Uczniowie zwracają podręczniki do biblioteki szkolnej w następującej kolejności:
(uczniowie przychodzą z podręcznikami do biblioteki - podczas danej lekcji - po dwie osoby)
Wszystkie podręczniki muszą być czyste, podpisane, poproszę wyjąć z podręczników wszystkie własne kartki.
Czwartek 13 czerwca 2024 rok:
7.45 – 8.30 – klasa V b
8.35 – 9.20 – klasa V A
9.30 – 10.15 – klasa VII b
10.25 – 11.10 – klasa VII A
12.30 – 13.15 – klasa VIII
Piątek 14 czerwca 2024 rok:
7.45 – 8.30 - klasa IV B, IV A
8.35 – 9.20 – klasa VI A
9.30 – 10.15 – klasa VI B
Uczniowie klas IV zwracają do biblioteki szkolnej podręczniki w ilości 9 sztuk:
Wszystkie podręczniki muszą być czyste i podpisane. Proszę powycierać wpisy ołówkowe i wyjąć z nich zbędne, własne kartki!
Uczniowie klas V zwracają do biblioteki szkolnej podręczniki w ilości 9 sztuk:
Podręcznik do techniki „Technika na co dzień. Klasy 4 – 6” będzie używany w klasie VI – proszę go nie zwracać i zostawić na przyszły rok szkolny.
Wszystkie podręczniki muszą być podpisane. Proszę wyjąć z nich zbędne, własne kartki!
Uczniowie klas VI zwracają do biblioteki szkolnej podręczniki w ilości 10 sztuk:
Wszystkie podręczniki muszą być czyste i podpisane. Proszę powycierać wpisy ołówkowe i wyjąć z nich zbędne, własne kartki!
Uczniowie klas VII zwracają do biblioteki szkolnej podręczniki w ilości 12 sztuk:
Wszystkie podręczniki muszą być czyste i podpisane. Proszę wyjąć z nich zbędne, własne kartki!
Uczniowie klas VIII zwracają do biblioteki szkolnej podręczniki w ilości 12 sztuk:
Wszystkie podręczniki muszą być podpisane. Proszę wyjąć z nich zbędne, własne kartki!
Szanowni Państwo,
14 i 16 czerwca na boisku Orlik przy PSP Winnica odbędzie się Gminy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci o Puchar Wójta Gminy Winnica (dziewcząt i chłopców).
Data i godziny rozpoczęcia:
14 czerwca tj. piątek godz 19:00 klasy 7-8. Zbiórka 18:45
16 czerwca tj. niedziela godz 10:00 klasy 1-3. Zbiórka godz 9:30 - 1 boisko
16 czerwca tj. niedziela godz 10:00 klasy 4-6. Zbiórka 9:30 - 2 boisko
Zapisy u Pani Izy Skrzecz oraz Pani Anity Wendy-Piechockiej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju.
Zarząd LUKS Lider w Winnicy
Więcej informacji: hhttp://liderwinnica.pl/index.php/2024/06/07/zaproszenie-na-gminny-turniej-pilki-noznej-dla-dzieci-o-puchar-wojta-gminy-winnica/
Nowa galeria DZIEŃ DZIECKA 2024 została dodana do albumu fotograficznego.
29 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się szkolny Dzień Dziecka pod hasłem Dzień Integracji Klasowej. Proponowane uczniom aktywności miały charakter integracyjno-profilaktyczny.
Uczniowie obejrzeli filmy dostosowane do wieku odbiorców w tzw. kinie sferycznym. Jest to nowoczesna forma kształcenia poprzez film, który jest wyświetlany wewnątrz kolistej kopuły, a projekcję ogląda się w pozycji leżącej.
Ważnym elementem tego dnia były gry i zabawy integracyjne w zespołach klasowych, w tym wspólne malowanie. Uczniowie malowali farbami na folii, kredą na zewnątrz szkoły oraz wykonywali innowacyjne prace plastyczne. Dużo pozytywnych wspomnień z pewnością pozostawi wspólnie spędzony czas przy grach planszowych oraz ruchowych.
Drugą część dnia uczniowie spędzili na pikniku integracyjnym. Odbyła się dyskoteka na świeżym powietrzu. Uczniowie grali w piłkę nożną i w koszykówkę. Mamy z Rady Rodziców wspólnie z paniami kucharkami zadbały o pyszne posiłki. Pogoda dopisała, a uczniowie bawili się dobrze i byli bardzo zadowoleni.
Dzień Dziecka odbył się dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Winnicy, Urzędem Gminy Winnica oraz Radą Rodziców. Szczególnie dziękujemy za wsparcie Panu Wójtowi Robertowi Wróblewskiemu oraz Pani Kierownik Wioletcie Zawadzkiej.
Są takie dni ..., na które czekają wszyscy: dorośli i dzieci. Do tych dni należy ,, Dzień Rodziny”, który w tym roku w naszej świetlicy upłynął pod hasłem: ,,KOCHANA MAMO, KOCHANY TATO, KOCHANE DZIECI”. To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci. Pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który rodzina może spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
Z tej okazji od 27 maja do 14 czerwca świetlica szkolna organizowała wiele zajęć poświęconych roli rodziny w życiu każdego człowieka.
W programie pracy wychowawcy grupy 2 znalazły się wydarzenia, które miały szczególny charakter i polegały na wzmocnieniu emocjonalnej więzi rodzinnej, a przede wszystkim uczyły szacunku, miłości i przywiązania do swojej rodziny. Z tej okazji uczniowie świetlicy szkolnej wykonały prace plastyczne dotyczące rodziny - laurki z napisem: „Kocham Cię Mamo”, „Kocham Cię Tato” oraz portrety własnej rodziny a także plakat z okazji Dnia Dziecka . Chętnie wysłuchały wiele wierszy między innymi: "Wesoła rodzinka", "Nie ma jak w rodzinie" oraz piosenek zespołu ,,Śpiewające Brzdące”. Oglądali filmy edukacyjne, m.in.: "Drzewo genealogiczne". Nie zabrakło też wspomnień i zdjęć z różnych uroczystości spędzonych w gronie rodzinnym. Uczniowie uczestniczyli również w szkolnych obchodach Dnia Dziecka - piknik, zajęcia integracyjne.
Były to radosne i szczęśliwe chwile spędzone w atmosferze wielkiej świetlicowej rodziny.
Wszystkim Kochanym Dzieciom i Rodzicom
życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!
Wychowawcy świetlicy
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
POD HASŁEM „I ZNÓW BĘDĄ WAKACJE...
Nadeszło lato, a z nim wakacje. To świetny czas na gry i rozrywkę. Rodzice i dzieci pakują walizki i szykują się do szczęśliwej podróży. Jedni wyjeżdżają na kolonie, obozy, wczasy inni czekają na rodzinne spotkania pełne swobód i letnich zabaw. W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2023/2024 świetlica szkolna przygotowała dla dzieci wiele zajęć podsumowujących mijający rok szkolny. Jednym z nich były zajęcia filmowe w grupie II, gdzie dzieci samodzielnie wybierały filmy, a następnie oglądaliśmy te, które cieszyły się największą popularnością. Oprócz zajęć z wykorzystaniem filmu rozmawialiśmy n/t jakie zajęcia chcielibyśmy powtórzyć w nadchodzącym roku. Propozycji było mnóstwo. Mam nadzieję, że wybrane tytuły zajęć będą cieszyć się dużą popularnością w kolejnych latach pracy w świetlicy szkolnej. Do nich zalicza się m.in. Dzień Pluszowego Misia, Dzień Rodziny, Dni Wiosny oraz zajęcia o tematyce regionalnej, historycznej i związanej z obchodami świat. Nie zabrakło też zajęć dotyczących bezpiecznego spędzania wakacji oraz zajęć dotyczących wakacyjnych planów. Wychowawca wraz z wychowankami grupy II wykonał wakacyjny plakat pt.,, Moje wakacyjne plany i marzenia”, który stanowił wystrój świetlicy w ostatnim tygodniu pobytu dzieci w sali świetlicowej. Z pewnością ten tydzień był miłym akcentem pobytu dzieci na świetlicy.
Serdecznie dziękujemy za każdy uśmiech, dobre słowo i zapał do twórczej pracy.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym, życzmy udanych wakacji ;-)
Wychowawcy świetlicy
Nowa galeria MASTERCHEF W WINNICY została dodana do albumu fotograficznego.
Dzień Rodziny obchodzony był w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy dnia 29 maja i przybrał formę konkursu profilaktycznego „Rodzinny MasterChef w Winnicy”. Głównym celem tego konkursu było promowanie właściwej postawy rodziny, wspierającej dziecko w rozwoju jego zainteresowań, zachęcanie dzieci do podejmowania niekonwencjonalnych działań oraz promowanie zdrowego odżywiania.
Pomysłodawcami i koordynatorami kulinarnych zmagań były ambasadorki Szkolnego Klubu Ambasadorów Niemożliwego (SKAN): p. Bogumiła Podlaska i p. Anna Strauch.
SKAN zajmuje się propagowaniem i wspieraniem pasji oraz zainteresowań uczniów, a także promowaniem innowacyjnych pomysłów uczniów i pracowników szkoły.
Do konkursu zgłosiło się dziewięć drużyn, czyli dziewięcioro uczniów, każdy z jedną osoba dorosłą z rodziny. Zadaniem drużyn było przygotowanie w przeciągu pięćdziesięciu minut jednego dania konkursowego z produktów dostępnych w spiżarni. Drużyny nie wiedziały wcześniej w co jest zaopatrzona spiżarnia, tak więc nie mogły wcześniej ustalić jakie danie będą przygotowywać. Produkty do konkursowej spiżarni ufundowała Rada Rodziców, a były tam same zdrowe produkty: owoce, warzywa, ciemne pieczywo, nabiał, chude wędliny i bakalie.
Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor Andrzej Zaręba (przewodniczący), p. wicedyrektor p. Anna Jacek-Walesiak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Danuta Zaręba, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy p. Wioletta Zawadzka, kierownik stołówki p. Monika Janiszewska oraz nasza szkolna kucharka p. Elżbieta Jaszczak, oceniała dania pod kątem estetyki podania, smaku potrawy, kreatywności oraz wkładu pracy. Istotne jest to, że członkowie jury nie wiedzieli, która drużyna przygotowała daną potrawę. Każde danie konkursowe miało swój numer, bez nazwisk. Wszystkie drużyny wykazały się kreatywnością i nietuzinkowym smakiem kulinarnym, ale komisja musiała wybrać najlepszą drużynę.
Wyniki są następujące:
I miejsce zdobyła drużyna Mai Lewandowskiej z klasy 5a,
II miejsce zdobyła drużyna Wojtka Pieńkosa z klasy 4a,
III miejsce zdobyła drużyna Bartosza Lelenia z klasy 5.
Nagrodę główną ufundował anonimowy sponsor – voucher do pizzerii Da Grasso na kwotę 200 zł, natomiast za drugie i trzecie miejsce gry planszowe ufundował GOPS w Winnicy. Wszyscy uczestnicy konkursu kulinarnego otrzymali dyplomy.
Inicjatywa Szkolnego Klubu Ambasadorów Niemożliwego okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Zarówno dzieci jak dorośli, którzy brali udział w zmaganiach kulinarnych, stwierdzili, że świetnie się bawili. Był mały dreszczyk emocji, a przede wszystkim ogromna radość z bycia razem.
Ambasadorki SKAN-u:
Bogumiła Podlaska
Anna Strauch
Nowa galeria SPOTKANIE Z SEBASTIANEM GRZYWACZEM została dodana do albumu fotograficznego.
Dnia 24 maja 2024 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach, pt. „Niewidomy – nie widzę problemu”, które przeprowadził Pan Sebastian Grzywacz. Pan Sebastian od kilkunastu lat jest osobą niewidomą poruszającą się z psem przewodnikiem rasy Chesapeake Bay Retriever – Waldkiem. Wzrok stracił w wypadku samochodowym.
Na co dzień pracuje jako przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie, jest dyrektorem Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna oraz aktywnym użytkownikiem social mediów, w których edukuje na temat dostępności i życia osób niewidomych.
Spotkanie dotyczyło kwestii odpowiednich zachowań wobec psów asystujących. Młodzież doświadczyła jak osoba z niepełnosprawnością wzroku korzysta z telefonu, social mediów i nowoczesnych technologii. Warsztaty dotyczyły również ograniczeń tkwiących w naszych głowach.
Pan Sebastian trenuje krav magę, boks, skacze ze spadochronem i jeździ konno.
Sam temat niepełnosprawności wzroku, choć wyczerpany podczas spotkania, stanowił pretekst do rozmowy o empatii, otwartości, samoakceptacji, radzenia sobie z trudnymi emocjami, a także przeciwdziałania przemocy.
W podziękowaniu za bardzo interesujące warsztaty Pan Sebastian otrzymał od naszej społeczności domek dla owadów, który wykonała uczennica klasy 2A – Hania Glinicka.
Koordynator: Ewelina Przybyłek
W dniu 21 maja 2024 r. 14 uczniów z naszej szkoły po raz kolejny brało udział w lekkoatletycznych zmaganiach. Wśród startujących w poszczególnych kategoriach zawodników, brało udział i kilku takich, którzy nie mieli wcześniej okazji na start.
Dyplomy dla naszych zawodników zdobyli:
- Tymon Napiórkowski I miejsce w biegu na 300m, III miejsce w skoku w dal,
- Filip Zadrożny III miejsce w skoku w dal, I miejsce w biegu na 60m, I miejsce w biegu na 300m,
- Adam Lubiak I miejsce w rzucie piłeczką palantową,
- Maja Staniszewska I miejsce w rzucie piłeczką palantową,
- Nikola Zaręba I miejsce w rzucie piłeczką palantową,
- Igor Nożewski III miejsce w biegu na 300m, II miejsce w skoku w dal,
- Oliwier Długołęcki I miejsce w skoku w dal,
- Adam Filipkowski III miejsce w biegu na 300m,
- Julia Wróblewska II miejsce w biegu na 600m.
Opiekun: Anita Piechocka-Wenda
W poniedziałek 13.05.2024r. klasa 6b i kilku chłopców z klasy 6a było na wycieczce integracyjnej w Gładczynie. Głównym punktem wycieczki był PAINTBALL.
Paintball to gra, zabawa, ćwiczenia fizyczne, integracja. To coraz popularniejsza dyscyplina sportu na świecie, która łączy elementy: taktyki, zabawy, elementów wojskowych. to bezpieczny sposób przeniesienia pola walki i emocji związanych z walką na zamknięte tereny przystosowane do gry.
Aby pograć w paintball klasy 6 wybrały się do nieopodal położonego Gładczyna, by poczuć się jak na wojnie i nie przechodzić długiego szkolenia, a po trafieniu nie wylądować w szpitalu, nie wspominając już o tym, że nie trzeba wszczynać konfliktów zbrojnych między krajami.
Paintball jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które bez uszczerbku na zdrowiu chcą się poczuć trochę jak na wojnie, tylko że bez ran, wybuchów i krzyków. Paintball oferuje ogromne dawki adrenaliny, niezapomniane emocje i spory wysiłek fizyczny.
Paintball jest z różnych względów zaliczany do sportów ekstremalnych, dlatego też bezwzględnie musieliśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Nie chcieliśmy, żeby niewinna zabawa zamieniła się w bolesne siniaki, choć i te nam się zdarzyły. Co prawda jest to zabawa dla wszystkich bez względu na wiek czy płeć, jednak pewna dawka odpowiedzialności i zdrowego rozsądku nikomu nie zaszkodziła.
Po kilku rundach usiedliśmy na odpoczynek przy ognisku. Niektórzy przygotowali sobie na ogniu kiełbasę, a niektórzy pianki z herbatnikami :-) co kto lubi...
Anita Piechocka-Wenda
Iwona Siemieniak
10 maja 2024 roku klasy 4a, 4b, 6a i kilkoro uczniów z klasy 5b wyruszyły spod szkoły na wycieczkę. Celem wycieczki było zwiedzanie Kazimierza Dolnego – uroczego miasteczka położonego wśród wzgórz tuż przy rzece Wiśle.
Pierwszą atrakcją było wejście do Kościoła Farny z najstarszymi organami w Polsce. Następnie spacer obok ruin zamku i wspinaczka na Górę Trzech Krzyży, poznanie historii tego miejsca oraz oglądanie pięknej panoramy miasteczka.
Po zejściu z góry, zachwycaliśmy się wspaniałym Rynkiem z zachowanymi kamienicami renesansowymi i kramami, na których mogliśmy kupić słynne koguty i inne kazimierskie łakocie. Na ryneczku odpoczęliśmy przy obiedzie.
Po posiłku i zakupie pamiątek udaliśmy się na przejażdżkę meleksami. W trakcie przejażdżki usłyszeliśmy ciekawe legendy i anegdoty związane z dawnym Kazimierzem, a podczas postojów mieliśmy okazję podziwiać z bliska najciekawsze atrakcje Krainy Lessowych Wąwozów, w tym pospacerować po słynnym Wąwozie Korzeniowym. Ostatnim punktem wyprawy był godzinny rejs statkiem po Wiśle.
Podczas wycieczki towarzyszyła nam pani przewodnik. Pogoda była ładna, a widoki cudowne. To jest miejsce do którego warto wrócić!
Opiekunowie wycieczki: p. Katarzyna Jaszczak, p. Ewa Kurpiewska i p. Anita Piechocka-Wenda.
Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych dniach maja uczniowie świetlicy szkolnej brali udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Świąt Majowych: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Święto Flagi, 3 maja - Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Nasi wychowankowie podczas zajęć świetlicowych zapoznali się z symbolami narodowymi oraz świętami, które są ważnym elementem dziedzictwa narodowego. Wykonali piękne, biało- czerwone, tulipany, kolorowali symbole narodowe, wycinali z kolorowego papieru flagi Polski. Prace uczniów ozdobiły okolicznościowe gazetki o tematyce patriotycznej. Świetliki z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Obowiązkiem każdego Polaka jest pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją postawą i zaangażowaniem powodowali, że w sercach Polaków nigdy nie zgasła iskra walki o wolność i niepodległość.
Wychowawcy świetlicy
W konkursie „O czym śnią roboty?” brały udział 2 zespoły: „BYSTRZAKI” I „POZYTYWNIE ZAKĘCONE DZIEWCZYNY” z klasy 2a pod kierunkiem p. Bożeny Jaskulskiej i nauczyciela wspomagającego p. Eweliny Przybyłek. Zadaniem uczestników było udoskonalenie istniejącego w szkole robota edukacyjnego, wydrukowanie wymyślonego elementu na drukarce 3D, przetestowanie działania i opracowanie dokumentacji z działań oraz przesłanie jej na konkurs.
Zmagania były trudne, gdyż do konkursu zgłosiło się 115 szkół z całej Polski. Jesteśmy bardzo dumni, że pomysł jednego z zespołów zwrócił uwagę jury, które napisało do nas tak:
„Mamy przyjemność ogłosić, że Wasz zespół zakwalifikował się do ostatniego etapu naszego konkursu "O czym śnią roboty?". Gratulujemy! Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pomysłu i włożonej pracy.
Osobom, którym się nie udało, chcemy bardzo podziękować i pogratulować. Pomimo braku wejścia do finału - praca jaką wykonaliście, jest bardzo wartościowa. Zmierzenie się z takim wyzwaniem projektowym wiąże się z pokonaniem niejednej trudności i zdobyciem wielu umiejętności, które można wykorzystać nie tylko w kolejnych działaniach i projektach, ale i na co dzień.
Mamy nadzieję, że jesteście dumni z pracy, jaką wykonaliście!”
Dzień Dziecka po raz kolejny obchodziliśmy wspólnie z klubem sportowym Lider Winnica. Był tor przeszkód, rzuty do kosza, strzelanie goli, skakanie na trampolinie, pokaz sprzętu sportowego oraz zabawy na dmuchańcach. Dopełnieniem były hot- dogi, które wszyscy zjedli ze smakiem. Nie mogło również zabraknąć Pogoni za Lisem, gdzie trzeba było złapać lisi ogon. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali medale.
Opłata za obiady w czerwcu 2024 r.:
W szkole podstawowej ze względu na nieobecności uczniów indywidualnych informacji dotyczących płatności udziela pani Renata Żebrowska (tel. 236914079). Od stycznia 2022 r. opłaty za obiady będą przyjmowane tylko przez płatność bankową (na konto). Opłatę za wyżywienie w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy należy uiszczać na konto bankowe do 5. dnia każdego miesiąca;
numer:08 8226 0008 2002 2000 8895 0007
Przelew z opłatą za wyżywienie należy zatytułować zgodnie z miesiącem, którego dotyczy opłata, podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę (np. Jan Kowalski klasa IA, opłata za wyżywienie – czerwiec 2024).
