CZWARTOKLASIŚCI OTRZYMALI KARTY ROWEROWE
Podczas środowego projektu "Mam Talent" uczniowie klas czwartych uroczyście otrzymali karty rowerowe. Ten ważny dla uczniów dokument stwierdzający uprawnienia do kierowania rowerem wręczył Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski w towarzystwie pani wicedyrektor Anny Jacek-Walesiak.
Pan wójt przypomniał uczniom, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a pani wicedyrektor życzyła miłych wycieczek rowerowych.
Uczniowie z nowymi dokumentami dumnie pozowali do zdjęć.
"DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI" - WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH
Uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy przygotowali warsztaty dla uczniów klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy zatytułowane "Droga do Niepodległości". Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach prac Gminnego Komitetu Obchodów 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Gabriela Podlaska i Adrian Fabisiewicz przygotowali spotkania, podczas których przybliżyli młodszym koleżankom i kolegom historię naszego kraju z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji i ciekawostek o Józefie Piłsudskim oraz utrwalili swoją wiedzę na temat hymnu, godła i barw narodowych.
Na zakończenie zajęć gimnazjaliści przeprowadzili mini quiz, podczas którego sprawdzili wiedzę zdobytą przez trzecioklasistów.
Pierwsza przed klasą czwartą lekcja historii zachęciła młodszych uczniów do nauki i zdobywania wiedzy z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości.
UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA IGNACEGO MOŚCICKIEGO SZKOLE PODSTAWOWEJ W HUMIĘCINIE
Delegacja uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy na czele z dyrektorem panem Andrzejem Zarębą uczestniczyła w uroczystości patriotycznej w Humięcinie (gmina Grudusk, województwo mazowieckie). 4 czerwca 2018 r. Szkoła Podstawowa w Humięcinie otrzymała imię Ignacego Mościckiego - profesora chemii, prezydenta II Rzeczypospolitej.
Patron naszej szkoły przyszedł na świat w Mierzanowie położonym niedaleko Humięcina. 1 grudnia 2017 roku obchodziliśmy 150. rocznicę urodzin tego wybitnego naukowca i męża stanu. Podczas wernisażu wystawy poświęconej Ignacemu Mościckiemu, zorganizowanej przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, poznaliśmy przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Humięcinie.
Udział w tej uroczystości był dla nas zaszczytem i hołdem złożonym naszemu Patronowi. Rada Rodziców ufundowała prezent dla społeczności Szkoły Podstawowej w Humięcinie, a nauczycielki naszej szkoły, pani Agnieszka Warda i pani Joanna Wrublewska, przygotowały kartę pamiątkową od społeczności winnickiej placówki. Pan dyrektor Andrzej Zaręba przekazał podarunki na ręce pani dyrektor Iwony Ożarowskiej.
Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy dziękuje rodzicowi uczniów szkoły za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Humięcina.
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„NIEPODLEGŁOŚĆ W KOLORZE BIAŁO-CZERWONYM”
I POSTANOWIENIA OGÓLNE
II CELE KONKURSU
III ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM
IV TERMINARZ
V POSTANOWIENIA KOŃCOWE
DZIEŃ DZIECKA
Bądź dzieckiem jak najdłużej
Jak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miej!
Dnia 04.06.2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się Dzień Dziecka.
Na boisku szkolnym odbył się pokaz tresury psów. Na pokaz zostali zaproszeni żołnierze ze swoimi podopiecznymi – psami (owczarkami niemieckimi) z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia Nowego. W pokazie wzięły udział dwa psy Eko i Mera ze swoimi przewodnikami. Psy zachwyciły wszystkich, bezbłędnie wykonywały wszystkie komendy i polecenia. Na koniec dzieci miały możliwość bliższego kontaktu ze zwierzętami, mogły porozmawiać z żołnierzami, dowiedzieć się wielu ciekawych i bardzo cennych informacji.
Dzieci miały zorganizowany poczęstunek przez Radę Rodziców w postaci hot dogów i fontanny z czekolady. Ponadto Rada Rodziców ufundowała także seanse filmowe w hali sportowej i foto-budkę.
Izabela Skrzecz
MEGA SUKCES WINNICZANEK!!!
Tak pisaliśmy w lutym tego roku po zdobyciu mistrzostwa rejonu ciechanowskiego „Był rok 2009 mistrzostwa rejonu ciechanowskiego, sala w Mławie i dziewczęta z Winnicy rocznik 1996 wygrywają te zawody, by później sięgnąć po srebro na mistrzostwach Mazowsza. Mija dziewięć lat i historia się powtarza” i bardzo chcieliśmy, aby się powtórzyła.
W dniach 25-27 maja 2018 graliśmy w Teresinie finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej potocznie zwany mistrzostwami Mazowsza szkół podstawowych a jest ich w naszym województwie 1803. Wystąpiło osiem najlepszych z nich, a wśród nich Winniczanki. Podzielono nas na grupy i do naszej trafiły zespoły z Radzymina, Płocka i Siedlec, a w drugiej znalazły się zespoły z Wyszkowa, Pruszkowa, Warszawy i Wieniawy.
Pierwszy mecz to potyczka z faworytem turnieju zespołem z Radzymina, z którym przegraliśmy o pierwsze miejsce na kwietniowym turnieju w Winnicy. Niestety jest to dla nas bardzo niemiła niespodzianka, ponieważ oddajemy mecz bez żadnej walki przegrywając aż 4:16. Po takim słabym występie nie obeszło się bez „kobiecej” rozmowy. Efekt wygrana z Płockiem 10:9 choć wynik może mylić (mecz był zacięty) bo cały czas prowadziliśmy a na półtorej minuty przed końcem nawet 10:6 i niestety weszło rozluźnienie. Ostatni mecz w grupie to pewna wygrana 15:5 z Siedlcami i jesteśmy w czwórce walczącej o medale.
Tam w półfinale czekał na nas zwycięzca grupy B zespół z Wieniawy, z którym przegraliśmy dwa razy w marcu na turnieju w Ulanie. Teraz nie było żadnych wątpliwości, kto odrobił lepiej marcową lekcję. Dziewczęta grają „jak z nut” i pewnie wygrywają 13:9.
Finał stał się faktem. Tam ponownie potykamy się z zespołem z Radzymina, który w swoim półfinale pewnie pokonał 14:5 zespół z Pruszkowa. Na ten występ przybyła bardzo liczna grupa z Winnicy, Rodzice, Rodzeństwo i Dziadkowie naszych dziewcząt w sumie ok. 25 osób. Finał to już zupełnie inna postawa naszych dziewcząt. Choć przegrywamy go 3:10 to wynik może mylić. Walczymy, a gdyby na początku spotkania nie było parę bardzo kontrowersyjnych decyzji sędziowskich na naszą niekorzyść to różnica byłaby na pewno mniejsza. Zdobywamy srebro i jest to nasz ogromny sukces a po meczu był "szampan" i dużo radości. Jesteśmy drugą szkołą na Mazowszu spośród 1803 placówek. Należy dodać, iż nasz przeciwnik z półfinału zdobył III miejsce i to też świadczy o sile naszych dziewcząt. Teraz już możemy napisać, że przegraliśmy jedynie z wicemistrzem Polski, ponieważ na finale w Głuchołazach dziewczęta z Radzymina zdobyły srebro a w grupie wygrały z trzecim na mistrzostwach zespołem z Gardei więcej niż z nami. To także świadczy o sukcesie naszych dziewcząt.
Skład zespołu: Olkowska Wiktoria, Stańczak Zuzia, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Światkowska Klaudia, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Czyżewska Natalia. Opiekun Tomasz Szeliga, Marzena Staniszewska.
Nasza gra, nasze treningi i tak wielkie sukcesy nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc i życzliwość: Urzędu Gminy w Winnicy na czele z Panem Wójtem Mariuszem Kowalewskim, Dyrektora ZPO w Winnicy Pana Andrzeja Zaręby, Pani Wicedyrektor Anny Jacek-Walesiak i całego Grona Pedagogicznego, wspaniałej pomocy Rodziców oraz naszych sponsorów – przyjaciół jak Pan Stefan Winnicki firma „Topaz”, Pani Anna Rudnik Zakład Mleczarski w Winnicy, Pan Andrzej Grabowski „Polmlek”, Pan Dariusz Duliński „Daria”, Pan Ireneusz Górecki BS w Winnicy, Państwo Małgorzata i Krzysztof Walendziewscy „Walkrys”, Pan Jan Kaczmarczyk „Drogi i Mosty”, Pan Krzysztof Gierczak „Gerpol”, Pan Sławomir Białczak „Piekarnia Białczak”, Pan Sławomir Lenarcik wędliny „Lenarcik”, Pan Mariusz Wełna „Glazbud” oraz Pan Marek Chodkowski „Limonka”.
Tomasz Szeliga
POKAZ KS SEMIRAMIDA
Trenerzy i członkowie Klubu Sportowego Semiramida z Pułtuska odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie mogli obejrzeć pokaz akrobatyki oraz sztuk walki. Widzowie nagrodzili pokaz gromkimi brawami; szczególnie ciepło przyjęto uczniów winnickiej podstawówki: Jessikę Strauch i Krystiana Kłosiewicza.
Klub Sportowy Semiramida zaprasza na zajęcia sportowe w nowym sezonie 2018-2019 akrobatyki sportowej i sportów walki. Zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej odbędą się w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy.
Więcej informacji oraz zapisy pod nr telefonu 509-276-344 lub w recepcji klubu 509-790-607
strony: kickboxing-pultusk.pl lub centrum-sportowe.com oraz Facebook Klub sportowy Semiramida
KRAKÓW, WADOWICE, ZATOR W DWA DNI!!!
W dniach 29-30.05.2018r. uczniowie z klasy Va, Vb ,VI b, IIA gimnazjum i IIIb SP uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Wadowic i Zatoru.
Wyruszyliśmy wczesnym rankiem we wtorek 29.05. Po kilku godzinach dotarliśmy do pierwszego celu naszej podróży, czyli Krakowa.
Tu czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po Wawelu. Pokazał Katedrę, dzwon Zygmunta. Swoją opowieścią zainteresował nawet najbardziej niecierpliwych, którzy z uwagą wsłuchiwali się w tajemnice miejsc, które oglądali. Mogliśmy podziwiać budowle, które pamiętają jeszcze czasy naszych królów z dynastii Piastów.
Nie zabrakło też chwili grozy, kiedy wchodziliśmy do ciemnej jaskini. Ciemno i otaczające nas zimno, pomimo wysokiej temperatury powietrza na zewnątrz, wywołało u nas dreszczyk emocji. Tu właśnie w tej jaskini, jak głosi legenda mieszkał smok Wawelski.
Z jaskini cała nasza grupa podążyła za panem przewodnikiem – Piotrem. Pod czujnym okiem pań: Krystyny Roze, Jolanty Grabarek, Katarzyny Jałmużnej oraz Anity Piechockiej-Wenda przeszliśmy koło najsłynniejszego okna w Krakowie. W tym właśnie oknie wierni widzieli papieża Polaka Jana Pawła II, który prowadził z nimi nieformalne rozmowy. Z czasem stały się one tradycją pobytu Jana Pawła II w Polsce. Następnie przeszliśmy na krakowski rynek, aby zobaczyć Sukiennice. Na wieży kościoła Mariackiego mogliśmy na własne oczy zobaczyć trębacza i wysłuchać wygrywanego przez niego hejnału z wieży mariackiej. Tutaj mieliśmy chwilę na zakup pamiątek i na odpoczynek przy pomniku Adama Mickiewicza.
Po dniu pełnym wrażeń pojechaliśmy na miejsce noclegu. Pani gospodyni przywitała nas ciepłym posiłkiem. Podziwiając zza okien górzyste krajobrazy, mogliśmy udać się wreszcie na zasłużony odpoczynek.
Drugi dzień zaczął się od pakowania naszych podręcznych toreb i walizek. Pełni werwy, po pysznym śniadaniu ruszyliśmy do kolejnego punktu na naszej trasie wycieczkowej. Było to miasto Wadowice – rodzinne miasto papieża Jana Pawła II. Zobaczyliśmy dom, w którym mieszkał nasz wielki rodak oraz kościół i rynek. Nie zapomnieliśmy skosztować wadowickich kremówek, które bardzo lubił nasz Papież. Pamiątkowe zdjęcie zakończyło zwiedzanie tego miejsca.
Zator - to ostatni cel naszej wyprawy. Tu mogliśmy dać się ponieść wyobraźni, bo czego tu nie było… i strefy basenowe, i strefy bajkowe, i strefy dla miłośników mocnych wrażeń, i to wszystko w jednym parku rozrywki – EnergyLandia. W tym miejscu spędziliśmy nie jedną godzinę i jeszcze nam było mało, to chyba mówi samo za siebie.
W przyszłym roku pewnie też pojedziemy.
Anita Piechocka-Wenda
TURKOLANDIA – ścieżka edukacyjna
25 maja 2018 r. 25-osobowa grupa czwartoklasistów pod opieką pani Iwony Michałowskiej oraz pani Urszuli Roze, na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Rzek Turki i Tatarki, wybrała się na warsztaty przyrodniczo-historyczne do Leśnego Parku Edukacji, Tradycji i Rekreacji w Klukówku. Mieliśmy przyjemność uczyć się bawiąc się. Był tam warsztat pszczelarski, warsztat historyczny, dotyczący II wojny światowej, a także park linowy, ognisko, wojna kulkowa dziewczęta kontra chłopcy, przeciąganie liny, szukanie opon w odpowiednim kolorze oraz degustacja pysznego miodu.
Dużo zabawy i nauki w jednym miejscu i krótkim czasie, i blisko nas.
Dziękujemy za zaproszenie, bardzo nam się podobało. Wrócimy do Turkolandii na pewno.
Iwona Michałowska
AWANS OŚMIU LEKKOATLETÓW NA MAZOWIECKIE IGRZYSKA DO PŁOCKA
W dniu 24.05.2018 r. w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w lekkiej atletyce. Na zawodach wystartowała mocna ekipa lekkoatletów z ZPO Winnicy zdobywając aż 6 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe.
Złoty medal zdobyła Marta Dzbańska w biegu na 200m.
Srebrne medale zdobyli:
Gabriela Podlaska w pchnięciu kulą.
Męska sztafeta klas I-II w składzie: Hubert Czekałowski, Bartosz Młynkowski, Jakub Zapert, Karol Lisiecki.
Brązowe medale zdobyli:
Dominika Wultańska w skoku w dal.
Karol Lisiecki w biegu na 100m.
Mateusz Zawadzki w pchnięciu kulą młodzików.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na Igrzyskach Mazowieckich, które odbędą się 06.06.2018 r.w Płocku.
Opiekun: Robert Wróblewski
X DZIEŃ PATRONA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W WINNICY
Od 20 maja 2008 roku Sługa Boży Bogdan Jański (ochrzczony w kościele parafialnym w Winnicy w 1807 roku) jest patronem Publicznego Gimnazjum w Winnicy. 23 maja 2018 r. społeczność szkolna świętowała X Dzień Patrona Gimnazjum.
Spotkanie przygotowały panie: Katarzyna Chojnacka, Małgorzata Grzymkowska, Anna Kordulewska, Monika Paszkowska i Ewa Zadrożna.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Piotra Radwańskiego - nauczyciela Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy.
Druga część uroczystości odbyła się w hali sportowej ZPO. Tego dnia goszczono w murach szkoły panią Jadwigę Pydynowską - Sekretarz Gminy Winnica, panią Jadwigę Chorzela - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy, panią Urszulę Bryśkiewicz reprezentującą GOPS w Winnicy, panią Elżbietę Pieńkosz - przewodniczącą Rady Rodziców PG w Winnicy, panią Dorotę Ciosek - prezes Stowarzyszenia "Przystanek Winnica", panią Ewę Leszczyńską - dyrektor ZS CKR im. J. Dziubińskiej w Golądkowie, panią Annę Kwiatkowską - wicedyrektor ZS CKR im. J. Dziubińskiej w Golądkowie. Na spotkanie przybyli emerytowani nauczyciele gimnazjum: pani Barbara Estkowska (pierwsza dyrektor PG w Winnicy) oraz pani Daniela Rutkowska.
Spotkanie prowadziły uczennice klasy IIIC - Oliwia Komendarska, Martyna Światkowska i Wiktoria Więcka. Pan Andrzej Zaręba, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy, wprowadził poczty sztandarowe Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy. Następnie wysłuchano hymnu gimnazjum w wykonaniu chóru pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej.
Pan dyrektor Andrzej Zaręba podczas przemówienia przypomniał historię nadania imienia gimnazjum. Podkreślił rolę księdza kanonika Stanisława Strusia, pani dyrektor Barbary Estkowskiej i pani dyrektor Ewy Leszczyńskiej. Wspomniał również o stosownej uchwale Rady Gminy w Winnicy, której przewodniczył wówczas pan Wiktor Nałęcz.
Głos zabrały także Marta Dzbańska - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego PG i pani sekretarz Jadwiga Pydynowska, która składała życzenia dla społeczności szkoły w imieniu swoim oraz wójta gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego.
Delegacja uczniów na czele z panią wicedyrektor Anną Jacek-Walesiak złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Bogdana Jańskiego - wielkiego patriotę, założyciela Zgromadzenia Zmartwychwstańców. W skład delegacji weszli: Julia Mościcka, Weronika Monińska, Rafał Dłutowski i Wojciech Markowski - uczniowie klas trzecich.
Następnie na scenie pojawili się uczniowie, którzy w części artystycznej wg scenariusza pani Moniki Paszkowskiej, przypomnieli zebranym biografię Bogdana Jańskiego. W rolę patrona gimnazjum wcielił się Jakub Seroka z klasy IIIC. Towarzyszyli mu w rolach rodziców, żony, duchownych, nauczycieli i przyjaciół: Marta Kowalewska, Adam Pniewski, Emilia Zadrożna, Natalia Mielczarczyk, Weronika Zalewska, Igor Przybysz, Kamil Deuszkiewicz, Natalia Lewandowska, Aleksandra Dąbrowska, Magdalena Lisiecka, Patrycja Mróz, Kacper Krawczyk, Julia Warda, Adam Puławski, Kacper Ostaszewski.
Podczas Dnia Patrona tradycyjnie przyznano Pióro Jańskiego za zwycięstwo w konkursie wiedzowym o Patronie. W tym roku nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców odebrała Karolina Jałmużna z klasy IIIB.
W spotkaniu uczestniczyła asysta harcerek i harcerzy z 13. Winnickiego Środowiska ZHR - uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy.
Na zakończenie uroczystych obchodów Dnia Patrona pani kierownik Monika Janiszewska przywiozła tort, który przygotowały panie kucharki z ZPO w Winnicy.
W X Dniu Patrona uczestniczył pan redaktor Jarosław Kopeć z portalu internetowego wpu24.pl, na którym znajduje się relacja z winnickiego świętowania.
12 MEDALI MISTRZOSTW POWIATU W 13 OSÓB
Mocnym akcentem rozpoczęli sezon lekkoatleci Zespołu Placówek z Winnicy na Mistrzostwach Powiatu w lekkiej atletyce ustanawiając wiele wartościowych wyników. Trzynastoosobowa ekipa z Winnicy zdobyła aż 12 medali. 10 indywidualnych i dwa w sztafecie 4x100m w tym: 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe.
Złote medale zdobyli:
Gabriela Podlaska w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem.
Mateusz Zawadzki w pchnięciu kulą.
Jakub Seroka w biegu na 800m.
Męska sztafeta klas I-II w składzie: Hubert Czekałowski, Bartosz Młynkowski, Jakub Zapert, Karol Lisiecki.
Srebrne medale zdobyli:
Marta Dzbańska w biegu na 200m.
Dominika Wultańska w biegu na 100m.
Mateusz Zawadzki w rzucie dyskiem.
Brązowe medale zdobyli:
Dominika Wultańska w skoku w dal.
Karol Lisiecki w biegu na 100m.
Adam Pniewski w rzucie dyskiem.
Żeńska sztafeta 4x100m w składzie: Julia Mościcka, Gabriela Podlaska, Klaudia Tkaczyk, Marta Dzbańska.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rywalizacji w Ciechanowie.
Opiekunowie: Anita Piechocka-Wenda i Robert Wróblewski
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
21 maja 2018 r. uczniowie klas 2 i 4C brali udział w warsztatach teoretyczno-praktycznych na temat "Bezpieczeństwo w rolnictwie i udzielanie pierwszej pomocy".
Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie: nauczyciele pani Magdalena Stępniewska i pan Marek Grochowski oraz uczeń ZS CKR Patryk Kamiński - absolwent Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy.
Nasi uczniowie z przyjemnością wysłuchali ciekawego mini wykładu, a następnie chętnie brali udział w zajęciach praktycznych.
ZWYCIĘSTWO W DUCHU FAIR PLAY
17.05.2018r. odbyły się długo wyczekiwane przez miłośników sportu Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców. W tym roku odbyły się w powiecie pułtuskim z uwagi na ubiegłoroczne zwycięstwo na rejonie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku.
Na obiektach sportowych w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy stawiło się 6 drużyn reprezentujących poszczególne powiaty. Uroczystego otwarcia dokonała wicedyrektor ZPO PSP im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy pani Anna Jacek-Walesiak.
Drużyny walczyły w dwóch grupach po 3 zespoły.
Grupa A składała się z reprezentacji SP Winnicy, SP Płońsk, SP Swojęcin.
Grupa B to: SP Niestępowo, SP Mława, SP Glinojeck.
Z każdej grupy wyszły po 2 zespoły. Z grupy A wygraną drużyną na 1 miejscu okazała się SP Winnica oraz SP Płońsk. Z grupy B na 1 miejscu wyszła Mława oraz SP Niestępowo. Po meczach półfinałowych i finałowych otrzymaliśmy następującą kolejność:
IV miejsce gospodarze SP Winnica
III miejsce SP Płońsk
II miejsce SP Niestępowo
I miejsce SP Mława.
Na zakończenie zawodów zawodnicy otrzymali medale, puchary i dyplomy z rąk dyrektora ZPO PSP im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy Andrzeja Zaręby.
Mistrzowie z rejonu SP Mława awansowali na Mistrzostwa Mazowsza, które odbędą się na początku czerwca. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Koordynator Anita Piechocka-Wenda
CZWOROBÓJ LA
16 maja 2018r. odbyły się zawody powiatowe w Czwórboju LA w Pułtusku, w którym to nasza drużyna zajęła I miejsce.
Skład drużyny:
Rzemek Sebastian
Górecki Bartosz
Lubiak Paweł
Ruszczyński Marcin
Kłosiewicz Krystian
Witkowski Eryk
23 maja 2018r. odbyły się zawody rejonowe w Czwórboju LA w Ciechanowie.
Drużyna chłopców z SP Winnica zajęła I miejsce, a tym zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Mazowsza.
Skład drużyny:
Rzemek Sebastian
Górecki Bartosz
Lubiak Paweł
Ruszczyński Marcin
Kłosiewicz Krystian
Witkowski Eryk
Anita Piechocka-Wenda
TATRY, NASZE TATRY...
W dniach 9-11.05.2018r. uczniowie klas: 3 gimnazjum, 2 gimnazjum, kilka osób z klas 6 i 7 oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Błędostowie uczestniczyli w 3 dniowej wycieczce. Opiekunami byli: pani Ewa Zadrożna, pani Małgorzata Grzymkowska, pani Monika Gnatowska oraz pan Robert Wróblewski. Pilotem wycieczki była pani Małgorzata Kręciejewska z biura podróży. Miejscem docelowym były Tatry.
Pierwszym punktem w planie wycieczki było zwiedzanie Krakowa: kościoła Mariackiego, Wawelu oraz Zamku Królewskiego. Pani przewodnik opowiadała nam o historii Zamku Królewskiego, a później mieliśmy okazję zobaczyć miejsce pochówku pary prezydenckiej w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Zmęczeni podróżą i wysoką temperaturą udaliśmy się do Poronina, do Willi Anna - miejsca zakwaterowania.
Kolejny dzień spędziliśmy w Zakopanem. Po drodze na Gubałówkę widzieliśmy skocznię „Wielka Krokiew”, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Tatry przywitały nas piękną pogodą. Na szczycie Gubałówki w promieniach słońca podziwialiśmy widoki Tatr. Nacieszeni panoramą polskich gór posililiśmy się i mogliśmy zakupić pamiątki na Krupówkach. Najbardziej wyczekiwanym i najbardziej atrakcyjnym dla uczestników punktem wycieczki był kilkugodzinny pobyt w Termach Chochołowskich. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Poronina. Wieczorem zebraliśmy się w świetlicy, gdzie graliśmy w różne gry i dzieliliśmy się z opiekunami swoimi przeżyciami z tych wspaniałych dni.
Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Kopalni Soli w Bochni. Tajemnicza i dość nietypowa atmosfera panująca w tym miejscu wzbudziła zainteresowanie każdego z nas. Zadowoleni, pełni nowych doświadczeń i zdobytej wiedzy wróciliśmy do Winnicy. Wspólnie spędzony czas uważamy za bardzo owocny i udany.
Kinga Guławska i Martyna Światkowska, uczennice klasy IIIC gimnazjum
PODZIĘKOWANIE
dla
Księdza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego - Proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy
Pana Stefana Winnickiego - właściciela F.H.U. JANWIN oraz TOPAZ
Pana Mariusza Kucharczyka - właściciela firmy EMPRA
Za życzliwość i wsparcie finansowe naszych działań, w rozbudzaniu zainteresowań matematycznych wśród uczniów gminy Winnica. To dzięki Państwu mogliśmy zrealizować nasze przedsięwzięcie promocji matematyki, która jest drzwiami i kluczem do nauki jak powiedział Roger Bacon. Z kolei Galileusz przyrównał matematykę do alfabetu, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat.
Dziękujemy za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy,
za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra, za bezinteresowną pomoc
i życzliwość.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU MATEMATYCZNEGO
Dnia 28 marca odbył się turniej wiedzy „Matematyczne Potyczki”. W zmaganiach wzięli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Opiekę nad konkursem objął Wójt Gminy Winnica Pan Mariusz Kowalewski.
Nagrody zostały ufundowane przez Sponsorów:
Proboszcza Gminy Winnica - ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego
Pana Stefana Winnickiego - właściciela sklepu TOPAZ oraz JANWIN.
Pana Mariusza Kucharczyka - właściciela firmy EMPRA.
Wyniki turnieju wiedzy:
I miejsce w kategorii klas III gimnazjum zajęli: Adrian Fabisiewicz i Karolina Lisiecka i jest to najlepszy wynik wśród wszystkich gimnazjalistów, którzy przystąpili do turnieju.
I miejsce w kategorii klas II gimnazjum - Wiktoria Lusa.
I miejsce w kategorii klas 7 – Marcin Jeż ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kan. Jana Sieka w Błędostowie.
I miejsce w kategorii klas 6 - Sylwia Kowalska – Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy – jest to najlepszy wynik wśród wszystkich uczniów obu szkół podstawowych, którzy przystąpili do turnieju wiedzy.
I miejsce w kategorii klas 5 - Kamińska Julia- Szkoła Podstawowa im, prof. I. Mościckiego w Winnicy.
I miejsce w kategorii Klas 4 - Jeż Marcelina- Szkoły Podstawowej im. ks. Kan. Jana Sieka w Błędostowie.
Konkurs plastyczny oraz na najciekawszą grę matematyczną zostały rozstrzygnięte indywidualnie dla każdej ze szkół.
Wyniki konkursu na plakat pt. "Matematyka jest wszędzie":
I miejsce: Gołębiewska Olga
II miejsce: Strauch Jessica Nadia i Krawczyk Kinga
III miejsce: Szajewski Franciszek
Wyniki konkursu na najciekawszą grę matematyczną:
I miejsce: Gizińska Maja
II miejsce: Lusa Maja
III miejsce Gołębiewska Olga.
Dzięki hojności sponsorów udało się nagrodzić nie tylko najlepszych uczniów, ale także obdarować drobnym upominkiem każdego ucznia, który wziął udział w konkursie. Mamy nadzieję, że upominki ufundowane przez naszych sponsorów zachęcą uczniów do rozwijania swoich zainteresowań matematycznych.
Diana Jasińska
Małgorzata Grzymkowska