W roku szkolnym 2017/2018 niektórzy uczniowie klas V i VI brali udział w projekcie E-twinnig pt. "It is our cultural heritage - To jest nasze dziedzictwo kulturowe". W ten sposób chcieliśmy włączyć się do obchodów roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. W projekcie brało udział 5 krajów europejskich. Uczniowie dzielili się informacjami o ważnych zabytkach, miejscach, tradycjach, popularnym jedzeniu, itp. poprzez platformę Etwinning, gdzie zamieszczali swoje projekty. Zaangażowanym uczniom dziękuję za pracę!
"Human Rights, czyli Prawa Człowieka", to tytuł projektu, który realizowały uczennice z klasy II gimnazjum. Filmy i zdjęcia na powyższy temat zostały opublikowane na międzynarodowej stronie Etwinning. Dziękuję uczennicom za pracę, a szczególnie Zuzannie Kosek.
Jolanta Grabarek
JEST ZAPLECZE, I TO JAKIE!!!
Po tak wielkim sukcesie jak zdobycie II miejsca w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej postanowiliśmy zagrać jeszcze parę meczy, aby nie stracić kontaktu z piłką ręczną. Sposobność nadarzyła się 9 czerwca w Zielonce gdzie mogliśmy zagrać i rocznikiem 2005 i 2008 oraz 16 czerwca w Radzyminie gdzie zagrał rocznik 2008.
Zmagania w Zielonce rozpoczęły nasze młodsze dziewczęta 2008-2010 i choć grały z dziewczętami z rocznika, 2007 co wiązało się z ogromną przewagą przeciwniczek to jednak grały z wielkim sercem i zaangażowaniem. Choć przegrały wszystkie mecze (z Zieloną I i II, Warszawą, Cegłowem) to jednak wiedzieliśmy, że idziemy dobrą drogą. Potwierdził to turniej w Radzyminie gdzie rywalizowaliśmy z dziewczętami z naszego rocznika, ale o tym później.
W przypadku starszych dziewcząt liczyliśmy na „pudło”. Zaczynamy meczem jak zawsze silną Zielonką 2005 i wygrywamy 12: 11, następnie pokonujemy zespół z Wyszkowa 13:9 i czekamy na mecz z Radzyminem. Niestety przegrywamy trzeci raz z rządu z tym zespołem (tu 4:9) i choć to nie wstyd to jednak była ogromna szansa na pokonanie świetnych przeciwniczek ale „zawaliliśmy” drugą połowę meczu (do przerwy 3:4). Na koniec czekała nas potyczka z zespołem Zielonki 2006 i choć mecz ten nie miał już żadnego znaczenia (i tak mieliśmy II miejsce) to jednak nie przystoi nam remisować a było 13:13. Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Sylwia Kowalska.
16 czerwca małe Winniczanki pojechały do Radzymina, aby pierwszy raz rywalizować z własnym rocznikiem, a nie dziewczętami starszymi. Turniej pokazał, jaki mamy potencjał, (choć rywalizowaliśmy z dziewczętami z klas sportowych gdzie mają 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu, a pojechaliśmy „gołą” siódemka bez żadnych zmian). W pierwszym meczy wygrywamy z Radzyminem 9: 3 by w kolejnym pokonać koleżanki z Warszawa 10:4. W kolejnym spotkaniu gromimy Zielonkę 13:2 i w finale czeka nas mecz z zaprzyjaźnionym zespołem z Cegłowa. Niestety w pierwszej połowie daje o sobie znać zmęczenie, brak zmian i rozegrane już trzy spotkania i do szatni schodzimy przegrywając 1:6. Jednak my mamy charakter i walczymy. Mecz kończy się wynikiem 6:7 dla przeciwniczek więc w drugiej odsłonie rzucamy pięć bramek tracąc tylko jedną. Zabrakło zmian i czasu, ale wynik świetny i dużo radości z patrzenia na tak grające z zaangażowaniem nasze maluchy. Najlepszą zawodniczką turnieju została nasza Olga Gołębiewska, a wyróżnienie otrzymała Małgosia Kopycińska.
Teraz czeka nas troszkę odpoczynku a w sierpniu zaczynamy przygotowania z rocznikiem 2005 a częścią będzie wyjazd na obóz do rybna w dniach 19-25 sierpnia.
Skład zespołu 2005:
Olkowska Wiktoria, Stańczak Zuzia, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Światkowska Klaudia i Czyżewska Natalia.
Skład zespołu 2008:
Czyżewska Kinga, Gołębiewska Ola, Krawczyk Kinga, Krajewska Karolina, Rzeczkowska Wiktoria, Głodowska Emilia, Śmietańska Asia, Kopycińska Małgosia, Kiela Martyna,
Całe nasze zmagania w roku szkolnym 2017/2018 nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc Rodziców, Pani Marzeny Staniszewskiej oraz wielu Naszych Przyjaciół, do których od lat należą:
OWOCOWO WARZYWNEGO DARIA W WINNICY
PODRĘCZNIKI SZKOLNE!!!
Rodzice uczniów szkoły podstawowej kupują następujące podręczniki:
- dla klas 1-8 - podręcznik do nauki religii
- dla klas 4-6 - podręcznik do nauki języka rosyjskiego (wydawnictwo WSiP)
Uczniowie klas III i V, VI, którzy nie wypożyczyli podręczników w ostatnim tygodniu roku szkolnego będą mogli je wypożyczyć w sierpniu.
Uczniowie obecnych klas I, IV i VII otrzymają swoje podręczniki również w sierpniu.
Po odbiór podręczników szkolnych zapraszam również w sierpniu rodziców uczniów klas I, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.
Dokładne terminy wypożyczenia dla poszczególnych klas podane będą w sierpnium (prawdopodobnie będzie to druga połowa sierpnia).
Uczniowie, którzy wypożyczyli już podręczniki do klas programowo wyższych otrzymają ćwiczenia na początku roku szkolnego (4 - 5 września) podczas zajęć.
Szkolny zestaw podręczników znajduje się w zakładce: Dokumenty szkoły.
Zapraszamy do odwiedzenia zakładki "Dla rodziców", w której zamieszczane są aktualne ogłoszenia.
Katarzyna Jałmużna
Erasmus +2018- Mobilność edukacyjna
Nasz sukces na miarę europejską!!!
Od 01 czerwca 2018 r. do 30 stycznia 2020r. Zespół Placówek Oświatowych, jako beneficjent, realizuje projekt „ Okno na Europę”. Projekt jest częścią programu Erasmus Plus dzięki, któremu m.in. kadra nauczycielska może podnosić kwalifikacje w ramach działania mobilność KA1. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 22976 euro. Podczas tworzenia założeń projektu starano się aby beneficjentami byli nie tylko nauczyciele i uczniowie ale cała szkoła i środowisko szkolne gminy Winnica i powiatu Pułtuskiego. W projekcie jest osiem mobilności zagranicznych dla wybranych w procesie rekrutacyjnym nauczycieli o zróżnicowanych profilach. Mobilności przewidują udział 8 nauczycieli w dwutygodniowych szkoleniach metodyczno-językowych i językowych w Irlandii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i na Malcie.
W ramach szkoleń uczestnicy zdobędą nową wiedzę z zakresu metodyki nauczania, podniosą własne umiejętności językowe oraz rozszerzą swoją wiedzę kulturową o wybranych krajach europejskich. Zadaniem nauczycieli będzie także wymiana doświadczeń i wiedzy z innymi uczestnikami mobilności z krajów europejskich, w zakresie metodyki nauczania korzystania z narzędzi TIK i platformy Etwinning, wdrażania elementów CLIL oraz udziału w projektach międzynarodowych.
Dzięki wewnętrznym działaniom upowszechniającym nauczyciele w szkole będą mogli skorzystać z nowo nabytej wiedzy i doświadczeń uczestników mobilności. Realizacja projektu wywrze wpływ na uczniów w wielu wymiarach: zmiana metod nauczania na bardziej efektywne i dostosowane do współczesnych realiów sprawi, że uczniowie będą osiągać lepsze wyniki w nauce; umożliwienie uczniom, w wyniku realizacji projektu, udziału w różnych projektach o charakterze międzynarodowym (projektach Etwinnig, wymianach zagranicznych). Uczniowie będą mieli szanse sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, zdobyć umiejętności interkulturalne i wzmocnić swoje postawy otwartości, tolerancji i poczucia obywatelstwa europejskiego.
W dalszej perspektywie mobilności przyczynią się do wymiany uczniów z zagranicznymi szkołami. Dzięki lepszej umiejętności posługiwania się językiem angielskim nasi absolwenci będą lepiej przygotowani do dalszej nauki i konkurencyjni na współczesnym rynku pracy. Realizacja projektu bezpośrednio przyczyni się do wzmocnienia prestiżu, konkurencyjności i rozwoju szkoły-wyższe kompetencje kadry, podniesienie poziomu kształcenia językowego oraz kontynuowanie działalności międzynarodowej. Ponadto, dzięki realizacji projektów międzynarodowych, społeczność lokalna będzie miała okazję do poszerzenia swojej wiedzy i świadomości kulturowej.
W sierpniu 2018 r. mamy nadzieję otrzymać pozytywne wyniki naszych wniosków w ramach Akcji K2 Partnerstwo Strategiczne sektora edukacji szkolnej. Nasi partnerzy to szkoły z Turcji, Litwy, Portugalii, Chorwacji, Niemiec i Włoch.
Projekty będą realizowane w języku angielskim.
Keep fingers crossed !!!
PODSUMOWANIE KONKURSÓW W DRUGIM SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
W przeddzień uroczystego zakończenia roku szkolnego społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy zebrała się w hali sportowej ZPO, aby podsumować konkursy i przedsięwzięcia, które odbyły się w II semestrze roku szkolnego 2017/2018.
Uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe z rąk pana dyrektora Andrzeja Zaręby oraz nauczycieli odpowiadających za przeprowadzenie konkursów wewnętrznych, a także przygotowanie uczniów do konkursów zewnętrznych.
Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce "Osiągnięcia uczniów".
Wręczenie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie "Niepodległość w kolorze biało-czerwonym" nastąpi w I semestrze roku szkolnego 2018/2019.
REGULAMIN KONKURSU GRAFICZNEGO NA PROJEKT ULOTKI
Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy „Przystanek Winnica” zaprasza do udziału w konkursie graficznym na wykonanie projektu ulotki z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania.
Konkurs będzie realizowany w ramach projektu „Cenię bezpieczeństwo od przedszkola do seniora”.
Niniejszy Regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.
Koordynatorkami konkursu są:
p. Dorota Ciosek
p. Marzena Tkaczyk
CEL KONKURSU:
WARUNKI UCZESTNICTWA:
KRYTERIA ORAZ SPOSÓB OCENY PRAC KONKURSOWYCH:
Podczas oceny projektów będą brane pod uwagę:
ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:
W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się z koordynatorkami konkursu tel. 664 048 848 lub 661 112 665.
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży
i Ich Rodzin
Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy
„Przystanek Winnica”
ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica
tel. 23 691 40 79, e-mail: przystanek_winnica@wp.pl
REGON 365802248, NIP 5681619498
PANCAKE DAY
Ostatnie zajęcia z języka angielskiego w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy VB zorganizowali w inny sposób niż zazwyczaj. Urządzili Dzień Naleśnika. Wprawdzie taki dzień jest obchodzony w Anglii w Tłusty Czwartek, kiedy to jemy pączki, a my Dzień Naleśnika zostawiliśmy na ostatnie zajęcia.
Uczniowie przynieśli wszystkie potrzebne składniki, a panie w kuchni udostępniły nam miejsce do smażenia. Główny kucharz Kacper Kowalki usmażył kilkanaście naleśników, które dziewczyny ozdabiały owocami i śmietaną. Były tez klasyczne naleśniki angielskie z sokiem cytrynowym. Okazało się, że niektórzy mają talenty kulinarne i plastyczne, które należało by rozwijać. Klasowe przepyszne naleśniki szybko znikły. Oczywiście poczęstowaliśmy naszą Dyrekcję. Uczniom spodobał się pomysł gotowania w szkole, także na pewno będą pichcić w następnym roku…
Jolanta Grabarek
KLASA III A W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM "STAJNIA DELICJA"
Dnia 19 czerwca klasa 3a z wychowawczynią panią Agnieszką Warda i rodzicami była w gospodarstwie agroturystycznym w Obrytem w "Stajni Delicja". Zwiedzaliśmy gospodarstwo i poznawaliśmy jego czworonożnych mieszkańców.
Poznaliśmy podstawowe wiadomości na temat jazdy konnej, żywienia, siodłania i hodowli koni. Potem każdy miał okazję dosiąść konia. Animatorzy malowali nam twarze, robili "tatuaże", wykonywali zwierzątka z balonów.
Wspólnie bawiliśmy się, robiliśmy bańki mydlane, przeciągaliśmy linę. Piekliśmy kiełbaskę i miło spędziliśmy czas.
MIŁE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO KLAS V
Dnia 19 czerwca klasy V a i V b pod opieką wychowawców i pani Katarzyny Mossakowskiej – Kopeć wyruszyły na ostatni wspólny wyjazd w tym roku szkolnym. W Prusinowicach na żywej lekcji historii uczniowie podzieleni w grupy doświadczali wrażeń edukacyjnych i sportowych.
Na początku uczestniczyli w musztrze, a następnie przeszli na tor przeszkód, na którym rywalizowali o najlepszy czas przejścia niezbyt łatwych zadań, sprawdzając swoją sprawność fizyczną. Przymierzali umundurowanie, hełmy i maski przeciwgazowe. Samodzielnie wykonywali nosze, na których transportowali rannego i zakładali opatrunki. Grali w paintballa.
Na koniec bardzo zadowoleni, pełni wrażeń przy ognisku prowadziliśmy rozmowy na temat minionego roku szkolnego. Tak szybko minął i już od września spotkamy się wszyscy w klasie VI. Nie możemy się doczekać na kolejne wspólne wyjazdy.
Krystyna Roze
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
22 czerwca 2018 r., tj. piątek
7:45 - uroczystość zakończenia roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy
8:20 - spotkanie z wychowawcami w klasach, wręczenie świadectw
8:40 - zbiórka przed szkołą podstawową
9:15 - Msza Święta w kościele parafialnym w Winnicy
Odjazd sprzed kościoła dla uczniów gimnazjum.
10:15 - uroczystość zakończenia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy
11:15 - spotkanie z wychowawcami w klasach
11:40 - odjazd autobusów szkolnych
Konkursy z języka angielskiego!
30 maja 2018 r. odbył się konkurs dla uczniów klas V- VII dotyczący wiedzy o USA.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Klasy 5
Klasy 6
Klasy 7
Europejski konkurs Big Challenge odbył się 11 kwietnia 2018r.
W Polsce brało w nim udział 19 210 uczniów, w Europie 642 864 uczniów.
Klasa V miejsce w Polsce
Klasa VI
Klasa VII
Europejski konkurs Big Challenge odbył się 11 kwietnia 2018r.
W Polsce brało w nim udział 19 210 uczniów, w Europie 642 864 uczniów.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Klasy II miejsce w Polsce
Klasy III
Wyróżnienia w KANGURZE MATEMATYCZNYM!
Dwie uczennice klasy 6b – Sylwia Kowalska i Ewelina Lisiecka uzyskały wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Irena Maciątek
MAZOWIECKIE DZIECI DBAJĄ O ŚRODOWISKO
14 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się podsumowanie czternastej edycji konkursu „Zbiórka surowców wtórnych”. Z naszej szkoły pojechała delegacja w składzie: Amelia Sobieraj, Klaudia Światkowska, Ela Mierzejewska, Jowita Brzozowska, Julia Komorowska oraz pani Iwona Michałowska. Podczas uroczystej gali dowiedzieliśmy się, że w konkursie brało udział prawie 15 tys. uczniów ze 112 szkół i przedszkoli. Wszyscy razem zebraliśmy 537 ton makulatury oraz 15 ton butelek PET.
„To niesamowite jak chętnie dzieci i młodzież angażują się w tego typu akcje. Są bardzo odpowiedzialni i wiedzą, że to w jakim środowisku żyjemy, jest zasługą nas wszystkich – podkreśliła na spotkaniu wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.
Wśród 18 laureatów znalazła się nasza placówka zajmując
III miejsce w kategorii szkół podstawowych z liczbą uczniów od 201 do 400.
Otrzymaliśmy dyplom oraz nagrody rzeczowe: projektor, globus podświetlany, sprzęt laboratoryjny oraz pomoce dydaktyczne.
Na spotkaniu odbył się bardzo ciekawy i efektowny pokaz naukowy – doświadczenia z suchym lodem.
Bardzo dziękujemy panu Januszowi Mierzejewskiemu za bezpieczny transport naszej delegacji na uroczystą galę.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji oraz pracownikom szkoły za udział w akcji zbiórki makulatury. Jest to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne zaczynając od zbierania i pakowania w domach, potem odbywa się ważenie i skrupulatne notowanie ilości zgromadzonego papieru, dalej transport, magazynowanie w szkole, przeładowanie do samochodu i odwiezienie do recyklingu.
Cieszymy się, że w ten sposób chronimy drzewa przed wycięciem i jednocześnie zachęcamy do udziału w zbiórce makulatury w przyszłym roku szkolnym.
Iwona Michałowska
MAM TALENT 2018
W dniu 13 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala MAM TALENT 2018.
Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. W konkursie swoje talenty i pasje prezentowali następujący uczniowie:
Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich wspaniałych występów nastąpiło głosowanie i wyłonienie zwycięzców.
Po policzeniu głosów jury okazało się, że w kategorii klas 1 – 3 laureatką pierwszego miejsca została NADIA GŁODOWSKA, a drugie miejsce zajęła ZUZANNA MROZIEWICZ. Nagrodę publiczności, wszystkich uczniów klas 1-3, zdobyła NADIA GŁODOWSKA.
W kategorii klas 4 – 7 laureatką pierwszego miejsca została MARCELINA KOPYCIŃSKA, a drugie miejsce zajął KRYSTIAN KŁOSIEWICZ. Nagrodę publiczności, wszystkich uczniów klas 4 – 7, zdobył KRYSTIAN KŁOSIEWICZ.
Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne występy! Gratulujemy zwycięzcom!
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz pani Annie Eljasiak i właścicielom sklepu TOPAZ w Winnicy za ufundowanie nagród dla wszystkich uczniów, którzy prezentowali swoje talenty.
Opiekunka SU – Irena Maciątek
Przewodnicząca SU – Klaudia Eljasiak
MÓJ LAS
W czerwcu odbyło się rozstrzygnięcie XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój las”. W tym roku zadanie polegało na wykonaniu pracy pisemnej, ozdobionej ilustracjami na temat „Mieszkańcy runa leśnego”.
Nagrodę i dyplom otrzymała Dominika Głodowska z kl. Vb za zajęcie II miejsca w etapie rejonowym. Gratulacje !!!
Iwona Michałowska
PRZYRODA TWÓJ PRZYJACIEL
12 czerwca 2018 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Winnicy oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy wraz z opiekunami Panią Anną Osowiecką – opiekun uczniów z gimnazjum oraz Panią Iwoną Michałowską – opiekun ucznia ze szkoły podstawowej zostali zaproszeni do Nadleśnictwa Pułtusk na podsumowanie XLI edycji konkursu „Przyroda Twój Przyjaciel”.
W konkursie wzięły udział szkoły z powiatu pułtuskiego. Konkurs dotyczył wykonania ciekawej pracy plastycznej przedstawiającej roślinę lub zwierzę żyjące w wodzie wraz z charakterystyką przedstawionego gatunku. I miejsce w kategorii gimnazjów zajęła Wiktoria Więcka uczennica klasy III, natomiast Michał Ruszczyński i Julia Mościcka, również uczniowie klasy III, zajęli ex aequo II miejsce.
W kategorii szkół podstawowych miejsce I zajął Adrian Witkowski uczeń klasy V. Prócz nagród książkowych i uczestnictwa w ciekawej lekcji po ścieżce edukacyjnej dodatkową nagrodą dla Adriana i Michała było wystawienie ich prac na wystawie w Płockim ZOO.
Anna Osowiecka
BATERIE = NAGRODY
W tym roku szkolnym oddaliśmy do recyklingu 446 kg zużytych baterii. Za tę działalność otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Laureata III Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy” w kategorii Szkoły Podstawowe.
Nagrodą dla naszych uczniów jest dyplom oraz nagrody rzeczowe: sprzęt sportowy, gry planszowe, pomoce dydaktyczne.
Bardzo się cieszymy, że nasza praca na rzecz ochrony środowiska przynosi efekty.
Zachęcamy do zbiórki zużytych baterii w przyszłym roku szkolnym.
Iwona Michałowska i SK LOP
PODSUMOWANIE ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH
Uczniowie naszej szkoły są Eko i zbierają surowce wtórne oraz ZSEE. Wszystko jest skrupulatnie liczone i ważone, a teraz nadszedł czas podsumowań. Przedstawiamy zwycięzców:
BATERIE łącznie 300kg
I miejsce – Oliwier Falęcki kl. II - 54kg
II miejsce – Natalia Czyżewska kl. Va - 22kg
III miejsce – Julia Ładysz kl. IVb – 20kg
TELEFONY łącznie 96 sztuk
I miejsce – Mateusz Karkowski kl. VIb - 15 sztuk
II miejsce – Magda Kołaczek kl. VIa - 9 sztuk
III miejsce – Dominika Głodowska kl. Vb , Maja Gizińska kl. VIa i Gabriela Paź kl. IVb i Agnieszka Krajewska kl. VIb po 6 sztuk
BUTELKI PET łącznie 340kg
I miejsce – Julia Stopka kl. VIIb
II miejsce – Natalia Czyżewska kl. Va i Jowita Brzozowska kl. VIIb
III miejsce – Dominik Młynkowski kl. Va, Krystian Kłosiewicz kl. VIb, Oliwia Dłutowska kl. Va, Kacper Szerewicz kl.Va
MAKULATURA łącznie 30 ton
I miejsce – Klaudia Światkowska kl. Vb - 535kg
II miejsce – Ela Mierzejewska kl. VIa - 400kg i Amelia Sobieraj kl. IVb - 300kg
III miejsce – Jowita Brzozowska kl. VIIb – 280kg, Julia Komorowska kl. VIIb - 280kg, Kacper Szerewicz kl. Va – 270kg, Igor Szerewicz kl. Ia - 270 kg
Wyróżnienie – Mateusz Karkowski kl. VIb- 196kg, Julia Stopka kl. VIIb – 190kg, Wiktoria Kryg kl.VII a – 180kg
Zbieramy również ogromne ilości nakrętek i przekazujemy potrzebującym.
GRATULACJE !!!
Iwona Michałowska i SK LOP
EKO-PLANETA – WYNIKI
Corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA, którego ideą jest:
- upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego.
- aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć.
- poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Bardzo dobry wynik w kategorii Maluch uzyskała Amelia Gostkiewicz kl. IVc
Wyróżnienie Jakub Sękowski kl. IVa
Bardzo dobry wynik w kategorii Adept uzyskała Jowita Brzozowska kl. VIIb
Wyróżnienia otrzymali: Julia Komorowska, Krystian Kłosiewicz, Dawid Szlubowski, Paweł Chyliński, Natalia Chylińska, Ewelina Lisiecka, Klaudia Eljasiak, Zuzanna Zaręba, Agnieszka Krajewska i Sylwia Kowalska.
GRATULACJE !!!
Iwona Michałowska
WYBIERAM WODĘ – PET DESIGN
W bieżącym roku szkolnym kółko ekologiczne kontynuowało realizację programu „Wybieram wodę” . Jedno z zadań polegało na wykonaniu przedmiotu użytkowego z pustej butelki PET po wodzie. Główny cel tego zadania to ochrona środowiska i recykling materiałów wtórnych – butelek PET oraz rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci.
Zdolności i pomysłowość naszych uczniów nie ma granic. Wpłynęło 30 bardzo estetycznych i różnorodnych prac od uczniów z klas I – VII. Komisja mogła wybrać tylko 10 z nich i przesłać do organizatora. W ostatnim etapie ogólnopolskim 6 uczniów z naszej szkoły zostało laureatami.
Są to:
Laureaci otrzymali nagrody i gratulacje.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przedmiotów użytkowych w galerii.
Iwona Michałowska