Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

  •  

    Nasza szkoła bierze udział w akcji na rzecz schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim. W ramach akcji zbieramy plastikowe nakrętki, które można przynosić do świetlicy szkolnej oraz do gabinetu logopedy.

    Z góry dziękujemy za wsparcie.

     

                                                                   Wolontariusze z opiekunami

  • Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

    oraz

    członkowie Koła Historycznego

    zapraszają na

    Drugi Winnicki Marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 7 marca 2018 roku.

    Harmonogram uroczystości:

    14.00 - rozpoczęcie spotkania na terenie ZPO

    14.30 - Marsz ulicami Winnicy

    15.00 - Msza Polowa w hali sportowej ZPO

  • PROJEKT EDUKACYJNY "DROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI"

    1 marca 2018 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZPO oraz zaproszeni goście obejrzeli finał projektu edukacyjnego „Drogi Polaków do Niepodległości”. Tego dnia w murach naszej szkoły gościli: Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, Sekretarz Gminy pani Jadwiga Pydynowska, kierownik GOPS pani Wioletta Zawadzka oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy pani Jadwiga Chorzela.

    Spotkanie, które prowadzili Oliwia Domała i Wojciech Markowski (uczniowie klasy IIIA gimnazjum) rozpoczął dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy pan Andrzej Zaręba. Głos zabrał wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, który podkreślił znaczenie świętowania przez Polskę 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    Prowadzący przypomnieli zebranym historię rozbiorów i wydarzeń z 1918 roku, a także nadmienili, że Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy włączył się w prace „Gminnego Komitetu Obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości”.

    W ramach realizacji projektu edukacyjnego uczniowie klas drugich gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli wykonali zadania, których celem było przypomnienie okresu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz realizacja działań w ramach upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy.

    Koordynatorkami projektu były pani Monika Gnatowska i pani Małgorzata Grzymkowska. Opieką merytoryczną objęła projekt pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak. Obsługą techniczną zajęła się pani Izabela Skrzecz wraz z uczniami klas siódmych.

    Widzom zaprezentowało się sześć grup projektowych. Jako pierwsza na scenie pojawiła się grupa opracowująca temat: Regiony geograficzno-historyczne Polski. Skład grupy: Karolina Przybyszewska, Natalia Kaczmarczyk, Weronika Zalewska, Hubert Czekałowski, Albert Saks i Mateusz Kornacki. Uczniowie pracowali pad kierunkiem: pani Katarzyny Chojnackiej, pani Iwony Michałowskiej i pani Anny Osowieckiej.

    Grupa druga, która przygotowała koncert muzyczny „Ku pokrzepieniu serc” pracowała pod kierunkiem pani Moniki Paszkowskiej, pani Katarzyny Jałmużna i pana Roberta Wróblewskiego. W skład grupy wchodzili: Julia Warda, Emilia Zadrożna, Aleksandra Wilska, Bartosz Młynkowski, Damian Rakowski, Kacper Krawczyk.

    Grupa trzecia w składzie Aleksandra Dąbrowska, Natalia Lewandowska, Weronika Kryk, Mateusz Zawadzki, Igor Przybysz i Jakub Górski pracowała nad tematem: Wizerunek orła na przestrzeni wieków. Opiekunami grupy byli: pani Krystyna Roze, pani Irena Skowronek i pan Tomasz Szeliga.

    Jako grupa czwarta zaprezentowała się młodzież pracująca nad tematem: Poezja w czasach wojny. W skład grupy weszli: Natalia Piotrowska, Natalia Mielczarczyk, Marta Kowalewska, Dawid Morawski, Adam Pniewski i Mateusz Górecki. Grupa pracowała pod kierunkiem pani Ewy Zadrożnej, pani Olgi Ulatowskiej i pani Anny Kordulewskiej.

    Grupa piąta w składzie: Wiktoria Lusa, Karolina Piechalska, Natalia Szczesna, Magdalena Lisiecka, Jakub Zapert i Kacper Smoliński zaprezentowała widzom pracę na temat: Postacie historyczne ważne dla Polski w okresie międzywojennym. Opiekunami grupy były: pani Weronika Barszcz-Karnabal, pani Aldona Jasińska i pani Anna Strauch.

    Ostatnia grupa, która przygotowała projekt pod tytułem: Czym jest dla współczesnego Polaka 11 Listopada? Pracowała pod kierunkiem pani Urszuli Roze, pani Bogumiły Podlaskiej, pani Jolanty Grabarek i pani Anity Piechockiej-Wenda. Skład grupy: Zuzanna Kosek, Patrycja Mróz, Zuzanna Wiśniewska, Karina Ołtarzewska, Mateusz Musieński, Karol Lisiecki i Mateusz Kępka.

    Projekt podsumowała pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak, która podziękowała uczniom i nauczycielom za pracę oraz zaangażowanie. W swej wypowiedzi pani wicedyrektor podkreśliła znaczenie Niepodległości w życiu codziennym każdego Polaka.

  • JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

    Ogólnopolska kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” 28 lutego 2018 roku zawitała do Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy. Organizatorem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Koordynatorem spotkań dla uczniów klas IV-VII był pan Mateusz Rokicki. Zebrani w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wysłuchali przemówień dyrektora ZPO pana Andrzeja Zaręby, wójta gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku pana mł. insp. Jarosława Olszewskiego i pani Doroty Ciosek – prezes Stowarzyszenia „Przystanek Winnica”.

    Wśród gości znaleźli się również znani uczniom: pan Dariusz Jałmużna – Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnicy, przedstawiciele policji, którzy niejednokrotnie odwiedzają naszą szkołę z okazji szkoleń, pogadanek czy projektów, takich jak ubiegłoroczny – „Odblaskowa Gmina” finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Byli także ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce SPZOZ „Meditrans Ostrołęka” oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie na czele z panią dyrektor Anną Gwoździk, która w październiku 2017 roku odwiedziła najmłodszych uczniów naszej szkoły, do których były wówczas skierowane działania w ramach programu „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

    Podczas spotkanie uczniowie otrzymali odblaskowe elementy w tzw. pakiecie rodzinnym, którymi mogą podzielić się z najbliższymi. Następnie podzieleni na trzy panele edukacyjne zdobywali wiedzę i rozszerzali swoje umiejętności. W hali sportowej przedstawiciele WORD w Ciechanowie przeprowadzili naukę jazdy na torze rowerowym. W auli uczniowie korzystając z fantomów do resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczyli się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem ratowników medycznych. Natomiast w holu pod kolumnami uczniowie obejrzeli film „…tak, chcę być bezpieczny”. Funkcjonariusze policji omawiali rodzaje zagrożeń na jakie dzieci i młodzież są narażeni w codziennym życiu oraz w jaki sposób się przed nimi chronić.

    Na zakończenie spotkania pan Mateusz Rokicki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dziękował za współpracę i wsparcie podczas organizacji programu w Winnicy dyrekcji ZPO panu Andrzejowi Zarębie i pani Annie Jacek-Walesiak oraz wójtowi gminy Winnica panu Mariuszowi Kowalewskiemu.

  • MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

    17.02.2018 r. odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Każda klasa od III do VII wystawiła swoją drużynę w 7-osobowym składzie. Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch kategoriach: w kategorii klas III-IV-V oraz w kategorii klas VI-VII. W poszczególnych kategoriach wiekowych wyłaniany był król strzelców i najlepszy bramkarz.

     

    W kategorii klas III-IV-V zwyciężyli:

     

    III miejsce klasa IIIB

    II miejsce klasa VB

    I miejsce klasa VA

     

    Królem strzelców został Kacper Piechalski, a najlepszym bramkarzem Adrian Orłowski.

               

    W kategorii klas VI-VII zwycięzcami zostały następujące klasy:

     

    III miejsce klasa VIB

    II miejsce klasa VIIA

    I miejsce klasa VIA

     

    Królem strzelców został Paweł Zdrożny, a najlepszym bramkarzem Mateusz Włodarczyk.

     

    Na apelu 2.03.2018 r. pan dyrektor Andrzej Zaręba wręczył zawodnikom zwycięskich drużyn medale oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy. Puchar przechodni na cały rok zostaje w posiadaniu zwycięzców - klasy VI A, aż do następnych zawodów…..

     

                              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     

                                                                                               Anita Piechocka-Wenda

  • WYCZEKIWANY AWANS - ÓSEMKA SZKÓŁ MAZOWSZA!!!

     

    Był rok 2009 mistrzostwa rejonu ciechanowskiego, sala w Mławie i dziewczęta z Winnicy rocznik 1996 wygrywają te zawody, by później sięgnąć po srebro na mistrzostwach Mazowsza. Mija dziewięć lat i historia się powtarza. 28 lutego, ta sama sala w Mławie i takie same mistrzostwa tylko rocznik 2005 dziewcząt z Winnicy. Wystartowało pięć zespołów i graliśmy najsprawiedliwszym systemem „każdy z każdym”. Przeciwniczkami uczennic PSP Winnica były kole znaki z SP 4 Mława, SP 7 Mława, SP Regimin i SP Sochocin.

     

    Dwa pierwsze mecze to potyczki z zespołami z Mławy. Wygrywamy 16:4 z SP 7 Mława i 10:2 z SP 4 Mlawa. Kolejny przeciwnik to zespół z Sochocina, który posiada klasy sportowe. Wygrywamy 13:7 i to tylko, dlatego, że zamiast wykorzystywać sytuacje rzutowe, my ciągle pudłujemy. Przeciwnik, pomimo, iż „piłkarsko” był dużo słabszy od nas walczył do samego końca. Podobnie wyglądał ostatni mecz z Regiminem, który wygraliśmy 13:8. Mecze były rozgrywane tylko 2x 8 minut do tego na wąskiej sali, więc każda niewykorzystana sytuacja była trudna do odrobienia. Jednak widać było nasze postępy, jakie zrobiliśmy przez ostatni rok, jakiego nabyliśmy ogrania. Nasze kontry była bardzo dobre i nieosiągalne do zatrzymania przez przeciwników. Zajmujemy I miejsce. AWANSUJEMY NA MISTRZOSTWA MAZOWSZA SZS I JESTEŚMY W NAJLEPSZEJ ÓSEMCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NASZEGO WOJEWÓDZTWA. To ogromne wyróżnienie i ogromny sukces dla naszej szkoły. BRAWO DZIEWCZYNY!

     

    Nasza gra i nasze treningi nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc: Urzędu Gminy w Winnicy na czele z Panem Wójtem Mariuszem Kowalewskim, Dyrektora ZPO w Winnicy Pana Andrzeja Zaręby, wspaniałej pomocy rodziców oraz naszych sponsorów – przyjaciół jak Pan Stefan Winnicki firma „Topaz”, Pani Anna Rudnik Zakład Mleczarski w Winnicy, Pan Andrzej Grabowski „Polmlek”, Pan Dariusz Duliński „Daria” Pan Ireneusz Górecki BS w Winnicy, Pan Krzysztof Walendziewski „Walkrys”, Pan Jan Kaczmarczyk „Drogi i Mosty”, Pan Krzysztof Gierczak „Gerpol”.

     

    Skład zespołu:

    Czyżewska Natalia, Dłutowska Oliwia, Gizińska Maja, Gołębiewska Olga, Kowalska Sylwia, Krawczyk Kinga, Królak Karolina, Lisiecka Ewelina, Mierzejewska Ela, Olkowska Wiktoria, Pniewska Oliwia, Rzeczkowska Wiktoria, Stańczak Zuzanna, Światkowska Klaudia. Opiekun Tomasz Szeliga.

    Tomasz Szeliga

  • CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

    „To co usłyszysz zapomnisz;

    To, co zobaczysz, zapamiętasz;

    To, co zrobisz, zrozumiesz.”

                   T. Harv Eker

    W dniu 27 lutego 2018 r. 64 chętnych uczniów z klas V-VII naszej szkoły wraz z 6 opiekunkami (paniami Iwoną Michałowską, Ireną Maciątek, Danielą Rutkowską, Anną Kordulewską, Anitą Piechocką-Wenda, Martyną Prokop) wzięło udział w wyjeździe do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając obiekt w grupach przez kilka godzin nie tylko oglądaliśmy wystawy, ale głównie przeprowadzaliśmy eksperymenty na różnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody, fizyki i chemii stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

    Szczególnie dużo atrakcyjnych eksperymentów wykonaliśmy z powietrzem na wystawie „Powietrze – więcej niż nic”. „Ustawialiśmy się pod wiatr” i „rozwiewaliśmy swoje wątpliwości” wyciągając naukowe wnioski ze zwykłego i codziennego ruchu powietrza. Odwiedziliśmy Teatr Wysokich Napięć, w którym głównym bohaterem był prąd. Tam przybliżyliśmy sobie pojęcie prądu elektrycznego i wszystkiego, co z nim związane. Najciekawsza była produkcja prawdziwych piorunów. W planetarium obejrzeliśmy seans filmowy w technologii 3D „Trzeci wymiar życia”. Był on połączony z wykładem naukowym o planetach w Układzie Słonecznym. Odwiedziliśmy miejsca we Wszechświecie, w których być może istnieje życie i poznaliśmy historię kosmosu. Poczuliśmy się, jak prawdziwi poszukiwacze życia pozaziemskiego.            

    Wyjazd był bardzo udany, owocny w nowe doświadczenia. Uczniowie czerpali radość z nauki. Nasza szkoła jest otwarta na ciekawe formy zdobywania wiedzy i umiejętności, zaspokaja potrzeby uczniów oraz podnosi jakość edukacji przyrodniczej.

    Iwona Michałowska

  • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

    1 marca 2018, tj. czwartek

    7:45 – 9:30 zajęcia wg następującego harmonogramu:

    Klasy 2 gimnazjum – próba do projektu edukacyjnego – p. Anna Jacek-Walesiak, p. Izabela Skrzecz (hala sportowa), uczniowie, którzy nie mają próby przebywają w sali nr 7 z p. Ireną Skowronek

    Klasy 3 gimnazjum – projekcja filmu „Pasja” w sali nr 15 – p. Anna Kordulewska, od 8:30 p. Aldona Jasińska

    Klasy 4 – projekcja filmu o tematyce religijnej w sali nr 1 – p. Anita Piechocka-Wenda, p. Joanna Wrublewska, p. Iwona Lachowska (do 8:30)

    Klasy 5 – projekcja filmu o tematyce religijnej w sali nr 27 – p. Iwona Michałowska / p. Marzena Melnicka,

    Klasy 6 – projekcja filmu o tematyce religijnej w sali nr 26 –p. Irena Maciątek, p. Krystyna Roze

    Klasy 7 – projekcja filmu o tematyce religijnej w sali nr 19 – p. Olga Ulatowska, p. Katarzyna Jałmużna

    (filmy dostarczy p. Anna Kordulewska i ks. Piotr Radwański)

    7:45 – Test wiedzy w związku z Dniem Języka Ojczystego – p. Joanna Wrublewska, p. Urszula Roze

    8:30 – Test wiedzy EKO-PLANETA – p. Iwona Michałowska

    9:30 – 12:15 FINAŁ PROJEKTU EDUKACYJNEGO „Drogi Polaków do niepodległości” (przerwa ok. 11:10; po przerwie wracają klasy 7 i gimnazjum)

    Klasy 4 – p. Katarzyna Chojnacka, p. Katarzyna Mossakowska-Kopeć/p. Robert Wróblewski, p. Tomasz Szeliga

    Klasy 5 – p. Diana Jasińska, p. Olga Ulatowska

    Klasy 6 – p. Iwona Michałowska, p. Irena Maciątek

    Klasy 7 – p. Joanna Wrublewska, p. Izabela Skrzecz

    Klasy 2 gimnazjum – p. Anna Kordulewska, p. Urszula Roze

    Klasy 3 gimnazjum – p. Irena Skowronek

    Zajęcia świetlicowe: 7:00-7:45 p. Izabela Skrzecz; 7:30-8:30 p. Marzena Staniszewska, p. Katarzyna Mossakowska-Kopeć

    8:30 – 9:30 klasy 1-3 POKAZ w holu pod kolumnami

    1a – p. Katarzyna Mossakowska-Kopeć, p. Sylwia Sieńkowska

    1b – p. Marzena Jaskulska

    2 – p. Lidia Koprowska

    3a – p. Agnieszka Warda

    3b – p. Iwona Lachowska

    9:30 – 11:10 projekcja filmu o tematyce religijnej

    Klasa 1a – p. Marzena Melnicka, p. Sylwia Sieńkowska

    Klasa 1b – p. Marzena Jaskulska

    Klasa 2 – p. Anita Piechocka-Wenda/p. Danuta Zabielska p. Lidia Koprowska

    Klasa 3a – p. Agnieszka Warda

    Klasa 3b – p. Krystyna Roze/p. Marzena Drobot

    PRZERWA 11:10-11:30 oraz 12:15-12:30 – dyżur wg stałego harmonogramu

    11:30 – wyjście do kościoła klasy 1-6

    1a – p. Marzena Melnicka, p. Sylwia Sieńkowska

    1b – p. Iwona Lachowska

    2 – p. Danuta Zabielska, p. Lidia Koprowska

    3a – p. Tomasz Szeliga

    3b – p. Marzena Drobot

    4a – p. Katarzyna Jałmużna

    4b – p. Robert Wróblewski

    4c – p. Monika Paszkowska

    5a – p. Irena Maciątek

    5b – p. Izabela Skrzecz

    6a – p. Iwona Michałowska

    6b – p. Katarzyna Mossakowska-Kopeć

    Powrót do szkoły grupy świetlicowej – p. Katarzyna Mossakowska-Kopeć (świetlica szkolna pracuje do 16:10)

    12:30 – wyjście do kościoła klasy 7 i gimnazjum

    7a – p. Joanna Wrublewska

    7b – p. Daniela Rutkowska

    2a – p. Anita Piechocka-Wenda

    2b – p. Bogumiła Podlaska

    3a – p. Anna Strauch

    3b – p. Katarzyna Chojnacka

    3c – p. Anna Kordulewska

    2 marca 2018, tj. piątek

    7:45 – 9:30 zajęcia plastyczno-techniczne – WYKONUJEMY MARZANNĘ (UCZNIOWIE PRZYNOSZĄ MATERIAŁY)

    Klasy 2 gimnazjum w sali nr 1 – p. Anna Osowiecka, p. Ewa Zadrożna

    Klasy 3 gimnazjum w sali nr 7 – p. Katarzyna Chojnacka, p. Olga Ulatowska/p. Anna Strauch

    Klasy 4 w sali nr 5 – p. Robert Wróblewski, p. Monika Paszkowska

    Klasy 5 w sali nr 20 – p. Anita Piechocka-Wenda, p. Marzena Melnicka

    Klasy 6 w sali nr 26 – p. Urszula Roze, p. Iwona Michałowska, (od 8:30) p. Irena Maciątek

    Klasy 7 w sali nr 19 – p. Izabela Stawiska, p. Joanna Wrublewska

    9:30 – 10:30 pokaz KS Semiramida – uczniowie klas 4-7 i gmnazjum

    Klasy 2 gimnazjum – p. Olga Ulatowska

    Klasy 3 gimnazjum – p. Izabela Stawiska

    Klasy 4 – p. Iwona Lachowska, p. Monika Paszkowska

    Klasy 5 – p. Urszula Roze

    Klasy 6 – p. Iwona Michałowska, p. Irena Maciątek

    Klasy 7 – p. Joanna Wrublewska

    8:30 – 10:30 DEBATA „NARKOTYKI, DOPALACZE NIE TĘDY DROGA” – p. Weronika Barszcz-Karnabal, p. Anna Strauch,

    p. Aldona Jasińska sala 15 – wybrani uczniowie

    8:30 – 9:30 pokaz KS Semiramida – uczniowie klas 1-3

    1a – p. Iwona Lachowska, p. Sylwia Sieńkowska

    1b – p. Katarzyna Mossakowska-Kopeć

    2 – p. Danuta Zabielska i p. Lidia Koprowska

    3a – p. Martyna Prokop

    3b – p. Marzena Drobot

    9:30 – 10:15 klasy 1-3 zajęcia z wychowawcami WYKONUJEMY MARZANNĘ (UCZNIOWIE PRZYNOSZĄ MATERIAŁY)

    1a – p. Marzena Melnicka, p. Sylwia Sieńkowska

    1b – p. Marzena Jaskulska

    2 – p. Anita Piechocka-Wenda, p. Lidia Koprowska

    3a – p. Agnieszka Warda

    3b – p. Marzena Drobot

    10:30 – podsumowanie Dnia Języka Ojczystego – dla uczniów klas 1-7 i gimnazjum

    1a – p. Marzena Melnicka, p. Sylwia Sieńkowska

    1b – p. Marzena Jaskulska

    2 – p. Danuta Zabielska, p. Lidia Koprowska

    3a – p. Agnieszka Warda

    3b – p. Marzena Drobot

    Klasy 2 gimnazjum – p. Monika Paszkowska

    Klasy 3 gimnazjum – p. Barbara Estkowska, p. Katarzyna Chojnacka

    Klasy 4 – p. Iwona Michałowska, p. Irena Maciątek

    Klasy 5 – p. Anita Piechocka-Wenda

    Klasy 6 – p. Olga Ulatowska, p. Iwona Lachowska

    Klasy 7 – p. Izabela Skrzecz

    PRZERWA 11:10-11:30 oraz 12:15-12:30 – dyżur wg stałego harmonogramu

    11:30 – wyjście do kościoła klasy 1-6

    1a – p. Marzena Melnicka, p. Sylwia Sieńkowska

    1b – p. Marzena Jaskulska

    2 – p. Danuta Zabielska, p. Lidia Koprowska

    3a – p. Agnieszka Warda

    3b – p. Marzena Drobot

    4a – p. Monika Paszkowska

    4b – p. Joanna Wrublewska

    4c – p. Izabela Skrzecz

    5a – p. Katarzyna Jałmużna

    5b – p. Bogumiła Podlaska

    6a – p. Urszula Roze

    6b – p. Anita Piechocka-Wenda

    Powrót do szkoły grupy świetlicowej – p. Izabela Skrzecz (świetlica szkolna pracuje do 16:10)

    12:30 – wyjście do kościoła klasy 7 i gimnazjum

    7a – p. Daniela Rutkowska

    7b – p. Anna Strauch

    2a – p. Aldona Jasińska

    2b – p. Katarzyna Chojnacka

    3a – p. Irena Skowronek

    3b – p. Barbara Estkowska

    3c – p. Krystyna Roze

  • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

    Podczas środowej godziny wychowawczej (21 lutego 2018 r.) w naszej szkole gościli fukcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku: pani Alicja Bobińska oraz pan Paweł Załęski. Policjanci spotkali się z uczniami i przeprowadzili pogadankę na temat odpowiedzialości karnej nieletnich. Uczniowie wysłuchali informacji, a następnie zadawali pytania.

  • POKAZ HISTORYCZNY "KU NIEPODLEGŁEJ"

    20 lutego 2018 roku naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z pokazem historycznym w związku z "Rokiem dla Niepodległej" ogłoszonym przez MEN. Panowie w strojach żołnierzy z XIX i początku XX wieku zaprezentowali żywą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości, stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną.

    Uczniowie poszerzyli i utrwalili swoją wiedzę na temat powstań narodowych oraz okresu od Księstwa Warszawskiego do I wojny światowej. Z zainteresowaniem oglądano repliki broni używanych przez powstańców kościuszkowskich, listopadowych i styczniowych oraz żołnierzy z I wojny światowej.

    Pokaz historyczny podobał się zarówno najmłodszym uczniom szkoły podstawowej, jak i najstarszym gimnazjalistom. Wiedza zdobyta w eksperymentalny sposób z pewnością zostanie na długo w pamięci młodych widzów.

  • POMÓŻMY SCHRONISKOM!!!

     

          Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. Karmę można przynosić do świetlicy szkolnej oraz do gabinetu logopedy do dn. 31.03.2018 r.

                            

    Z góry dziękujemy za okazane wsparcie.

                                                          Wolontariusze z opiekunami

     

  • BAL KARNAWAŁOWY

           13 lutego2018 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Nauczycielki, panie Marzena Drobot i Agnieszka Warda, wraz z rodzicami postanowiły podjąć to wyzwanie. Tematem przewodnim był Podwodny Świat. Cała dekoracja i stroje uczniów były dokładnie powiązane z tematem. Na holu na dolnym korytarzu pojawiły się zwierzęta i rośliny świata podwodnego. Były więc meduzy, ryby, żółwie, kraby oraz roślinność wodna. Podczas przygotowywania dekoracji pomagały nasze dzielne i pracowite mamy : panie Agnieszka Brzozowska, która wykonała piękne zwierzęta z balonów, Monika Pawlikowska, Mariola Nożewska, Anna Dłutowska, Agnieszka Kobyłecka, Monika Zaręba, Marzena Ostaszewska i Aneta Szlubowska. Bardzo dziękujemy za ogromną  i nieocenioną pomoc. 

    Rodzice również organizowali przebrania dla swoich pociech. Stroje były przepiękne. Każdy uczestnik mógł zaprezentować go podczas konkursu na najciekawszy i oryginalny strój. Wygrało sześciu uczestników i wszyscy zajęli I miejsce. Byli to następujący uczniowie :

    - Zuzia Piątek ,

    - Marysia Brzozowska,

    - Oliwier Falęcki,

    - Zosia Brzozowska,

    - Marta Ostaszewska,

    - Rafał Dłutowski.

    Całą zabawę poprowadziły uczennice klas gimnazjum: Natalia Piotrowska, Natalia Szczesna i Julia Warda, które to uczyły prostych układów tanecznych i pląsów.

    Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany.

    Organizatorki: Agnieszka Warda i Marzena Drobot

  • PODSTAWÓWKA ZWYCIĘŻA I TO DWA RAZY!!!

     

    We wtorek, 13 lutego 2018, byliśmy gospodarzem mistrzostw powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Zawody otworzył Pan Andrzej Zaręba Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy, a wzięli w nich udział, oprócz naszych zawodniczek i zawodników, uczniowie z Gzów. Rozegrano po jednym spotkaniu wśród dziewcząt oraz chłopców.

     

    Dziewczęta PSP Winnica – SSP Gzy 22:1

    Chłopcy PSP Winnica – SSP Gzy 22:1

     

    Jak widać po wynikach nie było żadnych wątpliwości, kto miał zostać mistrzem powiatu. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych uczennic i uczniów. Dzieci bardzo cieszyli się z medali wręczanych przez Panią Annę Jacek – Walesiak Wicedyrektor ZPO w Winnicy. Życzymy powodzenia dziewczętom 28 lutego, gdy w Mławie będą walczyć o awans na mistrzostwa Mazowsza.

     

    Skład zespołu dziewcząt:

    Czyżewska Natalia, Dłutowska Oliwia, Gizińska Maja, Gołębiewska Olga, Kowalska Sylwia, Krawczyk Kinga, Królak Karolina, Lisiecka Ewelina, Mierzejewska Ela, Olkowska Wiktoria, Pniewska Oliwia, Rzeczkowska Wiktoria, Stańczak Zuzanna, Światkowska Klaudia, Górecka Ola, Jakubaszek Julia.

     

    Skład zespołu chłopców:

    Grążewski Bartosz, Lubiak Paweł, Robaczkowski Damian, Ruszczyński Marcin, Rzemek Sebastian, Wawrzeńczak Damian, Witkowski Eryk, Włodarczyk Mateusz, Zadrożny Paweł.

    Tomasz Szeliga

  • BAL KARNAWAŁOWY

    Z inicjatywy Samorządu Szkolnego 13 lutego w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany przez młodszych uczniów bal karnawałowy. Na ten dzień została wykonana piękna dekoracja, dzięki której szkolny hol zamienił się w podwodną krainę.

    Dzieci mogły wykazać się kreatywnością, podczas dobierania strojów. Wszystkie z nich były naprawdę pomysłowe i zaskakujące. Można było zauważyć księżniczki, policjantów, ale także żółwie i ośmiornice!

    Uczniowie bawili się kilka długich godzin, przy świetnej muzyce. Nie zabrakło również ostatnio bardzo popularnego hitu pt. „Miłość w Zakopanem”-wtedy śpiewał chyba każdy.

    DJ – przedstawiciele Samorządu Szkolnego wykazali się również zdolnościami wokalnymi.

    Bal był świetną okazją do integracji uczniów z różnych klas. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem zorganizowania takiego wydarzenia.

    Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie z żalem opuszczali salę balową, Chyba ten fakt świadczy najlepiej o tym jak wszyscy świetnie spędzili czas.

     

                                                                                                                                        Anita Piechocka-Wenda

  • Zolnierze_wykleci_1.pptx

    PREZENTACJA PODSUMOWUJĄCA REALIZACJĘ PROJEKTU EDUKACYJNEGO "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI Z REJONU PUŁTUSKA I ICH LOSY"

    Prezentacje wykonało koło historyczne pod przewodnictwem Dominiki Głodowskiej ucz. kl. Vb

  • SPEKTAKL "WILK I ZAJĄC"

    Uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej oraz przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola z niecierpliwością czekali na piątek 9 lutego 2018 r. Tego dnia naszą szkołą odwiedziała Łódzka Agencja Artystyczna, która zaprezentowała spektakl "Wilk i Zając". Aktorzy przybyli na zaproszenie Wójta Gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego, dzięki któremu przedszkolaki i uczniowie bezpłatnie obejrzeli pouczające i dowcipne przedstawienie muzyczne o przygodach Wilka i Zająca.

    Widzowie, wśród których byli także nasi przyjaciele z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie, podziwiali teatralne efekty specjalne, słuchali urokliwych piosenek oraz przypomnieli sobie tematykę ekologii. Relacje między tytułowymi bohaterami zostały naprawione dzięki staraniom innych postaci, a tym samym uczniowie utrwalili sobie hasło tolerancji, o którym rozmawialiśmy podczas Tygodnia Szkolnej Profilaktyki.

    Na zakończenie spotkania prowadzący przedstawienie podsumował wiedzę widzów na temat ekologii. Uczniowie entuzjastycznie odpowiadali na pytania. Następnie rozlosowano nagrody, które szczęśliwcy odebrali ze sceny.

    W tym miejscu społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Mościckiego w Winnicy i Samorządowego Przedszkola w Winnicy składa gorące podziękowania panu wójtowi Mariuszowi Kowalewskiemu za umożliwienie nam udziału w spektaklu, któy na długo pozostanie w naszej pamięci.

  • KUBA I BUBA CZYLI  SAVOIR – VIVRE DLA DZIECI

            Uczniowie klasy II i III b uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. "Kuba i Boba czyli savoir-vivre dla dzieci” na podstawie tekstów Grzegorza Kasdepke, przygotowanym przez Teatr Współczesny w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość poprzez dowcipne sytuacje z życia codziennego, zapamiętać i utrwalić zasady dobrego wychowania. Dzieci przekonały się, że nie tak łatwo zostać dobrze wychowanym małym dżentelmenem, lub też dobrze wychowaną małą damą. Wiedziała, o tym para bliźniaków Kuba i Buba, którzy wciąż się uczyli na własnych błędach. Bliźniaki potrafiły nieźle namieszać i czasami ich zachowanie nie mieściło się w normach społecznych.

     Uczniowie dowiedzieli się m.in. tego, że prawdziwa dama nigdy nie wygląda jak przystrojona świecidełkami choinka, a e-maile i listy świadczą o szacunku do adresata a moda, jak to moda, zawsze przemija- jedynie elegancja jest na czasie.

    Spektakl o niesfornym rodzeństwie był urozmaicony piosenkami w autorskiej aranżacji.

    Marzena Drobot

  • KONKURS  WIEDZY  POŻARNICZEJ „Młodzież zapobiega pożarom”

    Dnia 8 lutego 2018r. w Zespole Placówek Oświatowych  w Winnicy  odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom’’. 

    Turniej Wiedzy Pożarniczej jest konkursem popularyzującym przepisy ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Szczególnie służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, posługiwania się sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

         Gospodarzem turnieju była pani Anna Jacek-Walesiak  wicedyrektor ZPO w Winnicy. W skład komisji konkursowej weszli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Winnica pani Jadwiga Pydynowska oraz przedstawiciele OSP Winnica  pan Dariusz Jałmużna oraz pan Roman Warda.

           Do Konkursu Wiedzy Pożarniczej przystąpiło 31 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

    Grupa I

    Uczniowie klas V-VI

    Grupa II

    Uczniowie klas VII szkoły podstawowej i II gimnazjum

     Konkurs składał się z pisemnego testu sprawdzającego poziom opanowanej wiedzy  pożarniczej. Zakres tematyczny poszczególnych grup wiekowych różnił się między sobą stopniem trudności i ilością pytań.

    Wyniki Turnieju poszczególnych  grup  wiekowych

    Grupa I

    I m -  Mateusz Włodarczyk

    II m - Natalia Chylińska

    III m - Julia Kamińska

    Grupa II

    I m -  Eliza  Budyta

    II m - Jowita  Brzozowska

    III m - Natalia  Kaczmarczyk

     

    Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy zaś drobne upominki.

    Laureaci będą reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym w Pułtusku.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy z dziedziny pożarnictwa, a finalistom życzymy dalszych sukcesów.                                                                                                           

                                                                                                                              Katarzyna Chojnacka

                                                                                                                          Marzena  Melnicka

  • TŁUSTY CZWARTEK

    Staropolskiej tradycji stało się zadość i w czwartek, 8 lutego 2018 r., społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy obchodziła Tłusty Czwartek. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej i gimnazjum wspólnie z panem dyrektorem Andrzejem Zarębą oraz reprezentującą Radę Rodziców szkoły podstawowej panią Martą Kwiatkowską, częstowali pączkami uczniów oraz nauczycieli i pracowników ZPO.

  • PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU 2017/2018

    Podczas apelu w środę, 7 lutego 2018 r., podsumowano pracę w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie, z rąk dyrekcji i wychowawców, otrzymali pamiątkowe odznaczenia wzorowego ucznia i 100% frekwencji. Klasy z najwyższą średnią ocen i z najwyższą frekwencją otrzymały Puchary Dyrektora Szkoły.

    Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 4A - 4,11 (wychowawca pani Katarzyna Chojnacka).

    Wyróżnieni uczniowie, czyli ze średnią 4,75 i powyżej oraz z bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem:

    z klasy 4A: Maja Lusa – 4,91 zachowanie wzorowe, Wiktoria Rzeczkowska – 4,83 zachowanie wzorowe, Jessica Strauch – 4,83 zachowanie wzorowe

    z klasy 4B: Martyna Kosek – 4,91 zachowanie wzorowe, Gracjan Lachowski – 4,83 zachowanie wzorowe, Dominika Mączyńska – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 4C: Amelia Gostkiewicz – 5,16 zachowanie wzorowe, Małgorzata Kopeć – 4,91 zachowanie wzorowe, Weronika Kostruska – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 5A: Julia Kamińska – 5,0 zachowanie wzorowe, Natalia Czyżewska – 4,91 zachowanie wzorowe, Oliwia Dłutowska – 4,75 zachowanie wzorowe, Dawid Mossakowska – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 5B: Dominika Głodowska – 5,08 zachowanie wzorowe, Adrian Witkowski – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 6A: Mateusz Włodarczyk – 4,92 zachowanie wzorowe, Oliwia Pniewska – 4,83 zachowanie wzorowe, Zuzanna Stańczak – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 6B: Natalia Chylińska – 5,08 zachowanie wzorowe, Julia Sękowska – 4,92 zachowanie wzorowe, Krystian Kłosiewicz – 4,83 zachowanie wzorowe

    Najwyższą frekwencję uzyskała klasa 5B - 94,23% (wychowawca pani Krystyna Roze).

    Uczniowie ze 100% frekwencją:

    z klasy 1A: Nikola Rakowska, Igor Szerewicz, Jakub Zadrożny

    z klasy 3A: Martyna Berent, Zofia Brzozowska, Joanna Śmietańska, Adam Witkowski

    z klasy 3B: Maja Kowalewska

    z klasy 4A: Wiktoria Rzeczkowska

    z klasy 4B: Jakub Kowalewski, Jakub Osiński

    z klasy 4C: Małgorzata Kopeć

    z klasy 5A: Oliwia Dłutowska, Dawid Mossakowski, Tomasz Stańczak, Kacper Szerewicz

    z klasy 5B: Dominika Głodowska, Amelia Krawczyk, Nikola Strauch

    z klasy 6A: Kacper Jaszczak, Mateusz Włodarczyk

    z klasy 6B: Mateusz Karkowski

    z klasy 7A: Piotr Kowalewski, Kamil Szypulski

    W drugiej części apelu podsumowano konkursy, które odbyły się w I semestrze. Pani Jolanta Grabarek wręczyła nagrody za zajęcie wysokich miejsc w konkursie z języka angielskiego, pani Irena Maciątek w Alfiku Matematycznym, a pani Iwona Michałowska w konkursie ekologicznym. Pan dyrektor Andrzej Zaręba gratulował uczennicy klasy 3A, Asi Śmietańskiej, zdobycie wyróżnienia w ogólopolskim konkursie plastycznym pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty; uczennicę przygotowała pani Agnieszka Warda.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć