Konkurs recytatorski "Wiosenne przebudzenie" dla uczniów klas I - II odbędzie się 26 marca 2024r. tj. wtorek o godz. 10.25 w holu przy świetlicy szkolnej.
Organizatorki
Dnia 20 marca odbyła się Ogólnopolska Olimpiada "Olimpus" z języka angielskiego - sesja wiosenna. Udział w olimpiadzie wzięło 16 uczniów z klas 4-8. Wszystkim uczniom dziękuję za udział i za zaangażowanie.
Monika Paszkowska
W piątek 15 marca gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z cyrku „SZOK”. Jak sama nazwa wskazuje doznaliśmy szoku, ponieważ program został zaprezentowany w ciekawy sposób. Dwóch artystów bawiło nas i rozśmieszało. Wybrani przez nich przedszkolacy nie tylko podziwiali triki cyrkowe, ale mieli również możliwość wzięcia udziału w realizacji niektórych zadań. Lubimy takie spotkania. Podziwiamy pracę cyrkowców i karkołomne ich popisy.
Do 4 marca w naszej szkole trwała zbiórka karmy oraz innych niezbędnych rzeczy dla Stowarzyszenia Na Rzecz Ochrony Zwierząt Nasielsk. Zbiórka miała uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc, wrażliwość oraz empatyczna postawa wobec zwierząt.
9 marca wszystkie rzeczy zostały dostarczone na miejsce Stowarzyszenia.
Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.
Szkolne Koło Wolontariatu
Biblioteka szkolna w marcu 2024r. zakupiła następujące pozycje książkowe:
- „Julka mała weterynarka. Koledzy z plaży” T. 5
- „Julka mała weterynarka. Na ratunek maluchom” T. 4
- „Mopsik, który chciał mieć urodziny” cz. 11
- „Zaopiekuj się mną. Ptysia zniknęła” cz. 48
- „Książkożercy. Buldog podróżnik” poziom B
- „Książkożercy. Kot o wielkim sercu” poziom A
- Katarzyna Ryrych i in. „Kleks. Nowy początek”
- „Enola Holmes. Sprawa znaku Mangusty” T. 9
- „Dziennik youtubera. Będzie się działo” cz. 8
- „Dziennik cwaniaczka. Główka pracuje” T. 23
- Lisa Lueddecke „Miasto tułaczy” – książka polecana w ramach akcji „Przeczytałeś – poleć innym”
- książki z serii „Disney – klasyczne baśnie w komiksie”:
* „Mała syrenka”
* „Piękna i Bestia”
* „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”
* „Alicja w krainie czarów”
- książki z serii „Banda wełniaków”:
- „Banda wełniaków. Byczy i wściekły” T. 2
- „Banda wełniaków. Szczwany lis” T. 3
- „Banda wełniaków. Co prosię?” T. 4
- „Banda wełniaków. Kociokwik” T. 5
- „Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem”
- „MBappe. Nowy książe futbolu”
- „Słownik terminów literackich i gramatycznych”
- „Słownik poprawnej polszczyzny”
Serdecznie zapraszam do lektury!
W dniach od 1 marca do 22 marca 2024 r. do godz. 1500 odbędzie się rekrutacja do klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy. Informacje i potrzebne dokumenty znajdują się w zakładce REKRUTACJA w panelu szkoły podstawowej (po lewej stronie).
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Serdecznie zapraszamy!
Niezbędne dokumenty do zapoznania się i do drukowania w zakładkach /Rekrutacja;Materiały do pobrania/
Nowa galeria LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MARZEC 2024 została dodana do albumu fotograficznego.
Uczniowie klasy VIIa w ramach realizacji zadań Tygodnia Szkolnej Profilaktyki wykorzystywali sprzęt fotograficzny zakupiony w programie Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poznali zastosowanie aparatu fotograficznego wraz z akcesoriami.
Ważnym i ciekawym doświadczeniem było nagrywanie filmu na potrzeby Tygodnia Szkolnej Profilaktyki. Uczniowie budowali umiejętności techniczne oraz rozwijali swoją kreatywność.
Efekty ich pracy będzie można wkrótce zobaczyć.
Anna Jacek-Walesiak
Eliminacje powiatowe XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom"
Dnia 7 marca 2024r. w Pułtusku odbyły się eliminacje powiatowe XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem tego turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Naszą szkołę w turnieju wiedzy pożarniczej reprezentowali: Arkadiusz Pieczka z klasy VA, Julia Wróblewska z klasy VB, Witold Sroka z klasy VIB.
Uczestnicy turnieju rozwiązywali pisemny test dotyczący wiedzy z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych.
Arkadiusz Pieczka osiągnął największą ilość punktów z testu, zajął I miejsce w kategorii klas V-VIII i przeszedł do następnego etapu turnieju. Pozostali zawodnicy również uzyskali wysoką punktację i wykazali się bardzo imponującym poziomem opanowania wiadomości z zakresu pożarnictwa, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i składamy serdeczne podziękowania. Naszemu finaliście życzymy dalszych sukcesów.
Marzena Melnicka
Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie (Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich) we współpracy z Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej opracował pakiet edukacyjny dla nauczycieli i uczniów „Rodzina Ulmów”. Z dostęnych materiałów korzystali uczniowie naszej szkoły.
Uczniowie klasy VIIa podczas zajęć z wychowawcą włączyli się w realizację projektu edukacyjnego "Rodzina Ulmów". Uczniowie skorzystali z materiałów przygotowanych przez ORE. Następnie pracując z grupach zastanawiali się nad zagadnieniami związanymi z historią Polski podczas II wojny światowej, a szczególnie nad sytuacją ludności żydowskiej w Generalnym Gubernatorstwie.
Anna Jacek-Walesiak
"Nie umierają nigdy ci, o których pamiętamy,
bo pamięć to nieśmiertelność"
Pani Jolancie Grabarek
wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia z powodu śmierci
Taty
składają Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy
Z ogromnym entuzjazmem zapraszamy uczniów do uczestnictwa w nadchodzącym webinarze, przygotowującym do Egzaminu Ósmoklasisty. Tym razem nasze spotkanie poświęcone będzie wyjątkowej epopei narodowej Adama Mickiewicza, "Pan Tadeusz".
Podczas sesji na żywo omówimy kluczowe aspekty tej lektury, niezbędne dla egzaminu ósmoklasisty, jednocześnie podkreślając wartości i wiedzę przekazywaną przez to dzieło literatury polskiej. Celem jest zapewnienie uczniom głębszego zrozumienia "Pana Tadeusza", co znacząco wspomoże ich przygotowanie i podniesie szanse na lepsze wyniki egzaminacyjne.
Nie przegap powtórki jednej z kluczowych lektur! Już w ten czwartek, 14 marca o 19:00, Marek Lepczak opowie o "Panu Tadeuszu" pod kątem egzaminu ósmoklasisty! Jak znajomość treści lektury może pomóc Ci w zdobyciu dodatkowych punktów? Zdobądź cenne wskazówki i nie daj się zaskoczyć na egzaminie! Zapisz się już dziś na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/
Z bezpłatnych powtórek prowadzonych przez ZDAY skorzystało już ponad 31 tysięcy ósmoklasistów! Dołącz do tego grona i zabłyśnij na egzaminie!
Z góry serdecznie dziękujemy za opublikowanie powyższej informacji.
Z poważaniemZespół ZDAY.pl
Naszą szkołę odwiedziły Panie Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku mł. asp. Magdalena Bielińska i st. post. Kamila Piotrowska, które realizują projekt "Cybercraft – bezpieczeństwo w sieci z Minecraftem" z zakresu cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem aplikacji Minecraft Education Edition.
Podczas zajęć uczniom towarzyszyły Panie Agnieszka Warda i Sylwia Sieńkowska. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zajęciami i z radością wykorzystali wspólnie spędzony czas.
Dziękujemy!
źródło: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wpu/aktualnosci/94433,Trudno-wyobrazic-sobie-gre-ktora-uczy-i-rozwija-wyobraznie-Wcale-nie-Z-policjant.html
Nowa galeria DZIEŃ KOBIET 2024 została dodana do albumu fotograficznego.
Tegoroczny Dzień Kobiet upłynął w naszej szkole w miłej atmosferze z kwiatami, słodyczami i drobnymi upominkami. Odwiedzili nas także wychowankowie przedszkola oraz Gminnego Klubu Dziecięcego.
Samorząd Uczniowski zorganizował ciekawą inicjatywę z krawatami. 8 marca w naszej szkole w krawatach byli zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, panowie i panie. Na szkolnych korytarzach i w klasopracowniach było więc radośnie i kolorowo.
W dniu 4 marca 2024 r. reprezentacja szkoły w składzie: Mateusz Berent, Igor Bieżoński, Hubert Burdecki, Adam Gołowicz i Jakub Zadrożny wzięła udział w Turnieju Szachowym dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu pułtuskiego w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.
W zawodach brało udział 26 zawodników. Zawody przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim siedem rund po 10 minut na zawodnika na jedną rundę.
Zwycięzcą zawodów został uczeń naszej szkoły Mateusz Berent, który wygrał wszystkie partie szachowe.
Pozostali uczniowie uplasowali się w środku tabeli turniejowej wygrywając po trzy partie szachowe na siedem możliwych.
Mateusz Berent jako zwycięzca Turnieju szachowego dla uczniów szkół podstawowych rozegra w dniu 21 marca 2024 r. finałową partię szachów ze zwycięzcą turnieju dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.
Gratulujemy wyników naszym uczniom!
Andrzej Zaręba
W bibliotece szkolnej z okazji Dnia Kobiet zorganizowano wystawę książek, których głównymi bohaterkami są oczywiście dziewczyny lub kobiety.
Na korytarzu szkolnym pojawiła się przygotowana specjalnie na tę okazję gazetka śnienna nawiązująca do Dnia Kobiet - z historią obchodów Dnia Kobiet w Polsce oraz licznymi wierszami okolicznościowymi.
5 marca 2024r. w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród w Konkursie Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu z rąk pani wicedyrektor Anny Jacek - Walesiak i pana dyrektora Andrzeja Zaręby otrzymali dyplomy a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.
W dniu logopedy szczgólnie doceniamy pracę Pani Bogumiły Osowieckiej. Dziękujemy za systematyczne ćwiczenia nad poprawnością artykulacyjną, gramatyczną i stylistyczną. I choć milczenie jest złotem, a mowa srebrem, my stawiamy na piękną i poprawną polszczyznę świętując w przedszkolu dzień logopedy.
Światowy Dzień Dzikiej Przyrody, który przypada 3 marca, jest okazją do uczczenia pięknych i różnorodnych form dzikiej fauny i flory. Właśnie ten dzień wybrały Mróweczki, aby celebrować Dzień Mrówki - święto grupy.
Dzieci bawiły się i poznawały nowe wiadomości z motywem przewodnim Mróweczek. Choć wiedzą już naprawdę wiele na temat tych pracowitych owadów, to wciąż są ciekawe nowej wiedzy. Dzieci poznały zwyczaje mrówek, jesienią odwiedzały je w ich naturalnym środowisku i wiedzą jak ważne i pożyteczne są to owady.
Dziękujemy wszystkim grupom, naszym kochanym Misiom, ciociom z kuchni oraz pani kierownik Iwonie Marcinkowskiej za odwiedziny, życzenia i wspaniałe podarunki. Wychowawczyni grupy Monika Zaręba