W dniu 24 stycznia Krasnoludki, Biedronki oraz Jeżyki uczestniczyły w spotkaniu z dietetykiem. Pani Arleta Prus-Konieckiewicz z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Pułtusku omówiła czym zajmuje się dietetyk. W kolejnej części spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani Arleta tłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Omawiała produkty żywnościowe zaczynając od najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Podczas prezentacji multimedialnej dzieci chętnie rozwiązywały zagadki przygotowane przez panią dietetyk. Składamy serdeczne podziękowania pani Pani Arlecie Prus-Konieckiewicz za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas. Koordynatorem spotkania była Urszula Zaręba.
W Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy opłata za obiady w lutym 2023 r.:
uczniowie klas I-V: 30,00 zł (10 dni x 3,00 zł)
uczniowie klas VI-VIII 47,00 zł (10 dni x 4,70 zł)
W szkole podstawowej ze względu na nieobecności uczniów indywidualnych informacji dotyczących płatności udziela pani Ewelina Przybyłek (tel. 236914079).
Od stycznia 2022 r. opłaty za obiady będą przyjmowane tylko przez płatność bankową (na konto). Opłatę za wyżywienie w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy należy uiszczać na konto bankowe do 5. dnia każdego miesiąca;
numer:08 8226 0008 2002 2000 8895 0007
Przelew z opłatą za wyżywienie należy zatytułować zgodnie z miesiącem, którego dotyczy opłata, podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę (np. Jan Kowalski klasa IA, opłata za wyżywienie – luty 2023).
Dyrekcja i wychowawcy Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy zapraszają na zebrania z rodzicami - podsumowanie pracy w I semestrze roku szkolnego 2022/2023. Terminy spotkań zostały przekazane przez wychowawców.
W zakładce Plan lekcji i dowożenia znajduje się aktualny plan obowiązujący w II semestrze roku szkolnego 2022/2023.
Grupa Jeżyki bierze udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Maska Karnawałowa" organizowanym przez Przedszkole Ziarno w Warszawie - dzieci wykonały przepiękne prace, a następnie udały się na pocztę, aby wysłać swoje maski. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
W bibliotece szkolnej dla uczniów klas pierwszych, rozpoczynających przygodę z czytaniem, dostępne są książki z małą ilością tekstu, z dużą czcionką i z podziałem na sylaby.
Książki z serii Książkożercy podzielone są na trzy poziomy trudności.
Poziom A:
- historyjki idealne do pierwszych prób samodzielnego czytania,
- proste słowa z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i liter ze znakami diaktrycznymi,
- przewaga zdań pojedynczych,
- od jednego do trzech zdań na jednej stronie.
Poziom B:
- słowniczek trudnych wyrazów,
- wprowadzenie ograniczonej liczby wieloznaków i liter ze znakami diaktrycznymi,
- użycie zdań pojedynczych i złożonych,
- od dwóch do pięciu zdań na jednej stronie.
Poziom C:
- słowniczek trudnych wyrazów,
- użycie wszystkich wieloznaków i liter ze znakami diaktrycznymi,
- użycie dłuższych zdań złożonych,
- wprowadzenie trudnych ortograficznie wyrazów.
Książki z serii „Już czytam sam. Duże litery i podział na sylaby” to książki do pierwszych samodzielnych prób w czytaniu – znana treść bajki oraz krótki, pisany dużymi literami i podzielony na sylaby tekst zachęcają dzieci do czytania. Zabawne ilustracje są dodatkową atrakcją książek.
„Opowiadania do nauki czytania” – seria książeczek z dużymi literami.
Książki z serii „Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery” to książki do pierwszych prób w czytaniu oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych, technicznych, detektywistycznych itp. Podstawowe informacje oraz ciekawostki napisane są prostymi zdaniami i dużą czcionką, by ułatwić dziecku czytanie.
Dzięki książeczkom z serii Czytamy sylabami autorstwa Eliandry Roca uczniowie dowiedzą się, jak poprawić swoje zachowanie, pokonać przeszkody i wzmocnić relacje z innymi ludźmi.
Seria książeczek Zaczynam czytać z Martynką to doskonała pierwsza lektura dla dzieci i nauka czytania będzie łatwa i przyjemna. Prosty, krótki tekst pozbawiony dwuznaków, niewielka liczba zmiękczeń oraz duże litery sprawią, że dzieci chętnie rozpoczną przygodę z czytaniem.
Katarzyna Jałmużna
Dnia 20.01.2023. grupa Jeżyki i Biedronki wybrały się do pułtuskiego kina Narew na spektakl teatralny pt. ,,Kopciuszek'' w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Szcególne zainteresowanie dzieci wzbudziły przede wszystkim efekty świetlne, ale również piękne piosenki oraz taniec w wykonaniu aktorów. Głównym celem baśni był przekaz ponadczasowych wartości takich jak dobroć, pracowitość, szacunek do innych oraz odróżnianie dobra od zła. Przedszkolacy zostali również włączeni do wspólnej zabawy z aktorami!
Nauczyciele Marzena Drobot oraz Edyta Zych, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas szkolenia z Programu Erasmus+ GO DOGITAL, przeprowadziły lekcję, podczas której uczniowie klasy IIB wykonali Lapbooki. Tematem prac była zima.
Uczniowie otrzymali materiały o tematyce zimowej w formie kserówek. Następnie zostali zapoznani z zasadami tworzenia lapbooka oraz do czego mogą go wykorzystać. Uczniowie samodzielnie wykonali oraz ozdobili lapbooki. Wszystkie prace były estetyczne i staranne.
Podczas zajęć zostały wprowadzone zwroty w języku angielskim, takie jak: winter, snowflake, snowball, snow, snowman itp. Dzięki przekazanej wiedzy dzieci wzbogaciły słownictwo w języku angielskim.
Zajęcia odbyły się w miłej i radosnej atmosferze z wykorzystaniem kreatywnego oraz twórczego myślenia. Taka forma przeprowadzenia lekcji bardzo spodobała się uczniom.
Marzena Drobot
Edyta Zych
18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowana została gazetka z biografią autora A. A. Milne’a, z informacjami na temat tego święta oraz z ważnymi cytatami z książki o Kubusiu Puchatku. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy książek o Kubusiu Puchatku, dostępnych w bibliotece.
Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy IIa wysłuchali fragmentu książki „Kubuś Puchatek” w którym poznali Kubusia Puchatka i jego przygodę z pszczołami. Była zabawa z pokazywaniem a także kolorowanki z Kubusiem i jego przyjaciółmi.
Katarzyna Jałmużna
Pszczółki i Krasnoludki realizują kolejny wyjazd z projektu edukacyjnego "Podróże małe i duże". Dzisiaj odwiedziły Park Nauki i Rozrywki Torus w Ciechanowie. Podczas wycieczki dzieci z dużym zaangażowaniem i ciekawością brały czynny udział w warsztatach badawczych na temat: "Ślady Zwierząt". Przedszkolaki dowiedziały się dużo ciekawostek na temat zwierząt żyjących w Polsce oraz na innych kontynentach. Po obejrzeniu odcisków śladów wybranych zwierząt, dzieci miały okazję samodzielnie wykonać odcisk śladu w glinie.
Następnie przedszkolaki zwiedzały wystawy z interaktywnymi eksponatami, które posłużyły wspaniałej zabawie.
Szóstoklasiści czytają Pszczółkom.
Jak miło spotkać tych, którzy zaledwie kilka lat temu byli przedszkolakami.
Dzisiaj przyszli do ula z książkami. Czytali piękne wiersze o różnej tematyce.
Jakub, Bartek, Krystian i Konrad rewelacyjnie interpretowali poezję dziecięcą. Jeden z chłopców nawet dla nas zaśpiewał. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania w ulu.
Nowa galeria LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - STYCZEŃ została dodana do albumu fotograficznego.
Uczniowie klasy II b korzystali podczas lekcji z pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W styczniu na edukacji informatycznej ćwiczyli podstawy kodowania i programowania z wykorzystaniem robotów Botley i Robot Mouse.
Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować drogę myszki do sera i pokonać przy tym wiele przeszkód. Praca przebiegała w grupach. Zabawa z robotami sprawiła uczniom niezwykłą radość. Uczniowie ćwiczyli logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów. Nabywanie umiejętności kodowania uczy, że pomyłki i potknięcia nie są niczym strasznym, ale to naturalne elementy towarzyszące zdobywaniu wiedzy. Podczas zajęć dzieci musiały wykazać się cierpliwością i umiejętnością współpracy oraz wsparciem i pomocą podczas kodowania i programowania robota.
Nauka przez zabawę, działanie w praktyce pobudza wyobraźnię i kreatywność uczniów. Dzięki pomocom zakupionym z projektu zajęcia stały się atrakcyjniejsze.
Marzena Drobot
Edyta Zych
Rozpoczynają się zapisy na Ferie w szkole. Zimowe półkolonie w naszej szkole odbędą się w dniach 20.02.-24.02. Planowane aktywności dla uczniów to zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe, zajęcia komputerowe, wyjazd do kręgielni w Ciechanowie oraz wyjazd do kina "Niwa" w Nasielsku. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych: 1-3 i 4-8.
O zakwalifikowaniu się na Ferie w szkole decyduje kolejność zgłoszeń (w sekretariacie szkoły tel. 236914079) i przyniesienie wypełnionych kart zgłoszeń. Zapraszamy!
W roku szkolnym 2022/2023 klasy trzecie biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI”. Tegoroczna, czwarta już edycja, jest realizowana pod hasłem „Podróżowanie przez czytanie” i zakłada innowacyjne podejście do czytanych przez uczniów lektur. Projekt obejmuje trzy moduły: Podróże po Polsce, Podróże po Europie, Podróże po świecie.
Uczniowie wraz z nauczycielami czytają wybrane lektury, a następnie wykonują przynajmniej cztery spośród ośmiu zadań do każdego modułu. Pierwsza wybrana przez nas lektura to „Pilot i ja” Adama Bahdaja. Praca z nią została poprzedzona zadaniem obowiązkowym, a więc zapoznaniem z sympatyczną Chmurką Tosią, założeniem lekturników oraz realizacją innych zadań ze scenariusza zapisanego w projekcie: spakowanie walizeczki, założenie biura podróży i opracowanie folderów zachęcających do odwiedzenia miasta związanego z lekturą (Olsztyn).
Wykonaliśmy również zadania dodatkowe, takie jak przygotowanie plakatów zachęcających do przeczytania książki „Pilot i ja” oraz spakowanie do pudełka po butach kilku przedmiotów mających związek z lekturą. Później prezentowaliśmy swoje pudełka i opowiadaliśmy o ich zawartości.
Zaproponowany w projekcie sposób poznawania lektur zainteresował i zmotywował uczniów do czytania i spowodował, że z niecierpliwością czekają na realizację modułu drugiego.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w Albumie fotograficznym.
Marzena Jaskulska
Marzena Melnicka
Uczniowie klasy 3b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych i poprowadzonych przez dwie chętne i kreatywne mamy: p. Justynę Wodyńską i p. Katarzynę Martę Byszewską.
Tematem przewodnim były oczywiście ozdoby świąteczne, a przede wszystkim wykonane z włóczki dekoracyjne krasnale do zawieszenia na choince. Panie prowadzące z wielką wprawą oswoiły dzieci z kolorowymi motkami wełny.
Na wykonanych pomponikach (główce krasnala) przymocowały gorącym klejem piękne włóczkowe czapeczki i zabawne nochale z koralika. Cierpliwe odcinanie i zawiązywanie kawałków wełenki zostało nagrodzone wspaniałym efektem końcowym. Krasnale nas oczarowały i nie było nikogo, kto nie uśmiechnąłby się na ich widok.
Serdecznie dziękujemy mamie Mai i mamie Roksany za poświęcony nam czas i uwagę. Dzięki ich artystycznemu zaangażowaniu atmosfera przedświątecznego oczekiwania i radości udzieliła się wszystkim.
Wychowawca klasy Marzena Jaskulska
Kangur Matematyczny - 16 marca 2023
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
W roku szkolnym 2022/2023 Kangur Matematyczny odbędzie się w czwartek 16 marca 2023 roku o godzinie 9:00. Opłata za udział w konkursie wynosi 14 zł od uczestnika.
Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą wnieść opłatę do piątku 27 stycznia 2023 r. u nauczyciela matematyki (klasy 4 – 8) lub u wychowawcy (klasy 2 – 3) oraz przynieść podpisaną przez rodzica zgodę.
Zgoda dla uczestnika:
https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/rodo/zgoda_uczestnika_konkursu.pdf
Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.kangur-mat.pl/zasady.php
Szkolny Koordynator Konkursu - Ewa Kurpiewska
"Paczuszka dla maluszka" to bożonarodzeniowa akcja Fundacji Małych Stópek. Jej adresatami są instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka.
Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w udział w tejże akcji. Uczniowie i inni zainteresowani zostawiali pod choinką, która znajdowała się w sali 59, artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła.
Dobro poszło w świat! Panie Katarzyna i Martyna z SKW zawiozły dary od naszej społeczności do Domu Dziecka w Kowalewie. Otrzymaliśmy podziękowania oraz wiele miły i ciepłych słów pod adresem darczyńców. Jeszcze raz wszystkim biorącym udział w zbiórce bardzo serdecznie dziękujemy!
Nasz udział został zarejestrowany na stronie akcji "Paczuszka dla maluszka" link: https://paczuszkadlamaluszka.pl/
Szkolnym koordynatorem była Pani Katarzyna Jaszczak.
Nasi uczniowie w I semestrze brali udział w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego "63 dni chwały". Konkurs zorganizowała Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych wraz z Klubem Lidera Rzeczypospolitej o. mazowiecki dla upamiętnienia 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Krystyna Roze.
Niezwykle miło nam poinformować, że uczeń klasy Vb Witold Sroka zajął II miejsce w konkursie "63 dni chwały". Laureat otrzymał pamiątkowy dyplom i piękną nagrodę książkową. Gratulacje!