Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

  • TŁUSTY CZWARTEK

    Staropolskiej tradycji stało się zadość i w czwartek, 8 lutego 2018 r., społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy obchodziła Tłusty Czwartek. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej i gimnazjum wspólnie z panem dyrektorem Andrzejem Zarębą oraz reprezentującą Radę Rodziców szkoły podstawowej panią Martą Kwiatkowską, częstowali pączkami uczniów oraz nauczycieli i pracowników ZPO.

  • PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU 2017/2018

    Podczas apelu w środę, 7 lutego 2018 r., podsumowano pracę w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie, z rąk dyrekcji i wychowawców, otrzymali pamiątkowe odznaczenia wzorowego ucznia i 100% frekwencji. Klasy z najwyższą średnią ocen i z najwyższą frekwencją otrzymały Puchary Dyrektora Szkoły.

    Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 4A - 4,11 (wychowawca pani Katarzyna Chojnacka).

    Wyróżnieni uczniowie, czyli ze średnią 4,75 i powyżej oraz z bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem:

    z klasy 4A: Maja Lusa – 4,91 zachowanie wzorowe, Wiktoria Rzeczkowska – 4,83 zachowanie wzorowe, Jessica Strauch – 4,83 zachowanie wzorowe

    z klasy 4B: Martyna Kosek – 4,91 zachowanie wzorowe, Gracjan Lachowski – 4,83 zachowanie wzorowe, Dominika Mączyńska – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 4C: Amelia Gostkiewicz – 5,16 zachowanie wzorowe, Małgorzata Kopeć – 4,91 zachowanie wzorowe, Weronika Kostruska – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 5A: Julia Kamińska – 5,0 zachowanie wzorowe, Natalia Czyżewska – 4,91 zachowanie wzorowe, Oliwia Dłutowska – 4,75 zachowanie wzorowe, Dawid Mossakowska – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 5B: Dominika Głodowska – 5,08 zachowanie wzorowe, Adrian Witkowski – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 6A: Mateusz Włodarczyk – 4,92 zachowanie wzorowe, Oliwia Pniewska – 4,83 zachowanie wzorowe, Zuzanna Stańczak – 4,75 zachowanie wzorowe

    z klasy 6B: Natalia Chylińska – 5,08 zachowanie wzorowe, Julia Sękowska – 4,92 zachowanie wzorowe, Krystian Kłosiewicz – 4,83 zachowanie wzorowe

    Najwyższą frekwencję uzyskała klasa 5B - 94,23% (wychowawca pani Krystyna Roze).

    Uczniowie ze 100% frekwencją:

    z klasy 1A: Nikola Rakowska, Igor Szerewicz, Jakub Zadrożny

    z klasy 3A: Martyna Berent, Zofia Brzozowska, Joanna Śmietańska, Adam Witkowski

    z klasy 3B: Maja Kowalewska

    z klasy 4A: Wiktoria Rzeczkowska

    z klasy 4B: Jakub Kowalewski, Jakub Osiński

    z klasy 4C: Małgorzata Kopeć

    z klasy 5A: Oliwia Dłutowska, Dawid Mossakowski, Tomasz Stańczak, Kacper Szerewicz

    z klasy 5B: Dominika Głodowska, Amelia Krawczyk, Nikola Strauch

    z klasy 6A: Kacper Jaszczak, Mateusz Włodarczyk

    z klasy 6B: Mateusz Karkowski

    z klasy 7A: Piotr Kowalewski, Kamil Szypulski

    W drugiej części apelu podsumowano konkursy, które odbyły się w I semestrze. Pani Jolanta Grabarek wręczyła nagrody za zajęcie wysokich miejsc w konkursie z języka angielskiego, pani Irena Maciątek w Alfiku Matematycznym, a pani Iwona Michałowska w konkursie ekologicznym. Pan dyrektor Andrzej Zaręba gratulował uczennicy klasy 3A, Asi Śmietańskiej, zdobycie wyróżnienia w ogólopolskim konkursie plastycznym pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty; uczennicę przygotowała pani Agnieszka Warda.

  • DBI - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 7 LUTEGO 2018 r.

    Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

    W tym roku szkolnym Dzień Bezpiecznego Internetu cała społeczność szkolna obchodziła 7 lutego. Przygotowany apel miał na celu zwrócenie uwagi na kwestię tworzenia kultury w sieci.

