Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

  • 7 BIEG KONSTYTUCYJNY

     

    3 maja to polskie święto narodowe. Zostało ono ustanowione w 1919 roku na pamiątkę uchwalenia pierwszej nowożytnej konstytucji w Europie – Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

     

    Ustawa ta regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 r.

     

    3 maja jest to także dzień wolny od pracy. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja zazwyczaj świętowane jest także poprzez różnego typu parady, marsze, zawody sportowe i pikniki rodzinne. Z okazji święta organizowane są liczne pochody trzeciomajowe w różnych miastach w Polsce. Odbywają się także oficjalne uroczystości, głównie o charakterze wojskowym.

     

    W naszej szkole z okazji tego święta po raz siódmy odbył się bieg konstytucyjny. Każda klasa wystawiła po dwóch zawodników chłopca i dziewczynkę, którzy próbowali swoich sił w wyścigach klasowych.

     

    W klasie Ia Igor Szerewicz i Julia Kobrzyńska rywalizowali z zawodnikami z klasy 1b Mateuszem Berentem i Amelią Wodyńską.

     

    Przedstawiciele klasy 2 Jakub Adamiak i Iza Kurpiewska stanęli do wyścigów z klasą 3a (ze względu na ten sam wiek) i tu byli to Wojtek Staniszewski i Asia Śmietańska.

     

    Klasa 3b Jakub Zawieska i Zosia Kobylińska rywalizowali z uczniami z 4a Bartkiem Smosarskim i Jessicą Strauch.

     

    Klasa 4b Jakub Kowalewski i Roksana Jeleń ścigali się z 4c Antkiem Bartczakiem i Amelią Gostkiewicz.

     

    5a Dominik Młynkowski i Julia Jakubaszek z klasą 5b Kubą Chrzanowskim i Nikolą Strauch.

     

    6a Franek Szajewski i Ola Jakubaszek z klasą 6b Bartkiem Góreckim i Agnieszką Krajewską.

     

    7a Kamil Szypulski i Klaudia Bartczak z klasą 7b Piotrem Jałmużna i Klaudią Kowalewską.

     

    Pomimo tego, że w wyścigach jedna klasa była tą, która przegrała nie przejmowaliśmy się tym, bo przyświecał nam jeden cel – uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja.

     

    Pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone na apelu 9 maja.

    Anita Piechocka-Wenda

    Izabela Skrzecz

  • MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W PIŁCE NOŻNEJ W WINNICY

     

    28.04.2018r. w sobotę na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Winnickiego Festiwalu Gier Zespołowych współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zawody zorganizował LUKS ,,LIDER” w Winnicy.

    W zawodach brali udział uczniowie klas od  III do VII oraz  klasy gimnazjalne, wszyscy podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

    Pierwsza kategoria, to uczniowie klas III, IV oraz V. Druga kategoria to klasy VI i VII. Trzecia kategoria obejmowała klasy gimnazjalne: II i III.

    Każda klasa wystawiła 8-osobową drużynę z wybranym kapitanem, bramkarzem i 2 zawodnikami rezerwowymi.

    Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. Rozgrywki rozpoczęły klasy najmłodsze czyli III, IV i V. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Z każdej grupy wyszły po dwa zespoły i były to drużyny klasy VB i IVC oraz VA i IIIB.

    Po rozegraniu meczy  półfinałowych i finałowych  uzyskaliśmy następującą kolejność końcową:

    I miejsce klasa VB

    II miejsce klasa VA

    III miejsce klasa IIIB

    IV miejsce klasa IVC

    V miejsce klasa IVB

    VI miejsce klasa IIIA

    Wybrany został również król strzelców. Tym razem został nim zawodnik drużyny klasy VA Dominik Młynkowski, który zdobył dla swojej drużyny aż 11 bramek.

    Najlepszym bramkarzem okazał się bramkarz drużyny zwycięskiej klasy VB Albert Zapert.

                Zawodnicy drużyn zwycięskich otrzymali medale oraz statuetki, natomiast drużyny klas pozostałych otrzymali nagrodę pocieszenia – piłkę do gry w piłkę nożną ufundowaną przez wójta gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego.

                W klasach VI –VII  najlepsza okazała się być klasa VIA, drugie miejsce zajęła klasa VIB, a III miejsce klasa VIIB.

    W tej kategorii wiekowej królem strzelców został Sebastian Rzemek z klasy VIA, natomiast najlepszym bramkarzem – Mateusz Włodarczyk.

                W klasach gimnazjalnych po zaciętych walkach najlepsza okazała się być klasa IIIA, II miejsce zajęła klasa IIIB

    III miejsce klasa IIIC

    IV miejsce klasa IIB

    V miejsce klasa IIA.

    Królem strzelców w tej kategorii po ostrej walce między dwoma zawodnikami klasy IIIA Adamem Puławskim, a zawodnikiem klasy IIIC Mateuszem Strzelczakiem został zawodnik drużyny zwycięskiej Adam Puławski. Obydwaj zawodnicy zgromadzili na swoim koncie po 10 bramek, o koronie zadecydowała pozycja drużyny w końcowym etapie zawodów.

    Najlepszym bramkarzem okazał się bramkarz drużyny zwycięskiej Daniel Bandurski.

    Po zakończonych meczach uroczystego wręczenia medali oraz nagród dokonała w imieniu wójta gminy, sekretarz gminy pani Jadwiga Pydynowska. Piłki dla drużyn ufundował wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski.

                Podczas trwania zawodów każdy z uczestników mógł posilić się ciepłą kiełbasą i kaszanką z grilla. Wspaniała pogoda sprawiła, że zawodnicy mieli zdwojone pragnie, ale i tu organizatorzy stanęli na wysokości zadania, donosząc zakupioną wodę dla uczestników.

    Nie zabrakło również opieki medycznej, która czuwała nad bezpieczeństwem naszych podopiecznych. Sobotnie popołudnie uczniowie ZPO w Winnicy spędzili na rywalizacji sportowej przebiegającej w duchu fair play nad czym czuwał pan Robert Wróblewski.

    Przyświecające nam hasła „Ruch to zdrowie”, „Ruch jest życiem”, „Nasze zdrowie w naszych rękach” możemy stwierdzić, że sobota 28.04.2018r, nie należy dla uczniów ZPO w Winnicy do straconych.

    Oby więcej było takich imprez, angażujących tak wiele dzieci i młodzieży i cieszących się  u nich tak wielką popularnością!!!

     

     

          Koordynator    Anita Piechocka-Wenda

    Organizator LUKS ,,LIDER”

     

     

     

  • KARTA ROWEROWA – MOJE  PIERWSZE  PRAWO  JAZDY 

     

    27 kwietnia 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy w Publicznej Szkole Podstawowej  im. prof. I. Mościckiego  przeprowadzono egzamin na kartę  rowerową. Mogła ją uzyskać osoba, która wykazała się niezbędnymi umiejętnościami praktycznymi i opanowała pewne wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego. Uczniowie klas IV pogłębiali swoją wiedzę na lekcjach techniki w ramach wychowania komunikacyjnego.

     

    Przed przystąpieniem czwartoklasistów do egzaminu na kartę rowerową powodzenia życzył  im dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy  p. Andrzej Zaręba. Pan dyrektor uczestniczył również w przebiegu egzaminu.

     

    Egzamin składał  się z dwóch części:

    - teoretycznej - testu,

    - praktycznej - jazdy na rowerze.

     

    Część  praktyczną oceniali  funkcjonariusze  policji. Wszyscy pozytywnie zdali egzamin  teoretyczny i praktyczny. Uzyskali w 100% uprawnienia do jazdy rowerem z kartą rowerową.

     

    Gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia na  szerokiej drodze!

    Marzena  Melnicka

  • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

    W dniu 25 kwietnia 2018 r. klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Stolica przywitała nas pięknym słońcem. Ładna pogoda umożliwiła nam obejrzenie wszystkich zaplanowanych atrakcji.

     

    Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, które przyciągnęło uwagę nie tylko chłopców, ale i dziewcząt. Zobaczyliśmy między innymi tankietki, czyli pierwsze czołgi, które używano w wojsku, łodzie saperskie, mundury i broń żołnierzy, wyrzutnie rakiet, moździerze, transportery opancerzone, różne pojazdy wojskowe do przewożenia zarówno ludzi, jak i sprzętu.

     

    Najwięcej emocji wzbudziły samoloty wojskowe. Do jednego z nich każdy uczestnik wycieczki mógł wsiąść, obejrzeć kabinę pilota, zapoznać się z urządzeniami, jakich używali piloci tego myśliwca. Ten samolot, czyli MIG-15, prezentował się naprawdę imponująco. Rozpiętość jego skrzydeł to ponad 10 m, waga około 5 ton, mógł latać z prędkością ponad 1000 km/h. Posiadał uzbrojenie w postaci 3 działek kalibru 37 mm i 23 mm umieszczonych pod podłogą kabiny pilota. Mógł przenosić również dwie bomby o masie 100kg na dwóch belkach podskrzydłowych. Kilkoro uczestników wycieczki zadeklarowało chęć zostania  w przyszłości pilotami wojskowymi ( dziewczynki też).

     

    Drugim punktem naszej wycieczki było  Muzeum Domków dla Lalek, bardzo ciekawe i tajemnicze. Obejrzeliśmy tam wystawę domków dla lalek, czyli zabawek dla dziewcząt i chłopców. Każdy domek był inny, skonstruowany z innych materiałów, w innym stylu, ręcznie wykonany. Zabawa nimi musiała być prawdziwą frajdą dla dziecka, bo każdy egzemplarz był niepowtarzalny, co dziś jest trudno sobie wyobrazić, zwłaszcza gdy widzimy w sklepach setki lalek Barbie, robotów na pilota, transformersów i  kucyków Pony.

     

    Pierwszaki uczestniczyły również w warsztatach plastyczno-technicznych, w czasie których konstruowali i wykonywali jeden z mebelków do domku dla lalek. Oprócz wykonywanej przez siebie komódki, którą każde dziecko mogło zabrać do domu, do kupienia były również pamiątki m.in.: mebelki do składania, laleczki, kredki z logo muzeum, a także ,,Maść na humory” i  ,,Krem na potwory”. Warto odwiedzić to  muzeum nie tylko dzieciom,  ale też dorosłym.

     

    Wyjazd zakończył się posiłkiem w restauracji  McDonalds. Wróciliśmy do Winnicy w dobrych humorach i z zamiarem dalszych wspólnych wyjazdów.

     

    Marzena  Jaskulska

     Marzena Melnicka

     

  • MOJA ZIEMIA – MÓJ DOM

    25 kwietnia 2018 r. w naszej placówce odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ziemi. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi. Mamy nadzieję, że chociaż przez te kilkadziesiąt minut udało nam się skłonić wszystkich do refleksji. Wystąpiliśmy z apelem, że trzeba żyć ekologicznie. Słowo ekologia wyjaśniły nam uczennice Amelia Gostkiewicz i Weronika Kostruska, recytując wiersz pod tym samym tytułem. Następnie Małgorzata Kopeć i Julia Pierzynowska przedstawiły w wierszu pt. „Ziemia” piękno naszej Planety oraz apel  „Nasza Ziemio, niech Cię mieszkańcy, wciąż z odpadów oczyszczają”.

    Uczennice gimnazjum Wiktoria Lusa, Natalia Kaczmarczyk i Zuzanna Kosek przedstawiły prezentację multimedialną, w której zapoznały nas z wieloma, cennymi ciekawostkami o Ziemi.

    Uczniowie klasy VIA zaprezentowali bardzo pouczającą scenkę dotyczącą dość nieprzyjemnego incydentu, który zdarzył się na terenie naszej gminy. Aktorzy przedstawili rozprawę sądową przeciwko nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi, któremu postawiono zarzut umyślnego niszczenia środowiska, gdyż zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wywiózł do lasu. W tej sprawie wypowiedzieli się leśniczy, policjant, uczennica ZPO, ekolog, lekarz oraz sąsiad oskarżonego. Każda z tych osób ze swojego punktu widzenia informowała o negatywnych skutkach tego czynu dla środowiska i dla ludzi żyjących na Ziemi. Sędzia wydała wyrok i pouczyła, aby oskarżony od tej chwili dawał wszystkim dobry przykład, aby nasze środowisko było piękne, a My ludzie zdrowi.

    Obejrzeliśmy również krótką bajkę edukacyjną pt. „ Ekologiczny dom”, która dotyczyła oszczędzania wody i prądu, segregacji odpadów, a także zastosowania energii wiatru, wody i Słońca do wytwarzania prądu. Z bajki wypłynął morał taki: „Warto być EKO, serio dzieciaki”.    Na zakończenie pani Daniela Rutkowska podsumowała konkurs na „Krzyżówkę ekologiczną” i razem z panią wicedyrektor Anną Jacek - Walesiak wręczyły zwycięzcom nagrody. Laureatami konkursu zostali:

    I miejsce - Jowita Brzozowska

    II miejsce - Julia Komorowska

     III miejsce - Aleksandra Wacholska

    Wyróżnienie - Klaudia Kowalewska i Jakub Gołowicz

    Całość uroczystości bardzo ładnie poprowadzili Karolina Królak i Kacper Jaszczak.

    Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętają i zrozumieją, że działanie przeciwko naturalnemu środowisku, to nic innego, jak działanie przeciwko sobie samemu.

    Iwona Michałowska

  • ŚWIAT PRZYGÓD – WARSZTATY PRZYRODNICZE

    24 kwietnia 2018r. uczniowie klas IV-VII naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji przyrody. Za pomocą doświadczeń wykonywanych w małych grupach dowiedzieli się: w jaki sposób z energii wiatru, wody jest wytwarzany prąd, zapoznali się z działaniem turbiny wodnej, wytworzyli dwutlenek węgla – szkodliwy gaz cieplarniany i zobaczyli, jak powstaje i utrzymuje się na nim smog oraz lewitujące i powiększające się bańki mydlane. Dowiedzieli się, jak powstają fajerwerki, czyli w jakich barwach spalają się poszczególne substancje, badali ph różnych roztworów oraz ich zabarwienie po użyciu wskaźnika. W rurze Rubensa obserwowali wielkość i ilość płomieni w zależności od częstotliwości fali dźwiękowej. Płomień tańczył w rytm muzyki.

    Po warsztatach było widać u uczniów zachwyt i zadowolenie, czyli ogólne wow na inne oblicze lekcji przyrody.

    Iwona Michałowska

  • WIELKI SUKCES WINNICZANEK!!!

     

    Rok temu gościliśmy 10 zespołów a w tym roku w dniach 20-22.04. Lider Winnica organizował zmagania dla aż 14 ekip. Więcej już się nie da. Świadczy to o wysokim poziomie organizacyjnym sprzed roku.

     

    Wszystko zaczęło dawno temu się od przychylności Pana Wójta Mariusza Kowalewskiego oraz Dyrektora ZPO Pana Andrzeja Zaręby. Później pojawili się Nasi Przyjaciele Sponsorzy i można było myśleć o sportowych zmaganiach.

     

    Zespoły podzielone zostały na dwie grupy gdzie grano systemem każdy z każdym a następnie biorąc pod uwagę miejsce zajęte w grupie czekał zespoły jeszcze siódmy mecz o miejsce w turnieju.

     

         GRUPA „A”

     

    ZESPOŁY

     

    KRAŚNIK

     

     

    BIAŁYSTOK „49”

     

    KOŃSKIE 2006

     

    RADZYMIN

     

    ULAN MAJORAT

     

    WIENIAWA

     

    ZIELONKA 2006

     

    PUNKTY

     

    BRAMKI

     

    MIEJSCE

     

    KMKS KRAŚNIK

     

     

    12:1

     

    16:16

     

    8:14

     

    9:8

     

    12:9

     

    16:9

     

    13

     

    73:57

     

    II

    UKS „49” BIAŁYSTOK

     

    1:12

     

     

    6:8

     

    3:20

     

    7:7

     

    4:11

     

    8:9

     

    1

     

    29:67

     

    VII

    UKS „OLIMPIA” KOŃSKIE 2006

     

     

    16:16

     

    8:6

     

     

    7:15

     

    10:16

     

    14:17

     

    9:10

     

    4

     

    64:80

     

    VI

    KPR ROKiS RADZYMIN

     

     

    14:8

     

    20:3

     

    15:7

     

     

    12:5

     

    18:10

     

    14:2

     

    18

     

    93:35

     

    I

    UKS „SPRINT” ULAN MAJORAT

     

     

    8:9

     

    7:7

     

    16:10

     

    5:12

     

     

    8:11

     

    16:4

     

    7

     

    60:53

     

    IV

    ULKS „GROM”
    WIENIAWA

     

    9:12

     

    11:4

     

    17:14

     

    10:18

     

    11:8

     

     

    14:7

     

    12

     

    72:63

     

    III

    UKS ZIELONKA 2006

     

     

     

    9:16

     

    9:8

     

    10:9

     

    2:14

     

    4:16

     

    7:14

     

     

    6

     

    41:77

     

    V

     

    GRUPA „B”

     

    ZESPOŁY

     

    WINNICA

     

     

    ZIELONKA 2005

     

    BIAŁYSTOK „50”

     

    KOŃSKIE 2005

     

    LUBLIN

     

    GIŻYCKO

     

    WYSZKÓW

     

    PUNKTY

     

    BRAMKI

     

    MIEJSCE

     

    LUKS „LIDER” WINNICA

     

     

    16:13

     

    13:11

     

    9:13

     

    11:8

     

    13:9

     

    15:7

     

    15

     

    77:61

     

    I

    UKS ZIELONKA 2005

     

    13:16

     

     

    11:12

     

    9:11

     

    14:11

     

    10:9

     

    13:8

     

    9

     

    70:67

     

    IV

    UKS „50” BIAŁYSTOK

     

     

    11:13

     

    12:11

     

     

    15:15

     

    7:5

     

    11:10

     

    12:7

     

    13

     

    68:61

     

    III

    UKS „OLIMPIA” KOŃSKIE 2005

     

     

    13:9

     

    11:9

     

    15:15

     

     

    11:7

     

    12:8

     

    10:10

     

    14

     

    72:58

     

    II

    MKS

    LUBLIN

     

     

    8:11

     

    11:14

     

    5:7

     

    7:11

     

     

    4:11

     

    6:7

     

    0

     

    41:61

     

    VII

    MTS

    GIŻYCKO

     

    9:13

     

    9:10

     

    10:11

     

    8:12

     

    11:4

     

     

    9:6

     

    6

     

    56:66

     

    V

    UKS „1” WYSZKÓW

     

     

     

    7:15

     

    8:13

     

    7:12

     

    10:10

     

    7:6

     

    6:9

     

     

    4

     

    45:65

     

    VI

     

    Nasze zawodniczki zaczęły zmagania od piątkowego zwycięstwa 15:7 z Wyszkowem a następnie już po oficjalnym otwarciu turnieju pokonały równie pewnie, choć tez po zaciętym spotkaniu ekipę z Giżycka 13:9. Tak, więc sny mogły być „kolorowe”.

     

    W pierwszym sobotnim spotkaniu pokonujemy ekipę z Lublina 11: 8 i czekamy na mecz z silną ekipą Końskich 2005. Tu niestety gramy bardzo nieskutecznie i przegrywamy swoje pierwsze spotkanie 9:13. Troszkę osłodziło nam tą porażkę kolejne zwycięstwo w spotkaniu z Białymstokiem „50” 13:11. Na koniec dnia czekał nas bardzo ważny mecz z zespołem Zielonki 2005 i decydował on czy zagramy o medale czy o dalsze miejsca. W lidze ulegliśmy tej ekipie dziewięcioma bramkami i wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie. Nasze liderki „sprężyły” się zagrały bardzo dobre spotkanie (przeciwnik zresztą też) i kibice mieli, na co popatrzeć. Końcowy wynik to 16: 13 dla Winniczanek i już wiemy, że w niedzielę gramy przynajmniej o trzecie miejsce. Była mała nadzieja, że zagramy w finale, ale niepokonany zespół Końskich 2005 musiał przynajmniej zremisować lub przegrać z ekipą z Wyszkowa. Było to jednak mało prawdopodobne, lecz rano w niedzielę okazało się realne. Wyszków zremisował 10: 10 i Winnica miała zagrać w finale z ekipą z Radzymina, która nie straciła dotąd punktu.

     

    Niedzielny finał niestety zagraliśmy mało skoncentrowani, chyba przerosła nas stawka oraz pełna hala kibiców. Rzucaliśmy bardzo źle, do tego nie wykorzystywaliśmy karnych i ostatecznie ulegliśmy 4:9. Mimo naszego słabszego spotkania to i tak najniższa wygrana Radzymina. Jest to nasz ogromny sukces. Na początku turnieju liczyliśmy na 7-8 miejsce.

     

    KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU

     

     

    MIEJSCE

    ZESPÓŁ

    I

    KPR ROKiS RADZYMIN

    II

    LUKS „LIDER” WINNICA

     

    III

    KMKS KRAŚNIK

     

    IV

    UKS „OLIMPIA” KOŃSKIE 2005

     

    V

    UKS „50” BIAŁYSTOK

     

    VI

    ULKS „GROM” WIENIAWA

     

    VII

     

    UKS ZIELONKA 2005

     

    VIII

     

    UKS „SPRINT” ULAN MAJORAT

     

    IX

    UKS ZIELONKA 2006

     

    X

    MTS GIŻYCKO

     

    XI

     

    UKS „1” WYSZKÓW

     

    XII

     

    UKS „OLIMPIA” KOŃSKIE 2006

     

    XII

     

    UKS „49” BIAŁYSTOK

     

    XIV

     

    MKS LUBLIN

     

     

     

    Nasze podopieczne otrzymały wiele wyróżnień. Te z uśmiechem to najwyższa Ewelina Lisiecka. Wyróżnienie z zespołu otrzymała Karolina Królak, a do najlepszej „7” wybrana została Olkowska Wiktoria. Najlepszą bramkarką turnieju została Winniczanka Kowalska Sylwia.

     

    O zadowoleniu z organizacji turnieju szkoleniowców wszystkich ekip świadczy fakt, iż już zarezerwowali obecność w przyszłym roku. To cieszy i widać, że trud tak wielu osób się opłacił. Tak, więc do zobaczenia za rok.

     

    Skład zespołu:

    Olkowska Wiktoria, Stańczak Zuzia, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Światkowska Klaudia  i Czyżewska Natalia.

     

    Całe te zmagania nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc Rodziców, Pani Marzeny Staniszewskiej oraz wielu Naszych Przyjaciół, do których od lat należą:

     

    1. PAN WÓJT GMINY WINNICA MARIUSZ KOWALEWSKI
    2. PAN ANDRZEJ ZARĘBA DYREKTOR ZPO W WINNICY
    3. MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI
    4. PAN ANDRZEJ GRABOWSKI – FIRMA POLMLEK
    5. PAŃSTWO MAŁGORZATA I KRZYSZTOF WALENDZIEWSCY – GRUPA WALKRYS
    6. PAN IRENEUSZ GÓRECKI - BANK SPÓŁDZIELCZY
    7. PAN STEFAN WINNICKI SKLEP TOPAZ W WINNICY
    8. PANI BARBARA RUDNIK – ZAKŁAD MLECZARSKI PRESIDENT WINNICA
    9. PAN KRZYSZTOF GIERCZAK – FIRMA GERPOL
    10. PAN PREZES GRZEGORZ GUTKOWSKI – WARSZAWSKO MAZOWIECKI ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ
    11. PAN SŁAWOMIR BIAŁCZAK – PIEKARNIA BIAŁCZAK
    12. PAN JAN KACZMARCZYK – FIRMA DROGI I MOSTY
    13.  PAN SŁAWOMIR LENARCIK FIRMA MASARSKA LENARCIK
    14. MAREK CHODKOWSKI – HURTOWNIA LIMONKA
    15. PAN DARIUSZ DULIŃSKI - ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA OWOCOWO-WARZYWNEGO DARIA W WINNICY
    16. GLAZ BUD MARIUSZ WEŁNA

    Tomasz Szeliga

  • MISTRZOWIE POWIATU

     

    We wtorek 24.04.2018 r. na terenie Zespołu Placówek Oświatowych Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU PUŁTUSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

     

    Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski w towarzystwie dyrektora ZPO w Winnicy pana Andrzeja Zaręby oraz wicedyrektor pani Anny Jacek-Walesiak.

     

    Do zawodów stanęło 8 drużyn: SP Świercze, SP Gzy, SP Niestępowo, SP 4 Pułtusk, SP Pniewo, SP Winnica, SP Zatory, SP 3 Pułtusk. Na dwóch boiskach drużyny rozegrały w sumie 16 meczy po 14 minut. W grupie A znalazły się: SP Pniewo,  SP Winnica, SP Zatory, SP 3 Pułtusk. W grupie B były drużyny z: SP Świercze, SP Gzy, SP Niestępowo, SP4 Pułtusk.

     

    Po zaciętej walce o wyjście z grupy wyłoniły nam się następujące drużyny: SP Niestępowo, SP 4 Pułtusk, SP Winnica, SP Zatory. W półfinale spotkały się drużyny z SP4 Pułtusk oraz SP Winnica. W tym pojedynku drużyna z Winnicy wygrała 3:0. Drugi mecz to zmagania SP Niestępowa i SP Zator. W tym meczu okazało się lepsze Niestępowo wygrywając z Zatorami 3:1. W grze o 3 miejsce wygrała drużyna z SP4 Pułtusk pokonując drużynę z Zator 7:0. W finale drużyna z Winnicy wygrała z drużyną z Niestępowa 3:0, torując sobie tym samym awans na Mistrzostwa Rejonu.

     

    Kolejność końcowa: I miejsce SP Winnica, II miejsce SP Niestępowo, III miejsce SP 4 Pułtusk, IV miejsce SP Zatory.

     

    Skład drużyny zwycięskiej:

    Sebastian Rzemek, Bartosz Górecki - kapitan, Paweł Lubiak, Eryk Witkowski, Paweł Zdrożny, Sebastian Komendarski, Damian Robaczkowski, Gracjan Lachowski, Damian Wawrzeńczak, Marcin Ruszczyński, Mateusz Włodarczyk - bramkarz, Mateusz Szmidt – bramkarz, opiekun – Anita Piechocka-Wenda.

     

    Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia na rejonie!!!

     

    Koordynator: Anita Piechocka-Wenda

  • PROJEKT - MISJA PROGRAMOWANIE

    Uczniowie klas I -III naszej szkoły biorą udział w projekcie „Misja programowanie”.

    Projekt „Misja: programowanie – podregion ciechanowski” prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z gminami w Ciechanowie, Glinojecku, Grudusku, Opinogórze Górnej, Naruszewie, Nowym Mieście, Sochocinie, Pułtusku, Winnicy, Bieżuniu, Lubowidzu i Żurominie. Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

    Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej brali udział w szkoleniach z nauki programowania. A teraz poprzez zabawę wprowadzają najmłodszych w świat kodowania. Uczniowie uczą się jak programować w języku Scratch oraz jak wykorzystywać do tego roboty edukacyjne. I to właśnie programowanie robotów – tak, by wykonywały polecenia, poruszały się w określonym kierunku, czy omijały przeszkody – jest zadaniem uczniów. Uczniowie nie tylko zdobywają nowe kompetencje, które na pewno zaprocentują w przyszłości, ale przede wszystkim mają mnóstwo dobrej zabawy!

    Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymały laptopy, tablety i roboty edukacyjne wspierające naukę programowania.

    Dzięki projektowi uczniowie mają bezpłatne, pozalekcyjne zajęcia z nauki programowania.

    Marzena Drobot

  • UDZIAŁ W TURNIEJU BIORĄ DRUŻYNY:
     

     

    1. UKS „SPRINT” ULAN MAJORAT

    2. UKS 49 BIAŁYSTOK

    3. MKS LUBLIN

    4. KMKS KRAŚNIK

    5. UKS ZIELONKA 2005

    6. UKS „1” WYSZKÓW

    7. MTS GIŻYCKO

    8. UKS ZIELONKA 2006

    9. UKS 50 BIAŁYSTOK

    10. UKS „OLIMPIA” KOŃSKIE 2005

    11. UKS „OLIMPIA” KOŃSKIE 2006

    12. SPR ROKiS RADZYMIN

    13.ULKS „GROM” WIENIAWA

    14. LUKS „LIDER” 2006 WINNICA

     

       PIĄTEK 20.04.2018

    GRY GRUPOWE godz.1300 – 2100

    GODZINA 2000 OTWARCIE TURNIEJU

    SOBOTA 21.04.2018

    GRY GRUPOWE godz. 800 – 2100

    NIEDZIELA 23.04.2017

    GRY GRUPOWE godz. 730 – 945

    GRY FINAŁOWE godz.1020 – 1350

    GODZINA 1500 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

    Ogloszenie_turniej_20-22.04.2018.doc

  • Czwartki Lekkoatletyczne 17.04.2018r.

     

    II miejsce w biegu na 1000m –                 Bartosz Górecki

    III miejsce w biegu na 1000m –                Eryk Witkowski

    I miejsce w skoku wzwyż –                       Paweł Lubiak

    I miejsce w rzucie piłeczką palantową –   Paweł Lubiak

    I miejsce w biegu na 60m –                      Sebastian Rzemek

    III miejsce w skoku w dal –                       Sebastian Rzemek

    II miejsce w biegu na 300m –                   Marcin Ruszczyński

    II miejsce w skoku w dal                           Marcin Ruszczyński

    II miejsce w skoku w dal –                        Jessica Strauch

    I miejsce w biegu na 60 m –                     Jessica Strauch

    III miejsce w biegu na 60 m –                   Wiktoria Rzeczkowska

    III miejsce w biegu na 60m –                    Bartosz Smosarski

    II miejsce w skoku w dal –                        Jakub Olkowski

    III miejsce w skoku w dal                          Bartosz Smosarski

    II miejsce w biegu na 1000m –                 Jakub Kowalewski

    II miejsce w biegu na 300m –                   Gracjan Lachowski

    I miejsce w rzucie piłeczką palantową –    Antoni Bartczak

    I miejsce w biegu na 300 m –                    Antoni Bartczak

    II miejsce w rzucie piłeczką palantową –   Oliwier Jagielski

    II miejsce w biegu na 60m –                      Oliwier Jagielski

     

  • Konkurs : UNDERSTAND-MOGALO –Szkoły Podstawowe

    22 marca 2018r. odbył się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego  „Understand”- rozumienie ze słuchu. Wyniki uczestników przedstawiają się następująco:

     

                                            klasa  pkt.    kraj    województwo

    Dominika Głodowska      5         20,7   159                21

    Sękowska Julia               6         43,7   152                54

    Kłosiewicz Krystian         6         42,5   153                55

    Jaszczak Kacper             6         35       158                57

                                                                                                              Jolanta Grabarek

  • Memory Master –Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego

    Edycja Jesienna 2017

    Wyniki uczniów Szkoły Podstawowej:

    Klasy 5

    1. Julia Kamińska  74pkt.
    2. Oliwier Przybysz  67pkt.
    3. Dawid Mossakowski  65pkt.
    4. Dominika Głodowska  53pkt.
    5. Julia Jakubaszek   51pkt.

    Klasy 6

    1. Kacper Jaszczak  83pkt.
    2. Julia Sękowska  74pkt.
    3. Natalia Chylińska  71pkt.
    4. Krystian Kłosiewicz  71pkt.
    5. Klaudia Eljasiak 60 pkt.
    6. Sylwia Kowalska  57pkt.

    Klasy 7

    1. Kamil Szypulski  75pkt.
    2. Eliza Budyta 63pkt.
    3. Klaudia Kowalewska  56pkt.
    4. Weronika Ciosek   55pkt
    5. Jowita Brzozowska 55pkt.
    6. Wiktoria Kryg 43pkt.
  • STOLICA I JEJ SKARBY

     

    We wtorek 17.04.2018r. klasy V wraz  z wychowawcami odwiedziły Warszawę. Tym razem głównym celem naszej podróży było Muzeum Narodowe.

     

    Miejsce to zabrało nas w prawdziwą podróż do przeszłości. Eksponaty opowiedziały nam dziś swoją historię, postaci z obrazów ożyły.

     

    Muzeum Narodowe może pochwalić się bogatymi zbiorami prezentowanymi w okazałym gmachu, w samym centrum miasta. Godna uwagi jest zarówno ekspozycja stała, jak i regularnie przygotowywane wystawy czasowe. Muzeum organizuje liczne wykłady i warsztaty.

     

    Klasy V miały dziś okazję brać udział w lekcji, której tematem byli „Królowie Polski”. Na własne oczy widzieliśmy prawdziwe, oryginalne insygnia władzy królewskiej oraz płaszcz, w którym był koronowany August III Sas.

     

    Podziwialiśmy obrazy Jana Matejki, na czele ze słynną „Bitwą pod Grunwaldem”. Mieliśmy również możliwość sprawdzić naszą wiedzę z tej tematyki, odgadując, który władca znajduje się na nominałach naszej narodowej waluty.

     

    Muzeum Narodowe to nie jedyny nasz cel. Oprócz kultury i nauki mieliśmy również trochę relaksu podczas oglądania filmu pt.„Gnomeo i Julia”. W telegraficznym skrócie jest to opowieść o przyjaźni, miłości i o spojrzeniu na drugą osobę w chwili, kiedy się ją traci, bo nie umiało się jej docenić. Nieoczekiwany zwrot akcji prowadzi naszych bohaterów w nieoczekiwane miejsca, co pozwala na odkrywanie nieznanych zakamarków miasta Londynu.

     

    Po tych atrakcjach wróciliśmy zadowoleni do Winnicy, po drodze planując już naszą kolejną podróż…

     

                                                                                      Anita Piechocka-Wenda

  • WYNIKI ANKIETY DLA RODZICÓW

    Podczas ostatniego zebrania śródsemestralnego dla rodziców, czyli 12 kwietnia 2018 r., została przeprowadzona ankieta.

    Ankietowani rodzice uczniów klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej wypowiedzieli się na temat nauki drugiego języka w naszej placówce.

    Zdecydowana większość rodziców wybrała język rosyjski, który do tej pory był nauczany w Winnicy jako drugi język obcy. Rodzice uzasadniali swój wybór łatwością i przystępnością języka rosyjskiego dla młodszych dzieci. Wielu rodziców jest zdania, że język rosyjski ponownie staje się popularny i jest potrzebny w późniejszej nauce. Rodzice wyrażali swoje zadowolenie, że w naszej szkole drugi język obcy jest nauczany już od klasy czwartej, co jest zasługą organu prowadzącego szkołę.

    Wyniki ankiety dla rodziców
    KLASA JĘZYK ROSYJSKI JĘZYK NIEMIECKI NIE MAM ZDANIA
    III a 8 4 2
    III b 10 0 5
    IV a 4 2 0
    IV b 8 2 3
    IV c 7 4 1
    V a 5 1 4
    V b 11 4 0
    VI a 12 6 0
    VI b 8 6 2
    razem 73 29 17

     

    Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy dziękuje wszystkim rodzicom, którzy brali udział w doborowolnej i anonimowej ankiecie.

  • MISTRZOSTWA REJONU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     

    W poniedziałek 16.04.2018r. ośmioro uczniów z naszej szkoły brało udział w Mistrzostwach Rejonu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Ciechanowie.

     

    Największy sukces dla naszej szkoły to bieg Gracjana Lachowskiego, który zajął 6 miejsce. Niewiele też zabrakło do awansu  Bartoszowi Góreckiemu z VIB, który był 14. Do następnego etapu awansowało 12 pierwszych miejsc.            

    Anita Piechocka-Wenda

  • TERAPIA PEDAGOGICZNA I PSYCHOLOGICZNA W NOWYCH KOLORACH
     

    Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne i psychologiczne odbywają się od kilku dni w odmienionym gabinecie. Nowe meble sprawiły, że pomieszczenie zmieniło się bardzo korzystnie. Kolorowe szafki  wprowadziły dużo radości i optymizmu.

    Uczniowie uczestniczący w wyżej wymienionych zajęciach, tzw. specjalistycznych, bardzo cieszą się z nowego wystroju. Jest to dla nich zachęta i motywacja do systematycznego i aktywnego udziału w zajęciach dodatkowych.

    Bardzo się cieszymy, że uczniowie przychodzą do nas chętnie, mają do nas zaufanie i z pewnością możemy stwierdzić, że efekty naszej pracy są widoczne. Uśmiech dziecka i jego radość jest dla nas największą nagrodą i daje nam mnóstwo satysfakcji.

    Bogumiła Podlaska - terapeuta pedagogiczny i pedagog specjalny

    Weronika Barszcz-Karnabal - psycholog

     
  • RAJD  ROWEROWY

    Pułtuscy policjanci z udziałem Wójta Gminy Winnica, członkami Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy „PRZYSTANEK WINNICA”, Jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych i pracownikami WOPR rozpoczęli kolejny sezon rowerowy. W ramach działań „MÓJ ROWER – MOJE ŻYCIE” mundurowi, mieszkańcy,  uczniowie i nauczyciele Izabela Skrzecz i Anna Strauch Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy wzięli udział w rajdzie rowerowym, 12 kwietnia 2018 r.

    Powszechnie wiadomo, że forma nauki przez zabawę najlepiej zapada w pamięci najmłodszych. Mogli się o tym przekonać uczestnicy przedsięwzięcia, a czekało na nich wiele atrakcji. Zaczęliśmy od krótkiej lekcji teorii. Przed budynkiem szkoły w Winnicy uczestników powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku nadkom. Paweł Antośkiewicz, Wójt Gminy Mariusz Kowalewski oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Wiesław Rupiński. Policjanci zwrócili uwagę na potrzebę korzystania z elementów odblaskowych oraz zgodne z przepisami wyposażenie jednośladu. Omówili najczęściej popełniane wykroczenia przez niechronionych użytkowników dróg, udzielili wskazówek, jak postępować by być bezpiecznym na drodze. O rozsądek i rozwagę zaapelował również wójt. Po prelekcji policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili posiadanie kart rowerowych i stan techniczny jednośladów. 

    Braki w wyposażeniu zostały uzupełnione. Funkcjonariusze wręczali lampki rowerowe, dzwonki, kamizelki i czapki odblaskowe. Następnie roześmiany peleton przebył około 20 kilometrowy odcinek , który wiódł z Winnicy, przez Gnaty Lewiski – następnie leśnym szlakiem „Łosiowego Poroża” – „Wielkiego Dębu” – „Aleją Wierzb” - Stare Bulkowo – Łachoń do Bulkowa. Tam czekały na uczestników kolejne atrakcje, m.in. przygotowane przez członków OSP wspólne ognisko.

    Spotkanie wzbogacone było o zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Rad i wskazówek udzielił uczestnikom Paweł Mieczkowski z pułtuskiego WOPR oraz uczennice Zespołu Szkół im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Tematami były m.in. postępowanie w przypadku utraty przytomności, padaczki, zatamowania krwotoku, złamania kończyn/ran na skutek upadku z roweru. Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach, miały wiele pytań, dzieliły się spostrzeżeniami.

    Wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego uczniowie, nauczyciele i rodzice pragną gorąco podziękować za tak profesjonalnie zorganizowane przedsięwzięcie pani Dorocie Ciosek prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin „PRZYSTANEK WINNICA”. Natomiast pani Marzenie Tkaczyk za opiekę podczas rajdu i profesjonalne rady. Pani Ewelinie Kowalewskiej i pani Magdalenie Bystrek Przewodniczącym Rad Klasowych klasy 7a i 7b za zorganizowanie ogniska i poczęstunku dla wszystkich uczestników. Pragniemy podziękować także pani Barbarze Kryg i pani Barbarze Kobrzyńskiej za opiekę nad uczniami podczas rajdu rowerowego.

    Izabela Skrzecz

  • UCZNIOWIE KLAS TRZECICH W CENTRUM NAUKI KOPERNIK I PARKU TRAMPOLIN W WARSZAWIE

    Klasy IIIA i IIIB wzięły udział w wycieczce do CNK  w Warszawie oraz Parku Trampolin. W parku trampolin aktywności ruchowej nie było końca. Były skoki, biegi, zjazdy z wysokości oraz skoki do basenu. Wszyscy zmęczeni, ale i zadowoleni udaliśmy się do CNK.   

     

    Już przy wejściu do CNK przywitał nas robot, którym można sterować za pomocą panelu dotykowego. Potem uczniowie samodzielnie poszukiwali i eksperymentowali. Sami decydowali co ich interesuje i co chcą zobaczyć. Obejrzeli kilkanaście interaktywnych stanowisk umieszczonych w następujących galeriach stałych: świat w ruchu, człowiek i środowisko, korzenie cywilizacji, strefa światła i inne.

     

    Na zakończenie odwiedziliśmy Planetarium Niebo Kopernika, gdzie zafascynowało nas gwiezdne niebo. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

     

    Marzena Drobot

  • OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

    12 kwietnia 2018 r. uczniowie klas szóstych brali udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Szóstoklasisty z wydawnictwem Operon. Podczas rozwiązywania testu uczniowie zmierzyli się z pytaniami z języka polskiego, z matematyki i z języka angielskiego. Jest to sposób weryfikacji dotychczasowej wiedzy uczniów przed rozpoczęciem nauki w klasie siódmej.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć