Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I – IV do udziału w konkursie plastycznym
„MÓJ ULUBIONY BOHATER KSIĄŻKOWY”
Październik jest międzynarodowym świętem wszystkich bibliotek szkolnych. Z tej okazji zapraszam Małych i Większych Miłośników Książki do udziału w konkursie plastycznym pt.: „MÓJ ULUBIONY BOHATER KSIĄŻKOWY”.
Każdy z Was ma zapewne swoją ukochaną książkę, baśń, bajeczkę i oczywiście ulubionego książkowego bohatera – zatem - namalujcie, narysujcie, wyklejcie itp., a następnie przynieście swą pracę do biblioteki szkolnej. Pokażcie Waszych ulubionych książkowych bohaterów!
REGULAMIN KONKURSU
I. Cele konkursu:
- inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych poprzez działania w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych,
- popularyzacja literatury dziecięcej,
- promowanie czytelnictwa wśród dzieci,
- rozwijanie aktywności twórczej, wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci.
II. Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I-IV, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – II oraz klasy III – IV.
2. Zadaniem uczestnika konkursu jest samodzielne wykonanie ilustracji ulubionego bohatera literackiego.
3. Technika wykonania pracy: dowolna (nie używamy plasteliny)
4. Format prac plastycznych: płaska, A4
5. Każda praca musi posiadać metryczkę zawierającą dane: imię i nazwisko autora, klasę oraz jakiego bohatera przedstawia rysunek.
6.Podczas oceny będą brane pod uwagę: pomysłowość i oryginalność pracy oraz estetyka wykonania.
III. Termin i miejsce składania prac:
Prace należy przynieść do biblioteki szkolnej do dnia 7 listopada 2023 r.
IV. Rozstrzygnięcie konkursu
Zwycięzców konkursu wyłoni Jury powołane przez Organizatora.
Katarzyna Jałmużna
12 października 2023 r. trzydzieścioro uczennic i uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach SKS w Drobinie. Były to ciekawe zajęcia dla dzieci, które wróciły z wieloma prezentami, a szkoła otrzymała sprzęt sportowy. W spotkaniu uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Pan Kamil Bortniczuk.
Tomasz Szeliga
W dniu 13.10.2023 w klasie 3b odbył się Dzień Tosta.
Wspólne przygotowanie tostów zintegrowało klasę oraz wyzwoliło w uczniach kreatywność.
Zakończeniem Dnia Tosta była degustacja naszych wytworów.
Edyta Zych
Nowa galeria SUKCES W KONKURSIE EKOSZKOŁA edycja VI została dodana do albumu fotograficznego.
We wtorek 10 października 2023 r. Pan Andrzej Zaręba Dyrektor ZPO w Winnicy wraz z absolwentką naszej szkoły Zofią Brzozowską odebrał nagrody w VI edycji fotograficznego konkursu ekologicznego EKOSZKOŁA. Zosia zajęła II miejsce w kategorii klas VII-VIII.
Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej w Warszawie. Opiekunem uczennicy była Pani Iwona Michałowska.
Nowa galeria WYBORY DO SU została dodana do albumu fotograficznego.
11 października w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Wydarzenie przygotowały panie Joanna Wrublewska i Marzena Melnicka, a nad przebiegiem głosowania czuwała pani Katarzyna Jałmużna.
Skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego:
Sebastian Skrzecz - przewodniczący
Damian Zalewski - zastępca przewodniczącego
Hubert Burdecki - sekretarz
Zuzanna Nożewska i Kajetan Ruszkowski - skarbnicy
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: pani Izabela Skrzecz, pani Marzena Drobot, pani Anita Piechocka-Wenda
Rzecznik Praw Ucznia - pan Tomasz Szeliga
10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, z tej okazji uczniowie klas 1-3 włączyli się w akcję "Skrzynka emocji". Zadaniem uczniów było wykonanie emotikon, które określą ich nastrój w danym dniu. Dziękuję serdecznie wychowawcom za zaangażowanie - emocje mają moc:-)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.
Edyta Zych
koordynator projektu "Każdy inny - wszyscy równi"
29.09.2023 r. w klasie VIB odbył się Dzień Chłopaka. W tym roku świętowaliśmy wszyscy ten dzień przy smacznej pizzy. Za pomoc w przygotowaniu tej smakowitej niespodzianki dziękujemy naszym kochanym rodzicom, na których zawsze możemy liczyć.
Wychowawca i uczniowie klasy VIB
Zajęcia kulinarne prowadzone w grupach zawsze inspirują do działania i aktywizują wszystkie dzieci. Lubimy przygotowywać z rodzicami i paniami wychowawczyniami pyszne ciasta lub smakowite rogaliki. Nawet najmłodsza grupa ''Jeżyki'' chętnie przygotowuje sok owocowo-warzywny i piecze najlepszą na świecie szarlotkę.
Jesteśmy wdzięczni za pomoc w organizacji takich zajęć. Po degustacji na pewno przydadzą się tańce. Bo przecież ruch to zdrowie każdy przedszkolak głośno to powie!
Zapraszam wszystkich do udziału w szkolnym konkursie na „Najładniejszy Różaniec”.
Technika wykonania dowolna. Różańce należy dostarczyć do końca października do p. Katarzyny Jaszczak sala nr 59.
Miło nam pokazać efekty pracy grupy rodziców. W poniedziałek i we wtorek tatusiowie i mamy pracowali na terenie naszego przedszkola. Kopali, grabili, sadzili, siali, sypali korą…. Dzisiaj możemy zaprezentować kilka zdjęć z pięknego działania dla przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy: rodzicom Oliwki z grupy Biedronki, tacie Ignasia z grupy Krasnoludki i Zuzi z grupy Żabki, tacie Sary z grupy Mróweczki, cioci i wujkowi Krystynki z grupy Jeżyki, mamie Lenki z grupy Pszczółki i Mai z grupy Jeżyki oraz mamie Marysi z grupy Żabki. Gdyby nie Wasza praca, zaangażowanie, wkład finansowy nie udałoby się to wyzwanie. Dziękujemy to stanowczo za mało, nasze serca się radują, a buzie szeroko uśmiechają!
Nowa galeria LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - WRZESIEŃ została dodana do albumu fotograficznego.
We wrześniu na lekcjach fizyki uczniowie klasy ósmej realizowali tematy związane z elektryzowaniem ciał, korzystając z pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wykorzystując zestawy do elektryzowania ciał poznali sposoby elektryzowania ciał, sprawdzali stopień naelektryzowania ciał oraz możliwości rozładowania elektroskopu. Uczniowie poznali również budowę maszyny elektrostatycznej, za pomocą której elektryzowali przewodniki.
Małgorzata Grzymkowska
Nowa galeria W KRĘGU POEZJI WISŁAWY SZYMBORSKIEJ została dodana do albumu fotograficznego.
Rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej
“Niektórzy lubią poezję”
W ramach projektu “W kręgu poezji Szymborskiej” uczniowie klas V i VIII wzieli udział w spotkaniu poświęconemu twórczości Wisławy Szymborskiej.
Uczennice klas II, VI i VII recytowały wiersze naszej wielkiej poetki.
Poezja przeplatana była utworami muzycznymi. Aura jej poezji unosiła się nad czytelnikami swą pogodą i mądrością.
Ewa Zadrożna
Monika Gnatowska
Katarzyna Mossakowska-Kopeć
Klasa 3b bierze udział Ogólnopolskim Projekcie „Każdy inny – wszyscy równi” w związku z czym w dniu 27.09.2023 r. zorganizowała Dzień Osób Niesłyszących oraz Języka Migowego. Uczniowie obejrzeli film wprowadzający alfabet w języku migowym. Dzieci po obejrzeniu filmu miały za zadanie wymigać swoje imię. Następnie odbyła się pogadanka na temat tego jak należy zachowywać się w obecności osób niesłyszących. Dzień zakończył się wykonaniem gazetki tematycznej: osoby niesłyszące oraz zagadnienia języka migowego.
Edyta Zych - szkolny koordynator projektu
Nowa galeria WYCIECZKA - KŁODZKO, PRAGA została dodana do albumu fotograficznego.
W poniedziałek 18.09.2023r. 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce szkolnej na południe Polski oraz do stolicy Czech Pragi.
Już o godzinie 13.00 zatrzymaliśmy się w pierwszym punkcie naszej wycieczki na spływie pontonowym na rzece Nysa Kłodzka. Nie był to łatwy spływ, obfitował w liczne zniesienia na mielizny, zawirowania pontonowe oraz zamoczenia wynikające z wiosłowania początkujących, ale dał nam niesamowite wrażenia i dużo radości.
Następny punkt naszej podróży to Twierdza Kłodzko. Niesamowita budowla, która jest bezcennym zapisem historii oraz niezwykłym zabytkiem fortyfikacyjnej myśli inżynieryjnej, pamiętająca wojny śląskie (poł. XVIII w.) oraz kampanię napoleońską.
Drugiego dnia wczesnym rankiem po smacznym śniadaniu wybraliśmy się w drogę do Pragi. Wjazd do stolicy Czech i długim tunelem już od samego początku zrobił na nas wielkie wrażenie. Strahowski Klasztor, Lorety, Zamek na Hradczanach, Katedra św. Wita, Stary Pałac, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka, Ogrody na wałach, Mala Strana, Wyspa Kampa, Most Karola, Stare Miasto i Nowe Miasto, to wszystko zobaczyliśmy w stolicy naszego sąsiada Republiki Czech.
Trzeci dzień to wyjazd również do Czech. Punktem naszej wycieczki były tym razem Teplice Skalne Misto. Tutaj walczyliśmy dzielnie ze swoimi słabościami. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do miejsca zakwaterowania, gdzie czekało na nas kolejna niespodzianka czyli wspólne ognisko.
W czwartek w drodze powrotnej zaskoczyła nas jeszcze jedna atrakcja jaką był Minieuroland w Kłodzku. Minieuroland, w którym można podziwiać 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej oraz ze świata. Miniatury w skali 1:25 mają zachowane najdrobniejsze szczegóły, mnogość roślinności obfitującej w tak intensywne kolory oraz egzotyczne zwierzęta sprawiły, że ciężko nam było stamtąd wyjść.
Wieczorem dotarliśmy pod szkołę, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.
Anita Piechocka-Wenda
Katarzyna Jałmużna
Anna Napiórkowska
W dniu 02.10.2023 r. klasa 3b obchodziła Dzień Chłopaka. Nie był to typowy dzień świętowania, na chłopców czekały konkursy zorganizowane przez wychowawcę. Zadania z jakimi zmierzyli się uczniowie to: przyszywanie guzika, obieranie ziemniaka, ubijanie białka, zaplatanie warkocza oraz wieszanie prania. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Chłopcy stwierdzili, że te „babskie zajęcia” nie są takie łatwe, jak im się wydawało. Konkurs zakończył się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i słodkich upominków.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka nasi kochani uczniowie!
Marzena Dobot
Edyta Zych
29 września (w piątek) zamiast siedzieć w szkolnych ławkach wybraliśmy się do Skórznic, by tam spędzić czas na grach i zabawach integracyjnych. Rodzice, jak zawsze, spisali się na medal! Przygotowali dla nas słodkie przekąski i ognisko, w którym wspólnie piekliśmy kiełbaski. Wszyscy wiedzą, że ruch na świeżym powietrzu to zdrowie, dlatego nasze mamy przygotowały dla nas zabawy oparte na rywalizacji. Przeciągaliśmy linę, rzucaliśmy ziemniakami do celu, ścigaliśmy się, przenosząc na łyżkach surowe jajka. Nie zabrakło wyścigów w workach i gumowych opaskach na nogach. Mieliśmy też czas dla siebie. Dziewczyny spędziły go na wspólnych rozmowach, a chłopcy chętnie grali w bilard i Uno. Największą atrakcją okazała się jazda na tyrolce.
Bardzo dziękujemy naszym Rodzicom za ten wspaniały dzień!
Joanna Wrublewska
250 lat temu, w 1773 roku powołana została Komisja Edukacji Narodowej - pierwsza na ziemiach polskich świecka władza oświatowa. Z okazji tego jubileuszu Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie przygotowała ogólnopolski konkurs wiedzy „Komisja Edukacji Narodowej – historia i dokonania”, adresowany do uczniów i nauczycieli. Celem konkursu jest przybliżenie historii oraz dziedzictwa Komisji Edukacji Narodowej. Konkurs polega na udzielaniu poprawnych odpowiedzi na pytania, które zamieszczone zostaną w dniu 5 października 2023 r. o godz. 17.00 na portalu FB https://www.facebook.com/bpciechanow
Regulamim konkursu: Regulamin_konkursu_KOMISIA_EDUKACJI_NARODOWEJ.pdf
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. W naszej świetlicy, już po raz drugi świętowaliśmy go przez cały tydzień. Każdego dnia od poniedziałku do piątku uczniowie mogli słuchać czytaną przez nauczycieli literaturę dziecięcą, m.in. bajki i baśnie, legendy oraz wiersze. Chętne dzieci również mogły czytać swoim kolegom i koleżankom. Dodatkowo w tygodniu poświeconym głośnemu czytaniu uczniowie wykonywali prace plastyczne, z których następnie tworzone były książki. Rozwiązywali tematyczne krzyżówki i rebusy jak również śpiewały poezję Wisławy Szymborskiej.
Zapraszamy wszystkich do głośnego czytania w swoich domach.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. W tym dniu dzieciom z grupy "Żabki" czytali: Pani Kierownik Iwona Marcinkowska oraz Rodzice: mama Oskara i tata Huberta. Dziękujemy za poświęcony czas.
Aleksandra Korytkowska
Opłata za obiady w październiku 2023 r. (+2 dni września):
uczniowie klas I-V: 72,00 zł (24 dni x 3,00 zł)
uczniowie klas VI-VIII 112,80 zł (24 dni x 4,70 zł)
W szkole podstawowej ze względu na nieobecności uczniów indywidualnych informacji dotyczących płatności udziela pani Renata Żebrowska (tel. 236914079). Od stycznia 2022 r. opłaty za obiady będą przyjmowane tylko przez płatność bankową (na konto). Opłatę za wyżywienie w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy należy uiszczać na konto bankowe do 5. dnia każdego miesiąca;
numer:08 8226 0008 2002 2000 8895 0007
Przelew z opłatą za wyżywienie należy zatytułować zgodnie z miesiącem, którego dotyczy opłata, podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę (np. Jan Kowalski klasa IA, opłata za wyżywienie – październik 2023).