    W naszej szkole na zorganizowany Dzień Bezpiecznego Internetu  uczennica Natalia Chylińska z klasy VI b przygotowała prezentację  multimedialną ukazującą konieczność zachowywania się w sieci w sposób kulturalny, zachowując zasady Netykiety.

    Po prezentacji został przedstawiony film przygotowany przez Natalię Piotrowską – uczennicę klasy II b PG, w którym wypowiadali się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie naszej szkoły, którzy swoimi słowami przedstawili to, jak rozumieją tworzenie kultury w sieci. Na koniec apelu uczennica Zuzia Kosek uczennica klasy II b PG napisała i skierowała do swoich kolegów i koleżanek list, w którym zawarła najistotniejsze zagadnienia kulturalnego zachowania się w sieci. Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież po zapoznaniu się z przedstawionymi informacjami będą mądrze,  rozsądnie i bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych oraz świadomie tworzyć kulturę w sieci.

    Krystyna Roze

  • ŚPIEWNIK - PIEŚNI ŻOŁNIERSKIE I LEGIONOWE

    W naszej bibliotece szkolnej znajdują się "Śpiewniki" wydane przez Polską Fundację Narodową. Znajdują się w nich pieśni żołnierskie i legionowe. Zbiór został wydany z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

    Idee "Śpiewnika" przybliżają nam informacje ze strony internetowej Fundacji: "Polska Fundacja Narodowa we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przygotowała Śpiewnik, pragnąc godnie uczcić wielkiego męża stanu, budowniczego polskiej niepodległości. Pragniemy promować polską tradycję narodową, edukować Polaków na temat historii naszego kraju, szczególnie dramatycznych walk o wolność w XX wieku. Budowanie tożsamości narodowej to nasz priorytet. Pamięć o martyrologii i bohaterskich czynach Narodu Polskiego powinna uzyskać godne miejsce w życiu społecznym Polaków."

    źródło: http://pfn.org.pl/projekty/spiewnik-piesni-zolnierskie-i-legionowe/ (06.02.2018)

  • WYSTAWA KLOCKÓW LEGO NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE

    Dnia 30 stycznia uczniowie klasy V a i V b  z wychowawcami  p. Anitą Piechocka – Wendą, p. Krystyną Roze oraz p. Katarzyną Jałmużna obejrzały międzynarodową wystawę klocków LEGO w Warszawie na Stadionie Narodowym.  Mogliśmy zobaczyć  całkowicie nową  ekspozycję ponad 100 najbardziej efektownych makiet z całej Europy. Była to trzecia edycja wystawy pod nazwą „Inwazja Gigantów”, ponieważ organizatorzy udostępnili oglądającym największe, najpiękniejsze  i najbardziej spektakularne budowle z całej Europy.

    Ekspozycja budowli z klocków Lego imponowała rozmachem i skalą. Podzielona była na 12 stref tematycznych. Po obejrzeniu makiet i postaci uczniowie mogli skorzystać ze strefy zabawy, gdzie budowali własne konstrukcje, wykonywali  projekty gotowych wzorów, malowali klockami, pisali za pomocą klocków na gigantycznej „klockowej ścianie”, w  strefie gier lego mogli zagrać w Play Station 4.  Mogli też zakupić wybrany zestaw klocków Lego. Po wystawie pełni wrażeń posililiśmy się w Mc Donaldzie i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

    Zabawa była przednia, a to co budowaliśmy i obejrzeliśmy zamieściliśmy w Galerii zdjęć – zapraszamy do jej odwiedzenia.

    Krystyna Roze

  • HALA SPORTOWA ZPO W NOWYCH BARWACH

    W Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy, podczas ferii zimowych, odbyły się remonty. Uczniowie, powracający w II semestrze do szkoły, mają zajęcia wychowania fizycznego w odnowionej hali sportowej.

    Nowe barwy nadają dynamiczny i nowoczesny charakter wnętrzom, w których odbywają się nie tylko zajęcia lekcyjne czy zawody sportowe, ale także imprezy i uroczystości szkolne. Fundusze wykorzystane na tegoroczny remont hali udało się pozyskać z oszczędności powstałych w wyniku termomodernizacji ZPO.

  • PROGNOZA SMOGOWA W ZPO

    Do naszej szkoły trafiły tarcze wskaźnikowe "Prognoza smogowa". Uczniowie, dzieki nowej pomocy, wchodząc do szkoły, mogą dowiedzieć się jaki jest aktualny stan powietrza. Prognoza prezentuje jakość powietrza za pomocą sześciu wskaźników, do których przyporządkowano odpowiednie zalecenia dotyczące przebywania i aktywności na zewnątrz uczniów.

    Pomysłodawcą tarczy był Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Jest to forma edukacji ekologicznej oraz podniesienia świadomości dotyczącej zanieczyszczenia powiatrza oraz smogu. Tarcze zostały przekazane za pośrednictwem Kuratorium Oświaty.

  • AKTUALNY PLAN OBOWIĄZUJĄCY W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    PLAN_LEKCJI_ZPO_OD_05.02.pdf

  • REGULAMIN KONKURSU  "NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE KARNAWAŁOWE - ŚWIAT PODWODNY"

     

    Postanowienia ogólne

    1. Organizatorem konkursu jest Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy.

    2. Konkurs odbywa się dnia 13 lutego 2018r.

    Przedmiot i cele konkursu

    1. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie najciekawszego przebrania wykonanego własnoręcznie według własnego pomysłu oraz prezentacja go podczas szkolnej zabawy karnawałowej.

    2.Cele konkursu:

    · Rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka.

    · Pogłębianie umiejętności plastycznych i manualnych.

    · Pogłębianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu dzieła.

    Uczestnicy:

    Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas 1-3 Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. I. Mościckiego w Winnicy.

    Warunki udziału

    1. Zapoznanie się z Regulaminem Konkursu i akceptacja jego warunków.

    2. Wykonanie przebrania według własnego pomysłu z materiałów ogólnie dostępnych (papier, karton, tektura, bibuła, włóczka, tkanina, skóra, materiał skóropodobny, folia itp.)

    3. Zgłoszenie udziału w konkursie do dnia 09.02.2018 r.

    Poprzez zgłoszenie osobiste do organizatorów: pani Agnieszka Warda, pani Marzena Drobot.

    4. Prezentacja przebrania w dniu 13.II.2018r. na szkolnym balu karnawałowym.

    Przebieg konkursu

    1. Uczestnicy konkursu wykonują w domu przebranie według własnego pomysłu z materiałów, o których mowa w niniejszym Regulaminie.

    W pracach może pomagać cała rodzina.

    2. Komisja konkursowa przeprowadzi głosowanie w dniu 13.II.2018r. podczas balu karnawałowego.

    3. Komisja Konkursowa dokona przeliczenia głosów i wyłoni Laureatów Konkursu.

    4. Komisję konkursową Organizator wyłoni w czasie balu.

    5. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w czasie balu karnawałowego.

    Kryteria oceny prac

    1. Przebrania będą oceniane w jednej kategorii wiekowej - klasy I - III.

    2. Przebrania będą oceniane według następujących kryteriów:

    · Pomysłowość i zgodność z tematem.

    · Estetyka wykonania stroju.

    · Wkład pracy.

    3. Przebrania gotowe (produkcja masowa) nie będą oceniane.

    Zasady przyznawania nagród

    1. Komisja przyzna trzy miejsca (od I do III).

    2. Laureaci otrzymają dyplomy pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe.

    3. Decyzje Komisji są ostateczne i nieodwołalne.

    4. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy.

    Ogłoszenie wyników

    1. Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w dniu imprezy.

    2. Laureaci Konkursu są zobowiązani do osobistego odbioru nagrody.

    3. Komisja Konkursowa sporządzi protokół konkursu, a jego wyniki zostaną opublikowane na stronie szkoły w ciągu 7 dni od rozstrzygnięcia konkursu.

    Organizatorzy konkursu

    Marzena Drobot i Agnieszka Warda

  • WIZYTA W OSP W WINNICY

    Dnia 30 stycznia 2018 r. klasy IIIa i IIIb były z wizytą w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnicy. Wizyta ta była kontynuacją zajęć związanych z pracą strażaka. Panowie zapoznali uczniów ze specjalistycznym sprzętem, którego używają podczas akcji gaśniczo - ratowniczych. Wyjaśnili zadania straży.

    Dzieci miały okazję zobaczyć ubrania wykorzystywane w różnego typu akcjach. Obejrzeli torbę zawierającą sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, samochody strażackie. Usłyszeli także syrenę strażacką. Dzieci sprawiły również niespodziankę druhom strażakom - wykonali samochody podarowali wiersze i słodkości, aby posilili się przed wyjazdami do akcji.

    Agnieszka Warda

    Marzena Drobot

  • ZEBRANIE ŚRÓDROCZNE DLA KLASY 2 PSP

    Zapraszamy na zebranie śródroczne rodziców uczniów klasy 2 PSP dnia 31 stycznia 2018 roku - tj. w środę na godzinę 14. Spotkanie z wychowawcą odbedzie się w klasie nr 12.

    Dnia 8 lutego o godzinie 10,10 odbędzie się Teatrzyk w Pultusku - cena 25 zł.

  • WIZYTA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    Dzień 11 stycznia 2018 r. był dniem wyjątkowym dla szkolnej społeczności. W murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka. Wizyta Rzecznika Praw Dziecka była uwieńczeniem VIII Tygodnia Profilaktyki,  zorganizowanego przez pedagogów szkolnych  – panią Aldonę Jasińska i panią Annę Strauch oraz psychologa szkolnego panią Weronikę Barszcz-Karnabal.


    Czwartek został zaplanowany na uczczenie DNIA PRAW DZIECKA. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy IIIb gimnazjum Gabriela Podlaska i Karolina Gizińska. Apel z tej okazji rozpoczęła piosenka wykonana przez Julię Mościcką i grupę gimnazjalistek z klasy trzecich. Pan Dyrektor Andrzej Zaręba powitał Rzecznika Praw Dziecka, po czym została wyświetlona prezentacja przygotowana przez panią Jolantę Grabarek i uczniów klasy VIIb. Prezentacja miała być początkiem dyskusji na temat praw dziecka i praw ucznia. Pan Rzecznik przypomniał nam historię praw dziecka angażując uczniów do rozmowy.

    Niezwykle otwarta postawa naszego gościa zachęciła uczniów do zadawania szczegółowych pytań dotyczących zarówno praw dziecka jak i samej specyfiki pracy Rzecznika Praw Dziecka. Na zakończenie uczniowie klasy Vb zaśpiewali piosenkę „Tolerancja”. Delegacja Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum (Marta Dzbańska i Klaudia Światkowska) w podziękowaniu przekazała Panu Rzecznikowi przepiękny bukiet kwiatów, po czym pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak wraz z Rzecznikiem Praw Ucznia Szkoły Podstawowej – panią Izabelą Skrzecz oraz Rzecznikiem Praw Ucznia Gimnazjum - panią Weroniką Barszcz-Karnabal przekazały na ręce Rzecznika tytuł HONOROWEGO PRZYJACIELA SZKOŁY.

    Po oficjalnym zakończeniu obchodów Dnia Praw Dziecka w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy przyszła pora na część nieoficjalna – zdjęć z Panem Rzecznikiem Praw Dziecka oraz zbierania autografów od naszego Honorowego Gościa nie było końca. Ten dzień zapewne trwale zapisał się na kartach historii naszej szkoły.

    Podczas wizyty Rzecznika Praw Dziecka towarzyszyli nam przedstawiciele samorządu terytorialnego: pani Jadwiga Pydynowska - Sekretarz Gminy Winnica oraz pani Wioletta Zawadzka - Kierownik GOPS, a także pani redaktor Monika Tołłoczko-Dąbrowska z Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Natomiast w piątek pan dyrektor Andrzej Zaręba i pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak wręczyli uczniom pamiątkowe prezenty od Rzecznika Praw Dziecka.

                                                                                                  Weronika Barszcz-Karnabal

  • PLAN WYPOCZYNKU ZIMOWEGO „FERIE W SZKOLE- 2018”

    Pięciodniowy program realizowany od 15 do 19 stycznia 2018 roku po trzy godziny (09.30 – 12.30 w środę 9.30.00-14.00!!!) w każdym dniu składa się z szeregu różnorodnych zajęć integracyjnych, zajęć plastycznych, kulinarnych, komputerowych, filmowych, zajęć rekreacyjno- sportowych:

    GRUPA 1  - KLASY 1-3

    Dzień tygodnia

    Hasło dnia

    wychowawca

    Uwagi

    Poniedziałek

    Aktywnie wypoczywam w gospodarstwie agroturystycznym!

    Agnieszka Warda

    Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego do Skaszewa

     

    Wtorek

    Seans filmowy – lubię kino!

     

    Marzena Melnicka

    Wyjazd do kina w Nasielsku.

    Środa

    Sport i zabawa to zdrowe ciało i umysł!

    Marzena Drobot

    Wyjazd na lodowisko. Zajęcia sportowe, prosimy o zapewnienie dzieciom stroju sportowego

    Czwartek

    Jestem artystą plastykiem!

     

    Agnieszka Warda

    Zajęcia plastyczne

     

    Piątek

    Moje hobby – komputer!

     

    Marzena Drobot

    Zajęcia komputerowe. Zajęcia kulinarne – prosimy uczniów o zabranie fartuszków do pracy w kuchni.

     

    GRUPA 2 - Klasy 4-7

    Dzień tygodnia

    Hasło dnia

    wychowawca

    Uwagi

    Poniedziałek

    Aktywnie wypoczywam w gospodarstwie agroturystycznym!

    Marzena Melnicka

    Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego do Skaszewa

     

    Wtorek

    Seans filmowy – lubię kino!

     

    Marzena Drobot

    Wyjazd do kina w Nasielsku.

    Środa

    Sport i zabawa to zdrowe ciało i umysł!

    Anita Piechocka –Wenda

    Wyjazd na lodowisko. Zajęcia sportowe, prosimy o zapewnienie dzieciom stroju sportowego

    Czwartek

    Dbam o zdrowie – uprawiam sport i zdrowo się odżywiam!

    Anita Piechocka –Wenda

    Zajęcia sportowe, prosimy o zapewnienie dzieciom stroju sportowego

    Piątek

    Jestem artystą plastykiem!

    Agnieszka Warda

    Zajęcia plastyczne

    Zajęcia kulinarne – prosimy uczniów o zabranie fartuszków do pracy w kuchni.

     

    ZAPRASZAMY!

  • LIST RZECZNIKA PRAW DZIECKA W SPRAWIE ROKU IRENY SENDLEROWEJ
     
    Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,
    Dyrektorzy szkół

     
    "Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy,
    zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro!"
    Irena Sendlerowa, Kawaler Orderu Uśmiechu
     

    Wielce Szanowni Państwo,
     
    serdecznie witam Was w pierwszych dniach 2018 roku, który z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Rokiem Ireny Sendlerowej, wielkiej przyjaciółki dzieci i młodzieży, orędowniczki praw dziecka.


    W Nowym Roku – Roku Ireny Sendlerowej – życzę wszystkim radości oraz wielu pozytywnych dni. Zachęcam do aktywności w tym jakże wyjątkowym czasie. Środowiska szkolne i lokalne są doskonałą płaszczyzną do prezentacji szerokiemu gronu odbiorców bohaterki, która nie godziła się na to, żeby dzielić ludzi i była orędowniczką szacunku i otwartości dla najbardziej potrzebujących.
    Irena Sendlerowa dzień po dniu przez lata robiła to, co czuła, że robić powinna – zmieniała świat. Swoim życiem pokazała, że pojedynczy człowiek może się przeciwstawić morderczemu terrorowi. Kładąc na szali własne życie przyczyniła się do uratowania tysięcy żydowskich dzieci z warszawskiego getta.

    Pomimo wielkich rzeczy, których dokonała, do końca życia pozostała niezwykle skromna, cicha i pełna uśmiechu.  Żałuję tylko jednej rzeczy – mogłam zrobić więcej. To uczucie żalu będzie mi towarzyszyć aż do momentu śmierci – mówiła Irena Sendlerowa, nazywana Matką Dzieci Holokaustu.

    Irena Sendlerowa celująco zdała swój egzamin z człowieczeństwa. Niezależnie od okoliczności walczyła o zdeptane przez wojnę prawo dzieci do życia, do zachowania ich tożsamości. Jej bezinteresowność i poświęcenie zasługują na najwyższy szacunek.
     
    Drogie Dzieci, Szanowni Państwo!

    W Roku Ireny Sendlerowej, w 10. rocznicę śmierci Bohaterki (uhonorowanej m.in. medalem i tytułem Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, Orderem Orła Białego i przez dzieci Orderem Uśmiechu, który w tym roku obchodzi również swoje 50-lecie) zwracam się z prośbą i apelem o podejmowanie działań zmierzających do upamiętnienia tej wspaniałej postaci. Proszę, aby przez cały rok, prowadzili Państwo aktywność upowszechniającą wiedzę o Irenie Sendlerowej oraz ideach, którymi się kierowała.

    Niech Jej słowa  Każdemu kto tonie, należy podać rękę… – szczególnie ważne w kontekście pomocy najmłodszym, będą przesłaniem roku 2018!

    Niewątpliwie szczególnym uhonorowaniem będzie nadawanie jej imienia miejscom ważnym i bliskim sercu społeczności szkolnej (szkołom, salom, boiskom, pracowniom, itp.) – do czego gorąco zachęcam.
    Wierzę, że za sprawą Waszej działalności, Waszego głosu, historia Matki Dzieci Holokaustu  będzie głośno rozbrzmiewać, przez co wspólnie zbudujmy razem symboliczny pomnik Tej, która swoim życiem przedstawiła światu najpiękniejszą lekcję miłości i człowieczeństwa.

    Wdzięczny będę za zgłaszanie podejmowanych inicjatyw na adres: roksendlerowej@brpd.gov.pl lub adres pocztowy Biura Rzecznika Praw Dziecka (ul. Przemysłowa 30/32, 00-450 Warszawa), celem ich odnotowania i włączenia do oficjalnego kalendarium obchodów Roku Ireny Sendlerowej. W razie potrzeby i życzenia, istnieje możliwość wsparcia merytorycznego, czy objęcia patronatem honorowym planowanego wydarzenia.

    Z wyrazami szacunku
    Marek Michalak

     
     
    W załączeniu:
    Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 czerwca 2017 r. w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej: http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/uchwaly/1514_u.html

  • OSTRZEŻENIE O AFRYKAŃSKIM POMORZE ŚWIŃ

    Aby dowiedzieć się o tym wejdź w link  ulotka.pdf

     

  • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

    Dnia 4 stycznia 2018r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas V. Główne cele konkursu to kształcenie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek i czytelnictwa oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury.

    Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele klasy VA i VB wybrani przez nauczycieli polonistów. Fragmenty książek prezentowanych przez uczniów pochodziły z książek dostępnych w bibliotece szkolnej a zakupionych w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU  CZYTELNICTWA.

    Czytających uczniów oceniała komisja w składzie:

    - p. Joanna Wrublewska – nauczyciel języka polskiego,

    - p.  Anna Jacek – Walesiak - wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy

    Komisja konkursowa podczas oceny brała pod uwagę: płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłową dykcję, tempo czytania oraz ogólne wrażenia artystycznego.

     

    Przyznano następujące miejsca:

    I miejsce – Filip Piecychna  kl. VA

    II miejsce – Dominika Głodowska  kl. V B

    III miejsce – Oliwier Przybysz  kl. V B

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, punkty za udział w konkursie a nagrodzeni uczniowie pięknie wydane książki.

    Organizatorkami konkursu były Katarzyna Jałmużna – bibliotekarz szkolny oraz nauczyciel języka polskiego Monika Gnatowska.

     

  • ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE ŚRÓDROCZNE

    11 STYCZNIA 2018 – TJ. CZWARTEK

    15:00 – ZEBRANIE OGÓLNE DLA RODZICÓW KLAS 1-3 PSP; SZKOLENIE ZE SPECJALISTĄ Z P.P.-P.; STOŁÓWKA SZKOLNA

    15:30 – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI W SALACH

            1A – p. Marzena Melnicka s. 16 parter PSP

             1B – p. Marzena Jaskulska s. 10 parter PSP

             2 – ZEBRANIE PRZENIESIONE NA INNY TERMIN (informacje po feriach)

             3A – p. Agnieszka Warda s. 9 parter PSP

             3B – p. Marzena Drobot s. 7 parter PSP

    16:00 – ZEBRANIE OGÓLNE DLA RODZICÓW KLAS 4-7 PSP ORAZ GIMNAZJUM; SZKOLENIE NA TEMAT ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH I NARKOTYKÓW; STOŁÓWKA

    16:45 – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI W SALACH

             4A – p. Katarzyna Chojnacka s. 3 parter PG

             4B – p. Robert Wróblewski s. 15 piętro PG

             4C – p. Monika Paszkowska s. 16 piętro PG

             5A – p. Anita Piechocka-Wenda s. 20 piętro PSP

             5B – p. Krystyna Roze s. 25 piętro PSP

             6A – p. Iwona Michałowska s. 27 piętro PSP

             6B – p. Irena Maciątek s. 26 piętro PSP

             7A – p. Joanna Wrublewska s. 19 piętro PSP

             7B – p. Izabela Skrzecz s. 23 piętro PSP

             2A PG – p. Monika Gnatowska s. 1 parter PG

             2B PG – p. Małgorzata Grzymkowska s. 7 parter PG

             3A PG – p. Tomasz Szeliga s. 6 parter PG

             3B PG – p. Aldona Jasińska s. 5 parter PG

             3C PG – p. Ewa Zadrożna s. 14 piętro PG

    16:00 – 17:30 DYŻUR NAUCZYCIELI

  • NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE... WIGILIA SZKOLNA 2017

    Czwartek 21 grudnia 2017 roku zapisze się w kronice szkolnej jako dzień Wigilii. Społeczność szkolna, odświętnie ubrana, zebrała się w hali sportowej, której wystrój na długo zostanie w naszej pamięci. Ze sceny witała zebranych pani Katarzyna Jaszczak, która przygotowała tegoroczne Jasełka. Oprawą muzyczną zajęła się pani Monika Paszkowska. Tegoroczna dekoracja sceny powstała pod kierunkiem pani Katarzyny Chojnackiej, a pomagali pan Robert Wróblewski, pan Tomasz Szeliga i pan Piotr Estkowski. Zaproszenia przygotowała pani Monika Gnatowska.

    Podczas Wigilii w murach naszej szkoły gościliśmy Wójta Gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego, księdza proboszcza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego, panią Marię Korbal – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Pułtusku, Sekretarz Gminy Winnica panią Jadwigę Pydynowską, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy panią Wiolettę Zawadzką, Przyjaciela Szkoły pana Krzysztofa Walendziewskiego prezesa Grupy Walkrys – jednego ze sponsorów naszej drużyny piłki ręcznej, panią Henrykę Jałmużna – długoletnią dyrektor Szkoły Podstawowej w Winnicy, panią Monikę Tołłoczko-Dąbrowską – redaktor „Pułtuskiej Gazety Powiatowej”. Nie mogło oczywiście zabraknął współorganizatora Wigilii szkolnej – Rady Rodziców na czele z panią przewodniczącą Dorotą Ciosek.

    Rozpoczynając spotkanie pani Katarzyna Jaszczak powitała zebranych gości, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz dyrekcję ZPO, czyli pana dyrektora Andrzeja Zarębę, panią wicedyrektor Annę Jacek-Walesiak i panią kierownik Dorotę Bieńkowską. Bożonarodzeniowe życzenia, w asyście uroczych aniołków, składali pan dyrektor Andrzej Zaręba, pan wójt Mariusz Kowalewski, pani prezes Maria Korbal, pani przewodnicząca Dorota Ciosek oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Klaudia Eljasiak.

    Następnie rozpoczęły się Jasełka, w których wystąpili uczniowie klasy VIA oraz Filip Nożewski z klasy VIIB. Na scenie mogliśmy podziwiać rodziców naszych uczniów, którzy brali udział wspólnie w uczniami w części artystycznej. Były to: pani Gabriela Czyżewska, pani Marta Kwiatkowska, pani Anna Dłutowska, pani Monika Zaręba i pani Agnieszka Brzozowska.

    Po części artystycznej głos zabrał ksiądz proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski, który odczytał fragment Pisma Świętego. Wychowawcy oraz opiekunowie klas i pani przewodnicząca Rady Rodziców przekazali opłatek swoim podopiecznym oraz gościom i pracownikom szkoły. Przy dźwiękach polskich kolęd zebrani dzielili się opłatkiem, składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Gdy uczestnicy Wigilii szkolnej zasiedli przy stołach mogli skosztować potraw przygotowanych przez panie kucharki pracujące pod kierunkiem pani Moniki Janiszewskiej – kierownik stołówki oraz mamy z Rady Rodziców.

    Kolejnym punktem spotkania było rozstrzygnięcie bożonarodzeniowych konkursów. Pan dyrektor Andrzej Zaręba i pani Irena Maciątek wraz z Klaudią Eljasiak podsumowali konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. Przypomnijmy, że uczniowie klas I-VII wykonali łańcuch o łącznej długości ponad 6 km. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymały wszystkie klasy, a nagrody szczególne klasy o najdłuższym łańcuchu w swojej kategorii wiekowej, czyli klasa IIIB i klasa VIIB. Nagrodę specjalną ufundowaną przez organizatorkę konkursu otrzymała klasa VIA za najładniej wykonany łańcuch.

    Następnie pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak i pani Katarzyna Chojnacka podsumowały konkursy plastyczne. W konkursie na kartkę świąteczną w kategorii I-V nagrodzono Joannę Jasińską z klasy IA PSP, Jakuba Niesłuchowskiego, Patryka Bonieckiego i Małgorzatę Kopycińską z klasy IVA PSP. Natomiast w kategorii VII PSP-II PG wyróżniono trzy prace: I miejsce – Karolina Jałmużna IIIB PG, II miejsce – Karolina Przybyszewska IIB PG, III miejsce – Julia Mościcka IIIB PG. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: Aleksandra Komorowska, Julita Smutkiewicz, Patrycja Zielska z klasy IIIA PG, Zuzanna Kosek z klasy IIB PG, Weronika Monińska z klasy IIIB PG, Natalia Ostaszewska z klasy IIIC PG oraz Julia Komorowska z klasy VIIB PSP. W konkursie na stroik bożonarodzeniowy I miejsce zajął Bartosz Młynkowski z klasy IIB PG, II miejsce – Przemysław Patrycy z klasy IIIB PG, a III miejsce – Daria Ołtarzewska z klasy VB PSP. Podziękowania otrzymali Emilia Zadrożna z klasy IIA PG, Zuzanna Kosek, Wiktoria Lusa i Natalia Piotrowska z klasy IIB PG, Patrycja Zielska z klasy IIIA PG, Karolina Jałmużna i Weronika Monińska z klasy IIIB PG, Marcelina Kopycińska z klasy VB PSP, Julia Stopka, Jowita Brzozowska i Klaudia Kowalewska z klasy VIIB PSP.

    Pod ogłoszeniu wyników konkursów naszą szkołę odwiedził jeszcze jeden gość. Był to Święty Mikołaj, który wspólnie z panią Dorotą Ciosek i panią Edytą Kołaczek wręczał prezenty uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i zaproszonym gościom.

    Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, a wszystko uwieczniła pani Katarzyna Jałmużna, więc z zakładce Album fotograficzny możemy podziwiać zdjęcia z Wigilii szkolnej.

    Ważnym wydarzeniem był też Wieczór Teatralny, który miał miejsce 22 grudnia, oczywiście w Teatrze WIKTÓWKA. Tym razem pani Monika Paszkowska zaprosiła na spektakl, który współtworzyła z panią Katarzyną Jaszczak.

  • SUKCESY NASZYCH EKOLOGÓW

    W dniu  19 grudnia 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w  Pułtusku odbyło się rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych zorganizowanych przez Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Płocku. W konkursie ornitologicznym ,,Ptaki gatunków drapieżnych" zostali nagrodzeni uczniowie:

    a) w kategorii klas I-III 

    - Nikola Rakowska – I miejsce kl. Ia

    - Emilia Głodowska– II miejsce kl. II

    - Kinga Czyżewska – III miejsce kl. II

             b) w kategorii klas IV-VI

    - Amelia Gostkiewicz – II miejsce kl. IVc

    - Oliwia Pniewska – II miejsce kl.VIa

    - Klaudia Światkowska – III miejsce kl. Vb

    - Marcin Przybyszewski – III miejsce kl. IVb

    W konkursie plastycznym „Przyroda – Twój Przyjaciel” – „Rośliny i zwierzęta chronione Mazowsza” nagrodzeni zostali uczniowie:

    a) w kategorii klas I-III

    - Emilia Głodowska – II miejsce kl. II

    - Nikola Mielczarczyk –II miejsce kl. II

              b) w kategorii klas IV-VII

    - Małgorzata Kopeć – I miejsce kl. IVc

    - Maja Lusa – I miejsce kl. IVa

    - Jakub Bartczak - III miejsce kl. VIa

    - Krystian Kłosiewicz – III miejsce kl. VIb

    - Dominik Młynkowski – III miejsce kl. Va

                      

    W konkursie fotograficznym „Rośliny i zwierzęta chronione Mazowsza”

       - II miejsce zajęła Klaudia Kowalewska z kl. VII b

    Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy, panie opiekunki merytoryczne uczniów Iwona Michałowska, Danuta Zabielska i Marzena Melnicka podziękowania.

    W konkursie „Najlepiej pracujące szkolne koło LOP” doceniona została działalność naszego kółka i prezes Karolina Sokołowska oraz opiekunka pani Iwona Michałowska odebrały nagrody książkowe i dyplomy za zajęcie I miejsca.

    GRATULACJE !!!

    Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego za ufundowanie nagród naszym laureatom.

    Iwona Michałowska SK LOP

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć