Dnia 4 kwietnia w PSP w Winnicy przeprowadzono egzamin na kartę rowerową. O pierwsze prawo jazdy ubiegali się uczniowie klasy IVA i IVB. Wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne niezbędne do uzyskania karty rowerowej uczniowie zdobywali na lekcjach techniki w ramach wychowania komunikacyjnego. Kształtowali oni właściwą postawę w zakresie kulturalnego, bezkonfliktowego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera, a także kierującego pojazdem.
W przebiegu egzaminu uczestniczył Dyrektor ZPO w Winnicy pan Andrzej Zaręba, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pułtusku oraz nauczyciel techniki pani Marzena Melnicka.
W czasie egzaminu uczniowie wykazywali się właściwymi umiejętnościami jazdy na rowerze. Sprawnie kierowali rowerem z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Bezbłędnie wykonywali zadania praktyczne z techniki jazdy rowerem w kasku ochronnym i kamizelce odblaskowej. Musieli w poprawny sposób wykonać pewne manewry po uliczkach utworzonych na hali sportowej. Właściwie stosować się do znajdujących się tam znaków drogowych. Poprawnie zbliżali się do przejścia dla pieszych, zatrzymywali się i przepuszczali osoby przechodzące na drugą stronę ulicy. Następnie w prawidłowy sposób rozpoczynali dalszą testową jazdę.
Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali cały czas funkcjonariusze policji. Wcześniej najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego przypomnieli w co powinien być wyposażony rower i w jaki sposób należy się nim poruszać, aby czuć się bezpiecznie na drodze jak również nie zagrażać innym.
Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali swój pierwszy egzamin i stali się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Uzyskali w 100% uprawnienia do jazdy jednośladem z kartą rowerową, którą niedługo otrzymają.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy szerokiej drogi!
Marzena Melnicka
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest na całym świecie w dniu 2 kwietnia. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Osoby ze spektrum często spotykają się z dyskryminacją i izolacją więc bardzo ważne jest kształtowanie w społeczeństwie postawy pełnej empatii, zrozumienia i akceptacji.
Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Uczniowie i nauczyciele zadbali, aby część ich garderoby zawierała kolor niebieski, który symbolizują solidarność z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.
W tym dniu uczniowie z klas I - III wraz z wychowawcami wzięli udział w pochodzie. Ubrani na niebiesko z transparentami w rękach przeszli przez centrum Winnicy. Towarzyszyło im przesłanie: "Każdy inny, wszyscy równi".
W wejściu głównym zorganizowano też fotobudkę, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia. Uśmiechnięte twarze i niebieskie ubrania stworzyły wspaniała atmosferę, a zdjęcia będą piękną pamiątką z tego wyjątkowego dnia.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego ważnego dnia! Razem możemy tworzyć bardziej otwarte i przyjazne środowisko dla wszystkich. Pamiętajmy, że każdy z nas może przyczynić się do budowania świata, w którym różnorodność jest doceniana i akceptowana.
Organizatorki
Dziękujemy pani Urszuli Zaręba za przygotowanie gazetki dla rodziców, przeprowadzenie pogadanki z przedszkolakami oraz propozycje prac plastycznych dla poszczególnych grup wiekowych.
Marzec w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od ,,Spotkania z historią...”. Dnia 04 marca w ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy IIb poznali historię, bohaterstwa Żołnierzy Wyklętych oraz odbyli symboliczny marszobieg na 1963 m, by uczcić pamięć Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.
Następnie świętowaliśmy Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Z tej okazji powstały w salach świetlicowych okolicznościowe dekoracje, a w czasie zajęć rozmawialiśmy na temat zawodów wykonywanych przez kobiety oraz mężczyzn we współczesnym świecie.
W oparciu o kalendarz uroczystości nietypowych 12 marca świętowaliśmy Dzień Matematyki, rozwiązując zadania, układając matematyczne puzzle, porządkując liczby od najmniejszej do największej i kodując. Dzień Matematyki stał się również okazją do karcianych rozgrywek. Chcąc zwyciężyć, dzieci musiały wykazać się znajomością dodawania i odejmowania, mnożenia i dzielenia. Najmłodsi uczyli się liczyć pieniądze, bawili się w sklep i w farmerów oraz poznawali zegar.
W ramach Międzynarodowego Dnia Mózgu dzieci rozwiązywały zagadki, kodowały, zmierzyły się z krzyżówkami i wykreślankami. Dzień Wody stał się okazją do przypomnienia, jak ważną rolę woda odgrywa w naszym życiu oraz dlaczego powinniśmy ją oszczędzać. W tym dniu dzieci wykonywały również eksperymenty z wędrującą wodą.
W kolejnym tygodniu wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej i pachnącej pory roku. Dzieci rozwiązywały zagadki, wykonywały wiosenne prace plastyczne oraz zadbały o wystrój sali. Wspólnie z nauczycielami przygotowały gazetkę, na której znalazły się utwory poetyckie opowiadające o wiośnie. Ponadto z kolorowego papieru wykonały Marzanny oraz pierwsze zwiastuny wiosny. Udały się też na spacer w poszukiwaniu Wiosny. Najmłodsi uczyli się również sadzić fasolę, dzięki czemu mieli możliwość obserwowania jej wzrostu.
W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru świetliki czytały z podziałem na role wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”. Dzieci samodzielnie wykonały piękne ilustracje oraz świetnie odgrywały rolę bohaterów z wiersza.
Wiosenną energię dzieci pożytkowały, grając w tenisa stołowego, piłkę nożną, zbijanego, bawiąc się na boisku szkolny oraz hali sportowej.
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już z niecierpliwością czekamy na wytęsknione lato a z nim wakacje….
Opracowały:
Katarzyna Mossakowska-Kopeć
Ewa Zadrożna
24 marca 2025 r. naszą szkołę odwiedzili nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Prelegenci zaprezentowali uczniom klas siódmych, w jaki sposób bezpiecznie dbać o psy i koty. Poruszono tematykę chorób zwierząt oraz profilaktykę.
Dziękujemy za ciekawą lekcję, dzięki której nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę.
Przedszkolaki bardzo chętnie korzystają z edukacyjnej oferty wycieczkowej. Uczestniczą w warsztatach i bawią się na świeżym powietrzu lub w aktywnych salach zabaw. Prezentujemy kilka fotografii z Fabryki pomysłów w Ciechanowie i z Farmy zwierząt w Goławicach.
Dnia 2 kwietnia 2025r. (środa) obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. W tym dniu nasi uczniowie z klas I - III wezmą udział w pochodzie. Ubrani na niebiesko z transparentami w rękach przejdziemy przez centrum Winnicy. Towarzyszyć nam będzie jedno przesłanie: "Każdy inny, wszyscy równi".
Bardzo prosimy wszystkich uczniów - również z klas IV - VIII oraz nauczycieli i pracowników o założenie w środę ubrania w kolorze niebieskim lub niebieskiego elementu garderoby.
Opłata za obiady w kwietniu 2025 r.:
W szkole podstawowej ze względu na nieobecności uczniów indywidualnych informacji dotyczących płatności udziela pani Renata Żebrowska (tel. 236914079). Od stycznia 2022 r. opłaty za obiady będą przyjmowane tylko przez płatność bankową (na konto). Opłatę za wyżywienie w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy należy uiszczać na konto bankowe do 5. dnia każdego miesiąca;
numer:08 8226 0008 2002 2000 8895 0007
Przelew z opłatą za wyżywienie należy zatytułować zgodnie z miesiącem, którego dotyczy opłata, podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę (np. Jan Kowalski klasa IA, opłata za wyżywienie – kwiecień 2025).
Dnia 27.03.2025 r. dziewczęta klas IV - VI z naszej szkoły wzięły udział w REJONOWYCH IGRZYSKACH DZIECI DZIEWCZĄT W KOSZYKÓWCE, drużyna zajęła III miejsce.
Skład drużyny:
Izabela Skrzecz
„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci”
Wisława Szymborska
Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla naszej koleżanki
p. Anny Tolak
z powodu śmierci
Taty
składają
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy
Informujemy, że listy dzieci przyjętych do Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy na rok szkolny 2025/2026 zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń w budynku przedszkola.
26 marca 2025r. w klasach piątych odbyły się ciekawe zajęcia dzięki realizacji projektu informatycznego na temat: Higieny cyfrowej uczniów. Wolontariusze z warszawskich uczelni wyższych przeprowadzili z uczniami naszej szkoły warsztaty. Podczas zajęć wolontariusze rozwijali w uczniach poczucie sprawczości i odpowiedzialności społecznej.
PROJEKTOR to program społeczny, w ramach którego inicjowane są spotkania studentów z dziećmi w małych miejscowościach. Program PROJEKTOR wspiera małe miasta i wsie w wyrównywaniu szans edukacyjnych. Fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Bożena Jaskulska
Dnia 24 marca 2025 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie odbył się konkurs BIKE BEZPIECZNY.
Celem konkursu są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez:
1.Popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego.
2.Propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.
3.Popularyzowanie podstawowych zasad umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
4. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu pułtuskiego.
Gospodarzem tej uroczystości była pani Ewa Leszczyńska - Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie. Przywitała zaproszonych gości, jak również drużyny z opiekunami.
Organizatorami konkursu z ramienia szkoły ZSCKR w Golądkowie byli: Adam Kwiatkowski, Stanisław Podlasiński oraz Ryszard Dudzic. Współorganizatorem i fundatorem części nagród była firma Inter Cars z Pułtuska.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Maksymilian Łasiński - klasa VIIa
2. Eliza Zinówko - klasa VIIb
3. Filip Zadrożny - klasa VIIa
Zawodnikiem rezerwowym była Anna Mościcka z klasy VIIb.
Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. Osiemnaścioro uczestników z sześciu szkól rozwiązywało test składający się z 25 pytań dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Jazda sprawnościowa po torze przeszkód była następna konkurencją praktyczną. W sali gimnastycznej zawodnicy mieli za zadanie przejechać rowerem wyznaczona trasę, pokonując przeszkody i wykonując określone manewry.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury powołane przez organizatora konkursu. Przy klasyfikacji końcowej całej drużyny były brane pod uwagę wyniki ze wszystkich konkurencji.
Nasi zawodnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem opanowania wiadomości teoretycznych dotyczących przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy i umiejętności praktycznych związanych z jazdą na rowerze po sprawnościowym torze przeszkód.
Dzięki temu zajęliśmy II miejsce w konkursie.
Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały atrakcyjne nagrody, zaś wszyscy uczestnicy drobne upominki.
Wszyscy jesteśmy dumni z zajętego miejsca przez naszych uczniów, gratulujemy i składamy im serdeczne podziękowania. Życzymy dalszych sukcesów w następnym roku szkolnym.
Marzena Melnicka
28 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.
Jury w składzie: Pani Monika Paszkowska, Pani Urszula Roze, Pani Katarzyna Jałmużna wyłoniło laureatów konkursu a są nimi:
W kategorii klas 1-3
1 miejsce: Zofia Przybyłek
2 miejsce: Michał Siatkowski
3 miejsce: Marcelina Jończyk
Wyróżnienie: Patryk Musiński
W kategorii klas 4-6
1 miejsce: Alicja Lewandowska
2 miejsce: Barbara Komorowska
3 miejsce: Maja Głodowska
Laureatki pierwszych miejsc, Zofia Przybyłek oraz Alicja Lewandowska, wzięły udział w eliminacjach powiatowych „Warszawska Syrenka” w dniu 19 marca 2025 roku, które odbyły się w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.
Zofia Przybyłek, uczennica klasy 2a recytując wiersz Wiery Badalskiej „Przepraszam smoku” zajęła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Wszyscy uczestnicy szkolnych eliminacji w dniu 21 marca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy. Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi, pięknie wyrecytowanych wierszy i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.
Justyna Szulecka
Nowa galeria NAGRODY W KONKURSIE WARSZAWSKA SYRENKA - ELIMINACJE SZKOLNE została dodana do albumu fotograficznego.
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był pełen radości. 21 marca świętowaliśmy nadejście nowej pory roku. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły ubrali się na kolorowo. Kreatywnych pomysłów nie brakowało zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Nietypowe uczesania, kolorowe peruki i nakrycia głowy dodawały więcej barw temu wyjątkowemu dniu.
Drzwi klas zdobiły piękne dekoracje wiosenne wykonane przez uczniów i nauczycieli.
Uczniowie, podzieleni na grupy, przygotowali wspólnie plakaty o tematyce wiosennej, które dumnie prezentowali podczas przemarszu po boisku szkolnym na czele którego radośnie kroczył Pan Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor naszej szkoły.
To był bardzo radosny i wyjątkowy dzień.
Justyna Szulecka