Nowa galeria DZIEŃ WODY 2025 została dodana do albumu fotograficznego.
Dnia 14 marca 2025r. w Pułtusku odbyły się eliminacje powiatowe XLVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem tego turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Naszą szkołę w turnieju wiedzy pożarniczej reprezentowali: Tymon Napiórkowski z klasy VB, Arkadiusz Pieczka z klasy VIA i Witold Sroka z klasy VIIB.
Uczestnicy turnieju rozwiązywali pisemny test dotyczący wiedzy z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych.
Nasi uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem opanowania wiadomości z zakresu tematycznego turnieju. Tymon Napiórkowski zajął III miejsce, Arkadiusz Pieczka i Witold Sroka IV miejsce w kategorii klas V-VIII.
Naszym uczniom składamy podziękowania i gratulujemy szerokiej wiedzy z dziedziny pożarnictwa. Życzymy dalszych sukcesów w następnym roku szkolnym.
Marzena Melnicka
"Rozłąka jest naszym losem,
spotkanie naszą nadzieją."
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci emerytowanego pracownika naszej szkoły
ŚP. MARII ŻEBROWSKIEJ
Wyrazy głębokiego współczucia składamy Rodzinie i Bliskim.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy Administracji i Obsługi Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy
Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów wszystkich klas do obchodów pierwszego dnia wiosny w naszej szkole.
W tym dniu proponujemy, by każda klasa udekorowała wiosennie drzwi swojej klasy (od strony korytarza). Poza tym, by w szkole było tego dnia wesoło i kolorowo, każdy może przebrać się za swoją ulubioną postać bajkową, literacką bądź filmową oraz przyjść w niezwykłej fryzurze (kolorowej, dowolnie ułożonej i udekorowanej) lub w ciekawym nakryciu głowy.
Nasze obchody uwiecznimy klasowymi fotografiami, które znajdą się na szkolnej wystawie.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!
Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy prosi o dokonywanie wpłat na konto bankowe:
Nr konta: 38 8226 0008 2002 2000 0332 0001
tytułem:
wpłata na Radę Rodziców przy PSP w Winnicy od (imię i nazwisko oraz klasa dziecka/dzieci, na które dokonuje się wpłaty - z dopiskiem wpłata rodzinna, jeżeli wpłata dotyczy dzieci)
lub do sekretariatu szkoły podstawowej
kwota: 50 zł od rodziny
Miło nam poinformować, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy zajęła III miejsce w powiecie pułtuskim w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Podstawowych przygotowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl.
W rankingu uwzględniono 7 971 szkół zarówno publicznych, jak i niepublicznych, które spełniły wymagania regulaminowe. Ranking powstał w oparciu o kompleksową analizę, uwzględniającą nie tylko wyniki egzaminu ósmoklasisty, ale także sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych z przedmiotów objętych egzaminem.
Dnia 6 marca 2025r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania organizowany corocznie dla uczniów klas V. Uczestnikami konkursu było siedmioro uczniów wybranych z klas piątych przez nauczycieli polonistów.
Celem konkursu było:
• popularyzowanie pięknego czytania wśród uczniów,
• poszerzanie kompetencji czytelniczych (doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem, wyraźnego i wyrazistego czytania, sztuka interpretacji tekstu),
• rozbudzanie wrażliwości na piękno języka literackiego,
• rozwijanie kompetencji autoprezentacji.
Zadaniem uczestników konkursu była interpretacja przygotowanego wcześniej dowolnego fragmentu książki wybranej przez ucznia spośród pozycji książkowych wybranych z księgozbioru bibliotecznego przez bibliotekarza.
Komisja konkursowa w składzie: p. wicedyrektor Anna Jacek – Walesiak, p. Urszula Roze oraz p. Ewa Zadrożna – obie uczące języka polskiego – oceniając uczestników brały pod uwagę: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny czytanego tekstu.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Daryna Pidhirna z klasy V b za interpretację fragmentu powieści „Gloria, Wakacje i ja” autorstwa Magdaleny Zarębskiej, którą gościliśmy w naszej szkole w maju zeszłego roku,
II miejsce – Ignacy Zawadzki z klasy V a za interpretację fragmentu książki Julity Grodek „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”,
III miejsce – Wiktor Katner z klasy V a za prezentację powieści Anny Kańtoch „Tajemnica nawiedzonego lasu”,
III miejsce – Joanna Mierzejewska z klasy V a, która zaprezentowała fragment książki „Stara chata i czarownica” Elżbiety Leszczyńskiej.
Wyróżnienia otrzymali:
Miłosz Cieślak kl. V a
Karolina Paska kl. V b
Wojciech Pieńkos kl. V a
Dyplomy oraz nagrody książkowe uczniowie otrzymali podczas uroczystego podsumowania pracy w I semestrze 2024/2025r.
Katarzyna Jałmużna
Iwona Siemieniak
W dniach 3-21 marca 2025 r. trwa rekrutacja do klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy.
Wszystkie niezbędne informacje oraz wzory dokumentów znajdują się w zakładce Rekrutacja.
ZAPRASZAMY!
My, uczniowie pierwszej klasy,
Tobie Książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy
Krzywdy zrobić Ci nie damy.
I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika,
Traktować z wielką powaga.
W piątek 7 marca 2025r. odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Pasowanie na Czytelnika to przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Celem pasowania jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Pierwszoklasiści poznali regulamin biblioteki, dowiedziały się jak dbać o książki aby jak najdłużej służyła swoim czytelnikom.
Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości oraz sumiennie wykonywać obowiązki czytelnika.
Świeżo mianowani czytelnicy, którzy jeszcze nie wypożyczali książek mogli od razu wypożyczyć swoje pierwsze książeczki dla najmłodszych.
Katarzyna Jałmużna
W tym roku ze względu na ferie zimowe miesiąc luty był dla nas w szkole wyjątkowo krótki...
Mimo tego w naszym świetlicowym życiu wiele się wydarzyło! Sami zobaczcie...
Po dwutygodniowym, zimowym odpoczynku dzieci radośnie zawitały w progach świetlicy. Z wielkim zachwytem wspominaliśmy swoje podróże i przygody, które spotkały nas podczas ferii zimowych.
Luty był pełen kreatywności i niesamowitej zabawy, podczas której dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych twórczych zadaniach, dzięki którym powstały cudowne prace plastyczne. ️Uczniowie odkrywali świat poprzez różnorodne aktywności, rozwijając swoje zdolności plastyczne i kreatywne myślenie. W trakcie zajęć nie brakowało też radosnej zabawy i wzajemnego wspierania się podczas gier sportowych.
Luty zakończyliśmy słodkim akcentem. W związku z Tłustym Czwartkiem przygotowaliśmy wystawę plastyczną prezentującą wymarzone pączki, wykonane różnymi technikami. W oparciu o kalendarz uroczystości nietypowych w lutym dzieci brały udział w świętach takich jak: Dzień Kota, Dzień Niespodziewanego Pocałunku i Dzień Dinozaura.
Z tego zakresu nasi wychowankowie czytali i słuchali tematycznych opowieści, rozwiązywali zagadki i łamigłówki okolicznościowe, słuchali i śpiewali piosenki, oglądali fotografie i filmy edukacyjne.
Radości i zabawy nie było końca, najwięcej śmiechu mieliśmy w Dniu Niespodziewanego Pocałunku.
A kiedy tylko do naszej świetlicy przez okna zaglądało słońce z wielką radością wybiegaliśmy na teren szkoły, ciesząc się wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu.
Tymczasem…. nadszedł marzec, a wraz z nim oczekiwanie na pachnącą i kwitnącą wiosnę.
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już z niecierpliwością czekamy na Wiosnę!
Opracowała:
Katarzyna Mossakowska- Kopeć
Niezbędne informacje znajdują się w zakładkach po prawej stronie /Dokumenty/ Materiały do pobrania/Rekrutacja.
26 lutego 2025r. uczniowie klas pierwszych otrzymali z rak pani wicedyrektor Anny Jacek – Walesiak książki w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”.
To już kolejna edycja tej kampanii, która ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej celów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej, a tym samym niezwykła przygodę z czytaniem.
Instytut Książki corocznie przekazuje za pośrednictwem szkoły Wyprawki Czytelnicze przeznaczone dla każdego ucznia klasy pierwszej. Projekt „Mała książka – wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski.
Wyprawka Czytelnicza zawiera dwie publikacje:
- książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek, opatrzonej ilustracjami wybitnej artystki Emilii Dziubak,
- broszurę „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! – w której rodzice i opiekunowie znajdą informację o korzyściach wynikających ze wspólnej rodzinnej lektury oraz porady, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania.
Uroczystość przekazania książek miała miejsce w bibliotece szkolnej. Pierwszoklasiści wysłuchali najpierw fragmentu książki, które zaprezentowała pani wicedyrektor oraz pani bibliotekarka, zachęcając tym samym uczniów do poznania dalszych przygód bohaterki książki - Gabrysi a następnie otrzymali w/w lekturę. W uroczystości uczestniczyli oczywiście wychowawcy trzech klas pierwszych.
Katarzyna Jałmużna