Wrześniowe zajęcia świetlicowe były poświęcone historii Polski oraz Małej Ojczyzny. Poranek 29 września uczniowie spędzili w towarzystwie gościa. Tego dnia dzieci zaprosiły panią wicedyrektor Annę Jacek-Walesiak, która opowiedziała ciekawą historię sztandaru naszej szkoły.
Uczniowie odwiedzili również Dąb Pamięci, który rośnie przed budynkiem naszej szkoły i upamiętnia Stefana Zawadzkiego - przedwojennego ucznia winnickiej szkoły, aspiranta Policji Państwowej, zamordowanego przez NKWD w Twerze w 1940 roku. Wychowankowie świetlicy zapalili znicze oraz złożyli kwiaty.
Ewa Zadrożna
Nowa galeria Powitanie Jesieni w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego.
"Posypały się listeczki dookoła,
to już jesień te listeczki z wiatrem woła.
Lecą listki, lecą z klonu i kasztana.
Będą z listków bukieciki złote dla nas.
Nazbieramy, nastawiamy na stoliku tych jesiennych,
tych pachnących bukiecików."
25.09.2023 r. odbył się „Jesienny Korowód” na powitanie nowej pory roku. Przedszkolaki z Panią Kierownik oraz wychowawcami grup odwiedziły pracowników Urzędu Gminy w Winnicy oraz Dyrekcję Zespołu Placówek Oświatowych - zostawiając kosz pełen jesiennych darów. Mamy nadzieję, że tegoroczna Jesień będzie kolorowa i pachnącą.
O winnickim świętowaniu Jesieni pisał portal www.pultusk24.pl
https://pultusk24.pl/artykul/jesienny-korowod-w-bajkowym/1480981https://pultusk24.pl/artykul/jesienny-korowod-w-bajkowym/1480981
Aleksandra Korytkowska
Nowa galeria SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023 została dodana do albumu fotograficznego.
Nasza szkoła włączyła się do 30. Akcji Sprzątanie świata – Polska!, której organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Uczniowie z zapałem sprzątali teren wokół szkoły.
Zajęcia terenowe były połączone z pogadanką na temat ekologii.
Katarzyna Jaszczak
Iwona Michałowska
Dziś, tj piątek 22 września wspólnym spacerem w poszukiwaniu oznak jesieni zaprosiliśmy ją do naszej świetlicy.
Jesień to bardzo bogata pora roku. Przynosi nam obfite dary: owoce, warzywa, dary lasu. Od 25 września jesień zagościła na dobre, nie tylko w otoczeniu ale również w naszej świetlicy. Początkowo sale rozweselały kolorowe liście i widok jesiennego drzewa, a stopniowo dołączały do nich inne prace. Dzieci bardzo chętnie wykonały piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej. Gdy wkrótce nadejdzie "Kapryśna pogoda” nie popsuje nam humorów ponieważ przywitamy ją w naszej świetlicy kolorowymi parasolkami.
Nowa galeria JESIEŃ W ŚWIETLICY została dodana do albumu fotograficznego.
Jesień zawitała do świetlicy szkolnej. Ściany zdobią jesienne aranżacje, z których część wykonali uczniowie podczas zajęć świetlicowych. Najmłodsi wychowankowie świetlicy z entuzjazmem kolorowali obrazki i wycinali elementy dekoracji ćwicząc grafomotorykę.
Podczas wrześniowych zajęć świetlicowych uczniowie, korzystając ze słonecznej pogody, uczestniczyli w aktywnościach na patio. Wychowankowie świetlicy brali udział w spacerach i zabawach na świeżym powietrzu oraz wykonywali kolorowe obrazki na chodniku.
Takie spędzanie czasu poza lekcjami podobało się uczniom.
Ewa Zadrożna
W dniu 26.09.2023 r. uczniowie klas 1a, 2a, 3a i 3b uczestniczyli w koncercie muzyków Filharmonii Narodowej pt. „Witajcie w naszej bajce", który odbył się w kinie Niwa w Nasielsku. Za sprawą utworów wykonanych przez artystów dzieci mogły przenieść się do akademii ekscentrycznego nauczyciela - pana Ambrożego Kleksa. Prowadzący koncert robił ciekawe przerywniki, dzięki czemu dzieci były zainteresowane występem. Uczniowie mieli okazję poznać nowe instrumenty oraz posłuchać śpiewu na żywo. Kino Niwa oferuje cykl comiesięcznych „Spotkań z muzyką”, na który serdecznie zapraszamy.
Nowa galeria GRAMY W RĘCZNĄ została dodana do albumu fotograficznego.
Najmłodsze winnickie adeptki piłki ręcznej dzięki współpracy Dyrekcji szkoły i Zarządu LUKS 19 Winnica kolejną już edycję korzystają z programu "Gramy w ręczną". Jest to dowód na wielkie zaufanie Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej do naszej pracy w rozwoju piłki ręcznej. Cieszy nas, iż tak duża grupa dziewcząt i dwóch chłopców ze szkoły w Winnicy uczy się handballu trzy dni w tygodniu, zwiększa wydolność swojego organizmu, a nasza szkoła pozyskuje sprzęt sportowy, z którego mogą korzystać wszyscy uczniowie.
19 listopada maluszki wystąpią w Winnicy na turnieju organizowanym przez LUKS 19 Winnica, a rywalizować będą z koleżankami z Białegostoku, Włocławka, Siemiatycz, Bartoszyc, Lublina i Siedlec.
Tomasz Szeliga
"Nie umiera ten, kto trwa
w sercach i pamięci naszej"
Pani Jolancie Grabarek
najszczersze wyrazy współczucia i słowa wsparcia w trudnych chwilach po śmierci
Męża
składają Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy
Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wraz z LUKS 19 Winnica zapraszają w każdy czwartek na stołówkę szkolną w godzinach 15:30-17:00 na zajęcia z nauki oraz doskonalenia gry w szachy i warcaby.
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Ś.P. Księdza Kanonika Stanisława Strusia
wieloletniego proboszcza parafii MB Pocieszycielki Strapionych w Winnicy, wspaniałego człowieka.
Ksiądz Kanonik Stanisław Struś był przez wiele lat zaangażowany w życie szkoły, gdzie przekazywał swoją wiedzę i doświadczenie. Pełniąc służbę kapłańską, był jednym z inicjatorów nadania Publicznemu Gimnazjum w Winnicy imienia Bogdana Jańskiego. Nauczał religii w Publicznej Szkole Podstawowej w Winnicy. Zawsze oddany uczniom i ich sprawom.
W naszej pamięci pozostanie jako szlachetny i prawy człowiek.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy ZPO w Winnicy
20 września w Bajkowym Samorządowym Przedszkolu w Winnicy już od malucha aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!
Kochane, wyjątkowe przedszkolaki! Bądźcie zdrowe, szczęśliwe i radosne! Niech spełniają się Wasze marzenia i te malutkie, i te bardzo duże! Dzisiaj przytulamy Was bardzo mocno! Niech to będzie piękny dzień! życzy Dyrekcja ZPO w Winnicy, Rodzice i Nauczyciele Bajkowego Samorządowego Przedszkola
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – święto obchodzone corocznie 20 września, zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy oraz Wychowawcy zapraszają na pierwsze w roku szkolnym 2023/2024 zebrania z rodzicami. Po zebraniu klasowym rodzice będą mogli spotkać się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej.
Spotkania odbędą się wg następującego porządku:
klasa IA - wychowawca p. Marzena Melnicka - 21.09.2023, godz. 15:00, sala 16.
klasa IB - wychowawca p. Marzena Jaskulska - 21.09.2023, godz. 15:00, sala 10.
klasa IIA - wychowawca p. Iwona Lachowska - 21.09.2023, godz. 15:00, sala 15.
klasa IIB - wychowawca p. Bogumiła Podlaska - 25.09.2023, godz. 15:30, sala 12.
klasa IIIA - wychowawca p. Agnieszka Warda - 21.09.2023, godz. 15:30, sala 9.
klasa IIIB - wychowawca p. Marzena Drobot - 20.09.2023, godz. 15:00, sala 7.
klasa IVA - wychowawca p. Tomasz Szeliga - 20.09.2023, godz. 18:00, stołówka szkolna.
klasa IVB - wychowawca p. Katarzyna Jaszczak - 22.09.2023, godz. 15:00, sala 59.
klasa VA - wychowawca p. Izabela Skrzecz - 22.09.2023, godz. 15:00, sala 28.
klasa VB - wychowawca p. Anna Strauch - 25.09.2023, godz. 15:00, sala 30.
klasa VIA - wychowawca p. Ewa Kurpiewska - 25.09.2023, godz. 16:00, sala 53.
klasa VIB - wychowawca p. Anita Piechocka-Wenda - 25.09.2023, godz. 18:30, stołówka szkolna.
klasa VIIA - wychowawca p. Iwona Michałowska - 26.09.2023, godz. 14:00, sala 33.
klasa VIIB - wychowawca p. Irena Maciątek - 26.09.2023, godz. 15:00, sala 34.
klasa VIII - wychowawca p. Joanna Wrublewska - 26.09.2023, godz. 15:00, sala 42.
16 września 2023 r. wyruszyliśmy spod kościoła parafialnego w Winnicy do Rostkowa pod opieką p. Katarzyny Jaszczak oraz Rodziców, by uczestniczyć w obchodach 41 pielgrzymki dzieci i młodzieży. Hasłem tegorocznej pielgrzymki było „Zbudujmy dom na skale”
Punktem początkowym był Przasnysz, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem biskupa płockiego Szymona Sułkowskiego. Następnie pieszo wyruszyliśmy do Rostkowa, miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki. Po dotarciu na miejsce wzięliśmy udział w grze terenowej i festynie, dzięki którym mogliśmy poznać historię życia tego świętego.
To był bardzo udany i dobrze spożytkowany czas.
Katarzyna Jaszczak
"Nie umierają nigdy ci, o których pamiętamy,
bo pamięć to nieśmiertelność"
Pani Elżbiecie Jaszczak
wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia z powodu śmierci
Mamy
składają Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy
W piękny wrześniowy poniedziałek /11.09.2023/ Mróweczki wyruszyły na wyprawę do lasu, aby zobaczyć jakie zmiany zaszły w przyrodzie. Zapoznały się z zasadami zbierania grzybów, które są jadalne, a które trujące. Z lupami w rękach i ciekawością poszły na spotkanie z przyrodą. Grzybów niestety nie było, ale spotkaliśmy mnóstwo pająków w pajęczynach i okazałe mrowisko, gdzie pracowite mrówki pracują nieustannie. Po spacerze był czas na zabawę i obiad w plenerze. Pieczone ziemniaczki i kiełbasa z ogniska, same pyszności, wspaniałości.
Dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom za pomoc oraz firmie Waw-tur za bezpieczną podróż.
Wychowawczyni grupy Monika Zaręba
Jeśli lubisz pomagać i chcesz brać czynny udział w różnych akcjach charytatywnych to zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu.
Zapisy dla chętnych uczniów z klas 5 – 8 trwają do 22 września 2023r.
Zgłoszenia przyjmują p. Katarzyna Mossakowska – Kopeć, p. Martyna Prokop, p. Katarzyna Jaszczak, p. Ewa Zadrożna oraz p. Anna Napiórkowska.
Opiekunowie
Szkolnego Koła Wolontariatu
Dnia 7 września klasa IVA bawiła się na ognisku integracyjnym w lesie koło Łachonia. Była zabawa, wspólne budowanie szałasu, gra w piłkę i oczywiście pieczenie kiełbasek.
Dziękujemy za pomoc w organizacji ogniska Panu Kamilowi Błażowskiemu - naszemu Leśniczemu.
Wychowawca klasy IVA Tomasz Szeliga
W czwartek 7 września w ramach spotkania integracyjnego uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą pojechali na ognisko klasowe. Przepiękna, słoneczna aura zachęciła dzieci do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy spędzili miło czas i jak to przy ognisku… - nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek i innych smakołyków (o co postarali się rodzice). W dobrych humorach, zadowoleni, lekko zmęczeni wrócili do domów. Ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów.
Katarzyna Jaszczak
wychowawca klasy IV b
Nowa galeria NARODOWE CZYTANIE 2023 została dodana do albumu fotograficznego.
W środę 13 września 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbyła się dwunasta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Parę Prezydencką RP.
Podczas tego wyjątkowego spotkania literackiego fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej odczytały: p. wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak, p. Ewa Zadrożna i p. Anita Piechocka-Wenda.
Dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych poznały legendę o Janie i Cecylii, przodkach Bohatyrowiczów, którzy ciężką pracą zbudowali w puszczy nadniemeńskiej piękną i bogatą osadę.
Bardzo dziękujemy p. Beacie Andryszczyk właścicielce „Kwiatowej Fantazji” w Winnicy za prezent w postaci przepięknych wianków.
Ewa Zadrożna
Anita Piechocka-Wenda
...Tymi słowami nasi uczniowie przywitali nowy rok szkolny 2023/2024 w świetlicy szkolnej. Każdy z uczniów zapoznał się z regulaminem obowiązującym w naszej świetlicy. Dzieci poznały plan pracy jaki będzie realizowany w nowym roku szkolnym. Wspólnie z uczniami nauczyciele pracujący w świetlicy udekorowali sale, w których uczniowie będą spędzać swój czas wolny. Mamy nadzieje, że w nowym roku szkolnym każdy uczeń będzie z radością korzystał z naszej świetlicy, gdyż jest ona jak drugi dom - miejsce do odpoczynku, nauki, zabawy oraz rozwoju swoich własnych zainteresowań.
Dnia 4 września do naszej świetlicowej gromadki dołączyły dzieci z klas pierwszych, dla których wszystko było nowe i nieznane. Dlatego w pierwszych tygodniach otoczono je szczególną uwagą i opieką. Nasze działania skierowane były na pomoc w zaadaptowaniu się w grupie świetlicowej.
Organizowano zabawy integracyjne sprzyjające wzajemnemu poznaniu się, zaprezentowano różne formy spędzania czasu w świetlicy. Następnie uczniowie zapisani do świetlicy po raz pierwszy, zostali oficjalnie przyjęci do świetlicowej gromady – PASOWNI NA ŚWIETLICZAKA. Pasowanie poprzedziły różne zabawy i konkurencje, podczas których mogli liczyć na wsparcie i pomoc starszych kolegów i koleżanek.
W pierwszej kolejności pierwszoklasiści podczas zabawy TAK (żółta kartka), NIE (czerwona kartka) udowodnili, że znają zasady obowiązujące w świetlicy. Następna konkurencja wymagała zręczności i cierpliwości, ponieważ należało przejść po wyznaczonym torze z woreczkiem na głowie. Podczas „próby dotyku” dzieci odgadywały nazwę wylosowanego przedmiotu, schowanego pod chustą. Ostatnie zadanie – „Uśmiechnij się” – polegało na zjedzeniu plasterka cytryny z uśmiechem na twarzy. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie i bezbłędnie!
Na zakończenie na pamiątkę każdy uczeń otrzymał ODZNAKĘ ŚWIETLICZAKA i złożył własnoręczny podpis pod KODEKSEM UŚMIECHU.
Wychowawcy świetlicy szkolnej:
Katarzyna Mossakowska-Kopeć
Tomasz Szeliga
Ewa Zadrożna