiego oceniała uczestników pod kątem poprawności interpretacyjnej, dykcji, pamięci oraz ogólnego wyrazu artystycznego.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Michalina Rutkowska kl. I b za interpretację wiersza „Staszek”
II miejsce: Aleksandra Berent z kl. I c za interpretację wiersza „Sroki”
Paulina Klucznik z kl. I b za interpretację wiersza „Kapelusz”
III miejsce: Kacper Napiórkowski z kl. I a za interpretację wiersza „Rozmowa z myszką”.
Wyróżnienia otrzymali:
Jakub Borowy kl. I a
Blanka Dąbrowska kl. I c
Konrad Jóźwiak kl. I c
Zuzanna Kaczmarczyk kl. I b
Andżelika Kozłowska kl. I b
Michalina Mossakowska kl. I a
Oliwia Piechalska kl. I b
Amelia Sochocka kl. I a
Amelia Wieczorkowska kl. I b
Ignacy Zaręba kl. I a
Konkurs był doskonałą okazją, by przypomnieć sobie piękno twórczości Wandy Chotomskiej i zachęcić młode pokolenie do odkrywania jej na nowo.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy a laureaci dodatkowo nagrody książkowe. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi po feriach szkolnych.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów oraz doskonalenia swoich umiejętności recytatorskich.
Katarzyna Jałmużna
18 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była Pani Justyna Szulecka. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznych, rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie talentów muzycznych, zwiększenie zainteresowań muzycznych oraz integracja dzieci. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8.
Jury konkursu, w składzie: Pani Anna Jacek-Walesiak, Pani Weronika Barszcz-Karnabal, Pani Katarzyna Jaszczak, ks. Mariusz Marciniak, brało pod uwagę umiejętności wokalne, dobór repertuaru, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.
Wyniki obrad przedstawiały się następująco.
Kategoria klas 1-3
1 miejsce: Karolina Szmit
2 miejsce: Marika Garłowicz
3 miejsce: Andżelika Szmit
Wyróżnienie: Anna Domała
Kategoria klas 4-6
1 miejsce: Lena Łukaszewska
2 miejsce: Zuzanna Nożewska
Wyróżnienie : Maja Królicka-Daniszewska
Kategoria klas 7-8
1 miejsce: Maja Staniszewska
2 miejsce: Jan Milczarczyk
Laureaci miejsc 1 i 2 w każdej kategorii walczyli o udział w eliminacjach w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Pułtusku.
Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu 14.01. 2025 roku, odbył się Finałowy Koncert Kolęd i Pastorałek w pułtuskiej Bazylice, organizowany przez Publiczna Szkołę Podstawową im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, Akcje Katolicką przy Parafii św. Mateusza w Pułtusku. Nasza uczennica Lena Łukaszewska w swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy pięknego występu!
Gratulacje należą się również wszystkim uczestnikom i laureatom szkolnego konkursu. To wielka odwaga wystąpić przed publicznością. Jak powiedział w starożytności św. Augustyn - „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. Nie przestawajcie zatem śpiewać, doskonalcie swój talent.
Justyna Szulecka
22 stycznia 2025r. w ramach imprezy zamkniętej WOŚP odbył się w naszej szkole KIERMASZ CIASTECZEK. Każdy ofiarodawca otrzymał słodkie ciasteczko, które poprzedniego dnia przygotowali wolontariusze. Dodatkowo atrakcją był udział w losowaniu ciekawych i atrakcyjnych nagród.
Pieniądze, które trafiły do puszki WOŚP, zasilą cel 33 Finału: Onkologię i hematologię dziecięcą.