Dnia 28 maja 2024 roku odbył się konkurs recytatorski zatytułowany "Zwierzęta w poezji dziecięcej". W konkursie wzięli udział chętni uczniowie klas III i IV, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie oraz miłość do poezji o tematyce zwierzęcej.
Głównym przesłaniem konkursu recytatorskiego było propagowanie twórczości literackiej polskich poetów piszących dla dzieci oraz rozwijanie zainteresowań poetyckich i recytatorskich wśród najmłodszych.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów, którzy recytowali wiersze polskich poetów dziecięcych, głównie Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Piękne wiersze o zwierzętach recytatorzy zaprezentowali przed Jury, w skład którego wchodziły: wicedyrektor szkoły p. Anna Jacek – Walesiak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej p. Dagmara Ołton oraz na-el języka polskiego p. Ewa Zadrożna.
Jury oceniało występy pod kątem interpretacji tekstu, dykcji, wyrazistości i ogólnego wrażenia artystycznego.
Po wysłuchaniu wszystkich recytacji Jury udało się na naradę, a uczniowie odgadywali zagadki związane z tematyką zwierzęcą.
Pani wicedyrektor podsumowała konkurs i ogłosiła zwycięzców:
Wiktoria Ołton z klasy III B za wiersz "Szły raz myszy" Doroty Gellner
Alicja Lewandowska z klasy III B za wiersz „Kwoka” Jana Brzechwy
Julia Tkaczyk z klasy III b za wiersz "Dżoncio" Juliana Tuwima
Maja Głodowska z klasy III A za wiersz „Żaba” Jana Brzechwy
Tymon Napiórkowski z klasy IV B za wiersz "Słoń Trąbalski" Juliana Tuwima
Konkurs zakończył się wspólnym zdjęciem laureatów konkursu oraz jury.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.
Konkurs przygotowały panie: Katarzyna Jałmużna, Anna Napiórkowska, Iwona Siemieniak oraz Ewelina Przybyłek, która prowadziła konkurs.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę!
Organizatorki
Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w pikniku. Informujemy, że z kiermaszu kwiatów doniczkowych zebraliśmy kwotę 700 zł, która już zasiliła konto Rady Rodziców.
20 maja w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Pszczół, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na czynniki, które stanowią zagrożenie dla tych owadów.
W ramach edukacyjnych i uświadamiających uczniom, jak bardzo nasz świat jest zależny od pracy tych małych stworzeń – przygotowana została gazetka informacyjna, do której rysunek pszczoły wykonała uczennica klasy VA – Zuzanna Wasilewska – za co bardzo dziękujemy!
Ogłoszony, został ponadto konkurs na „Domek dla Pszczół”, w którego udział włączyły się całe rodziny. Zaangażowanie uczestników konkursu było ogromne, efektem czego są przepiękne prace, które można podziwiać w głównym korytarzu szkoły.
Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców, dlatego nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu, którym serdecznie gratulujemy!!!
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez: Radę Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy oraz firmę JANWIN w Winnicy. Fundatorom nagród bardzo dziękujemy!!!
Część prac uczniów będzie spełniała swoją rolę dydaktyczną w szkole oraz przedszkolu. Natomiast pozostałe zostaną przekazane na kiermasz charytatywny „Grosik dla Mai”, który odbędzie się już 2 czerwca w Rębkowie w czasie „Pogoni za Lisem”. Zapraszamy zatem do udziału w licytacji!
Czy wiesz, że……
Co trzecia łyżka jedzenia, które spożywamy, zależy od procesu zapylania. W samej Europie od zapylania przez owady uzależnione jest ponad 4000 odmian warzyw. Gdyby owady zapylające zniknęły, dla świata oznaczałoby to katastrofę nie tylko ekologiczną – załamałaby się mianowicie produkcja żywności.
Zachęcamy więc do tworzenia miejsc przyjaznych pszczołom, do sadzenia roślin miododajnych, ograniczenia stosowania chemicznych oprysków oraz do nie wypalania traw.
Iwona Siemieniak
Ewelina Przybyłek
Nowa galeria EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024 została dodana do albumu fotograficznego.